Komedie plná hrůz

Richard Matheson (kniha)

Richard Matheson

Floyd Crosby

Les Baxter

Další velké překvapení, po kterém jsem se dlouho pídil, naprosto skvělá komedie. Vincent Price opět geniální, v komediální roli mi naprosto dokonale seděl a s Peterem Lorrem utvořili skutečně vynikající komickou dvojici, která pořád používá stejnou rakev. Boris Karloff byl sice také naprosto skvělý, ale tentokrát všechny zastínil doslova nesmrtelný Basil Rathbone neustále citující Hamleta. Navíc zápletka opravdu dobře funguje, humor je to skutečně černý, a já se bavil a nezklamalo mě to. A ani zjisštění, že nejčastějším hereckým partnerem Vincenta Price je kočka (nebo kocour) mě nijak nepřekvapilo. Komedie plná hrůz už asi dnes málokoho zaujme, což je škoda, ale určitě se i dnes najdou lidi, kteří jí ocení. Není sice plná gagů, ale je to film, který se vůbec nebere vážně a kde se čtveřice hororových veteránů prostě jen bezvadně baví. A ono to funguje, je to plné napádů, šílených scén, zvratů, odvratů a dalších zvratů a dobrých hlášek. A je v tom Price. A nezničitelný Basil (kam se hrabe jeho Sherlock Holmes). 80%.(2.8.2016)

...a zabijeme dvě mouchy jedním polštářem! Věčně nalitý V. Price, spolumajitel pohřebního ústavu, a neustále vyděšený P. Lorre, jeho nebohý pomocník, se po ztřeštěném Havranovi sešli znovu. Hřbitov, koberce mlhy, pozůstalí truchlí u hrobu, odcházejí, ztrácejí se v mlze. A to je dobře! Jelikož by jinak viděli, jak jejich zesnulý padá do hrobu bez rakve, která slouží pohřební dvojici již krásných 13 let (a nebo teprve). Skvostné starobylé domy, černý kočár tažený vraníky a ulice postavená ve studiu. J. Jamesonová má hlas, který dokáže vytahovat špunty z lahví a rozbíjet sklenice na víno. Když se ale dostane do ráže, tak se kroutí uši i divákovi. Některé scénky připomínají grotesky (dobývání střešního okna či potyčka s mrtvým ve sklepě), jindy si postavy vystačí s pichlavými slovy. Komedie nijak třeskutá, ale zábavná. ,,Co je tohle za místo?"(8.3.2018)

Komedie kde si Price spolu s hororovými veterány Lorrem, Karloffem a Rathbonem užívá každou vteřinu na plátně. Bohužel tomu nejspíše chyběl pevnější režijní dohled, takže zatímco některé dílčí vtipy a running jokes jsou výborné (medicína a skvělá pointa na konci) jiné jsou nesnesitelné (neustále ječící "zpěvačka" nebo magor recitující Shakespeara). Jo a není to fakt horor, jen komedie, pokud tedy za horor nepovažujete že jsou tam rakve a nebožtíci, co nechtějí umřít.(21.12.2013)

Sice ne třeskutě zábavná, ale rozhodně sympatická černá komedie, i když hororu tentokrát na míle vzdálená. Price se tu se svým přitroublým pomocníkem snaží vraždit, čímž dochází ke spoustě bláznivým situacím. Ke konci humor lehce upadá, ale rozhodně se na film hezky kouká: zejména po výtvarné stránce (vizáž rodinných sídel a hřbitovů) je to prostě nádhera. Silné trojhvězdí.(30.12.2012)

Bohužel musím říct že ač se mi film celkem líbil tak mě zároven i dost zklamal. Ono se na to koukalo dobře ale oproti ostatním Priceovkám to na mě působilo až moc odlehčeně a skoro bych se nebál říct že horor tu skoro vůbec není. Je sice nespravedlivé když to takhle říkám ale takhle nějak jsem to cítil aspon že Karloff je frajer a co tu předvádí mě bavilo ale čím se film blížil více ke konci tak jsem si říkal že je to větší slabota. Škoda mohlo to dopadnou lépe.(8.12.2012)