V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Příběh je žánrově zpracovaný naprosto výborně. Atmosféra, kulisy, speciální efekty, no prostě všechno na výbornou. Avšak pozor. Přeci jen tu je jedno ale. Děj se převážně odehrává v tunelu metra, kde ty potvory útočí. Nic proti ničemu, ale přeci jen to vypadá, jakoby tu byly smíchány motivy ze snímku ´Aligátor´ a ´Vetřelec´. Jedna určitá scéna připomínající právě Vetřelce doslova bije do očí. Každopádně je vidět, že Guillermo Del Toro je mistr svého řemesla, neboť natočil ekohoror mající všechny své žánrové atributy. Jen se bohužel postupem času již stal hodně dějově předvídavým. Nenechme se však tím zviklat. Když snímek pojmeme samostatně, stále zůstane solidní hororová zábava. (Director's cut: 112 min) ()

Rockerman

V některých scénách připomíná variantu Vetřelce, tentokrát pozemského a ve formě přerostlého broučka. Standardní děj, ve kterém je třeba obětovat někdy i sympatickou postavu, aby ti "správní" přežili. Nic světoborného, del Toro pak natočil lepší filmy, ale dá se to vidět. ()

helloween93

Del Torův béčkový Mimic mi vůbec nechytil, když se hmyzák plížil ve stínech, šlo mluvit o atmosféře, ale jak se brouci odhalili a lítali a běhali v tunelech, tak atmosféra byla pryč. S castingem nemám problém, ale film je opravdu celkem nezáživné béčko, s tuctovým příběhem, temným lookem z 90s a vyloženě nezajímavou akcí. Shlédnuto na AMC. 2* ()

parabellum

Tenhle filmek se opravdu moc nepovedl. G. del Toro spolu s P.Jacksnem jsou v současnoti dva nejlepší režiséři na fantasy filmy vůbec ale jak vyplívá z tohohle filmu tak by se měl del Toro obloukem vyhýbat tomuhle žánru. Vůbec mi sem nesedli hlavní představitelé a o monstrech ani nemluvím, budování napětí mě taky nějak nesedlo. Jedna hvězda za nápad, druhá hvězda za um, vyždímat z mizerného rozpočtu maximum. ()

Torgal

To, čo film stráca na ohranom a nezaujímavom scenári zachraňuje del Toro svojou réžiou a vizuálnym cítením. Bez neho by bol tento film len stupídnou zlátaninou, s ním sa na ňu aspoň dá bez problémov pozerať. 6-/10 ()

emdvojka

Mimic je jeden ztých filmov ktorý ničím neprekvapí ale na druhej strane zaujme svojou kvalitou prevedenia a dobrým obsadením, Mira Sorvino mi vtomto sci-fi snímku o prerastenej kobylke vcelku sadla. ()

Kingjiri

Del Toro je hodně schopnej režisér a každej jeho film je v oblasti kvality technickýho zpracování i efektů sázkou na jistotu. Je to vždycky hlavně vizuální stránka, která u Del Torovejch projektů vytváří slušnou atmosféru. V případě Mimicu mě kromě vizuálu zaujal i nápad s broukama - predátorama, který se v rámci evoluce přizpůsobujou svý oběti - člověku. Ač se námět zdá postavenej na hlavu, dával díky svý propracovanosti smysl. A věřim tomu, že během několika stovek generací jistě každej živočich prodělá určitou evoluci, minimálně se přizpůsobí měnícímu se prostředí, ve kterym žije. Takže, proč ne? Příběh příliš nenudil, jen bych určitě přidal víc lekaček a napínavějších scén. Herecky slušný, nějaká známější herecká tvář v hlavní roli by však bodla. Ale hororů s určitejma áčkovejma parametrama je jako šafránu, takže díky bohu aspoň za Mimic, čtyři slabší hvězdy. ()

misbos

del Toro to má prostě v paži. Stejně jako ve Splice tu máme experiment (superbrouk - opět něco, co vypadá jako člověk, co imituje člověka, ale člověk to není), kterej nahrazuje matřeství a rodičovství (hlavní hrdinka nemůže otěhotnět), vymkne se kontrole a hrozí zničit svoje tvůrce. V pozdějším Splice to končí průšvihem totálním, tady eště hrdinové dokázali prohlídnout nebezpečí, který hrozí, a přes peripetie a finální střet se svým "výtvorem" (a opět jako ve Splice tu stojí ženská hrdinka proti samčí zrůdě) se dokázali prolomit k dnes tolik opovrhovanému modelu klasické rodiny - muž, žena, dítě.... znázorněnému v jednom z posledních záběrů filmu. ()

Kadas97

Zo začiatku nudná ťahanica, ale potom sa to rozbehlo a ja som si užíval nenáročný film. Pán režisér už v tomto filme ukázal, že budeme o ňom ešte veľa počuť. Atmosféra prázdneho metra hovorí sama za seba a dostáva tento film nad priemernú úroveň. Záverečný výbuch ma zlomil k lepšiemu hodnoteniu, ten stál fakt za to. U mňa 7 z 10. ()

Ondr@932

Čekal jsem pořádnou hororovou pecku s vražednými švábi. Ale bohužel se dostavilo zklamání. Sice film ač režisérsky i herecky jede dobře. Ale ten rutinní, nezáživný scénář je na palici! Prostě se mi dostavilo jen průměrné béčko. 50% ()

Mayers

Zelenáč Guillermo del Toro tady naznačil svůj potenciál (aby za pár let přivedl na světlo Hellboye a Bladea 2) i když je pravda, že s velice slušným rozpočtem finančně pohořel. Mně ale švábí sci-fi horor sednul a tak můžu dát s čistým svědomím 3 a půl hvězdičky. Tora mám dodnes spojeného především s parádními maskami a kostýmy (a právě hmyzí mutant se mu taky povedl). ()

Odpadlik

Přes ponurou atmosféru je to napínavý a po vizuální stránce působivý film. Zejména závěrečná scéna v nepoužívané stanici metra určitě stojí za vidění na velkém plátně. ()

Gardenboy

Som spokojny. Pri požičiavaní si tohto DVD som daval 50Sk a zakrýval som si pri tom oči ... a niečo podobné som musel robiť aj pri pozeraní tohto filmu. Pri horore to snáď je pocta no nie? ale áno, tento krát to nebolo preto, že by to rejža sprasil, ale ... no skutočne tomu treba nechať nádherne napínavé a dynamické scény, pri ktorých mi pocporn tuhol v ústach. Jednu zrážam pre prílišnu naivitu záveru. ()

messi@h

Mně tedy přišel Mimic hódně podprůměrný. Nudil mě tolik, že jsem ho musel po cca 40 minutách stopnout, ale vrátit se k němu jsem se už nedokázal - a nemyslím, že jsem o něco přišel. Zápletka je nenápaditá, děj je vcelku nudný, myšlenka obřích brouků imitujících lidi je úsměvná. Jediné, co by film mohlo zachránit, je nadsázka, ta ale chybí. Nemůžu si pomoct, pořád nevím, co lidi na tom del Torovi vidí. Nerad dávám filmům, které jsem neviděl celé, nulové hodnocení, proto hodnotit tentokrát nebudu. Jinak by to musel být odpad nebo jedna hvězda. ()

AmelieA.

Bohužel toto dílko od del Tora me příliš neoslovilo. Bylo to dosti nemastné, neslané a předvídatelné. Na druhou stranu příšerky byly povedené takže za ně ta 1* a druhá za roztomilého Reeduse ()

Likan7

Pokud nepočítám brilantní Faunův labyrint, tak mi del Toro prostě nesedí. Má neskutečený talent pro různé potvory, ale ten zbytek jení můj šálek kávy. Mimic je přesně takový. Je vidět, že si Guillermo s potvorami vyhrál, vypadá skvěle hororově, jen film jako takový je prostě špatný. Herci, scénář, akce, režie. Mimic zatím neupadl do zapomnění jen díky jménu režiséra, ale jinak je to dost špatný. ()

Nix

Takový divno tvor připomínající švába. To je mimic, ale přitom je to dobrej snímek. Má dobrou atmosféru, špinavou a to Toro uměl dycky. Obecně vše funguje a má to i dobré herecké zastoupení. A některé scény jsou opravdu povedený. Já se bavil a pro mne to bylo dobrý setkání. ()

Psycho.R

Celkem fajn počáteční nápad s geneticky modifikovaným hmyzem, který by pomohl v boji s vaznou nemocí. Ovšem dál uz to byl takový nejaky průměr, ktery se kolem začátku tisíciletí točil. ()