Reklama

Reklama

Tenkrát v Číně 2

  • Hongkong Huang Fei Hong II: Nan er dang zi qiang (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

V pokračovaní Hark Tsuiovej klasiky hlavný hrdina Wong Fei-Hung čelí fanatickej skupine Biely Lotos, ktorá sa snaží vyhnať Európanov z Číny aj za pomoci násilia, nedbajúc ani na krajanov, ktorí nasledujú západné zvyky. Wong musí pred armádou taktiež chrániť revolucionárku Dr. Sun Yat Sen. V stávke je budúcnosť Číny, preto musí Wong znovu použiť svoje bojové umenie, aby mohol zachrániť nevinných. (Jevo)

(více)

Recenze (39)

Shit 

všechny recenze uživatele

Původně sem to chtěl docela zkritizovat, protože příběh je fakt dost špatnej a ze začátku nejsou dokonce ani souboje, jenže jak to mam teď kritizovat, když na mě film na konci vybalil naprosto úžasnej duel Donnieho Yena a Jeta Li, kterej mě úplně odrovnal, on už jejich první střet je skvělá akce na tyče, ale ta závěrečná mega bitka je ještě o třídu lepší, a hlavně Donnie to tam neskutečně rozjíždí s tim mokrým hadroprovazem, kterým drtí zdi a láme všechno do čeho udeří, navíc tomuhle super finále ještě předchází další Jetův choreograficky skvěle promakanej souboj s šéfíkem klanu, takže držim hubu a dávám zasloužený 4 ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Jet Li zde není jen ultimátní bojovník a respektovaný mistr, ale také znalý lékař, přesto má v praktickém a sociálním životě co dohánět. Film je o malinko chudší na akční scény a snaží se to nahradit dramatickými prvky a špetkou humoru, což se ovšem moc nedaří. Scénář je velice primitivní a děj nezáživný. Nejdřív jsem chtěl dát slabší 4*, ale protože k nim by film horko těžko vytahovaly jen bojové scény, které jsou i tak o něco horší, než v prvním díle (fyzikální zákony jsou zde popírány o poznání méně citlivě), rozhodl jsem se nakonec, že ne. Místy je to opravdu nudné a basta. 7/10 ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to veľmi dobrá akčná akčná historická dráma s Jet Lim, ktorá je pokračovaním skvelej jednotky. Má výborný príbeh o uznávanom doktorovi a majstrovi bojových umení Wong Fei-Hungovi, ktorý so svojou tetou a žiakom prichádza na lekársku konferenciu, kde má západným doktorom prezentovať výhody tradičnej čínskej medicíny. Ale už čoskoro si uvedomujú, že v meste má veľký vplyv fanatická skupina Číňanov na čele s údajne nezraniteľným vodcom, ktorí odmietajú všetko západné, pričom uprednostňujú násilie, čo sa dotkne aj ich a tak musí Wong Fei-Hung opäť využiť všetky svoje schopnosti, aby celú situáciu zachránil. A navyše sa zoznamuje s mimoriadne schopným veliteľom vojakov. So spracovaním som dosť spokojný, síce táto zápletka mi už nepríde až tak atraktívna, ako v prípade predchádzajúceho dielu, predsa len tie problémy so západom mi sedia viac, ako takéto rozpory medzi samotnými Číňanmi, ale aj tak si určite nemôžem výraznejšie sťažovať. Opäť si to zachováva nadmieru kvalitné prevedenie, vďaka čomu je jasné, že sa jedná o výnimočnú žánrovku, dej je na pomery žánru výborne prepracovaný a po celý čas dostatočne zaujímavý, pričom ho aj tu stále tvorí plno vydarených prvkov, ako problémy s fanatickou skupinou, rozdiely medzi východom a západom, vzťahy so schopným veliteľom, revolucionárske hnutie a samozrejme opäť nechýba ani môj obľúbený motív tejto série, zvláštny vzťah medzi Wong Fei-Hungom a jeho tetou, čo sa opäť postará o viacero výborných scén. Takže síce sa už o nadšení, ako v prípade predchádzajúceho dielu hovoriť nedá, ale aj tak sa mi to stále veľmi páčilo. Akcie je tu priemerné množstvo a som s ňou dosť spokojný. Tentoraz sa už s akciou väčšinu času trochu šetrí a obzvlášť s tou, ktorej sa zúčastňuje hlavný hrdina, čo ma určite čiastočne mrzí, ale aj tak sú súboje stále nápadité, dobre natočené, poteší celkom originálna choreografia a aj výborné prevedenie. Najviac sa mi páčia oba súboje Jet Liho s Donnie Yenom alebo hromadná bitka v sídle fanatickej skupiny, no vždy sa je v akcii na čo pozerať. Pochváliť musím aj humor, kvôli vážnej zápletke ho tu zase až tak moc nie je, ale aj tak sa viacero scén vydarilo, ako napríklad jazda vlakom. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, opäť skvelý Jet Li v hlavnej úlohe, tradične výborná Rosamund Kwan, perfektný Donnie Yen a plno zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú na tom stále veľmi dobre, Tsui Hark opäť nesklamal, väčšina stránok je výrazne nadpriemerných, len tie emócie som už tentoraz nepociťoval. A nechýba ani vydarená hudba. Takže na predchádzajúci diel to nemá, ale aj tak je to stále vysoká žánrová kvalita, ktorá nesklame ani po viacerých pozretiach. 81% ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Tsui Hark je jednou z nejvýraznějších osobností hongkongské nové vlny, který dokázal (a stále dokáže) natáčet jak zběsilé akční filmy s tepajícím rytmem a nízkou kontinuitou mezi záběry, tak i krásné - barevně i pohybově uchvacující - filmy se stínohrami a rozpustile romantickými motivy. Snímek Once Upon a Time in China 2 patří do druhé kategorie a dal by se označit za historický film s prvky kung-fu. Lékař Wong Fei-hong v podání Jeta Li přijíždí na lékařskou konferenci do malého města se svou vzdálenou příbuznou a učedníkem Foonem, ale stává se svědkem vojenské represe, revolučních aktů a terorizování sektou Bílého lotosu. Ale protože Wong je nejen lékař, ale i skvělý bojovník kung-fu, s nepřáteli si umí poradit (ne tolik už se ženou). Tsui Hark celý film koncipuje především jako střet starého s novým a tradičního s moderním, přičemž bezezbytku neschvaluje ani jedno. Měšťáky odsuzuje za jejich hloupý strach ze všeho západního (a ďábelského), a moderní lékaře ukazuje jako hlupáky, pokud opovrhují tradičním čínským lékařstvím (nakonec ho docení). Moderní je i choreografie Yuen Woo-pinga a koncepce bojových scén (boj na vratké skulptuře složené ze stolu; boj na bambusovém lešení), zasazená do tradičního prostředí kláštera... Střety mezi dvěma různými kulturami jsou ve filmu i zdrojem humoru, když Wong a Foon nevědí, jak jíst západní jídlo příborem, zvracejí v autobuse a západním zvykům navyklá tetička nesnese pomyšlení, že právě jedla psa. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

O poznání méně zábavnější, nudnější a přehnanější než první díl. Toto je "hardcore wu-xia". Skoky a lety ve vzduchu jsou zde normou, souboje na bambusových lešeních a ultrakrkolomné triky také. To já prostě moc nemusím. Navíc dost podstatnou část filmu se z počátku nic neděje, kromě připitomnělého čínského humoru, který nemusím... Vyloženě mě však potěšila přítomnost Donnie Yena a jeho duel s Jet Lim. Také se mi zdálo, že Jet Li zde dost polevuje v herectví a film buď tak nějak nezúčastněně prostojí nebo velmi zúčastněně probojuje. I tak dávám druhému dílu stejné hodnocení jako provnímu, protože jako celek si ho stejně zaslouží. A ten soundtrack už od prvního dílu je prostě boží!! ... ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Počas natáčania poslednej scény zasiahla Donnieho Yena do oblasti oka tyč. Rana musela byť zašitá, a preto je väčšina detailov jeho tváre snímaná iba z jednej strany. (m.a.t.o.)
  • Závěrečnou píseň nazpíval Jackie Chan. (CrypzzXD)
  • Kultovní ústřední melodii „A Man Should Better Himself“ nazpíval v čínské mandarínštině Jackie Chan. Kantonskou verzi pak nazpíval George Lam. (Rominator)

Reklama

Reklama