Spongebob v kalhotách: Film

The SpongeBob SquarePants Movie

SpongeBob v krátkych nohaviciach

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 87 min

tak tohle bylo krutý, retardovaná houba a vymaštěná hvězdice se spodkama s panem burákem, to jsem fakt ještě neviděl a k tomu nejvostřejší scéna filmu s Davidem Hajzlhofem, kterej se tady sice objeví jenom na pár minut, ale i přesto se to stává jeho nejlepším filmem ve kterým hrál, teda jestli se tomu tak dá řikat. Děj je samozřejmě stejně dementní, jako hlavní postavičky, ale že by to mohlo být jinak, to se ani nedalo očekávat, ale to nevadí a tady je to jenom a jenom dobře, navíc to dokonale paroduje různý drsný scény z jiných filmů. Nicméně mi ale bohužel někdy nepřipadlo tak vtipný, jak toasi mělo být, takže zas tak dobrý to neni, aby si to zasloužilo 5*, ale kvůli Hajzlhofovi prostě nemůžu jinak(29.5.2005)

Hodně nízkotučná záležitost... Lehce surrealistické Spongebobovy příhody v seriálu, vyznačujícím se krásně relaxačním mixem infantility, absurdity a bezstarostnosti mám strašně rád, filmová forma mu však dle mého názoru moc nesedí. Desetiminutové díly jsou ideální - jeden nápad, rychle rozvést tím nejsrandovnějším směrem a finito. Epičtější podoba se k Spongeovi prostě nehodí. Potěší docela povedený výstup Davida "Mitche" Hasselhofa, zamrzí absence Sandy, presence Mindy a hodně rozporuplná kvalita několika málo muzikálových vložek... Stay short, Spongebob... 50%(16.1.2008)

Máte špatnou náladu? SpongeBob SquarePants! Jste ichtyolog? SpongeBob SquarePants! Chcete se řezat smíchy? SpongeBob SquarePants! Tohle není jen pohodový a vtipný film. Tohle je podmořské senzační dobrodružství přesně podle SpongeBoba a Patrika! Myslím, že hlášky typu - Do velrybí dělohy - a jiné, co tam zazněly, budu používat i v běžném životě :-) A nemohu zapomenout na to skvělé cameo na konci, bež jehož existence by můj život postrádal smyslu - Hasselhoff je prostě megamazák!(9.11.2014)

7 / 10 Energickosť, s ktorou tvorcovia pristupovali ku každej scéne, je priam nákazlivá a aj napriek tomu, že väčšina humoru takéhoto typu ma príliš nebere, som sa počas celého filmu ani na chvíľu nenudil. Nejde neodporučiť každému, koho dávka hrubozrnnosti takého kalibru len tak nerozhodí.(19.8.2005)

Oproti seriálu je to mnohem nabitější vtipy a celý slušně parodický děj bez problému baví po celou stopáž. Úžasně z toho dýchaly britské paradoxy, až jsem nevěřil, že to natočili Američani. Pro mě osobně je nejvtipnější scéna, když si podmořský král sundá pytel z hlavy a na všechny strany zazáří pleš. Následné komentáře ryb jsou k nezaplacení. 90%(19.10.2016)

• - Napriek tomu, že SpongeBob pracuje pre Krusty Krab viac ako 31 rokov (374x po sebe zamestnanec mesiaca), je stále považovaný za dieťa, pretože morské huby sa dožívajú vyše 500 rokov. (Momo_desu)

• - Keď sa Spongebob a Patrik vydajú nájsť ukradnutú Neptunovu korunu, na ceste sa ocitnú v jednom bare, kde hľadajú kľúč od svojej káry, ich sprevádzala skladba "You Better Run" od Motörhead. (Dzusta)

• - V trailere sú použité zábery z filmov Ponorka (1981), Honba na ponorku (1990) a Ponorka U-571 (2000). (Abiosis)