poster

Tenkrát v Číně 2

 • Hong Kong

  Huang Fei Hong II: Nan er dang zi qiang

 • Hong Kong

  黃飛鴻之二男兒當自強

 • Hong Kong

  Wong Fei Hung II: Nam yee tung chi keung

 • Velká Británie

  Once Upon a Time in China II

Akční

Hong Kong, 1992, 113 min

 • PetrPan
  ****

  Donnie Yen versus Jet Li a prakticky není co dodávat. Sice bych víc uvítal jejich souboj ve stylu pěst na pěst, ale i ta tyčovaná byla dostatečně oku lahodící. Jinak je dvojka téměř imrvére to samý, i když přece jen s povděkem kvituji o ždibec menší míru "filmové číny" a Rosamunde Kwan to zase slušelo. O hvězdu výš.(22.12.2015)

 • ScarPoul
  ****

  Pokračovanie výborného prvého dielu stratilo trocha na dynamickosti a komplexnosti. Čo v konečnom dôsledku nepovažujem za chybu. Stále sa jedná o vysoko kvalitnú akčnú rezanicu, ktorá nešetrí humorom, pôsobivými lokáciami a hlavnou postavou stvárnenou Jet Lim. Ten tu podáva opäť svoj štandard, ktorý ho ruka v ruke stavia do pozície medzi rovnako šikovného a zábavného Jackie Chana. Aj keď ich humor je úplne iný. Film znova ponúka nahliadnutie do histórie Číny, ktorá si pohráva s tým čo je skutočné a čo je fikcia. Tým umocňuje a mystifikuje hlavnú postavu Wong Fei- Hunga a dodáva mu nový rozmer. Tsui Hark je zručný režisér. Akčné scény sú priehľadné a nápadité, jeho snaha vypovedať o politickej a morálnej situácií v Číne na začiatku 20 storočia je takmer bezchybná. Celkovo vizuálna a príbehová zložka je na veľmi vysokej úrovni. Vtip tu má tiež svoje pevné miesto a aj napriek bláznivosti pôsobí inteligentnejšie ako eskapády Jackie Chana. Ale tá komplexnosť, ktorá robila prvý diel tak významovo hodnotný sa tu už tentokrát nenachádza. Je to solídne pokračovanie, ktorému chýba k dokonalosti naozaj málo.(3.7.2012)

 • Douglas
  *****

  Tsui Hark je jednou z nejvýraznějších osobností hongkongské nové vlny, který dokázal (a stále dokáže) natáčet jak zběsilé akční filmy s tepajícím rytmem a nízkou kontinuitou mezi záběry, tak i krásné - barevně i pohybově uchvacující - filmy se stínohrami a rozpustile romantickými motivy. Snímek Once Upon a Time in China 2 patří do druhé kategorie a dal by se označit za historický film s prvky kung-fu. Lékař Wong Fei-hong v podání Jeta Li přijíždí na lékařskou konferenci do malého města se svou vzdálenou příbuznou a učedníkem Foonem, ale stává se svědkem vojenské represe, revolučních aktů a terorizování sektou Bílého lotosu. Ale protože Wong je nejen lékař, ale i skvělý bojovník kung-fu, s nepřáteli si umí poradit (ne tolik už se ženou). Tsui Hark celý film koncipuje především jako střet starého s novým a tradičního s moderním, přičemž bezezbytku neschvaluje ani jedno. Měšťáky odsuzuje za jejich hloupý strach ze všeho západního (a ďábelského), a moderní lékaře ukazuje jako hlupáky, pokud opovrhují tradičním čínským lékařstvím (nakonec ho docení). Moderní je i choreografie Yuen Woo-pinga a koncepce bojových scén (boj na vratké skulptuře složené ze stolu; boj na bambusovém lešení), zasazená do tradičního prostředí kláštera... Střety mezi dvěma různými kulturami jsou ve filmu i zdrojem humoru, když Wong a Foon nevědí, jak jíst západní jídlo příborem, zvracejí v autobuse a západním zvykům navyklá tetička nesnese pomyšlení, že právě jedla psa.(13.1.2006)

 • kaylin
  ****

  Tady jsem se chvíli nemohl do filmu dostat, ale následně mě Jet Li a krásná choreografie celého filmu dostali. No a vrcholem byl samozřejmě finální souboj, který byl choreograficky tak nádherný, s tím krvavým finále, že jsem jenom tupě zíral a nebyl schopen odtrhnout oči. Viděl jsem tenhle druhý díl jako první, ale nemůžu se dočkat, až uvidím další.(18.2.2016)

 • GigaPudding
  ****

  Pokračování příběhů lékaře a velkého bitkaře Wong Fei-Hunga je ucelenější a celkově je to tak nějak líp usměrněné, že to nezabíhá do nějakých sice efektních ale pro děj úplně nepodstatných detailů a tím pádem je to celé takové svižnější. Tentokrát se Wongova parta dostane do kantonu, kam jedou na lékařskou konferenci, ale zjistí, že oblast je ovládaná sektou bílého lotosu, která nenávidí všechny cizince a snaží se je zlikvidovat, prostě takový čínský kuklux klan :). Soubojů je tentokrát míň a větší důraz je spíš na dialozích a té dramatické části, kdy se v tom všem chaosu musí řešit všechny možné věci včetně otázek rasismu atd., ale zato jsou bitky velmi efektní a choreografii mají ještě lepší než v prvním díle. Mnohem víc se tu ukáže co Jet Li všechno dokáže (to se mi to pěkně rýmovalo :)), ale hlavně v tomto díle hraje i Donnie Yen a to by v tom byl čert, aby zaprvé neměl prostor pro nějaké parádní kousky (škrtící látka) a byl by v tom ještě větší čert a špatný režisér se scénáristou v jednom, kdyby ve filmu nebyl alespoň nějaký pidisouboj Jeta Li a Donnieho Yena, takže pochopitelně to největší lákadlo je právě ta část, kdy proti sobě tito dva borci nastoupí a je to z filmu taky asi to nejlepší pokud jde o souboje. I když byl ale příběh ucelenější, měl větší spád oproti jedničce a celé to bylo tak nějak efektnější, tak ke konci tomu tak nějak stejně jak u prvního dílu docházel dech a hlavně u obou dílů Tenkrát v číně mi to příjde tak nějak málo důrazné. Je to prostě "jen" zábavné, ale něco tomu úplně chybí, aby to zapůsobilo opravdu silně. Možná tomu chybí takové to hrdinské pohádkaření z Ip Mana a Fearlesse, které by ale tomuhle filmu doopravdy slušelo. Tak to bude zase jen čtyřka pro Tenkrát v číně 2 :).(29.5.2011)

 • Jet Li

 • - Závěrečnou píseň nazpíval Jackie Chan. (CrypzzXD)

 • - Počas natáčania poslednej scény zasiahla Donnieho Yena do oblasti oka tyč. Rana musela byť zašitá, a preto je väčšina detailov jeho tváre snímaná iba z jednej strany. (m.a.t.o.)

 • - Kultovní ústřední melodii „A Man Should Better Himself“ nazpíval v čínské mandarínštině Jackie Chan. Kantonskou verzi pak nazpíval George Lam. (Rominator)