The Mole People

Fantasy / Horor / Sci-Fi

USA, 1956, 77 min

Klasický dobrodružný příběh o cestě do obydleného středu Země. Přistupoval jsem k filmu trochu s despektem s očekáváním rádobysenzačního škváru. Nicméně, překvapivě uvaděč v úvodu ubral vítr z plachet, zasadil to do celkem přijatelného rámce. I způsob nálezu + zorganizování výpravy docela solidně rozjel příběh... "Nevěříš poezii, kolego archeologu? Ale to bys měl. Schliemann věřil Homérovi a udělal největší nález historie." Děj víceméně dává smysl (příčiny a důsledky).(9.6.2012)

• MM_Ramone

Snímok "The Mole People" by som skôr zaradil medzi dobrodružné filmy, a nie sci/fi thrillery. Je to príbeh o skupine archeológov, ktorá objaví v podzemí, niekde pod azijskými horami, starú humanoidnú civilizáciu. Tá sa tam vyvíjala celé tisícročia a zotročila si rasu moštróznych krtích ľudí. Tí však vo filme dostávajú len minimálny priestor a sú postavení do úlohy, ktorá nedá moc vyniknúť ich horrorovému potenciálu. **(24.9.2008)

Dobrodruzny film nielen o pozostatkoch starovekeho Sumeru. Na csfd toto nie je zname, co uz ked uzivatelia ako Jarous preferuju Tchory a podobne blbowoodske blijaky. Teda pardon, som sa zase pomylil, a chcel som napisat, ze Tchor je nadherny, uchvatny, intelektualny zazitok plmny skrytej symboliky, hlboko filozofickeho podtextu a az perfekcionistickeho umeleckeho stvarnenia bizarnosti zivota v nekonecnych kontrastoch jeho krasy a obludnosti. Nic, prec od Tchora s5 k filmu. Film ma par logickych kixov a nedostatkov,m ale od prirodzenia som toleranrny takze to tolerujem. Herecke vykjony slabe alebo takmer ziadne, ide skor o dialogy a o krala - teda co kral tych ludi planoval. Doporuje m sledovat. Skoda tych gumennych priser, to bolo hodne slabe a nedotiahnute . 55 %(27.2.2018)

Skutečná Cesta do středu Země přišla až o tři roky později, tady se skupina archeologů dostane jen několik stovek metrů pod povrch Země. Nicméně tenhle film mě velmi mile překvapil poctivým zpracováním, v tomto případě nejde o žádné béčko. Jediné, co trochu hapruje je postava profesora Etienne Lafarge, působí dost zmateně a pak samotný závěr, ve kterém to tak nějak všechno vzali šmahem, což je rozhodně škoda. Ale celkově příjemná zábava.(3.10.2012)

• Oktavianus

Dobrodružný film určitě, ale horor nebo sci-fi...? Snad jen tím, že se tam vyskytují úsměvné gumové příšery, které se umí efektně vynořit z písku, uchvátit náhodného kolemjdoucího (případně kolemležícího) a stáhnout ho písečným vírem do svého světa. Je možná zvláštní, že vás považují za boha jen proto, že máte baterku, ale v různých filmech jsme už viděli "božské" podstaty za větší pitomosti. Škoda jen, že je to příliš povrchní, na první pohled levný snímek bez "všeho" - bez akce, emocí, napětí, vzrušení, okouzlení... Jako diváka úchyla mě víc zaujala snad jen několikavteřinová scéna bičování hlavní ženské hrdinky, jinak mi bylo v podstatě jedno, jak to dopadne, nedokázal jsem se na ději "divácky zachytit". Což považuji za svou škodu.(31.3.2014)