Terra Formars

• Japonsko テラフォーマーズ (více)
Japonsko, (2014–2016), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Jú Sasuga (komiks), Ken'iči Tačibana (komiks)

Kamera:

Keiko Išizuka

Júma Učida, Kaito Išikawa, Tóru Nara, Kódži Išii, Eidži Takeuči, Hidenobu Kiuči, Čiaki Takahaši, Unšó Išizuka, Ajane Sakura, Kazusa Aranami, Hidenori Takahaši (více)

Série(2) / Epizody(26)

Recenze uživatele HDeer k tomuto seriálu (1)

Season 1 (2014) (S01)

Zrejme jedno z najrozporuplnejších anime letnej jesennej sezóny. Zatiaľ čo priame uchopenie sa takmer dokonalej predlohy, by bolo zrejme rozumnejším riešením, celkový stav vôbec vôbec nie je tragédiou, ako sa spočiatku môže zdať. Práve malý osobnostný rozvoj a značný nedostatok stotožnenia s postavami pôsobí, ako primárny kameň úrazu, pre ktorý pravdepodobne väčšina náročnejších divákov (viď. komentáre) skončila po troch dieloch. Nech už je tomu teda akokoľvek, informácie z prvých troch dielov sú pre tých, ktorí neovládajú predlohu priam nevyhnutnými. Práve štvrtým dielom začína neuveriteľná jazda plná zvratov, emócií a hlavne monštruóznych rozmerov násilia a brutality - voči ktorým budú prvé diely pôsobiť iba ako slabý odvar. Rôznymi situáciami, v ktorých sa postavy vyskytujú sa postupne prepracovávame k ich neľahkej minulosti, ktorá rovnako prispieva na prepracovanej a výnimočne vyváženej naratíve. Všetky udalosti sprevádza jeden z najnedocenejších hudobných soundtrackov, aký som mal tú možnosť spoznať - vrele odporúčam vypočuť. Napokon, pri celkovom zhrnutí ma tak trochu zaráža, prečo sa tvorcovia rozhodli vybrať práve takouto cestou a nepreferovali radšej detailnejšie a zároveň rozsiahlejšie spracovanie. Spôsob, akým seriál ukončili nedokážem označiť inak, než ako neúplný. Ešte drobný dodatok, seriál je samozrejme potrebné pozerať v necenzurovanej verzií, o cenzurovanej ani nepremýšľajte, bude pre vás stratou času. ()