Komedie plná hrůz

• USA The Comedy of Terrors (více)
Trailer

Děj filmu se odehrává v pozdních letech devatenáctého století v Nové Anglii. Opilci Trumbullovi (Vincent Price), který se živí jako hrobník, pomalu, ale jistě krachuje živnost. Lidé zkrátka neumírají. Trumbull si proto začíná pohrávat s myšlenkou zabíjení lidí, aby si mohl dopřát svou tak oblíbenou skleničku. (Chatterer)

Trailer

Oskar

Tak tohle je opravdu kuriozita a navíc film, o němž si netroufám říct, zda je dobrý nebo špatný. Z obsazení a jména scénáristy Richarda Mathesona by se mohlo zdát, že půjde o starý dobrý horrůrek ve stylu Rogera Cormana a něco takového se mi i dere na jazyk, ale nebyla by to úplně pravda. Ona je to totiž opravdu komedie. Černá komedie typu Potíže s Harrym. Aspoň je tak napsaná. Price a Lorre hrají funebráky, živnost jim mele z posledního, tak si nebožtíky vyrábějí. No a legrace má začít, když jeden pečlivě zatlučený (Rathbone) se probere a prodere mezi živé. Byla by to asi legrace, byla, ale s jiným obsazením. Nevím jestli je to jen můj subjektivní problém, ale na mě opravdu tito herci (hlavně Vincent Price) vždycky působili děsivěji než všichni Vetřelci, Critters, Hanibal Lecter a Barbra Streisandová dohromady. Takže nerozhodných 50% ()

akisha

Obzvlášť mi tu utkvěl jakejsi remix pohřebního pochodu, kterej hrál ve scénách, kdy hlavní duo jelo na hřbitov. Nářez. Jinak je to hodně podobný např. Havranovi - taková hovadinka, kde se hororový veteráni baví tím, jak se parodují a přehrávají o sto šest. Basil Rathbone jako nezničitelnej Rambo, Vincent Price jako ožírající se hajzlík, Peter Lorre jako uzurpovanej, nešťastně zamilovalej slouha, Boris Karloff připomínající squattera, co hraje na housle... Uznávám, že ten film je praštěnej, ale mě ke spokojenosti stačí tyhle herce pozorovat, jakou z toho mají srandu. Obzvlášť když jejich charizma, když se sečte, to je něco! ()

misterz

Peter Lorre bol ale maska, bez neho by táto komédia plná hrôz nebola to pravé orechové. Úplne s prehľadom sa tu čo sa zábavnosti týka vyrovnal svojmu slávnejšiemu kolegovi V. Pricemu. Dejovo je to síce hrozne, ale hrozne jednoduché, no zato scenár obsahuje toľko vtipných dialógov, že to až vytvára súvislý dojem bez prestávky. Skrátka vďaka vtipným scénam, zábavným dialógom, hláškam a i vďaka samotným postavám tu nie je žiaden priestor na nudu, len dojem príjemne stráveného filmového času. Ďalší snímok, ktorý sa J. Tourneurovi nadmieru vydaril. Môžem len odporučiť, dokonca aj tým, ktorí sa hororov boja, pretože tu nie je nič strašidelné, len plný hrniec zábavy. 80/100 ()

Bloody13

Sice ne třeskutě zábavná, ale rozhodně sympatická černá komedie, i když hororu tentokrát na míle vzdálená. Price se tu se svým přitroublým pomocníkem snaží vraždit, čímž dochází ke spoustě bláznivým situacím. Ke konci humor lehce upadá, ale rozhodně se na film hezky kouká: zejména po výtvarné stránce (vizáž rodinných sídel a hřbitovů) je to prostě nádhera. Silné trojhvězdí. ()

darkrobyk

...a zabijeme dvě mouchy jedním polštářem! Věčně nalitý V. Price, spolumajitel pohřebního ústavu, a neustále vyděšený P. Lorre, jeho nebohý pomocník, se po ztřeštěném Havranovi sešli znovu. Hřbitov, koberce mlhy, pozůstalí truchlí u hrobu, odcházejí, ztrácejí se v mlze. A to je dobře! Jelikož by jinak viděli, jak jejich zesnulý padá do hrobu bez rakve, která slouží pohřební dvojici již krásných 13 let (a nebo teprve). Skvostné starobylé domy, černý kočár tažený vraníky a ulice postavená ve studiu. J. Jamesonová má hlas, který dokáže vytahovat špunty z lahví a rozbíjet sklenice na víno. Když se ale dostane do ráže, tak se kroutí uši i divákovi. Některé scénky připomínají grotesky (dobývání střešního okna či potyčka s mrtvým ve sklepě), jindy si postavy vystačí s pichlavými slovy. Komedie nijak třeskutá, ale zábavná. ,,Co je tohle za místo?" ()