Damielka

Ještě lepší než první díl. Je to nabitější fórama, senilníma babkama, farářem Otíkem a akcí. Mám to fakt ráda a můžu se na to dívat třeba po stopadesáté. A myslete si o mě, co chcete. ()

Movie Gourmet

Druhý film z trilogie Slunce, seno... se nese ve stejném nebo podobném rytmu jako ten předchozí a je stejnou filmovou klasikou. Hodnotil bych ho v podstatě stejně jako předchozí film. Opět výborně zfilmovaná vesnická tematika. Verdikt: viz předchozí film trilogie. ()

Marina111

"Tati? Byla tě někdy tvoje maminka?" - "Ne, jenom ta tvoje" ......................A veruže o bitku nebude núdza ! Facky, hádky, intrigy na dedinský spôsob ... A k tomu babky sledujúce porno a skákajúce zo stromov, akonáhle zaznie píšťalka ich vodkyňe, tri zásnuby za jeden týždeň, pár veľkých nedorozumení, "Konopnice jedna žlučová" a "pani inženýrka", ktorá "tvář jako anděl měla. Vlídně ke mně promluvila. A prach z mého roucha očistila." Bláznivejšie, vtipnejšie a pre mňa dokonca ešte i očosi obľúbenejšie pokračovanie už beztak dokonalej jednotky, ktoré sa len tak hmýri nezabudnuteľnými scénami schopnými rozosmiať hádam za každých okolností i po X-stom pozretí ........................"No že vám huba neupadne, maminko - tak my prej jí trápíme hlady, člověk si vod huby utrhne, sám jí přinese... A vy tady budete vykládat takovýdle věci!" - "No dyť je to pravda, bodejť ne, prosím tě a co dneska ta polívka - kyselá!" - "Maminko, dyť to bylo kyselo. A když je to kyselo, tak je to kyselý. To si taky musíte rozmyslet, co vlastně chcete!" ()

spiritus

Proč tolik negací? :-)) Druhý díl Troškovi minisérie je jednak vrcholem jeho tvorby a druhak se jedná o vtipnou jézeďáckou komedii, která ťaje do živého. Protože ono to není opravdu daleko od reality. Vesnice, její vztahy, absurdní momenty, drbárna, to vše na jednom podnose. Navíc je z filmu cítiit silná ostalgie, tedy číší z ní vzpomínky na tehdejší socialistickou dobu. V tom dobrém i v tom špatném. Jelikož já v té době vyrůstal, vyvstává mi opravdu mnoho vzpomínek :-). Tehdy sem se jezdil pravidelně rekreovat na nedalekou Otavu, takže hlášku "zlatý Strakonice" můžu jen podepsat. Kdo čeká heroické herecké výkony a kdovíjaké filmové zpracování, tak je prostě a jednoduše nesoudný. Kdyby troška točil takto, nebyl by to až tak špatný režisér. Ruku na srdce, kolik dnes vzniká českých komedií, u kterých se člověk upřímně zasměje. Za mě čtyři... ()

Jaro_slav

Zatímco u Jahod nefunguje zvuk a střih a zbytek je celkem koukatelný, přičemž některé scény jsou geniální ("furt králíka"), tohle je průůser. Hvězdička snad jen za ty dvě hlášky - "hodně štěstí" a "co na tom chlastu vidíš". I přes působivou leteckou nekázeň v úvodních titulcích strašná nuda. ()

no2

8/10 - Opět musím zvýšit svoje hodnocení. Stále si sice stojím za tím, že scénář nic moc, ale jsou tu mraky hlášek, spousta vtipných scén, geniální improvizace... Např. scéna s Konopníkovou a Škopkovou, která toho rozbije více, je nezapomenutelná, stejně jako hláška Růžičkové: "Když vy budete mít inženýrku, tak my... A stejně nesnu!" Čím jsem starší, tím více se i u tohoto dílu bavím a stále více si uvědomuji, že přes veškerou snahu a výborné výkony všech ostatních herců i neherců to Růžičková prostě táhne a bez ní by to bylo minimálně o hvězdičku méně... ()

Haniczka

Jednu za Růžičkovou, jednu za Lábuse, jednu za léto a zbývající za pěkný český laskavý a vtipný film. Říkejte si co chcete, tohle vidět desetkrát prostě můžu... ()

Vesecký

Zdeněk Troška šel v trilogii z Hoštic díl od dílu o stupínek níž. I tady samozřejmě nechybí krásný jadrný český humor, kde kromě rodiny Škopkových září farář Otík - Luděk Kopřiva, zvlášť v povedené scéně s přelézáním ohradníku ("Velebnosti, vy svítíte!") či při omylem zapnutém pornu na faře, také masírování Tlustého Pepy je bezvadné... Jenže některé skeče se opakují z prvního dílu (svolávání tetek k faráři) a postava měšťácké fifleny Kateřiny Lojdové či závěrečná rvačka u MNV byly hodně přitažené za vlasy. Film pro nás, venkovské "burany" jako šitý a milý. ()

camper odpad!

Odpad dávám jenom, když film nejde dokoukat... Tenhle nešel i přes mojí oblíbenou Růžičkovou... Jediné, co si z filmu vybavuju, jsou stále někam běhající stádo místních drben a to mi fakt na film nestačí. ()

nonick1

V dnešní době, kdy je k smíchu leda tak nefunkční hadr na gsiftě, musím zvýšit hodnocení této letní Troškovy taškařice na čtyři hvězdy. S covidovou depkou srdnatě svádí nerovný, ale vcelku úspěšný boj. ()

Honza dAve odpad!

Mohlo by být velmi fajn zajet si do Hoštic na chalupu nebo pod stan a zajít do tamní hospůdky na pár piv, vyráchat se v rybníku a jít (minimálně) pochcat Zdeňku Troškovi dveře od chalupy, protože na tento "film?" ani na žádné další Slunce, seno se N E D Á dívat ! ()

Zeek

Celá trilogie Slunce, seno …. je super. Vždy se směju od začátku filmu do konce, jedna z nejlepších českých komedií plná humoru a vtipných scén, kterou jsem viděl snad 100x a nikdy neomrzí. Akorát by to Nova nemusela dávat 3x do roka. Moje hodnocení: 80% ()