Spiderhead

• USA Spiderhead (více)

Vězeň zavřený v supermoderní věznici začíná pátrat po tom, k čemu má vlastně sloužit droga na ovládání emocí, kterou testuje pro geniálního farmaceuta. (Netflix)

samkko

5,9/10 ale no tak, až tak špatné to zase nebylo. Příjemně obsazený levný thriller, který z velké části působí jako vykrádačka filmů jako jsou Truman, Ostrov atd.. Děj, zvrat a konec jsou nějak tak očekávané, ale prostředí, ve kterém se film odehrává je svým způsobem zajímavé a lehce vás pak nutí dokoukat to až do konce. Pravděpodobně se zde tvůrci snažili zkompletovat i nějaké ty emocionálně sociální scény.. Není to nic extra a myslím, že vám film tak nějak i může uniknout. Ovšem ne, pokud jste fanouškem jakéhokoliv ze zde přítomných herců, protože zde všichni hrají docela obstojně. ()

E lan

Lehce podprůměrná televizní sci-fi záležitost, spíš takové komorní drama s velmi pochybným scénářem a jen průměrnými hereckými výkony. Vlastně člověk o nic nepřijde, když tuhle nedlouhou záležitost vynechá. ()

Dominik 261

Nevyužitý potenciál. Nápad dobrý ale prevedenie slabé a miestami až hrozné. Príbeh o testovaní látok, ktoré majú navodzovať rôzne stavy v prostredí moderného väzenia na štýl open office s voľným pohybom väzňov je zaujímavý, no nedotiahnutý. Začiatok je zvláštny, potom chvíľu nuda (skoro som zaspal), až kým príde prekvapenie. Potom je to chvíľu napínavé ale rýchlo to skĺzne do predvídateľnej blbosti a koniec je úplne mimo. Asi dobre, že som to videl hneď ako novinku a nečítal som iné hodnotenia, lebo by som si to tak skoro nepustil. Herecké obsadenie v zastúpení Chrisa a Milesa je fajn ale zvyšok podpriemerný. Natočené je to pekne, už taká klasika Netflixu. Soundtrack nič moc, až na staré pesničky. Celkovo sklamanie za 2*. ()

RAFT

Režisér Kosinski po výborném Top Gun : Maverick stihl natočit ještě jeden film pro netflix a jak to dopadlo ,no špatně.Od filmu Spiderhead sem čekal daleko více .Film nezachrání ani herecká esa.Takhle je to zbýdou mizerných 50% ()

papadoce

Vlastne ani neviem, či Netflix zase šľapol vedľa alebo iba šiel po tej istej trati čo vždy. Viem ale s istotou, že vedľa šľapol Jožko Kosinski. Režisér samých “červených” sa hneď po Top Gune strmo zrútil z oblohy a rozdzigal sa na maderu. A že mu nato skočili aj Bleskový Hemsworth a Míľový Teller, o to väčšia tragédia to je. Zo začiatku to bolo zaujímavé, ale prvý signál, že sa bude jednať o prúser sa dostavil pri milovacej scéne cez slipy a nohavičky za doprovodu najhnusnejšej hudby akú som vo filme za také prachy počul. Čo sa musí posrať, aby sa stalo, že zaujímavý námet, s dobrými hercami a špičkovým režisérom, sa zrúti ako domček z karát. Druhou lacnou chybou bol scenár, ktorý núti konať postavy tak, ako by normálne nekonali, respektíve scenárista má cieľ, ale nevie ako k nemu dôjsť a tak napíše p******u. Uvediem príklad. Doktor je dosť pri zmysloch, aby vo vypätej situácii, keď sa mu ide za sklom podrezať pacient, zachoval chladnú hlavu a kľúčmi zamkol dôležitý šuflík, aby následne v druhej sekunde behu tie isté kľúče stratil tak, že mu spadnú, zarinčia, čo on nepočuje a necíti vo vrecku, ale iný chlapík sediaci dvadsať metrov od neho a otočený chrbtom na zvuk zareaguje a ide ich zdvihnúť. Ježiši Kriste. A taký to mohol byť úžasný film. No a úplný záver a útek pripomínajúci paródie s Austinom Powersom, či Ali Džím, boli už len totálnym výsmechom. Neviem či som už niekedy predtým zažil, aby bol dobrý film takto ponížený a degradovaný sám sebou niekoľkými kľúčovými scénami. Tri hviezdy nevyznievajú v konečnom dôsledku tak tragicky, ale vzhľadom na potenciál to je n****u výsledok a ak by sa dali hodnotiť aj jednotlivé scény, tak skáčem od odpadu po päťku len by to tak fičalo. Kosinski musel mať v sebe hodne B6-tky. ()

Mamlas

Námět nebyl špatný, jen to celé bylo takové prázdné a dost o ničem a se spoustou zbytečného mluvení. Celý obsah toho filmu by se vešel tak do 10 minut a jeden chlapík, který se podobá Walkerovi, to fakt nezachrání. No a závěrečná pointa a finále, to bylo až trapné. (31%) ()

siver

Pecka nápad, pecka film ač to někteří haní, tak je to výjimečný film s dobrým nápadem a těch pár much se dá odpustit. ()

Cermicek

Tak tohle dílko pro mě nyní soupeří s Grey Manem o titul "větší kokotina od Netflixu co jsem za poslední dobu viděl". A ač jsem to podle hodnocení z počátku čekal obráceně, tak Spiderhead mi nakonec přišel o půl hvězdičky lepší (mezi slepými jednookým králem! Bravo!👏). Ten scénář je opravdu tragickej!🤦‍♂️ A ani Thor nám to tady nezachrání..i když on tu vlastně vystupuje jako záporák co?🤔 Sorry, jsem si málem nevšiml, páč takhle prkennej výkon jsem už taky dlouho neviděl. Jediný, co mě na tom asi bralo byl trochu ten "BM feel", ikdyž to je taky hodně nadnesený. ()

PlysovyMacko

Film sa venuje experimentovaniu na väzňoch pomocou drogy, ktorá ovplyvňuje emocie. Basa tu vyzerá ako luxusný dovolenkový rezort a do toho hra nevhodná veselá tanečná hudba. Film nevie ci chce byť serioznou drámou o neetickom chovani alebo jednoduchá oddychovka.  Chris Hemsworth vie aj celkom hrať, ale koniec bol úplne mimo. ()

mac000

Vybraným  odsouzeným je nabízena možnost dobrovolně se přihlásit do zařízení „Spederhead“ na izolovaném ostrově na medicínské testy s naději na zkrácení trestu. Jako sfici dost zklamání. Dobrá recenze k filmu je v časopise XB-1, č. 7/2022 ()

liquuid

Clovek, ktery u sledovani filmu aspon trosku premysli, tak musi valit bulvy, co to prave videl. Kdyz to vezmu z jadra veci, tak celkem zajimavy napad, ktery je zabity naprosto vsim okolo. Ani by mi snad tak nevadilo, ze to bylo relativne “low budget”, ze jsme videli takovy filmovy sitcom. Problem mam se samotnou zapletkou. Problem mam s koncem, problem mam s tim, jakym zpusobem to zmrvili. Bylo tam celkem zajimave a zdatne herecke obsazeni, ale to bohuzel nezachranilo nic. Je tam strasne moc otazniku, pres ktere se ma hlava nedokaze prenest. Videl jsem v tom zajimavy potencial, ktery postupne odeznival. Je to vazne skoda… ()

curfew77

Dlouho jsem si říkal, že to modré hodnocení tady je přeci jen příliš příkré. Kosinski JE dobrý režisér, ať se to komu líbí nebo ne, Hemsworth si svého záporáka dává s nadšením logicky úměrným tomu, proč tenhle projekt přijal za svůj, a i příběh celkem dává smysl. Tedy zpočátku. Díky rejžově zručnosti pak z filmu ani tolik netrčí, že se točilo v jednom baráku a na jedné pláži. Jenže dost tvrdě to všechno posílá do kopru konec, který - jak jsem slyšel v Moviezone Live - je podle všeho nějakým vyměklým odvarem původního finále předlohové povídky. Netuším, co se dělo v ní, ale psychedelická parodie, v níž se to zvrhne tady, je opravdu děsivě nepodařená. Takže jsme nakonec opravdu skončili plus mínus tam, kde je to tady. 50 %. PS: Kosinski sice je dobrý režisér, ale trochu mě znepokojuje, že už si vůbec nepamatuju o čem bylo Oblivion (jakože ani minimum), a vsadil bych se, že u Spiderheadu zapomenu velmi rychle i na samotnou jeho existenci. Snad je to jen látkami, a nikoli tvůrcem samotným... ()

a0001 odpad!

Dementné, nudné, stupidné. Je to ako hnačka, najskôr prídu kŕče a potom to vyjde na svetlo, je to ešte hnusnejšie ako vo vnútri, už len zobrať papier a vytrieť posledné zvyšky toho smradľavého exkrementu a spláchnuť.. Takto by som hodnotil zážitok z tohto "filmu". ()

mata77

Premárnená šanca čo sa týka príbehu, tak po režisérskej stránke. Zas sa potvrdil krutý trend streamovacích služieb, že ak aj producenti naberú do teamu zvučné mená, úctihodný výsledok ešte nemusí byť zaručený. Ľudia si to samozrejme zo zvedavosti pozrú, obávam sa ale, že sledovanosť nebude adekvátna kvalite filmu. Spracovanie príbehu je povrchné, psychológia postáv nefunguje a dej obsahuje mnoho nezmyslov. Dej druhej polovice filmu potom predviedol voľný pád a záver to zaklincoval satirickou vývrtkou. Je to jeden z tých filmov, na ktoré veľmi rýchlo zabudnem. ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: N/A || Kosinski má jediné štěstí, že Spiderhead vyšel až po Top Gunu, tím pádem na to lidi rychle zapomenou a ještě stále mají šanci si napravit chuť v kinech. Nerozumím, kde se mohla stát chyba v tom, proč je Spiderhead tak nudná blbost, přitom se slušným potenciálem. Námět nezní vůbec špatně a těch (podezřele) málo ukázek aspoň trochu evokovalo nějaké soft scifi thriller o tajné laboratoři. Nakonec Netflix vyplivnul uňouranou, ukecanou blbost s (na netflixovské poměry) nadstandartním vizuálem a dvěma solidními herci. Nebýt Tellera a Hemswotha, jednak by film už vůbec nikoho nezajímal, ale taky absolutně nebavil. Tahle blbina o drogách, které vyvolávají u řídí lidské city se celá zasekne asi ve dvou místnostech, kde divák musí dlouho čekat, než se někam pohne. Když vidím jména scénáristů Deadpoola, nechápu v čem se stal problém. Když vidím, že jsou podepsáni i pod netflixovským 6 Underground, už je mi to trochu jasné. Ve Spiderhead očividně okopčili námět pocházející z New York Times (ano už se točí filmy i podle novinových článků) a během pár dnů splácali 100 stran a prodali to Netflixu, který jim ještě vřele poděkoval. Kosinskiho tu nijak vinit nechci. Jednak to natočil prý jako bokovku v pauze mezi odklady Top Gunu a pak taky jeho režie a Mirandova kamera se aspoň o něco pokouší. Jinak ale z hovna nejde udělat dort, přesněji s dementním a prázdným scénářem nedokážou pohnout. Netflix si tak připisuje v řadě další zajímavý námět či obsazení v absolutně nevyužitém filmu, na který všichni do pár dnů zapomenou. 50%. ()

newmeex

Nedá se dokoukat, další z evidentně nikdy nekončící série Netflix rychlokvašek na uspokojení akcionářů jako náplast na klesající hodnotu NF na burze. Zpracovaní Ok ale myšlenku, nápad, aspoň náznak nějaké přitažlivosti a atraktivity, o případnem filmařském umění ani nemluvě, v tomto filmu nehledejte. ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

01.10.2020

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick, Nevědomí) si vyhlédl další projekt. Podle serveru Deadline filmař nyní chystá sci-fi Spiderhead pro streamovací službu Netflix. Děj filmu je přirovnáván ke… (více)