Anatomie pekla

• Francie Anatomie de l'enfer (více)

Ona je dívka. Je krásná. Přesto ji ignorují. Na záchodech klubu si pořeže zápěstí. A tak se poznali. Jemu se ženy nelíbí, ona mu zaplatí, aby se na ni díval, jak ona říká: "Z úhlu, ze kterého by ji nikdy nikdo neměl vidět". "Bude to něco stát" říká on. Čtyři noci. V domě uprostřed ničeho. Čtyři noci na to, aby konfrontovali jeden druhého. Čtyři noci ke konfrontaci nevyslovitelného, k vyjádření toho, co nesmí být ukázáno: onoho tajemství. (oficiální text distributora)

no2

1/10 - Další kontroverzní film, který jsem si díky kabelové televizi nenechal ujít. Po jeho skončení přiznávám, že jsem čekal horší "peklo"... No jo - žiletka, ptáčátko, čaj a násada... - kupodivu na zvracení mi z toho ani nebylo, ani z těch keců (všichni občas kecáváme o blbostech). Spíš si říkám, že kdyby ten film nebyl natočený, tak by se vůbec nic nestalo. PS: Názory paní Breillatové by mě docela zajímaly, ale jen docela trochu. To má být nějaký radikální feminismus nebo co? ()

crozet

Hvězdička za symetrická ňadra a všeobecný půvab Amiry Casar. Jinak velmi prvoplánové, místy hloupé, herecky a režijně slabé a jednoduše pitomé. Status feministického filmového záměru tuto kvalitu neposvěcuje.. ()

Psice

Zajímavý a zároveň těžko hodnotitelný snímek. Obsadit do role gaye ikonu pornoprůmyslu Rocca Siffrediho, mi přijde jako skvělý nápad! Anatomie pekla otevírá zajímavá témata, o kterých by se člověk mohl domnívat, že jsou v 21. století přežitá. Osobně (i na základě komentářů zde) si to ale nemyslím. I přesto, že dialogy místy drhnou, myšlenky zaznívají zajímavé: “Muži s námi nechtějí nic mít, když máme ty svoje dny“. „Co strašného se muselo plížit mozkem toho, kdo vymyslel tampón a pak se pod to krasopisně podepsal? Byl to muž, ne žena.“ Muž jako pozorovatel, představitel fyzické složky – jako, kdyby byl zbaven duše. Opačnou polaritou je obscénní žena, o které se dozvíme všechno, pronikneme do nejtajnějších zákoutí její duše a – nakonec ani nevíme, jak se jmenovala… Ano, k těm myšlenkám jde dovést diváka i jinak, ale přiznejme si – zamyslel by se nad tím člověk tak do hloubky? I přesto, že film přináší zajímavý pohled na věc, je na můj vkus k mužům až příliš krutý. Mimochodem - na celém filmu mi přišla nejodpornější scéna, kdy si hlavní hrdinka přejíždí žiletkou přes zápěstí... ()

arcticsky odpad!

Hodně pitomé péčko nebo co to je. A navíc Rocco Siffredi je známý tím, že je mimo kameru hrubý na holky. .Ať jde do hajzlu.... ()

fNdEsIECLE

Amira Casar (ach, ten její úsměv) a (doslova) toporný Rocco, kouzlo chtěného (?) i nechtěného (?), pár obrazů Almodóvara, trocha brebentění Rohmera, i scény z pokleslé erotiky na Nově se nám tu vloudily; neuvěřitelné perly ("Žáby mají aspoň tu slušnost, že mají zelená stehna." čicoto...) i jinak zajímavé dialogy o tělesných otvorech a přebytcích, sekretech, lidských vztazích a osamění etc. Na některé scény jen tak nezapomenete (třeba..., anebo raději ne...). Bizarní a zajímavé. ()

Alex

Paní režisérka si zfilmovala vlastní knihu, možná by bylo zajímavé si ji přečíst - a možná by to taky na přemýšlení stačilo... Podstata mužství a ženství se v poslední době spíš neřeší - nebo naopak v rámci emancipace se rozdíly spíše zastírají. Proto nesouhlasím s některými, kteří odsuzují dílo jako feministické. Souhlasím však s psicí, která říká, že dílo je k mužům příliš kruté :-) ()

guri odpad!

Uvazujem nad tym, ci tento snimok (vlastne tato "vec") je snahou o nejaku feministicku vypoved alebo pokusom o umelecky pohlad na zensky svet. Kazdopadne to je (pseudo)filozoficky vrchol nevkusu a nechutnosti! ()

asentra

Něco do sebe to mělo. Že to bylo feministické až po střechu o tom žádná, feministické stejně jako šovinistické. Jde jen o střet dvou světů. A názor že to bylo nechutné neberu, spíš šlo o pokus o sebevyjádření dvou osamělých, nejistých a ztracených lidí. Hranice 'normálnosti' se totiž stanovuje velice těžko. ()

papaguy

Zamíchat a netřepat. Nebo zapíchat a zatřepat? :-) O erotiku tu jde opravdu až na předposledním místě. I když, kdo ví... Použitý tampón jako základní ingredience koktejlu, který má divák po doušcích vypít? – V tomto případě to téměř není metafora. Film se trefuje do nezdravých fóbií a sexuálních tabu. Bohužel tak činí dost neumětelským způsobem. Čímž ztrácí zájem diváka o kontroverzní a jinak potřebné téma. Ačkoliv je patrná snaha šokovat otevřeností a explicitností, film je ve skutečnosti relativně krotký. A strašně moc z toho čiší potřeba režisérky diváka edukovat a najít viníka. Bohužel mi není jasné, čí psychoanalýza tu měla probíhat. Jestli divákova, nebo režisérky. (Napadá mě něco peprnějšího, ale raději si odpustím invektiva.):-) Každopádně je zajímavé, když tu sází odpad milovníci válečných filmů, akčního žánru, ba dokonce hororu a gore snímků se zdůvodněním, že se jim dělá z filmu špatně...;-). Já film beru jako feministicko-sexuální manifest zasluhující si pozornost, a... bohužel... promarněnou příležitost kvůli nedomyšlenosti, povrchnosti a fušerské filmařině. Skoro bych to tipoval na nějakou režisérčinu prvotinu, ale překvapivě tomu tak není... Symbolizmus mě míjí, pokud je film odfláknutý v ostatních ohledech. To by režisérka musela buď hodně zabrat, anebo hodně ubrat a nehrát si na umění. I přes uvedené nedostatky je mi film něčím sympatický a mrzí mě, že nemůžu/nechci jít s hodnocením výš. Komentáře, které jdou snímku "pod kůži" a nejvíce mě zaujaly: UncleG, sinp, selfesteem, Jansen, Renescom, Psice, Rodin, Lewaso, Svadbos, Kohi (dovětek pro Selfesteem v diskuzi). ()

PanthercOY

Udelal jsem si zrychlenou versi, neb thema to pro me neni šokantní a tak nepotrebuji dlouhe plochy na rozmyslenou - dialogy jsem videl vsechny. Herecky vykon hl.hrdiny byl jediym rusivym elementem a rejža to nespravila (druha slabina). Dal bych za 3 jakoz to prijemny film na pátečni vecer, jenze tvari v tvar do nebe volajici stupidite mistnich, kt jsou schopni davat odpad nebo 1* jenom proto, ze je maminka naucila co je E-E, ... Tento film splnil ucel - slapnul na kuri oko idiotum a pro ty, kteri vladnou cistou mysli, je pozvankou k precteni knihy, kt tusim uz bude stat za to. Antimachismu zdar! ()

markotter

Ne tak hrozné, jak jsem čekal podle komentářů. Nevadily mi ani sexuálně explicitní scény jako to, že jsem nepochopil, proč tam byly. Na rozdíl od porna, jsem ale celou dobu nevěděl, co se bude dít v následujícíh minutách a proto uděluji jednu hvězdičku. ()

Zevon odpad!

Některé filmy nemusely být natočeny, zde není co objevovat. Myslím, že i nudit se dá lepším způsobem :-) ()

tony_2

Film ktory sa snazi sokovat scenami plnymi uchylnosti humusu. A tie pseudofilozoficke reci o nicom. proste hroza.1* davam za dlzku inac by to bol odpad. ()

casef odpad!

Filmy, kterým jsem dal odpad jsou vzhledem k tomuto skvostná díla, tohle je žumpa 1. kategorie. Málokdy se mi stane, že bych nějaký film nedokoukal, ale tohle se fakt nedalo. Pokud nechcete přijít o zraka a hodit šavli, tak se této sračce vyhněte! ()