V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

Brain-D

Opravdu skvělá atmosféra a kamera. Guillermo del Toro je machr přes režii. I když je scénář slabší dokáže vymáčknout víc než je možná a to jen díky své kreativitě. Téma: brouci může někoho pohoršit - ANO! bylo to nechutné jak prase, co si budem povídat. Ale po dlouhé době takový pořádný a dobrodružný horor. Docela i humorné jak černý policista vleze do staré trasy metra!!! Hláška jako "Big ass elephant mutherfucker" mě totálně rozsekala... ()

pursulus

Přestaň včas!¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za všechny díly řady "Mimic" (podle knižní předlohy D. Wollheima). Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Samoúčelná krávovina bez přidané hodnoty, se známým hraním na city divákovy — taková je řada snímků "Mimic". Nejlépe ještě byl vyveden snímek první, režírovaný G. del Torem a s jeho scénářem, který může dobře posloužiti jako ne zrovna špatná oddechovka. U G. del Tora vám také důrazně doporučuji přestati — tvůrci zbývajících dvou částí rozhodně nejsou tak dobří jako pan Toro; jste-li ovšem druh gurmána mazajícího si majonézu zapomenutou na sluníčku na chleba, po tom: směle vpřed!¬                 Tento první, G. del Torův, díl řady Mimic hodnotím 3 *. ()

lykan9

Guillermo del Toro stvořil hororový skvost a tím je Mimic. Tento film má všechno: mutantní potvory, mrtvé děti, drsňáky, co obětují vlastní život, aby zachránili jiné a skvělou atmosféru. Zasazení příběhu do tunelů newyorského metra posiluje požitek stísněnosti a napětí. Herci jsou skvělý a charismatičtí. Prostě není, co vytknout. ()

VanTom

Opuštěné dezolátní tunely newyorské podzemky mají skvělou atmosféru i bez přerostlých zmutovaných brouků mimikujících lidi. V žánrových intencích se Del Torovu monster hororu nic moc vyčíst asi nedá, ale obzvlášť v závěru přibývá nudných klišé a celkově se bere dost vážně na to, jaká je to béčková "hmyzovina" (od volovina). ()

drackula

Keď som videl tento film dávnejšie bol som z neho nadšený. Teraz po druhej projekcii, už nadšenie nieje stopercentné avšak Mimic vo mne zanechal opäť pozitívne dojmy. Režisérovi G. Del Torovi sa podľa môjho názoru podarilo to, čo deklaroval v jednom rozhovore. Nechcel totiž diváka strašiť lacnými lakačkami, skôr sa mu snažil ísť pod kožu. Mrazivou a stiesnenou atmosférou sa mu to naozaj podarilo a keď si k tomu pridám vcelku zaujímavú myšlienku, dobre zvládnuté zmutované šváby a niekoľko naozaj zaujímavých postáv, vzíde z toho naozaj pozoruhodný film. 70 % ()

manonfire

Solidní jména před i za kamerou a ono to je pomalu na odpad. Zrůdičky jsou naprosto legrační a pohybují se jak v cestě do pravěku. Moucha tu už byla, mutanti v kanálech na všechny způsoby také, společenská klubovna polovetřelců s kokony jakbysmet. Celý film neskonale vykrádá mnohem lepší předchůdce.....prostě zbytečnost, kde del Toro dokázal, že dokáže vyrobit i pěkný šmejd. 20% ()

Luteka

Můj první horor. Ve 12 mi to přišlo sakra děsivé a geniální, ale budu se na to muset podívat znovu, protože mé 12-leté já se bálo i při Vinnetouovi :D ()

ArdathBay

Dát Mimic nějakému rutinérovi, vznikl by podprůměrný a hloupý horror. Naštěstí dostal šanci Člověk s fantazií a tím správným přístupem ke strachu. Bohužel měl k dispozici podprůměrný scénář a výsledek je průměrný. Obrovským kladem je atmosféra a kamera. Jedno podívání bohatě stačí. Zahřívací kolo skončilo... ()

slovan1

Brouci útočí! Průměrný film... Na odreagovnání nebo na zahnání nudy se mi ale moc nelíbil. Naštěstí později natočil del Toro Faunův labyrint a Hellboye takže si to u mě vyžehlil. Mira Sorvino sympatická, v mladších letech musela byt kočka :-) ()

herr_carter

No prosím, od pana Tora by se měli přiučit všichni ti, kteří chtějí točit béčkové filmy s tématikou mutace, prostě Guillermo není žádnej blbec ! Herci skvělí, efekty parádní, napětí nechybělo, a tohle všechno jenom podpořilo můj výborný dojem z filmu....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

killjezor

První půlka + můj vrozený odpor ke švábům a podobné havěti, mne perfektně naladila/ zhnusila/ napnula. Nádherně rozjetý horůrek dokonale sráží druhá půlka filmu, kde je představen samotný nepřítel. Pak už z něj nejde strach a z filmu se stává pouhopouhý béčkový sci-fi akčňák s dokonale předvídatelným koncem. Který bohužel doopravdy nastane. ()

Lencha

Koukám, že jsem hodnocením zase někde úplně jinde jak ostatní:-))) Další z filmů, který mě baví a bavit budou. Akorát ten hmyz je hnusnej. Ale vzhledem k tomu, že o hmyzu ten film je, tak to přežiju:-))) Ale horor bych tomuhle filmu neříkala, bát se tam moc není čeho (snad jen brouka s lidským ksichtem). ()

iXtr3m3

Nevidel som ešte Director´s Cut, ale musím to napraviť. Po dlhočizných viac ako 20tich rokoch som narazil na trailer a musím si to zopakovať. Pamätám si doteraz, ako to bolo už na vtedajšiu dobu vynikajúce, atmosférické a aj na slušnej technickej úrovni. Čo sa o pokračovaniach nedá povedať. A tých mien, čo sa tu zišlo, niektoré z nich vtedy ešte neznáme. ()

Milano33

Guillermo del Toro ako horrrový veľmajster jednoducho vie točiť chytľavé a napínavé horrory. Inak tomu nebolo ani v prípade Mimicu, ktorý prekypuje výdatne hutnou atmosférou, desivým prostredím a nechutnými hmyzími monštrami. Film pojednáva o genetickom inžinierstve praktizovanom na hmyze, obzvlášť na švábov, ktorý sú premnožení po celom New Yorku. Taktiež ústrednou témou filmu je práve entomológia, čo je náuka o hmyze. Príbeh nám začína tým, že kontaminované šváby začali roznášať smrteľnú chorobu, ktorá ohrozovala najmä deti. Keďže tamojší vedci neboli schopní vymyslieť protijed či liek proti tomuto závažnému druhu infekcie a takisto neprišli ani na vakcínu, tak ako jediné možné riešenie sa javilo to, s akým prišla entomologička Susan Tyler. Ona totižto prišla na svet s novým druhom hmyzu, ktorý vznikol mutáciou a klonovaním v laboratórnych priestor. Tieto geneticky upravené chrobáky síce eliminovali škodcov, avšak s čím nikto nepočítal, tak sa im aj navzdory všetkému podarilo nakoniec prežiť. Príroda si vždycky nájde svoju cestu a po rokoch evolúcie a mutovania sa vyvinuli do obrovských a monštruóznych podôb. Režia a kamera pod taktovkou Guillerma del Tora boli skutočne excelentné. Guillermo si tento snímok perfektne ustriehol, podarilo sa mu do tohoto počinu vzniesť skutočne pohlcujúcu a nervydrásajúcu atmosféru podporenú temným vizuálom filmu. Väčšinu času buď trávime v podzemných komplexov alebo v tmavých uličkách mesta New Yorku. Často dochádza k zrážkam, počasie je dosť ponuré a sychravé a navodzuje to ten správny feeling. Keď sa príbeh presunie do podzemia, kde nás čaká celá kolónia geneticky modifikovaných chrobákov, tak sa dostaví to pravé horrorové čaro del Torovej nevšednej imaginácie. V metre a newyorskom kanalizačnom systéme sa okrem všadeprítomného šera a tmy dočkáme i sliz, potu aj krvi. Triky boli na veľmi solídnej úrovni, vizuálne je Mimic spravený naozaj podnetne. Priznávam, že scenár nie je žiadny svetoborný a drží sa bežných horrorových schém, ale aj tak dokáže diváka velice slušne zabaviť. ()

cab

Beckovy monster horor, ktery si vehlasny (Guillermo del Toro) neda za ramecek a neda se omluvit ani kvuli svemu datu vyroby ci zmatene poletujicim hercum a uz vubec ne kvuli slabemu scenari, jez jaksi patri k podobne latce. 35% ()

dopita

Velice slušnej horor postavenej sice na tuctový zápletce, ale s patřičně ponurou atmosférou a hlavně film s přibívajícími minutami nenudí. Když divák nečeká veledílo, baví se dobře. ()

Holina

"To je pan Divnobotka". Zmutovaní šváby do lidské podoby je nápad přitažený za vlasy to je asi jasné každému, ale del Torovi to tu kupodivu celkem funguje. Ať už je námět debilní jak chce já jsem se u filmu bavil. ()