Portrét Ester Janečkové zachycuje její osud v průběhu 30 let. Helena Třeštíková ji začala natáčet od roku 1989 jako jednu ze studentek Střední zdravotní školy v Praze pro film Sestřičky... Ester Křížková je už jako studentka zdravotní školy velmi aktivní dívka. O vše se zajímala, vše komentovala. V průběhu sametové revoluce na DAMU organizovala letáky a materiály, které pak distribuovala ve své škole. Po maturitě se rozhodne jít studovat herectví a dramaturgii na DAMU. Hledá své místo v divadelním světě. Hraje v Divadle na Zábradlí, vdá se pak za lékaře Zdeňka Janečka a postupně se jí narodí dva synové. Ester pak občas pracuje v Českém rozhlase v literární redakci. Po několika letech uspěje v konkursu na moderátorku pořadu Politikon České televize. Poté se stane moderátorkou pořadů Sama doma a Pošta pro tebe. Ester se díky tomu stala velmi populární osobností České televize a zároveň zažívá drobné manželské krize. Účastní se televizní zpěvácké soutěže Duety, kde zpívá s Kamilem Střihavkou. Narodí se jí třetí dítě – dcera Sára a po nějakém čase zažívá dvě tragédie: porodí mrtvé dítě a pak se zasebevraždí její synovec Filip, který se nedovede smířit se svou homosexuální orientací. Ester se stává aktivistkou a podporuje LGB komunitu. Začne studovat psychoterapii. Stále pracuje v televizi a snaží se být dobrou manželkou i matkou, i přes různé kolize, které rodinné vztahy přinášejí. (Česká televize)

ostravak30

Život Ester Janečkové sám o sobě vlastně žádné velké zvraty nepřináší. Snad jen ty dva hlavní. Za prvé, když se z Ester zdravotní sestřičky stane herečka. Za druhé pak, když se z Ester herečky stane matka a manželka, což samo o sobě přináší nové životní zápletky. V první řadě je třeba ocenit cit Heleny Třeštíkové, která si fakt umí zvolit adeptku pro dokument. Rovnou se s ní stane herečka a moderátorka, jedna z těch velmi populárních, takže dokument tím dostává nové grády. Jenže E. J. se nadále potácí v nevěrách svého muže a jejich neustálé rozchody a návraty k sobě působí trochu nevyrovnaně a navíc jako z nekonečného seriálu. Jako by si slavná moderátorka neuměla vážit sama sebe a všechny nevěry toleruje a odpouští. Ano, její zpovědi jsou pravdivé a silné, ale na druhé straně by tohle samo o sobě vystačilo asi na 13. komnatu. ()

Detektiv-2

Ester si prošla různými peripetiemi a osobním vývojem. Příběh je spíše dramatický, ale zdá se se šťastným koncem. Určitě by šla některá témata rozebrat více do detailu, rozhodně jich nebylo málo. Na druhou stranu chápu, že se z Ester stala veřejně známá osoba, která tak ztratila téměř celé soukromí a bylo z ní tedy cítit, že už si chce nějaké uchovat. ()

madam.art

Myslím, že z hlediska režisérky Třeštíkové jde zejména o vděčnou formu časosběru a komunikace s hlavní představitelkou, která vydržela úctyhodných 30 let. Tam vnímám standardně dobře odvedenou práci. Proměnil se mi ale pohled na paní Janečkovou - vždy příliš "svatouškovskou" a angažovanou. Nyní vidím ženu, která musela upravit svoje představy a ideály, smířit se s nedokonalostmi, tvrdě si je odžít... připadá mi dnes autentičtější i sympatická. ()

Veber

Problém Ester bude spočívat v tom, že ji mnoho lidí má ohodnocenou již předem. A další problém bude srovnávání s Karolínou. Zatímco Karolína je živelná, Ester je intenzivní. Sama Ester říká, že by konečně chtěla být jen sama za sebe a že sama sebe ztratila. To je třeba velký rozdíl mezi ní a Karolínou, neboť Karolína se sama znala poměrně brzy (a je to znát na všem, co dělá). Naproti tomu Ester je od začátku výrazně ovlivňována okolím - rodiče, partner, její práce, ztáta dítěte, ztráta synovce... Což vždy vede k něčemu - studium psychologie, aktivity v L&G komunitě... Jediné, co si asi vybrala vyloženě sama bylo DAMU, což ale vedlo k pozdější ztrátě soukromí. Přesto si cením upřímnosti, kterou se Ester nebojí vůči Třeštíkové, a tudíž i divákovi, projevit. Její zpověď týkající se ztráty dítěte, které si velmi přála, je dost emotivní. Líbilo se mi i to, jak Ester mluvila o svém vztahu s manželem a jeho peripetiích (podotýkám, že bulvár nesleduji, takže pro mě to známé informace nejsou). Ester a Karolína jsou velmi odlišné, možná právě proto mě bavilo sledovat obě dvě. ()

Sfaxia

Nechápu. Pěkná ženská a odpouští, že manžel vleze na všechno co funí. Kdyby to byl aspoň pěknej sameček... tohle plešatý frňákatý stvoření, bych klidně dala znovu do oběhu. Trpitelka bez sebeúcty. ()

Dupac

Útržkovitě zachycené první roky a náhodně působící časové skoky s vysvětlujícími titulky rozhodně nevytvářejí dojem, že mělo jít od začátku o plnohodnotný časosběr. (Například vztahu s manželem, který tvoří jedno ze základních témat druhé poloviny filmu, není v první polovině kromě momentek ze svatby a narození syna věnován téměř žádný prostor). Odpovídající množství a četnost materiálu začalo vznikat zjevně až s nastalou televizní popularitou. Přesto má dokument svojí hodnotu, a to hlavně díky otevřenosti a upřímnosti hlavní protagonistky, se kterou dokáže mluvit o smutných událostech v rodině, a celkově přerodu z nesmělé nerozhodné dívky v silnou a vyrovnanou osobnost (ne nutně vždycky výhradně sympatickou). Za mě silné tři * ()

PoprockCZ

Oproti Karolíně mě tento dokument o Ester tolik nezaujal. Ač Karolína žila "obyčejnější život", její vyprávění bylo zajímavější. Tady sice vidím zrod veřejně známé osobnosti, ale nic zvláštního se vlastně neděje. Hodinka se v půlce už trochu vlekla. Dobrý je point z místních komentářů, že se jedná o časoběrnější komnatu a nepřináší nic moc nového. ()

sbinda

Né že by to nebylo nezajímavé, avšak po půlce to celé nabralo echt bulvární notu a výsledkem je “jak se z časosběru stane 13.komnata”. Nejeden levnej plátej rozmázne pana Janečka hned vedle křižovek o ceny. Už teď mi ho je líto. Stejně tak všech jeho budoucích lásek, které můžou být proprané v dalším videosběru. Položená váha na tohle intimní téma zcela zastínila dříve nasbíraná videa. Přes všechny strasti doufám, že to paní Janečkové bude klapat, má hezkou rodinu. ()

Benigni

Ester Janečková je krásná a fantastická ženská. Moc jí fandím, líbí se mi její hlas i televizní projev. Je vidět, že ani ona to neměla v životě lehké a stejně tak, jak je silný její život, tak je i silný tento film. Židovské kořeny v sobě nezapře, má vše, včetně talentu a empatie, aby svou židovskou krev hrdě nosila. ()