Král navarský a jeho tři přátelé se za účelem pilného studia rozhodli zříci se světských radovánek a ženské společnosti, a toho, kdo selže pvní, čeká tvrdý trest. Jako naschvál ale tehdy přijíždí na návštěvu francouzská princezna se třemi sličnými dvorními dámami. Po setkání s nimi začnou mladíci hledat skulinky ve svém ukvapeném slibu a za zády kamarádů píší milostná psaníčka vyvoleným dámám svého srdce. Vrtkavý osud a jeden popletený sluha ale zařídí, že se psaníčka dostanou do neprávných rukou, a začíná komedie plná omylů, citů a písniček, která potěší všechny, kteří ještě veří na sílu lásky, poezie a přátelství.

Zmodernizovaná muzikálová adaptace shakespearovské komedie z dílny Kennetha Branagha. (oficiální text distributora)

blitzer

Muzikál nikdy nebyl má parketa a nic na tom nemění ani fakt, že Marná lásky snaha je dílem mého oblíbence Kennetha Branagha. Nicméně první hodinu jsem se celkem obstojně bavil. Častokrát však v takových situacích, kde to tvůrci zřejmě nezamýšleli. To se týká zejména až groteskně naivní choreografie tanců. Moc muzikálů sice nakoukáno nemám, ale tady mi ta choreografie přišla, jako by si ji vymýšlel na koleni někdo, kdo nemá s tancem nic moc společného (že by sám pan režisér?). Chvílemi jsem měl skutečně pocit, jako kdybych se díval na první kola Stardance. Na druhou stranu mě celkem potěšila povětšinou příjemná hudba. Z hereckého ansámblu mě naopak vůbec nezaujal jalový a prkenný Alessandro Nivola (jakého překvapení se mi dostalo, když jsem pak zjistil, že je to přeci "ten fotbalista"). Herecký projev mistra Branagha mě ale naštěstí nezklamal a třešinkou na dortu byl roztomile pitoreskní Timothy Spall :-) ()

Courtemanche

Náhodou tuhle hru jsem viděl z divadla tolikrát, že bych mohl snad i zaskakovat podle potřeby. Je to od Brannagh až příliš muzikál, taky zkrácený, jenomže režisér - i toho divadla- musí oslovit dnešního diváka, takže to je v pořádku. Je to ale nevyzrálý. Nedá se vžít do postavy za pár týdnů. Polovinu herců by se dalo klidně vyměnit. A když pak z tak rozsáhlého díla někdo dělá film fofrem, tak jasně že dopadne jen napůl. Ale to se ví už předem. Takže kritika na adresu Kennethe, nepotřebuji nutně všechno od Shakespeare vidět, klidně si dej čajíček, stačí mi méně, ale to kvalitně. 2,5/5 ()

Jaňo

Asi sa pýtate prečo ostávam bez hodnotenia. Z jedného prostého dôvodu. Tento film som ešte nevidel. Podarilo sa mi však zhliadnuť možno väčší skvost, a to v divadelnej podobe tejto hry, ktorú odsudzujem na 5* doživotne! A prikazujem pozrieť si ho v akejkoľvek podobe! Týmto je dielo uzavreté... ()

Diego

Svižné a zábavné. Kenneth tomu dodává šmrc, ikdyž futuristický nádeh mě příliš neohromil. Ale skvěle jsem se bavil. ()

ella

Jsem spokojená, Branagh už dříve dokázal, že Shakespeare v jeho rukách příjemně ožívá a dovolil si z této jeho rozmarné hříčky udělat romantický muzikál. No proč ne? S přihlédnutím k sympatickému obsazení se v pohodě dostávám na 4 hvězdičky. ()

Asmodin

Divadelní hra je to jistě zajímavá a okouzlující, ale film se nijak nevyznamenal. Nelíbili se mi tam hudební vložky, černobílé zprávy, a taky děj zasazený do období 2. světové války. ()

Alf

spíš 3,5, vtipné, příjemně barevné a rozpohybované, nic víc, nic méně, kdybych si u filmu trochu nezdříml, mohlo to být možná i za čtyři :-) ()

Greg25

Propašovat do Williama Shakespeara ovci, která umře z lásky při vzletných verších o lásce ke sličné dívce z úst Kennetha Branagha a tvářit se přitom normálně a s nadhledem to chce odvahu. Ale udělat z toho jen tak mimochodem scénu, která Shakespeara okoření, ale nepopře nic z toho na čem stojí, tak to už chce skrytou genialitu a jestli jí někdo na Shakespeara má, pak je to Kenneth Branagh. Mně se to líbilo, pořád je v tom neskutečný cit pro Shakespeara říznutý nadhledem i lehoulinkou groteskou až kabaretního rázu, která se ale k dílu Marná lásky snaha celkem hodí. Dost se tady Branaghovi vyčítá, že si střihnul jednu z hlavních rolí – mladého zamilovaného přítele krále, byť mu zde bylo „již“ 39 let. Mně osobně to nevadí, protože pokud jde o Shakespeara věk postav neřeší skoro nikdo – v takovém Romeovi a Julii – má být Julii taky jen čtrnáct let, ale na divadle ji hrají herečky přes 25 let, Laurence Olivier si střihnul mladého dánského prince Hamleta v době, kdy mu bylo „už“ 41 let, jeho matku Gertrudu si přitom zahrála Eileen Herlie, která byla o dobrých jedenáct let mladší než Olivier. 80% ()

Heroine

Tak nízký hodnocení nechápu. Je to originální provedení Shakespeara, jaké se hned tak nevidí. Normálně si sice nepotrpím na modernizování klasických děl, (nikoli kanónů), ale tohle fakt můžu. Je to rychlé, zábavné, vtipné i dojemné, herci jsou vynikající, i použité písničky se k tomu hodí. Výborný film. ()

josieaddms

Velmi originálně obsazená adaptace nesmrtelného Shakespeara. Nejen že film je hodně zábavný a vtipný, ale má velmi chytlavé písničky. Vůbec , je fajn sledovat když se někdo do takové díla pustí ne tak úplně vážně, ale vypíchne i nějaký ten vtip který nikdy v Shakespearově tvorbě nechybí. Branagh má jednoduše nějaký cit proto vystihnout určité kouzlo k tomuto velikánovi patřící. Určitě nestačí vidět jen jednou. Schválně to zkuste a uvidíte, že se vám bude chtít jít po skončení filmu hned tancovat. ()

Láryfáry

Velice vtipná muzikálová variace na Shakespeara! Bavil jsem se od začátku až do (poněkud slabšího) konce. Taneční čísla výborná (hlavně ten černoch), a ty verše do toho kupodivu pasovaly! Španělský kapitán v podání Timothy Spalla podává výborný výkon (ovšem Natascha McElhone je k sežrání víc..),kulisy jsou až snově barevné, no ideální odpočinková romance/komedie s ucházejícími melodiemi. ()

Alchemilla

Film Marná lásky snaha nepatří, bohužel, mezi povedené adaptace, ale jak se někde objeví Shakespearův text, bývám ztracená. Shakespearova první hra Marná lásky snaha je plná lehkosti, lyričnosti a hravosti a přijde mi proto škoda, že se tvůrci nenechali hrou unášet a vést, ale spíš se ji snažili násilně překroutit a napasovat do vlastních představ. Výsledkem je pak zvláštní křečovitý guláš, který nezachránily ani kvalitní ingredience. Škoda. ()

deli06

Ono je to těžký. Mně třeba až tak nevadí, že je to špatný, ale že to má potenciál a je to špatný. Prostě: Nápad je to dobrý, ale nějak se to nesešlo. A dost dělá obsazení, kde to vytahuje jenom pan režisér. A to, že je asi o patnáct let starší než má být je jedna z těch věcí, která mi úplně nevadila… ()