Spongebob v kalhotách: Film

SpongeBob v krátkych nohaviciach

The SpongeBob SquarePants Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 87 min

Ty vole! Tohle dobrodružství Spongeboba a jeho kámoše Patricka je nadupané hláškami a hlavně vtipnými scénkami až k prasknutí. Praštěná dvojice se vydává hledat korunu místního vládce, kterého sužuje problém s pleší (taková koruna by se mi na můj... ehm... problém taky hodila). Přitom zažívají různorodá dobrodružství a potkávají řadu zajímavých individuí. Já se s chutí vysmál hlavně Davidu Hasselhoffovi, který patří k mým nejoblíbenějším terčům posměchu (a za sebou tak nechává i zahanbeného Chucka Norrise). Takže dobrý!(19.1.2010)

Dlouho jsem se u animovanyho filmu nenasmal tak, jako u Spongeboba. Sice to je poprvy, co jsem se s touhle morskou houbou, ktera vypada spis jako sejra v krabici setkal, stejnojmenny serial mi nic nerika, ale byl jsem hodne mile prekvapenej. Konecne po case kvalitni 2D animovany film a navic styl animace pripomina uchylarny jako Krava a kure. Samotna animace je pak hodne povedena a zabery na jejich xichty sou fakt brutalni. Tohle musel vymyslet nakej silenec. Navic tu je mistama animace spojena s klasickym filmem a to dopadlo taky paradne. Hned po Spongebobovi a jeho kamaradovi Patrikovi (hvezdice co vypada jak parek) tu je nejbrutalnejsi David Hasselhoff, kterej proste nema chybu. Skoda, ze film ma jen nakejch 75 minut, moh by bejt trochu delsi, ale na druhou stranu je prave diky svoji delce tak nabusenej forama, ze uz to ani vic neslo. Ani na chvilicku se nenudite a zaver kdy to Spongebob rozjede na kytaru je fakt vostrej. Navic vetsina hlasu je nadabovanejch celkem priteplene, coz by v jinym filmu pusobilo dost blbe, ale tady to skvele sedi a hudba je taky super. Akorat si nejsem moc jistej, ze to je pro nejaky maly deticky, protoze mistama je humor fakt dost infantilni. I pres slabsi pribeh si myslim, ze si 5* zaslouzi.(26.5.2005)

Co jen říct k tomuto filmu? Je to hrozně naivní, je to naprostá hovadina, ale mně se to nehorázně líbilo. Sem tam si filmík pustím, protože u málokterého animáku jsem se tak nasmál jako tady. Když už čekáte, že vás nemůže nic překvapit, objeví se na scéně David Hasselhoff jako dopravní prostředek. Film založený na trapném humoru, který mě děsně baví. Spongebob jako celovečerák svou kvalitou mnohonásobně převýšil seriál a já mu těch 5 hvězd prostě musím dát...(14.4.2011)

Film obsahuje veľmi veľa dobrých hlášok, vtipných scénok, a absúrdnych charakterov tipu diabolský potápač, planktón a veľa iných. Humor je trochu detinskejší ako napr. pri Simpsons ale má oveľa väčšiu znovu-pozerateľnosť čo zapríčiňuje aj veľmi príjemná minutáž . Dôkaz že aj v dnešnej 3D dobe môže vzniknúť parádny 2D snímok.(14.1.2008)

Po prvních deseti minutách jsem se tetelil blahem a říkal si, konečně je tu nástupce geniálního Rena a Stimpyho. Jenže jak šel čas, postupně se ukazovalo, že Sponge Bob a Patrick Star jsou sice lépe nakreslení, ale ani zdaleka tak zábavní, vtipní ani úchylní jako Ren a Stimpy. Pár momentů je sice kulervoucích, ale jinak se autoři možná zalekli být příliš ulítlí a zapomněli, že bez dostatečné porce šílenosti zůstane stupidní a dětinský příběh jen obyčejným stupidním a dětinským příběhem a ničím víc.(14.7.2005)

• - Prvé dve signálne zástavky v prednej časti Krusty Krab znamenajú "Romeo" a "India", zatiaľ čo posledné dve znamenajú "uniforma" a "kilo". Stredná vlajka nemá žiadny význam. (Carol Pifková)

• - Keď kráľ Neptun navštívi reštauráciu Krusty Krab 2, môžeme v okne vidieť, že žiadna reštaurácia Krusty Krab tam nie je. (Carol Pifková)

• - Pieseň "O Blbom Burákovi", ktorou SpongeBob zachráni v závere filmu obyvateľov mestečka, je spievaná na hudbu piesne "I Wanna Rock" od skupiny Twisted Sister. (mackyns)