SpongeBob v kalhotách: Film

• Česko SpongeBob v kalhotách (více)
Trailer

Film s podivným názvem je celovečerní adaptací velmi populárního dětského seriálu vysílaného od roku 1999 stanicí Nickleodeon. z USA Z USA sice doputoval až do Británie, Japonska, Jižní Koreje i našich sousedů Německa a Polska, ale v naší zemičce příběhy mycí houby jménem Bob (anglicky se houba řekne "sponge" - odtud název) budou známé opravdu málokomu. Vězte tedy, že film co do námětu nedělá ostudu svému názvu a je taky pěkně praštěný: SpongeBob žije na dně oceánu v ananasu a pracuje jako kuchař v místní restauraci. Jednoho dne naskočí se svým kámošem Patrickem na hamburger a společně putují oceánem (a zřejmě nejen jím) a zažijí přitom - jak jinak - řadu báječných příhod. Potkají mimojiné pár pěkných příšer a samozřejmě dospějí k poznání, že život je tak krásný!

Přes veškeré pochybnosti, které ve vás může toto shrnutí vyvolat, byste možná neměli ztrácet naději, že se při uvedení v Česku - ať už v kině nebo na videu - nebudete nudit. Filmoví kritici se nad jeho kvalitami vyloženě rozplývají nadšením! (Wagicz)

Trailer

Superpero

Fakt meganářez nejhustější je ten SpongeBobův kámoš Patrick ten je fakt rulezz. Pak killer Dennis je taky OK ale uplně nejvíc jsou ty dva burani u benzínky jak se vždycky plácnou do kolen a začne hrát Country hudba to se musí vidět. Mimochodem z Hasselhoffa se na starý kolena stal komediální genius. ()

Melies

7 / 10 Energickosť, s ktorou tvorcovia pristupovali ku každej scéne, je priam nákazlivá a aj napriek tomu, že väčšina humoru takéhoto typu ma príliš nebere, som sa počas celého filmu ani na chvíľu nenudil. Nejde neodporučiť každému, koho dávka hrubozrnnosti takého kalibru len tak nerozhodí. ()

Malarkey

Tohle je prostě naprosto brutální kreslenej nářez a já vůbec nevím, jak je možný, že Spongebob celou tu dobu šel mimo mě. Možná jsem si říkal, že nechápu, kam až tvůrci jsou schopní s pohádkami zajít, protože mluvící houba na mytí nádobí mi přišla už dost brutální nápad pro pobavení dětí. Přitom teď mám pocit, že to je spíš pro dospělý...i když děti se v tom asi taky nejdou. No nářez, fakt že jo. Tohle jednou budu pouštět svým dětem. ()

Shit

tak tohle bylo krutý, retardovaná houba a vymaštěná hvězdice se spodkama s panem burákem, to jsem fakt ještě neviděl a k tomu nejvostřejší scéna filmu s Davidem Hajzlhofem, kterej se tady sice objeví jenom na pár minut, ale i přesto se to stává jeho nejlepším filmem ve kterým hrál, teda jestli se tomu tak dá řikat. Děj je samozřejmě stejně dementní, jako hlavní postavičky, ale že by to mohlo být jinak, to se ani nedalo očekávat, ale to nevadí a tady je to jenom a jenom dobře, navíc to dokonale paroduje různý drsný scény z jiných filmů. Nicméně mi ale bohužel někdy nepřipadlo tak vtipný, jak toasi mělo být, takže zas tak dobrý to neni, aby si to zasloužilo 5*, ale kvůli Hajzlhofovi prostě nemůžu jinak ()

B!shop

Dlouho jsem se u animovanyho filmu nenasmal tak, jako u Spongeboba. Sice to je poprvy, co jsem se s touhle morskou houbou, ktera vypada spis jako sejra v krabici setkal, stejnojmenny serial mi nic nerika, ale byl jsem hodne mile prekvapenej. Konecne po case kvalitni 2D animovany film a navic styl animace pripomina uchylarny jako Krava a kure. Samotna animace je pak hodne povedena a zabery na jejich xichty sou fakt brutalni. Tohle musel vymyslet nakej silenec. Navic tu je mistama animace spojena s klasickym filmem a to dopadlo taky paradne. Hned po Spongebobovi a jeho kamaradovi Patrikovi (hvezdice co vypada jak parek) tu je nejbrutalnejsi David Hasselhoff, kterej proste nema chybu. Skoda, ze film ma jen nakejch 75 minut, moh by bejt trochu delsi, ale na druhou stranu je prave diky svoji delce tak nabusenej forama, ze uz to ani vic neslo. Ani na chvilicku se nenudite a zaver kdy to Spongebob rozjede na kytaru je fakt vostrej. Navic vetsina hlasu je nadabovanejch celkem priteplene, coz by v jinym filmu pusobilo dost blbe, ale tady to skvele sedi a hudba je taky super. Akorat si nejsem moc jistej, ze to je pro nejaky maly deticky, protoze mistama je humor fakt dost infantilni. I pres slabsi pribeh si myslim, ze si 5* zaslouzi. ()

• Keď "Kyklop" chytí SpongeBoba a Patricka, môžeme si všimnúť, že potápač nemá žiadnu potápačskú výstroj na prívod vzduchu. (Carol Pifková)
  • Pôvodná dejová línia mala byť o tom, ako sa SpongeBob vyberie zachrániť Patrika z rúk floridského rybára. Tom Kenny však neskôr priznal, že to bol len krycí manéver, ktorý mal svojou podobnosťou s príbehom filmu Hľadá sa Nemo (2003) rozprúdiť diskusiu medzi fanúšikmi. (HelenOfTroy)
  • Prvé dve signálne zástavky v prednej časti Krusty Krab znamenajú "Romeo" a "India", zatiaľ čo posledné dve znamenajú "uniforma" a "kilo". Stredná vlajka nemá žiadny význam. (Carol Pifková)