• Aleee89
  ****

  Tohle je klasika. Dobrá a vtipná česká komedie, která nemůže chybět tak třikrát do roka v televizi a kupodivu mě ještě neodradila od dívání (dnes už jo, ale trvalo to dlouho)... Tohle Troška natočil snad zázrakem, protože jinak je jeho tvorba hrůza. A navíc tu hraje výborná Helena Růžičková a celé to nepostrádá šmrnc. Taky to, s pomocí karikatury, zobrazuje typicky českou rodinu na vesnici.(10.6.2014)

 • GILLWANDER
  ***

  Zdeněk Hroznoška opäť vytvoril nezabudnuteľnú trilógiu, ktorú si nejde neobľúbiť. Herecké hviezdne obsadenie, pre niekoho kultové hlášky a svižný dej so zápletkami, ktoré môže vytvoriť iba Zdeněk. Ale je to skutočne tak dobre ako tvrdí širšia populácia najviac zložená zo senilných seniorov? A dá sa to považovať za československý poklad? Zbiehajú sa mi slová na jazyk ale nie som tu preto, aby som to práve JA povedal. Užite si to...55%(22.10.2014)

 • igi B.
  **

  Ach jo, nu ano, pane rejžisére. Když si naserete do postele, dá se to ještě zakrejt pod peřinou. Hotový podobenství! . . . Prapočátek následné stále více upadající série. Tehdy snad ještě pochopitelná >ideově< neškodná - takzvaná lidová zábava. Dvě hvězdičky tedy se zavřenýma očima, snad jen pro neporovnatelnou >kvalitu< ve srovnáním s dalšími >troškařicemi< . Škoda více slov. - - - P.S. (3.4.2009 při lehkém večerním nováckém repete...) To je ale bolest, číst tu ty stále přibývající zasvěceně adorantské komentáře s čtyř a pětihvězdičkovými hodnoceními. Pravda, je to zajímavý doklad kulturního myšlení po čtvrstoletí od natočení téhle >letní komedie< . A vlastně i tak trošku vysvětlení, proč dnešní český divák s takovou oblibou se rochní ve všech těch v současnosti vyráběných tuzemských sračkách... A ten Troška? Lze předpokládat, že nebýt pádu bolševika, dávno byl by z něj už >národní< umělec... Hotovej NÁROD SOBĚ!... :-/(8.1.2006)

 • sinp
  ***

  Snad ani není třeba příliš představovat Troškovu lidovou klasiku, notoricky známou, ale pořád opakovanou. Troškovy se musí nechat, že uměl pracovat s neherci a slušně pobavil. Na tuto komedii se však ve slovníku dá najít jedno nepříliš lichotivé slovo - ohraná. Přesně taková totiž tahle komedie je a na rozdíl od jiných filmů Vám trilogie "Slunce, seno,..." na další shlédnutí nic nepřinese. Ale uznávám, že napoprvé jsem se bavil a ten typický český sebechazovačný humor zapůsobil. Je to naivita, ale v některých momentech trefná, což radši za hranicemi neříkejme...(28.10.2005)

 • Johanka
  *****

  První z trilogie Zdeňka Trošky o osudech lidí z jedné jihočeské vesničky. Jejich každodenní starosti naprosto přesně a s humorem vystihuje pan režisér ve všech dílech. Aby ne, vždyť je to jeho rodná víska a polovina obyvatel jsou jeho příbuzní. Je to humorné, ale ne každý má tento druh humoru rád. Já ano.(3.4.2003)

 • - Slavný pes Piňda, který se v tomto díle objevil, byl ve skutečnosti pes Heleny Růžičkové. Jmenoval se Fredy. (Adosek)

 • - Ve scéně, kdy je Škopková (Helena Růžičková) na hřbitově a chystá se na mši do kostela, lze zaslechnout píseň z kostela na varhany. Tuto píseň zahrál sám Zdeněk Troška, který je svou hrou na varhany znám. (Lajty)

 • - Cenzura tenkrát z filmu velkou část vystříhala, proto taky stopáž filmu je něco málo přes 80 minut. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace