Cold Creek Manor

• USA Cold Creek Manor (více)

Manželé Tilsonovi touží po klidnějším životě na venkově. Proto se i s dětmi odstěhují z New Yorku do domu, který nedávno koupili. Při vyklízení domu naleznou velké množství fotografií a videonahrávek rodiny, která tu žila před nimi. Venkovskou idylu naruší příchod podivného muže, který je původním majitelem domu. Banka mu dům zabavila poté, co přestal splácet hypotéku. Muž se tváří, že chce rodině pomoci s opravou domu, později se ukáže, že veškeré jeho snažení směřuje k tomu, aby je z domu vyhnal. Tilsonovi brzy zjistí, že kdysi honosné panské sídlo se postupně stává jejich noční můrou a začíná odhalovat svá hrůzná tajemství. (TV Nova)

GameboyNES

ehm, fakt nuda, kde se až to finální scény nic neděje. Od takového obsazení jsem čekal trošku víc. Mno 1. hvězdu za pěknou prdel Julietky. ()

Comida

Výborně vykonstruované, scénáristicky lehce nadprůměrné (i když později krapet předvídatelné) a s celkem pěkně mrazivou atmosférou. Nicméně, až na krapet směšnou scénu s hady bych si moc nestěžoval a nebránil se čtyřem hvězdám. Avšak rozhodně nemohu přehlédnout závěr jenž náhle mění žánr, do té doby celkem zdařilé filmařiny, v komicky nechtěnou parodii, které nepomáhají ani ty hrozné trhavé zpomalené záběry. Dennis Quaid a Sharon Stone rozhodně herecky excelují, ale to jejich plížení v domě jako kdyby vypadlo z dětského animáku. Jenom ty typické zvukové efekty k tomu chyběly. A ta superhrdinská scéna na ty střeše! Achjo, k tomu už nic nelze dodat. 6/10. ()

atlee

Nič extra. Veľa pasáží bez napätia, celkovo slabé vykreslenie atmosféry (kamera priemerná, no soundtrack som ani nezaregistroval) a zopár až násilne samoúčelných scén (najmä tie hady porozhadzované po dome). Aj keď Quaida veľmi nemusím, uznávam, že zaneprázdneného ocka rodiny zahral dobre. Figgisov Cold Creek Manor, film s predvídateľným príbehom a ešte predvídateľnejším záverom, sa na jeho Leaving Las Vegas ani zďaleka nechytá. ()

Tellgas

Na oddychovej večer, po těžkým dni v práci, lehkej thrilleřík o rodině s problémy, která se odstěhuje na venkov, kde po nich jde bejvalej majitel - labilní fracek z white trash třídy. ()

hrumsrt

Stokrát ohraná klasika v podání námětu "rodina koupí starý dům"... Městská rodinka Tilsonových, která opustí New York, aby na venkově obnovili kouzlo rodinného krbu a začali nový život. Ovšem nebude to tak jednoduché... Původní majitelé domu totiž ještě žijí a i když o svoje rodinné dědictví díky nerozvážnému životu přišli, tak není těžké si na svoji stranu připojit celé město kvůli trošku lítostivé historce, jak jim venkovským chudákům dům ukradla partička boháčů z města.. I když jsem byl zprvu nadšený ze složení jednotlivých členů rodiny, tak kromě Quaida toho prostoru dostali všichni pomálu.. Příběh nepřekvapí prakticky v ničem a naopak než si delší dobu hrát s napětím mezi postavami, okamžitě se spěchá k tomu akčnějšímu.. Neurazí, ale k hororové atmosféře to má daleko, a jak se tvůrci přesvědčili, tak dům na samotě vám ji neudělá... Ale na Sharon se tady pořád dobře kouká! 60% ()

mgerlich

Totální béčková rutina. Přijde mi, že se k tomu Figgis dostal jak slepej k houslím a nebo to nechtěl dělat vůbec. Holt některý film se točí jen proto, že se natočit musí. ()

Vivian

Další z mnoha filmů tohoto typu, kde mě prakticky od začátku rozčiluje nesmyslné až uhozené chování protagonistů, kteří si ve své bezbřehé blbosti sami ochotně nabíhají na vidle psychopata. Člověk jim ani nemůže fandit, bát se o ně, protože se chovají jako praštěná malá děcka, kterým by dal nejradši na prdel, aby se vzpamatovali a vzali rozum do hrsti. Kromě toho mě trošku iritoval český dabing. Hlavní hrdina se jmenuje Cooper a ostatní ho oslovují "Kupře." Zní to libově :) ()

FEAR99

O ničem. Cold Creek Manor sice může budit jistá očekávání (hlavně díky hereckému obsazení), až na výjimky se však nic nepodaří naplnit. Sázka na jistotu moc nevyšla a ani není divu, že tento film jede na vlně průměru (a půlku filmu dokonce na podprůměru). Až na pěkný, lákavý plakát a vynikající (!) scénu s hady je to vlastně o ničem. Scénárista totiž sype jedno klišé za druhým a celkově mě přišlo, že se nic nedotáhne pořádně do konce. A je to bez špetky atmosféry. Jediným důvodem, proč dívat na Cold Creek Manor, můžou být herci. Quaid, Stone i Stewart sice nepředvádí nic extra, nebo něco co bychom od nich ještě neviděli, jsou však docela příjemní a určitě je to jeden z mála kladů na tomto snímku. Jinak ale ruce pryč. 30 % ()

veverysiak

Mierne nadpriemerná krimoška, ktorá utrpela kvôli chabému a nenápaditému scenáru, je to ohromná škoda hlavne pre dosť nadupané herecké obsadenie, takže 60%. ()

Venceslao90

Začátek byl výborný, ale po stupidní scéně s hadama to šlo hodně dolů. Závěr byl pak vyloženě hloupý a předvídatelný. ()

montel

Manželé Tilsonovi se společně se svou dcerou a synem odstěhují z New Yorku do obrovského domu na venkov. Tam se také objeví původní majitel Dale Massie (Stephen Dorff), který o dům před lety přišel. Nabídne rodině své služby a začne dům opravovat. Pan Tilson (Dennis Quiad) píše článek o minulosti domu a náhodou příjde na to, že Dale možná v domě zavraždil svou manželku a své děti... Známí herci filmu podle mě moc nepomohli. Námět je docela dobrý, ale bohužel se tady nepodařilo vymáčknout více. Zápletka je předem známá a tak se na konci ani nedočkáme žádného zvratu. 50% ()

Pythonator

Až na stupidní scénu s hady je to docela dobrý thriller. Co se týče hadů, Amíci opět předvedli, jací jsou to vymaštění idioti, když ani nepoznají neškodné užovky a korálovky žijící v jejich vlasti. Přidat tam ještě hroznýše, to už je fakt moc. Asi posbírali celý sortiment jednoho zverimexu. No to bylo ale strašidelné:-) A nejhnusnější bylo, jak jedna užovka přišla o hlavu. Tím u mě Dennis Quaid značně poklesl. To mělo být jako hrdinství, zabít nevinné zvíře a zachránit rodinu před uhranutím? Hadofobové by se měli jít léčit a ne aby se jejich porucha ještě podporovala ve filmech. Taky mě pobavila scéna, kdy tahal ženu ze studny. "Pozor, je někde nahoře!" Jo, jasně, tak čumím do díry a tahám z ní ženskou, která je dole relativně v bezpečí alespoň před tím psychopatem. Herci musí být asi debilové, když nemají při natáčení námitky proti podobným blbostem na scéně. ()

NikiVai

Na to, že film je obsazen samými skvělými herci, tak jsem nijak extra nadšená nebyla. Epizodu s hady bych vypustila, ale to je jen můj problém. Celkově mi to ale přišlo takové chabé, moc otálení kolem všeho. Čekala jsem kdy přijde napětí a ono se asi zapomnělo někde za humny. ()

mischa215

Slibovala jsem si od toho více,ale je to nuda od začátku do konce.A to ani tak slibné herecké obsazení v podání Dennise Quida a Sharon Stone tento film nemůžou zachránit.Tak pokud už jste dlouho nespali,tak se mrkněte na tenhle film,protože vás zaručeně uspí,a nebo ho ještě dřív vypnete. ()

A.Dufresne

Do poloviny filmu opravdu nudné, ale od další půlky docela napínavé. Poslední traumatizující scénka v lese, jak chce Stephen Dorff zabít Saron Stone a Dennise Quaida byla opravdu, ale opravdu napínavá a traumatizující! Pro nudný dny se tento snímek hodí. Dal bych 3,5* ()

B.B.Blue

Děsně tomu chybí nějaký zvrat nebo překvapení. Chvilkama jsem věřil v zajímavý vývoj, ale nakonec přišlo jen zklamání. ()

saltigrade

Hoodně předvídatelný!!! Škoda, kdyby se lépe děj rozpracoval, mohl to bý o hodně kvalitnější film. Ale dalo se na to koukat. ()