Šmoula

Druhej díl je taky skvělej, ale přeci jen o nějaký to procentíčko je lepší jednička a to svou originalitou a prvním nápadem. Ale to nějak moc facky neschazuje a nezahanbuje. Děj je zase naprosto geniální, ale za všechen ten humor můžou místní starší obyvatelé, kteří sledují každý krok kohokoliv kam se hne. No prostě jednoduše, taková klasická česká vesnice, ve který nikomu nic neunikne. ()

mh.mail

40% - Již o něco slabší než první díl - Slunce, seno, jahody. Za hlavní chybu jsem považoval, že film svým dějem navazoval tam, kde první díl skončil. Takže žádní "Venca a Blažena po šesti letech", ale "svatba ještě nebyla". ()

Luqi

Jednoduchá zábava pre pospolitý ľud................ normálne by si tento film zaslúžil tak 1, maximálne 2 hviezdičky, ale je tu pár vecí, ktoré sú výnimočné a preto tento film hodnotím oveľa lepšie ako by si zaslúžil - sú to niektoré scény s Růžičkovou či Třískom, ktoré sú perfektne zahrané, obsahujú kultové hlášky a sú vtipné aj pri desiatom videní. ()

Mallinali

Než jsem poprvé nakliknul tenhle portál, myslel jsem si že Slunce, seno a pár facek je jeden z nejlepších českých filmů. Ale tady jsem rychle pochopil, že lidová zábava - jakkoliv skvěle udělaná - se v určitých kruzích neodpouští (o tom by mohl vyprávět i Mozart). Dokonce jsem se dozvěděl, že se mám stydět za to, že mi to přijde geniálně vtipné a taky že jestli je tohle lidová zábava, tak jsme národ primitivů (Kde vzali zdejší intelektuálové ty schopnosti, aby nazřeli krz světlo prozřetelnosti rozdíl mezi tím co je primitivní a co je roztomilá nenáročná odreagovačka, kterou lidi potřebujou aby jim dočista nehráblo? U Trierova ustřihnutýho klitorisu?). Jenže nestydim. A nestydím se ani za to, že se nestydím. Ne že bych se nesnažil - mlátil jsem se do slabin Bytím a nicotou od Sartreho, pod nehty zarážel Fenomenologii ducha od Hegela a místo novin jsem si na toaletě vyštosoval vybranou bibliografii Frankfurtské školy. Jenže i přes to považuju Helenku Růžičkovou za asi nejlepší českou herečku a Stanislava Třísku alias Starýho Škopka za životní vzor :-D. A vzhledem k tomu, že hlášky z celé trilogie vládnou české mezilidské komunikaci už tak 20 let, nebude to s tím zatracováním Troškovy hoštické trilogie tak horké. Mimochodem, všiměte si té krásné mluvy, kde se nářečí kloubí s neměckými slůvky a vulgárními výrazy. "Schweinerei jeden!"; "Jó, paní Inženýrka, to je něco. Auto má z Tuzexu, peněz jako šlupek. Aspoň konečně budeme moct přistavět.". ()

zahadum

Niekde som čítal komentár,že tento film nikdy nedávajte Angličanovi, Domorodcovi z kmeňa Ho Po Ho Po a Pražákovi...ani jeden to nepochopí :) ()

Puol

To boli ešte časy keď ešte Zdeněk Trosška dokázal dobre zabaviť. Ja mám tieto Lidové komédie celkom rád. Samozrejme len prvé dva diely. ()

Krchy

Sice je to konina, ale která komedie není? Na oddech ideální, člověku ani neuškodí, když se u toho věnuje něčemu jinému, protože už film stejně zná zpaměti. Čtvrtá hvězdička je za fackovací scénu u Škopků v kuchyni. ()

BathoryMan

Ako je možné že som tento najlepší kúsok trilogie ešte neohodnotil?Samozvaný kritici ČSFD,ktorých radšej nebudem menovať si môžu vysrať oko!!! ()

Eluin

Jako malý jsem se vždy těšil na tu závěrečnou rvačku :-) Některé vtipy celkem jdou, nicméně je to samozřejmě dost jednoduché a prvoplánové. ()