Spongebob v kalhotách: Film

SpongeBob v krátkych nohaviciach

The SpongeBob SquarePants Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 87 min

Rozprávka,ktorá odchytila dosť zvláštny okruh divákov.Nazval by som ich blázni ale kedže k nim patrím k nim aj ja,ponechám toto pomenovanie niekomu inému :).Takže aby ste boli aspoň trošku v obrazu stačí ak si pozriete pár seriálových častí.Zoznámite sa s postavičkami,ktoré vystupujú v tomto celovečeráku.Dej netvoria len animované scény.Je to zmes filmových a animovaných scén.Príbeh sa odohráva v morskom svete. Deň ako každý iný.Vstávate do roboty v podmorskom svete a čakáte,že váš šéf povýši.Umyjete si ako obvykle oči zubnou pastou a hups na povýšenie...Bohužial akonáhle dojdte do práce...Nemôžete byť manažérom pretože ste ešte len dieťa.A tak sa idete opiť zo zmrzliny... Dobré ujeté však?Ale keď vás to pobavilo nevidím dovod prečo by ste si to nemohli pozrieť.Film je krátky no myslím že na rozprávku stačí. :)(9.4.2009)

Šílené, bláznivé, crazy, leč vtipné. Ale co na tom, když je to patlanina jednoho přez druhé. Abych řekl pravdu, tak film působí dost divoce. Žlutá houba prochází spoustou nástrah a úskalími, aby se svým věrným kamarádem zachránili osud svého šéfa v podmořském obchodě s krabími burgery, kterého vládce moří Neptun, mylně označil za zloděje, který mu ukradl jeho královoskou korunu, co ve skutečnosti zakrývá Neptunovu pleš, a kterého na šéfa obchodu poslal zlý a zákeřný leader jisté konkurence bez přijmů a zákazníků. (Uf, to byla věta.) Film určitě stojí za to vidět a radím u filmu nic nejíst - může totiž snadno zaskočit neočekávaným podpásovým vtipem. Příjemnou zábavu.(19.11.2005)

Oproti seriálu je to mnohem nabitější vtipy a celý slušně parodický děj bez problému baví po celou stopáž. Úžasně z toho dýchaly britské paradoxy, až jsem nevěřil, že to natočili Američani. Pro mě osobně je nejvtipnější scéna, když si podmořský král sundá pytel z hlavy a na všechny strany zazáří pleš. Následné komentáře ryb jsou k nezaplacení. 90%(19.10.2016)

Po prvních deseti minutách jsem se tetelil blahem a říkal si, konečně je tu nástupce geniálního Rena a Stimpyho. Jenže jak šel čas, postupně se ukazovalo, že Sponge Bob a Patrick Star jsou sice lépe nakreslení, ale ani zdaleka tak zábavní, vtipní ani úchylní jako Ren a Stimpy. Pár momentů je sice kulervoucích, ale jinak se autoři možná zalekli být příliš ulítlí a zapomněli, že bez dostatečné porce šílenosti zůstane stupidní a dětinský příběh jen obyčejným stupidním a dětinským příběhem a ničím víc.(14.7.2005)

Tak toto bola taká uletená kravina, akú som už dosť dlho nevidel. Ale tie vtípky boli tak dobré, že proste musím dať aspoň tie štyri hviezdy, aj keď len slabé. Niektoré scény boli ako z ríše najdivnejších a najnamakanejších zároveň. A postavičky si proste musíte obľúbiť od Spongeboba cez Patricka, dvoch drbnutých pumpárov až po Neptúna. Čo dodať, deti by to možno pobavilo, ale myslím, že viac to dá práve dospelým, ktorí sa na tom slušne zabavia. 70 %(30.12.2015)

• - V trailere sú použité zábery z filmov Ponorka (1981), Honba na ponorku (1990) a Ponorka U-571 (2000). (Abiosis)

• - Keď kráľ Neptun navštívi reštauráciu Krusty Krab 2, môžeme v okne vidieť, že žiadna reštaurácia Krusty Krab tam nie je. (Carol Pifková)

• - Keď "Kyklop" chytí SpongeBoba a Patricka, môžeme si všimnúť, že potápač nemá žiadnu potápačskú výstroj na prívod vzduchu. (Carol Pifková)