Harry Cain je člen ochranky v obchodním domě. V něm se nedávno stala vražda, při které byla zabita jeho žena Claire. Harry se nemůže smířit se smrtí svojí ženy, je znechucen z vývoje vyšetřovaní policie, a tak začíná pátrat na vlastní pěst. Nejde mu na rozum kdo a proč by chtěl zastřelit jeho ženu. Vydává se vlastní cestou a přes svého kolegu a kamaráda si vypůjčuje videokazety se záznamem z kamerového systému z onoho osudného dne a sbírá informace. Den co den projíždí videokazety a fotí si tváře lidí, píše informace, až jednoho dne náhodou narazí v protějším domě na zvláštní rodinnou fotku. Po jejím důkladném prozkoumání zjistí, že byla focena před motorestem ve vzdáleném městečku, kde poznal svoji ženu Claire, ihned tam vydává v domnění že možná natrefil na horkou stopu. (Pishin)

necrosrandist

Atmosféra vážně hustá, že by se dala krájet. Ale jen to je na vysoké hodnocení málo. Docela je i příjemné, že nám film nevysvětluje vše do detailu a spíš si pomáhá nervními vizuály a hudbou Philipa Glasse. Potud ok, ale jak jsem se již zmínil v úvodu. Chtělo to přecijen víc dotáhnout, protože mám vážně "fear", že za pár dní si na to už nevzpomenu... ()

Foogas

První půle skvělá lynchovina, druhá půle poněkud slabší a překombinovaná. V budoucnu pro mne není vyloučen možný příhoz další hvězdy. ()

Gregor_Samsa

Zajímavá vtahující žánrová psychedelická záležitost. Psychedelie to byla pořádná. Mysterióznost taky. Staré černobílé VHSky a konec vysílání jak po půlnoci za komoušů, jak to vždycky začalo zrnit a šumět. Teta se připletla na špatné místo ve špatný čas a pan Turturro nemůže přestat, dokud tomu nepřijde na kloub. Jenže tomuhle se na kloub přijít nedá; bad timing, špatné místo, špatný čas, důvod neexistuje. Takže co dál? Nechat to být… i když to nejde. [70%; 2022-02-20 Home sweet home] ()

naytsirk

Tím Lynchem to opravdu zavánělo... Ale pravděpodobně jsem nebyl správně naladěn na takto mysteriózní thriller. To ovšem nijak nesnižuje jeho koukatelnost a oblibu u ostatních... ()

Mukade

žiadna sláva, nie je to dostatočne prepracované, vlastne je to dosť o ničom. .......hah, toto som sa dočítal po pár dňoch: "Refn, ktorého v roku 1996 preslávil jeho debut Pusher, skrachoval potom, čo jeho film Strach X v kinách prepadol a on sám skončil v obrovskom mínuse. Jeho jedinou nádejou na vyrovnanie dlhu a znovunaštartovanie filmárskej kariéry bolo nakrútiť pokračovania Pusher II a Pusher 3." (viď Gambler) - no nečudo že krachol po tomto filme :) ()

avantgardx

Tohle bych od Refna vůbec nečekal... namlsán vynikajícím Pusherem (všechny díly) a Bleederem jsem se zde hodně zklamal. Prvních pár minut přitom nevypadalo úplně špatně. Ten film byla jedná velká snaha o atmosferično ale musím říct, že za chvíli už mi to neustálé zdlouhavé civění do tváře hlavního hrdiny šlo na nervy jakož i čím dál víc podivínské až přihlouplé dialogy ke konci. Toto opravdu ne. ()

fR4Nk13

Autori tohto diela boli určite fanúšikmi diel od Davida Lyncha. Ich temné, minimalistické dielko z minimom dialógov ma dostalo. Režisér totiž presne vie, ako na vás zaútočiť. Dostane sa vám pod kožu a jeho mučenie mysle, bude drsné a dlhé. Veľmi vkusne a presne divákovi dávkuje bezmocnosť H. Caina. Depresívnou náladou, dlhými sekvenciami, farbami a hereckými výkonmi /perfektný casting/ vás pomaly dotiahne až do finále. Zámerom tohto filmu je vyvolať negatívny pocit skľúčenosti a to sa tu podarilo, takže odpúštam zjavnú snahu o kopirovanie D.Lyncha. ()

Swamiji

Jedna hvězda za pár vizuálně zajímavých a "thrilling" scén (hned první scéna je filmařsky/výtvarně skvostná!!). Ale jinak - jako celek to byla artistní sračka, v níž příběh a logika nehrají žádnou roli. Dívat se na to hodinu a půl jen kvůli husté atmosféře, to se raději třeba pohádám se ženou, aby ta hutná atmosféra dávala aspoň nějaký smysl. Pusheři se mi líbili, ale tohle se Refnovi fakt nepovedlo. Bože, co všechno by se tomu dalo vytknout!! Ale raději tím ani nebudu ztrácet čas a jdu na tento film zapomenout. ()