Reklama

Reklama

Tenkrát v Číně 2

  • Hongkong Huang Fei Hong II: Nan er dang zi qiang (více)

Obsahy(1)

V pokračovaní Hark Tsuiovej klasiky hlavný hrdina Wong Fei-Hung čelí fanatickej skupine Biely Lotos, ktorá sa snaží vyhnať Európanov z Číny aj za pomoci násilia, nedbajúc ani na krajanov, ktorí nasledujú západné zvyky. Wong musí pred armádou taktiež chrániť revolucionárku Dr. Sun Yat Sen. V stávke je budúcnosť Číny, preto musí Wong znovu použiť svoje bojové umenie, aby mohol zachrániť nevinných. (Jevo)

(více)

Recenze (38)

kitano 

všechny recenze uživatele

Skvele pokracovanie. Nema sice ten svih a napatie ako prvy diel, avsak stale si drzi vysoku kvalitu a skvelu atmosferu nasadenu prvym dielom. Pribeh znova rozobera stret kultur, ale aj snahu o revolciu v Cine. Prva polovica filmu je na tom s akciou sice slabsie, zaver filmu to vsak vynahradzuje takym sposobom ze na pomaly rozbeh nechava absolutne zabudnut. Suboje su skratka dokonale, absolutne nedotknute zubom casu. Jeden zaber ma priam fascinoval, nic tak skvele som pred tym nevidel. Opisovat tu nic samozrejme nebudem, uzite si to sami! (9/10) ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Wong Fei hung ji Yi : Naam yi dong ji keung /v nasich koncinach prelozene ako Tenkrat v Cine 2/ je druhym dielom uspesneho filmu z roku 1991. Oproti kvalitnej jednicke vsak pribudlo nudy, dementnych dialogov a reziser Tsui Hark tiez nema na povedzme Akira Kurosawu/viem, jeden je z Vietnamu, druhy Japonec/ - a to ani talentom, ani nadsenim. Kung fu bitka na zaver vsak film zachranila, ale stale je to len sedivy, sivy, matny a nevyrazny priemer. Nic viac. 60 % ()

Reklama

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Pokračování příběhů lékaře a velkého bitkaře Wong Fei-Hunga je ucelenější a celkově je to tak nějak líp usměrněné, že to nezabíhá do nějakých sice efektních ale pro děj úplně nepodstatných detailů a tím pádem je to celé takové svižnější. Tentokrát se Wongova parta dostane do kantonu, kam jedou na lékařskou konferenci, ale zjistí, že oblast je ovládaná sektou bílého lotosu, která nenávidí všechny cizince a snaží se je zlikvidovat, prostě takový čínský kuklux klan :). Soubojů je tentokrát míň a větší důraz je spíš na dialozích a té dramatické části, kdy se v tom všem chaosu musí řešit všechny možné věci včetně otázek rasismu atd., ale zato jsou bitky velmi efektní a choreografii mají ještě lepší než v prvním díle. Mnohem víc se tu ukáže co Jet Li všechno dokáže (to se mi to pěkně rýmovalo :)), ale hlavně v tomto díle hraje i Donnie Yen a to by v tom byl čert, aby zaprvé neměl prostor pro nějaké parádní kousky (škrtící látka) a byl by v tom ještě větší čert a špatný režisér se scénáristou v jednom, kdyby ve filmu nebyl alespoň nějaký pidisouboj Jeta Li a Donnieho Yena, takže pochopitelně to největší lákadlo je právě ta část, kdy proti sobě tito dva borci nastoupí a je to z filmu taky asi to nejlepší pokud jde o souboje. I když byl ale příběh ucelenější, měl větší spád oproti jedničce a celé to bylo tak nějak efektnější, tak ke konci tomu tak nějak stejně jak u prvního dílu docházel dech a hlavně u obou dílů Tenkrát v číně mi to příjde tak nějak málo důrazné. Je to prostě "jen" zábavné, ale něco tomu úplně chybí, aby to zapůsobilo opravdu silně. Možná tomu chybí takové to hrdinské pohádkaření z Ip Mana a Fearlesse, které by ale tomuhle filmu doopravdy slušelo. Tak to bude zase jen čtyřka pro Tenkrát v číně 2 :). ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Bohužel po všech stránkách horší film než první díl. Politické zmatky v číně během pronikání západu a jeho kultury do asie jsou jistě velmi zajímavým pozadím pro příběh, ale ve filmu jsou zmíněny jen velmi okrajově. Příběh je tak klasické béčko, navíc se spoustou dementních a trapných odboček. To by proti prvnímu dílu nebyla až tak velká změna, ale tam kde první díl jednoznačně exceloval, tedy v akčních scénách s dokonalou choreografií, se snaha tentokrát zadařila jen z části - některé souboje jsou opravdu úžasné a některé naopak poměrně špatné. Naštěstí je těch špatných značná menšina a tak pro fanoušky bojových filmů stojí za to tento film vidět. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Donnie Yen versus Jet Li a prakticky není co dodávat. Sice bych víc uvítal jejich souboj ve stylu pěst na pěst, ale i ta tyčovaná byla dostatečně oku lahodící. Jinak je dvojka téměř imrvére to samý, i když přece jen s povděkem kvituji o ždibec menší míru "filmové číny" a Rosamunde Kwan to zase slušelo. O hvězdu výš. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Závěrečnou píseň nazpíval Jackie Chan. (CrypzzXD)
  • Počas natáčania poslednej scény zasiahla Donnieho Yena do oblasti oka tyč. Rana musela byť zašitá, a preto je väčšina detailov jeho tváre snímaná iba z jednej strany. (m.a.t.o.)
  • Kultovní ústřední melodii „A Man Should Better Himself“ nazpíval v čínské mandarínštině Jackie Chan. Kantonskou verzi pak nazpíval George Lam. (Rominator)

Reklama

Reklama