Medvědín

Švédsko, 2020, 4 h 37 min (Minutáž: 54–58 min)

Režie:

Peter Grönlund

Předloha:

Fredrik Backman (kniha)

Kamera:

Petrus Sjövik

Hudba:

Johan Testad

Aliette Opheim, Miriam Ingrid, Ulf Stenberg, Tobias Zilliacus, Oliver Dufaker, Otto Fahlgren, Mustapha Aarab, Anna Azcárate, Jimmy Backman (více)

Epizody(5)

Městečko Medvědín pomalu ustupuje rozpínajícím se stromům, které jej obklopují. Petr, místní hrdina a někdejší hokejová hvězda, se vrací domů, aby zde sestavil juniorský tým a zajistil tak budoucnost města. Celý Medvědín vkládá veškerou naději do vítězství v juniorském mistrovství a zdejší chlapci se ocitají pod velkým tlakem. Když je hvězdný hráč týmu obviněn z ohavného činu, město zachvátí chaos, který ovlivní životy všech jeho obyvatel. Seriál Medvědín vypráví o naději, jež spojuje malou komunitu, o tajemstvích, která ji rozdělují, o odvaze jednotlivce postavit se zbytku skupiny a o důsledcích výchovy našich dětí. (HBO Europe)

Michelle75

Medvědín me nejdříve zaujal, severská vesnička mě láká sama o sobě. Horší je to s ústředními postavami, které mi nejsou prostě sympatické a příběh sklouzává a řeší něco jiného, než jsem si představovala. Na jednu stranu smutné, že se tohle děje a na druhou ještě smutnější, že je to docela uvěřitelné. ()

Disease

Kdybych nevěděl, že to má jen 5 dílů, asi bych to po druhém vypnul. Takhle se to dokoukat dalo. Tohle mi na rozdíl od plnohodnotných skandinávských dramat přišlo takové trochu jako "příběhy modrého telefonu". Ale jako studie mentality "členů týmu" vcelku povedené. ()

Olík

Chladný severský seriál, kde jde především o hokej a zároveň je hokej až na druhém místě. Vlekoucí se sociální drama se zbytečnou omáčkou okolo, minimem postav a sněhem až po koule. Mezilidské vztahy, mezimantinelové vztahy a jedna událost, která zamává ospalým městečkem, kde medvědi dávají dobrou noc. Nic co by překonalo Nagano, ale ani žádný propadák….taková slušná remíza na soupeřově ledě. ()

Daiker

Myslel jsem že se vše bude točit kolem nějaké vraždy. K tomu nedošlo a řeší se zde jiný zločin - znásilnění. Vidíme rozpad společnosti v malém městečku. Prostředí sportovců nemusím a opět se někteří tupci chovali, tak jak jsem předpokládal. Hlavně ať žije týmový duch.... Jinak je to dobře zahrané a rychle to uteče.... ()

ER

Sympatický seriál, ale není tu nic, co by bylo chytlavější, nebo výrazně lepší od jiných seriálů sportovního typu. ()

bearmeedek

Nad čtvrtou hvězdou jsem dost váhal, a to hlavně proto, že první epizoda byla o ničem a druhá minimálně do půlky taky. A pak ti blbci ve zbytku natočili slušné drama. Ze života, z maloměsta, klasická ukázka hokejistického myšlení. Plusem je v Brumkytown i ten hokej. Pár střihů ze soutěžních zápasů fakt zaujalo jako při "pravém" hokeji. ()

pushover

První díl mě díky nadměrné přítomnosti hokeje málem odradil, ale později se z toho vyklube moc dobře natočený trochu psychologicko-dramatický seriál, který ale netlačí na pilu a drží se reálné situace. ()

TornadoETA

Skandinávie, maloměsto a hlavně hokej ... luxusní kombinace. Přehlížený seriál, který jsem našel právě jen díky hokejovému tagu a rozhodně nelituju. Švédsko je pravidelná líheň skvělých hokejistů, jež se vydají za Atlantik, takže nápad s hvězdou NHL, kterou postihne rodinná tragédie a je donucena se vrátit do svého rodného města a využít svých zkušeností pro svůj mateřský klub, který se pohybuje na hranici existence, určitě chválím. Zápletka byla trošku předvídatelná, ale přesto vnesla do snímku myšlenku. Rozhodně jde vidět, že tvůrci měli dokonale zmapovaný hokejový život, jak z pohledu rodiny, tak přímo akterů na ledě. Mimochodem záběry z ledu či trénovaní střelby venku jasně ukazovalo, že i přímo herci nebyli vybráni náhodou, což dodávalo na snímku velkou dávku autenticity. Snad bude pokračování .... ()

George8

Taková ta skandinávská nátura v ( kriminálním ) provedení. Řekl bych, že se jedná o důvěryhodné drama. Náhlédneme do hokejového prostředí. ()

Marcas

Příběhově fajn, zápletka je určitě zajímavá a atmosféra celkem funguje. Nicméně celkové obsazení je podle mě tristní. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Hlavní talent, Kevin, vypadá celou dobu, jako když je na tom place za trest. Vypadá jako když ho vůbec nic nebaví, ani ten hokej. Nevím, třeba to tak měli tvůrci v plánu, nicméně já bych si to představoval o dost jinak. Samozřejmě sem jsou uměle vecpané "gay" scény, což už je ale dneska bohužel normální, ach jo. Mám z toho smíšené pocity, ale má to jen 5 dílů, tak proč ne. ()

LadyBirdx

Hokeji moc nefandím, ale tohle vlastně není o hokeji. Knížce se to sice nevyrovná, vystihnout charaktery postav tak dobře jak Backman umí málokdo, ale i tak v tom bylo (téměř) všechno ♡ ()

DonBraso

Jak jsem psal už u druhé části,tak ve finále se malinko žánr krimi dostavil,ale to asi tak z pět procent.Seriál doopravdy sází,kde se nachází a na výchovu dětí,kde parta teens hraje hokej a jedna holka co je znásilněná má zrovna tátu trenéra.Žádný zvraty či vyumělkované scény zde nemají prostor.Dalo by se říci,že je to fakticky rodinné drama z prostředí hokeje.Sledování mě bavilo,hlavně hokej,ale že bych z toho byl zase úplně unesen to určitě ne.Hlavně to finále bylo zbytečný,ale za to si můžou autoři už z pilotu,čímž to celé posr....75% ()

Stepka.T

Po přečtení knihy mě zajímalo i filmové zpracování. Není to špatný. Nedovedu posoudit, jak by to na mě působilo, kdybych nečetla knihu, kde byly postavy mnohem víc propracované. Benji <3 ()

ynot

Není to špatný. Ale kdo četl předlohu, musí být nutně strašně zklamán. Postava Benjiho ztratila většinu svého kouzla, taky přátelství Maya + Anna není dotažené. Skupina se scvrkla na jednoho chuligána, o kterém si divák dlouho musí myslet, že patří mezi dementní rodiče. Postava Davida je tu zjednodušená a jeho roli převzal Peter, což do jisté míry chápu, když z něj udělali trenéra juniorky, ale opravdu bylo třeba z Davida udělat jen uraženého troubu? Herci přitom nehrají vůbec špatně a v pěti epizodách je dost prostoru rozehrát všechny příběhy, které jsou v knize. Takhle nějak by takový skvělý román asi natočili Češi :-( Plus za hokej! ()

markinho83 odpad!

Úplně jinak postavené než kniha, velké rozdíly které knihu dělají jako totálně Top, ale tohle je divný, divně to sedí..... ()

lineker

To že seveřane umí v oblasti mezilidských vztahů slušně přitlačit na pilu už nejednou v minulosti dokázali. A tohle hokejové městečko je toho dalším důkazem. V podstatě poklidný život vyplněný fandovstvím místnímu hokejovému klubu naruší sviňárna spáchána největší hokejovou hvězdou. To jak se k tomu kdo postaví, rozjede solidní dusnou sociální přestřelku ve které dominují ty nejhnusnější lidské charaktery. Pár lidí je opravdu na důkladné rozbití tlamy. ()