Farma zvířat

• Velká Británie Animal Farm (více)
Velká Británie / USA, 1954, 72 min

Předloha:

George Orwell (kniha)

Scénář:

Laurence Heath

Farma Manor žije pod krutou nadvládou despotického farmára Jonesa. Jones necháva vyhladovať všetky zvieratá na farme. A tak zvieratá pripravia revolúciu a úspešne zvrhnú Jonesa. Je ustanovený nový režim, ktorý sa zo začiatku zdá byť skvelý, ale dobré časy netrvajú dlho. Prasa Napoleon za pomoci psov, ktorých sám potajme vycvičilo, prevzalo moc. Napoleon používa rôzne metódy demagógie a zvieratá si stále viac a viac podmaňuje. Nakoniec bez toho, aby si to uvedomili, sa majú horšie ako za vlády farmára Jonesa. Film je adaptáciou knihy Georga Orwella, ktorá je paródiou na komunizmus. (ethos)

RavenSpector

Výborná knížka, výborný nápad a satira. Hezké zpracování, ale na můj vkus trochu uřvaná a protivná muzika a přepálená stopáž. Mnohem lepší je česká rozhlasová hra. Včetně hymny zvířátek a včetně hlasů protagonistů. ()

Feacher

Na tu dobu geniálně udělaný animovaný film, navíc když je to adaptace úžasné knihy jako je Farma zvířat. Snad nemusím opakovat 1000x opakované, v čem je Farma zvířat skvělá, bez chybičky! ()

Nick321

Knížka obsahuje tu potřebnou brutalitu, která dělá celou věc alarmující, aby se komunismus nikdy nevrátil zpátky, protože přesně takhle to dopadá. Tohle je spíš kreslená pohádka, které děti stejně nejspíš nebudou rozumět. ()

macour

Všechna zvířata jsou si rovna, některá jsou si rovnější... Co se stane, když pár prasat žije z práce ostatních... Klasika světového anglického spisovatele George Orwella. ()

jendelin888

Velice drsná “pohádka“, kterou by měl v naší zemi vidět každý, aby pochopil, že nezáleží na tom, jaké prase je zrovna u koryta. ()

Xantis

Každý říká, že kniha bývá lepší než film. Ano, ve většině případě to je, ale u Farmy zvířat musím říci, že obě dvě zpracování jsou prvotřídní. Nejvíce filmovou verzi podtrhuje animované zpracování, který je na tom tak geniální. Nedokážu si představit Farmu zvířat v hrané podobě. ()

Milan.Nedwi

Sice občas z6 toho cítím Disney animak ale to nebere tu atmosféru která se z knihy dokonale přenesla ns obraz. George Orwell byl věštec.. ()

LiSaiFun

Chtěl jsem si doplnit vzdělání, ale dost mě to zklamalo. Čekal jsem že tam budou víc popsané obecné principy, provázející všechna revoluční snažení, ale ono to bylo spíš takové okénko do historie SSSR. S podivným koncem, který nabízí víc otázek než řešení. ()

Andy Serkis zamíří na Farmu zvířat

Andy Serkis zamíří na Farmu zvířat

22.04.2022

Herec, režisér a producent Andy Serkis (Batman, Válka o planetu opic) po komiksovém blockbusteru Venom 2: Carnage přichází zřejmě našel svůj následující režijní projekt a nemá jít o nic jiného než… (více)

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen