• C0r0ner
  ****

  Kupodivu celkem temná atmosféra dodává této pohádce punc kvalitního filmu. Ten však sráží horší zpracování a scénář. Na druhou stranu je tady postava Mrakomora, která je vážně hrozivá, protože když už někdo nejde propíchnout mečem, bývá většinou zle. Těch 75% je přesně to číslo, které mám na mysli. 75%(7.7.2016)

 • kingik
  ***

  Tahle pohádka nepatří mezi moje nejoblíbenější, a to proto, že princ v podání Juraje Durdiaka, není ideálním představitelem pro prince. Solidní režie Václava Vorlíčka a nechuták Mrakomor jsou jednoznačně největšími klady velmi nevyrovnané pohádky. A kdo pořád obsazoval Šafránkovou do rolí princezen? Než by tam obsadili nějakou vnadnou blondýnečku, tak jsem musel sledovat nic moc hezkou ne -princeznu.(24.2.2009)

 • easaque
  ***

  nostalgické +3* Libuška Šafránková si po pěti letech od Tří oříšků povýšila rovnou na roli princezny a sluší jí to. Ale nějak v dětství mě moc nebavili strašidelné příběhy (a vlastně mi to zůstalo až do dnes, kdy horory mě nelákají vůbec) a v této pohádce je zlo opravdu silné a Brzobohatý zahrál černokněžníka teda precizně. Přesto si tuhle pohádku vážím aspoň na tři hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](4.3.2018)

 • akisha
  ***

  Je to lepší než většina novějších pohádek. Samozřejmě krásná Libuška Šafránková hodně zachraňuje, Velen je celkem sympatickej, ale ty tři hastroši nastrojený jak na pochod 4% menšiny... Větrník by ušel, ale má debilní jméno. Měsíčník nosí příšernou paručku z bílé vaty a kníry, Slunečník má opět blbý jméno a navíc se pozlacuje. A pak taky nechápu, proč se Večernice rozhodla pro prince Velena a ne Mrakomora. Zrekapitulujeme si schopnosti obou uchazečů. Mrakomor: ovládání počasí, schopnost zmizet z okovů, teleportace, sexy vzhled a hlas Brzobohatého a epesní kožený obleček. Velen: cvičený v chytání kroužků a nošení žebráků, ve vhodném obutí dokáže i chodit. Záliba v punčochách. Takže koho? No, moje volba by byla jasná, ale Večernice měla asi jiný názor.(23.12.2012)

 • Composter
  ****

  Krásné a výpravné pohádkové dobrodružství. Krásná Večernice šafránková, cucák princ a opravdu zlý Mrakomor Brzobohatý, toť výborná trojce - navíc ony zkoušky života, kterých se princi dostane od jeho vypečených švagrů, to nejsou žádné ťuťu ňuňu "uhas nám mraveniště a my se ti odvděčíme" výmysly :)).(1.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace