poster

Tenkrát v Číně 2

 • Hong Kong

  Huang Fei Hong II: Nan er dang zi qiang

 • Hong Kong

  黃飛鴻之二男兒當自強

 • Hong Kong

  Wong Fei Hung II: Nam yee tung chi keung

 • Velká Británie

  Once Upon a Time in China II

Akční

Hong Kong, 1992, 113 min

 • H34D
  ***

  Jet Li zde není jen ultimátní bojovník a respektovaný mistr, ale také znalý lékař, přesto má v praktickém a sociálním životě co dohánět. Film je o malinko chudší na akční scény a snaží se to nahradit dramatickými prvky a špetkou humoru, což se ovšem moc nedaří. Scénář je velice primitivní a děj nezáživný. Nejdřív jsem chtěl dát slabší 4*, ale protože k nim by film horko těžko vytahovaly jen bojové scény, které jsou i tak o něco horší, než v prvním díle (fyzikální zákony jsou zde popírány o poznání méně citlivě), rozhodl jsem se nakonec, že ne. Místy je to opravdu nudné a basta. 7/10(9.5.2009)

 • kitano
  *****

  Skvele pokracovanie. Nema sice ten svih a napatie ako prvy diel, avsak stale si drzi vysoku kvalitu a skvelu atmosferu nasadenu prvym dielom. Pribeh znova rozobera stret kultur, ale aj snahu o revolciu v Cine. Prva polovica filmu je na tom s akciou sice slabsie, zaver filmu to vsak vynahradzuje takym sposobom ze na pomaly rozbeh nechava absolutne zabudnut. Suboje su skratka dokonale, absolutne nedotknute zubom casu. Jeden zaber ma priam fascinoval, nic tak skvele som pred tym nevidel. Opisovat tu nic samozrejme nebudem, uzite si to sami! (9/10)(9.6.2007)

 • GigaPudding
  ****

  Pokračování příběhů lékaře a velkého bitkaře Wong Fei-Hunga je ucelenější a celkově je to tak nějak líp usměrněné, že to nezabíhá do nějakých sice efektních ale pro děj úplně nepodstatných detailů a tím pádem je to celé takové svižnější. Tentokrát se Wongova parta dostane do kantonu, kam jedou na lékařskou konferenci, ale zjistí, že oblast je ovládaná sektou bílého lotosu, která nenávidí všechny cizince a snaží se je zlikvidovat, prostě takový čínský kuklux klan :). Soubojů je tentokrát míň a větší důraz je spíš na dialozích a té dramatické části, kdy se v tom všem chaosu musí řešit všechny možné věci včetně otázek rasismu atd., ale zato jsou bitky velmi efektní a choreografii mají ještě lepší než v prvním díle. Mnohem víc se tu ukáže co Jet Li všechno dokáže (to se mi to pěkně rýmovalo :)), ale hlavně v tomto díle hraje i Donnie Yen a to by v tom byl čert, aby zaprvé neměl prostor pro nějaké parádní kousky (škrtící látka) a byl by v tom ještě větší čert a špatný režisér se scénáristou v jednom, kdyby ve filmu nebyl alespoň nějaký pidisouboj Jeta Li a Donnieho Yena, takže pochopitelně to největší lákadlo je právě ta část, kdy proti sobě tito dva borci nastoupí a je to z filmu taky asi to nejlepší pokud jde o souboje. I když byl ale příběh ucelenější, měl větší spád oproti jedničce a celé to bylo tak nějak efektnější, tak ke konci tomu tak nějak stejně jak u prvního dílu docházel dech a hlavně u obou dílů Tenkrát v číně mi to příjde tak nějak málo důrazné. Je to prostě "jen" zábavné, ale něco tomu úplně chybí, aby to zapůsobilo opravdu silně. Možná tomu chybí takové to hrdinské pohádkaření z Ip Mana a Fearlesse, které by ale tomuhle filmu doopravdy slušelo. Tak to bude zase jen čtyřka pro Tenkrát v číně 2 :).(29.5.2011)

 • Martin741
  ***

  Wong Fei hung ji Yi : Naam yi dong ji keung /v nasich koncinach prelozene ako Tenkrat v Cine 2/ je druhym dielom uspesneho filmu z roku 1991. Oproti kvalitnej jednicke vsak pribudlo nudy, dementnych dialogov a reziser Tsui Hark tiez nema na povedzme Akira Kurosawu/viem, jeden je z Vietnamu, druhy Japonec/ - a to ani talentom, ani nadsenim. Kung fu bitka na zaver vsak film zachranila, ale stale je to len sedivy, sivy, matny a nevyrazny priemer. Nic viac. 60 %(11.12.2013)

 • Douglas
  *****

  Tsui Hark je jednou z nejvýraznějších osobností hongkongské nové vlny, který dokázal (a stále dokáže) natáčet jak zběsilé akční filmy s tepajícím rytmem a nízkou kontinuitou mezi záběry, tak i krásné - barevně i pohybově uchvacující - filmy se stínohrami a rozpustile romantickými motivy. Snímek Once Upon a Time in China 2 patří do druhé kategorie a dal by se označit za historický film s prvky kung-fu. Lékař Wong Fei-hong v podání Jeta Li přijíždí na lékařskou konferenci do malého města se svou vzdálenou příbuznou a učedníkem Foonem, ale stává se svědkem vojenské represe, revolučních aktů a terorizování sektou Bílého lotosu. Ale protože Wong je nejen lékař, ale i skvělý bojovník kung-fu, s nepřáteli si umí poradit (ne tolik už se ženou). Tsui Hark celý film koncipuje především jako střet starého s novým a tradičního s moderním, přičemž bezezbytku neschvaluje ani jedno. Měšťáky odsuzuje za jejich hloupý strach ze všeho západního (a ďábelského), a moderní lékaře ukazuje jako hlupáky, pokud opovrhují tradičním čínským lékařstvím (nakonec ho docení). Moderní je i choreografie Yuen Woo-pinga a koncepce bojových scén (boj na vratké skulptuře složené ze stolu; boj na bambusovém lešení), zasazená do tradičního prostředí kláštera... Střety mezi dvěma různými kulturami jsou ve filmu i zdrojem humoru, když Wong a Foon nevědí, jak jíst západní jídlo příborem, zvracejí v autobuse a západním zvykům navyklá tetička nesnese pomyšlení, že právě jedla psa.(13.1.2006)

 • Jet Li

 • - Počas natáčania poslednej scény zasiahla Donnieho Yena do oblasti oka tyč. Rana musela byť zašitá, a preto je väčšina detailov jeho tváre snímaná iba z jednej strany. (m.a.t.o.)

 • - Závěrečnou píseň nazpíval Jackie Chan. (CrypzzXD)

 • - Kultovní ústřední melodii „A Man Should Better Himself“ nazpíval v čínské mandarínštině Jackie Chan. Kantonskou verzi pak nazpíval George Lam. (Rominator)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace