Reklama

Reklama

Podezřelá

  • Jižní Korea Heeojil gyeolsim (více)
Trailer 1

Detektiv Hae-joon je povolán k případu úmrtí muže, který se zabil za nejasných okolností při pádu ze skály. Stín podezření ihned padá na čerstvou vdovu, krásnou Seo-rae, která touto skutečností nevypadá vůbec rozhozená. Zdá se však, že chladná byla pouze ke svému manželovi, mezi ní a vyšetřovatelem totiž začíná vznikat nečekané citové pouto. Není však láska pouhou zástěrkou, jak uniknout zraku policie? Park Chan-wook, autor legendárního Oldboye a Komorné, se vrací s mysteriózní detektivní romancí, která vám zamotá hlavu a rozbuší srdce. Pověst dalšího korejského fenoménu po Parazitovi a Hře na oliheň film upevnil ziskem Ceny za nejlepší režii na filmovém festivalu v Cannes. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (24)

Vančura 

všechny recenze uživatele

S odstupem pár týdnů od projekce ve Varech si už z toho veskrze pamatuju jen to, jak mi z těch příšerných sedaček v karlovarském divadle málem zdřevěněla prdel a jak jsem se snad každých 5 minut díval na hodinky, kdy bude konečně konec. Ne vážně, řekněme si to na rovinu, přivádět na svět takhle dlouhé filmy je něco jako týrání diváka, a byl jsem regulérně nasraný jak na režiséra, že je to tak dlouhé, tak na ty reklamní kecy od Aerofilms, které to už nějakou dobu vynáší do nebe, a přitom to prostě zas takový zázrak není (což je názor, který mám i na režisérovy předchozí filmy, které mi vždycky přišly strašně přeceňované). Kdyby to bylo o 40 minut kratší, přišlo by mi to jako fajn asijská kriminálka, ale v této podobě je to pro mě zcela nesnesitelné, bohužel. ()

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Parkův cenami ověnčený snímek začíná skvěle. Máme tu smrt chlápka, který sebou několikrát praštil o skálu a komické duo detektivů musí jeho smrt prošetřit. Stopy vedou k manželce zesnulého, ale byla by schopná jej zavraždit zrovna ona? Film v této části filmu skvěle pracuje se střihem, přechody i dávkováním humoru. Divák jako u jiných detektivek zvažuje, zda jej režisér netahá za nos a pak konečně přijde očekávané rozuzlení... a film pokračuje a táhne se, protože se detektiv odstěhuje a podezřelá jej sleduje stejně jako on předtím sledoval ji. A následně zemře její další manžel a vyšetřuje se dál a dál. Nevím, podle mě měla Podezřelá skončit první vraždou nebo třeba i po krátké pasáži, která by následovala, ale rozhodně to nemělo mít skoro dvě a půl hodiny. Od onoho rozuzlení se to neskutečně vleklo a působilo to, jako by nám v kině za sebou pustili dvě nebo možná i tři epizody seriálu. Tohle fakt ne, kdyby to skončilo dříve, dal bych o deset procent více, ale takhle je moje hodnocení 65 % ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele

Taková jihokorejská odpověď na Hitchcockovo Vertigo a Verhoevenův Základní instinkt, z níž se vyklubala důmyslná hra s intuicí a diváckým očekáváním pod neméně důmyslnou režijní taktovkou Park Chan-wooka..... Svéráz korejské kinematografie Park Chan-Wook (který mě před pár rokama nasral svým overrated Old Boyem jen aby mě náhle uzemnil svým strhujícím erotickým thrillerem Komorná) si totiž vzal na paškál neskutečně hravý, zábavný, vzrušující a rafinovaný žánrový koktejl detektivky až Fincherovského střihu a rom-comu ze starý školy, jehož stěžejním motivem je platonické koketování naivního dobroserského detektiva trpící nespavostí a zdánlivě charakterově nečitelné vdovy podezřelé z vraždy manžela, jejíž aura podivné femme-fatale je pomyslným středobodem a gró tajemnosti celého snímku. A přestože je tenhle koktejl fakt hutnej a jeho konzumace trvá skoro 140 minut, hekticky sype na diváka jednu informaci za druhou a vy jste doslova nuceni se zorientovat v týhle změti absurdního mysteriózna, tudíž nemáte sebemenší šanci se jakkoliv nudit. Kdekomu pak nemůže být po chuti skákání v ději, překombinovanost, symptom nespolehlivého vypravěče, anebo balancování na vícero nesourodých žánrových rovinách. Jak už jsem ale zmínil, Parkova nápaditá režie a experimentování s formou (viz. honička, stalkování, jízda autem, horolezectví a mnoho dalšího) to tahá a zastiňuje veškerá negativa, která by znepříjemňovala pachuť na vašem cinefilním jazýčku.... Má to napětí, humor, romantiku, ale i nádech tajuplna – zkrátka všechno, co každá pečeť kvality vyžaduje od áčkovýho bijáku, ať už v rámci či mimo rámec asijského filmu. Mně se tenhle záhadný rébus ještě záhadněji (a zcela subjektivně) trefil do gusta. Kdo se nebojí si zavařit mozkové závity, ten se tu prostě najde. Zlatá Palma za režii naprosto zasloužená.... virtuózní záležitost, která je matoucí a fascinující zároveň. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Že Korejci jsou mistři ve funkčním mixování rozmanitých žánrů, není nic nového, přesto mě docela překvapilo, jak moc komediální Podezřelá nakonec byla. Ale i díky tomu to nakonec byly příjemně a svižně strávené dvě a čtvrt hodiny, rozhodně žádná festivalová nuda. Zápletka i rozuzlení mají svou vnitřní logiku pevnou jen do takové míry, do jaké jste vy jako diváci je ochotni přijmout pod vlivem atmosféry snímku, takže pokud se na film v první půlhodině nenaladíte, kdovíjaký zážitek vás asi nečeká. Mně se to naštěstí podařilo. [KVIFF 2022] ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Pokud máte v rámci tohoto žánru trochu nakoukáno, nemá vás u Podezřelé moc co překvapit. Mě docela mrzelo, že jsem vůbec nevěřila romanci mezi hlavním hrdinou a jeho femme fatale (kterou jsem skoro nebyla schopná vizuálně rozeznat od detektivovy manželky, což mohlo být zapříčiněno pozdně večerní projekcí). Dvě a čtvrt hodiny tenhle příběh vážně mít nemusel... ()

Galerie (79)

Související novinky

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

28.05.2022

75. ročník prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému konci a dnes večer proběhl zakončovací ceremoniál celé letošní filmové akce, kde byli mimo jiné oznámeni vítězové…

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři…

Reklama

Reklama