Zrůda

• USA Monster (více)

DonBraso

Čekal jsem popravdě víc.Naprosto mi chyběl začátek dospívající se Aileen,kde by právě ještě víc divák dostal tu správnou sondu do jejího tak už hnusnýho života.Znásilnění dědečkem a jejíma pěstounama,otec co brzo zemřel,Aileen jako drogově závislá,loupeže a pak jednou bohužel jak to tak bývá i prostituce.Tohle všechno se dočtete leda z internetu,ne z tohohle filmu,aby byl vyprávěn,přitom stačí tak 20 minut a hned by bylo jinak.Začíná se rovnou v baru,kde potká Selby(Tyria).Rovnou chci říct,že Charlize zahrála pěkně,ale Ricci byla naprostá bomba.Zahrát roli,víceméně dělat křoví hlavní hrdince,která se ještě docela dobře hraje,když je to masová vražedkyně,to kloubouček.Pak tu mám solidní drama,který se bohužel začne klouzat na tom,že začíná docházet dech a vraždy jsou členěné do šablonovitého střihu.Zajdu za Selby,hezký den,jdu zabíjet,zajdu za Selby vyslechnu jí,nemám prachy jdu zase zabíjet.Dvakrát dobré,ale potřetí už to nebaví a přitom si myslím,že to bylo zase na úkor toho,že Patty Jenkins se vykašlala na začátek story Aileen.Bylo to zahrané parádně,film měl něco do sebe,ale když si den předtím o tomhle příběhu přečtete,tak je to docela zklamání.70% ()

jungewolf

Výborný, místy mrazivý film o jedné lesbické prostitutce, které "ruplo v bedně" a stalo se z ní krvežíznivé vraždící monstrum.... . Ch. Theronová je perfektně namaskovaná, dávám 86 % . ()

teplic

Minimum pátosu, dôsledne natočené umieranie, výborne zahratá vraždiaca psychicky chorá prostitútka. nerozumiem výčitkám, že hlavná postava je vykreslená ako obeť. Film problematizuje jej osud, čiže vykreslí pôvod jej dysfunkčného správania a svojského zmyslu pre spravodlivosť, rozhodne z nej prvoplánovo nerobí obeť. Kľúčové je slovo okolnosti, ktoré sama hlavná postava vysloví pri poldecáčiku pri bare a ktoré napokon dokonale umožní pochopiť, ba dokonca vcítiť sa do jej myslenia a porozumieť jej "pomste". ()

Goodlooker

TOTO jsem tedy do konce nevydržel. Theron i Ricci jsou odpudiví a to nejen svými charaktery, ale i vzezřením. Režisérka to šíleně překombinovala a celé to působí mdle a suše. Jakýkoliv historický dokument je zajímavjší než TOTO. Ovšem jak vidím ostatní komentáře, máte dost velkou šanci, že se vám film zalíbí... ()

Doctord

Tady se mi prostě nelíbila hlavní hrdinka.Opravdu to pro mne byla zrůda:-) Je mi líto,že to nemohu hodnotit film,ale získat si k hlavní hrdince filmu takový odpor,že musím při scénách s onou hrdinku zavírat oči,tak nemohu jinak.SBOHEm:( ()

LarryW

Ta ženská je fakt zrůdná - příšerná existence bez jakékoliv ženskosti. Záblesky soucitu nebyly na místě...Surové byť předvídatelné a ničím nepřekvapující rozuzlení... ()

collapse

Smekán před hereckým výkonem Charlize Theron...když mi došlo, jak vypadá v reálu a že to je vlastně tadle herečka, tak jsem dlouho koukal s otevřenou pusou. Mažu mé oblíbené herečky a na místo nich dávám jí :) ()

Misterioso

Nebojím se dát pět hvězdiček, protože při pohledu na famózní výkon Charlize Theron, který považuji za jeden z nejlepších, které jsem u herečky viděl (Oscar je v naprosto správných rukou), nejde ani hodnotit jinak. Ne že by snad film neměl jiná pozitiva, ale ten výkon je natolik strhující, že si prostě asi každý vybaví při vzpomínce na tento film Charlize alias Aileen. Do této doby jsem si nedokázal představit, že by se nádherná blondýnka jako je ona, dokázala proměnit do takové podoby, v jaké ji ve filmu vidíme. K zahození není ani výkon Christiny Ricci, která ovšem hraje neskutečně nesympatickou postavu, která mě skoro dovedla k nenávidění ji, protože... Nebudu spoilerovat. Už se těším na další snímek Patty Jenkins. ()

Sidon

Zrůda je hnusná, ponurá a plná beznaděje a znovu ji vidět nemusím. Zrůda je silná a hluboká. Silná emocemi a ostrůvky naděje v moři beznaděje. Hluboká pocity a obnaženými zákoutími lidské duše. To vše je umocněno faktem, že příběh vychází ze zkutečných událostí. Tento příběh stojí za shlédnutí i přes ponuré pocity, které si z jeho shlédnutí odnesete. ()

djerba

Tisíckrát depka a ještě jednou depka a beznaděj, ale hereckej výkon fakt oscarovej, Akademie tentokrát nespala. ()

veverysiak

Drsný príbeh z drsného prostredia, podporený skvelou kamerou a hudbou, o obidvoch hlavných protagonistkách sa hádam ani netreba rozpisovať, keby to neboli mladé žaby, tak poviem, že sú to ich životné party, takže 85%. ()

Lojz@

Dokonale drsný, syrový a brutální thriller o nešťastném životě Aileen Wuornos. Skvělé herecké výkony jsou samozřejmé, stejně jako šokující jednání hlavní osoby. Škoda jen, že neexistuje nějaká rozšířená verze filmu s delší stopáží. ()

Tredi

nezapomenutelná Charlize Theron dokázala, že se jen tak něčeho nezalekne a dokáže ze sebe udělat "zrůdu" ..prostě klobouk dolů.. ()

HennessyVSOP

Tenhle film se mi hodnotí celkem těžko. Znám skutečnou story, na které je film vystavěn, a celkem filmové zpracování odpovídá. Herecké výkony jsou fajn a pointa má i hloubku. Ale co mi na tomto filmu vadí je fakt, že mi byly bytostně odporné všechny postavy. Neměl jsem prostě příležitost se s někým soucítit, film mě do sebe nevtáhl a já tak neprodělal katarzi a to mi vadí na každém filmu, pokud k tomu dojde. Takže pro mne jenom dobrý. ()

jpacuta

Už delší dobu mě žádný film nechytil za srdce. Tenhle mě za srdce také nechytil, místo toho mě chytil za pačesy a pořádně mi vymáchal pusu v odpadu lidské společnosti. Scéna první vraždy mě donutila zhluboka dýchat, jak se ve mně vzbouřily emoce. Charlize Theron jsem v její "masce" poznal až po několika minutách, s Oscarem absolutně souhlasím, její výkon byl naprosto excelentní. Nemám slov. Ta ženská mi byla absolutně odporná i přes malou dávku soucítění, které bych jí byl ochoten přiznat vzhledem k prostředí ve kterém žila i životu, který jí osud přichystal. Film mě od začátku chytil a nepustil až do konce. ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech