Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dr. Roger Bentley a skupina jeho přátel (archeologů) učiní v Mezopotámii během vykopávek cenný nález v podobě prastaré desky, která by jim mohla pomoci najít pozůstatky dávné sumerské civilizace. Společně se vydávají do zasněžených hor, kde na ně čeká nejedno nebezpečí v podobě extrémních mrazů a lavin. Nakonec se jim však podaří skutečně narazit na starý sumerský chrám a nadšení archeologů nemá konce. Ovšem jen do doby, kdy dojde k sesuvu půdy a jeden z členů výpravy zmizí v hlubinách. Ostatní se jej za pomocí horolezecké výbavy vydají hledat, ale najdou už jen jeho zmrzačené tělo. Během následného otřesu však zůstanou uvězněni v podzemí, a tak jim nezbývá nic jiného, než se v hlubinách Země pokusit najít jinou cestu zpět na povrch. K jejich překvapení však naleznou něco zcela jiného. Zbytky sumerské civilizace, která zde před více než 5000 lety našla útočiště a zachránila se před velkou potopou. Obyvatelé podzemní říše žijí pod nadvládou krutého panovníka a jeho lstivého rádce/kněze, uctívají bohyni Ištar – které jednou za čas přinášejí lidské oběti, aby si udrželi její přízeň a podařilo se jim zotročit podivnou humanoidní rasu „krtčích lidí“, kteří pro ně sbírají houby. Obyvatelé podzemí navíc nesnášejí přímě světlo a sluneční svit pro ně znamená jistou zkázu. Navíc nejsou ke členům výpravy příliš přátelští, a tak se doktor Bentley a jeho kolegové pokusí využít jejich slabosti a strachu z neznámého. Jenomže prohnaný kněz jim hodlá jejich pobyt co nejvíce znepříjemnit… (SOLOM.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americké béčko „The Mole People“ patří k tomu spíše průměrnému, co bylo ve Spojených státech v 50. letech natočeno. Není na tom nic světoborného, ale co je nejhorší, ten nejlepší prvek, který v sob film měl, tedy krtčí lidi, se stal jen jakýmsi doplňkem. A to byla chyba. Tohle mělo být to hlavní, na co se film zaměří. Pak by se dal hodnotit ještě lépe a i dnes by více bavil. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Klasický dobrodružný příběh o cestě do obydleného středu Země. Přistupoval jsem k filmu trochu s despektem s očekáváním rádobysenzačního škváru. Nicméně, překvapivě uvaděč v úvodu ubral vítr z plachet, zasadil to do celkem přijatelného rámce. I způsob nálezu + zorganizování výpravy docela solidně rozjel příběh... "Nevěříš poezii, kolego archeologu? Ale to bys měl. Schliemann věřil Homérovi a udělal největší nález historie." Děj víceméně dává smysl (příčiny a důsledky). ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: HRůZU NAHÁNĚJÍCÍ MONSTRA Z ČASEM ZAVÁTÉHO VĚKU!!!___Tenhle sci-fi filmeček drží za mořem, u filmových kritiků, dost pochybný primát coby nejslabší horor studia Universal. Samozřejmě, bráno optikou dnešní doby, film není kdovíjak hrůzostrašný (na nervy mohl v té době zabrnkat snad jen kratičký pohled na dvě spálená ženská těla), ústřední monstra – „netvoři temna“ s hrbem, drápavými chapadly a baculatými očními bulvami – už v dnešní době vzbuzují pouze shovívavý úsměv, ale jinak jde o docela příjemné dobrodružné béčko. Příběh samotný není úplně hloupý a dává docela smysl, kulisy ztracené symerské civilizace v hloubi země nejsou úplně k zahození a jisté „serióznosti“ (s přivřenýma očima) filmu dodává i vážně pojatá kratičká vědecké přednáška na začátku filmu o hlubinách planety Země, v podání tehdy populární vědce Franka Baxtera. Zamrzí snad jen uspěchaný konec s logicky nepříliš obhajitelnou smrtí jedné z postav. Ale v kontextu béčkové tvorby, kterou filmová studia chrlila v té době jak na běžícím pásu, jde o nadprůměr, který se mi strefil do momentální nálady. ()

gumli 

všechny recenze uživatele

Archeológovia v podzemí objavia na pozostatok rasy Sumerov,ktorý žijú hlboko pod zemou.Sú to ale albíni,ktorý neznášajú svetlo,takže aj obyčajná baterka je proti nim účinná ako zbraň.Keď Je ich už veľa,tak starších ľudí obetujú bohyni Ishtar.Žijú tam s nimi aj akýsi ľudia krtkovia,ale tých si Sumeri držia ako otrokov na pestovanie húb,ich hlavnej potrave.Krtkovia sa vzbúria,Sumerov pobijú a archeológovia sa zachránia,aj keď nie všetci.Takýchto filmov bolo v tých rokoch natočených stovky.Je to skôr také dobrodružné sci-fi. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Ale jo tohlo se celkem povedlo. Nebo aspoň mě to bavilo. Takovej levnej dobrodružnej Sci-Fi(chcete-li Fantasy) horůrek. Taková cesta do středu Země s trojicí archeologů. Tak trochu mi to připomnělo i Stroj času(1960) jen tu nejsou Eloiové a Morlockové. Na archeology tady čeká prastaré obyvatelstvo uctívající bohyni Ištar a krtčí lidé. Nenáročná oddechovka. Lepší 3hvězdy. ()

Galerie (53)

Reklama

Reklama