• Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Cože, brigádník? Bože, tak mladej a už tak odvážnej?" Já jsem tedy o životě v jihočeských vesnicích vyškolen pouze touto trilogií, ale přesto si troufnu napsat, že každý den králíka jíst nebudu, poslouchat zpěv paní učitelky taky nemusím, ale s ožralým Škopkem bych rozhodně rád vedl nějaký ten intelektuální rozhovor, se zlobivou babičkou bych si zazávodil na kolečkových postelích a ten skok z rozjetého vlaku trénuju už přes třicet let. Mě prostě kdysi "Jahody", patrně vzhledem k tehdejší době a mému věku, hrozně rozesmály a tak hvězdami nešetřím, i když si za nimi zase až tak moc nestojím.(14.7.2016)

 • fleker
  ***

  no, s tím českým názvem tady na čsfd si nejsem moc jistej,,,,několikrát sem slyšel v rádiu trošku, a říkal že se to jmenuje "flunce feno jahody"...prve mě to taky překvapilo, ale pak sem slyšel ringo čecha, a ten to vyslovoval naprosto stejně,,,takže to asi nebude náhoda....snad to tu na čsfd brzo opravěj,,, "slunce seno jahody", prej..to uplně blije doočí...jinak co se týče zdendovy práce, tak musim uznat že toto zde..... oproti té jeho pozdější tvorbě....podtrženo, sečteno, bez jakýchkoli štiplavých poznámek k jeho osobě...že je to vcelku zdařilá věc..(na chlapa co si lakuje nechty)(30.5.2011)

 • Kothy
  ****

  Troškova nejpovedenější komediální série. Prostředí jihočeských Hoštic je pro to přímo ideální. Pláničkova dojící metoda je celkem zajímavý nápad Srandovní postavy se postarají o dostatečnou dávku humoru. Heleně Růžičkové role Škopkové opravdu sedne. Spousta vtipů a hlášek. "Táto, co ty na tom pivu vlastně vidíš? Já ti to řeknu a začneš chlastat taky." :D(1.2.2013)

 • Frajer42
  ****

  Jedna z nejlepší českých komedií, které byly kdy natočeny. Kdo tvrdí něco jiného, tak ten sprostě lže. Vážně se jedná o nesmírně pohodový film, ve kterém lze spatřit hodně humoru. Pokud se tedy agresivně nebráníte. Fakt, že se film nelíbí nějakému debilovi, který hraje golf, nedělá z filmu sračku. Film jsem viděl tolikrát, že už na něj mám téměř alergii. Nicméně, mi v dávných dobách dovedl mnohokrát zvednout náladu a zkrátit večer. Slabší 4*.(21.9.2013)

 • d.beseda
  ****

  Filmy Zdeňka Trošky 80. let a filmy, které natáčí dnes je úplně něco jiného. Slunce, seno, jahody - je úžasná komedie a bez nadsázky je naprosto "ze života" (vím o čem mluvím - vyrůstal jsem v podobném prostředí). Ani po letech neztratil nic na svém kouzlu. Dvojka (Slunce, seno a pár facek) je ještě na stejné úrovni, ale trojka již sklouzává k dnešním Troškovým "kameňákům". Mé hodnocení: 90%.(28.7.2013)

 • - Když cestující vlaku mají vyrovnávat, stoupnou si doleva po směru jízdy. Ze záběru, kdy vlak vidíme zespodu, lze vidět, že cestující stojí vpravo po směru jízdy. Poté se zas vracejí zleva. (tyna97)

 • - Natáčení probíhalo převážně v Hošticích. Scény, kdy Hubičková (Jiřina Jirásková) zpívá, se natáčely v jihočeské vesnici Dobrš. (M.B)

 • - Cenzura tenkrát z filmu velkou část vystříhala, proto taky stopáž filmu je něco málo přes 80 minut. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace