Jak je možný, že já tuhle pohádku celý svůj dosavadní život tak obcházel? Před touhle pohádkou jsem měl ty nejoblíbenější Dařbuján a Pandrhola, Sůl nad zlato, Třetí princ, Tři veteráni a teď už je to i s Princem a Večernicí prímová pětice, která by mě mohla navštívit čtyřiadvacátého na Vánoce, protože kdy jindy bych si mohl tyhle pohádky užít lépe než právě na Štědrý den.(22.11.2009)

Je to lepší než většina novějších pohádek. Samozřejmě krásná Libuška Šafránková hodně zachraňuje, Velen je celkem sympatickej, ale ty tři hastroši nastrojený jak na pochod 4% menšiny... Větrník by ušel, ale má debilní jméno. Měsíčník nosí příšernou paručku z bílé vaty a kníry, Slunečník má opět blbý jméno a navíc se pozlacuje. A pak taky nechápu, proč se Večernice rozhodla pro prince Velena a ne Mrakomora. Zrekapitulujeme si schopnosti obou uchazečů. Mrakomor: ovládání počasí, schopnost zmizet z okovů, teleportace, sexy vzhled a hlas Brzobohatého a epesní kožený obleček. Velen: cvičený v chytání kroužků a nošení žebráků, ve vhodném obutí dokáže i chodit. Záliba v punčochách. Takže koho? No, moje volba by byla jasná, ale Večernice měla asi jiný názor.(23.12.2012)

nejmíň Cool princ v historii filmu, Durďiak má charisma žehličky na vlasy, zato je tu nejlepší princezna na světě v podání Šafránkové. Poslední a nejsilnější střelou z tohohle arsenálu je rozhodně hlavní záporák, čaroděj Mrakomor donutí malé děti aby si preventivně před obrazovku sedli na nočník, protože když to Brzobohatý rozbalí, je to prostě mazec.(7.9.2010)

Jedna z pohádek, která ještě není až tak moc nahlodaná zubem času a kouknu se na ní klidně i dneska. Je fakt, že ten princ je docela nekňuba časem se sice pochlapí, ale stejně nemít švagry, tak si ani neškrtne. Nicméně Brzobohatý opět válí a jeho čaroděj Mrakomor je nezapomenutelnej. Navíc je pravda, že tahle pohádka má v rámci žánru i docela slušnej příběh kterej není prostřílenej jako ementál a pár originálních nápadů. No co dodat z pohádek už jsem holt vyrostl viděno dnešní optikou lepší průměr, takže za 60%(27.12.2014)

Jedna z legendárních pohádek mého dětství. Ta kazeta byla hodněkrát přetočená. Nadčasová věc se skvělými herci, kterou si i dnes rád připomenu. Slunečník, Měsíčník, Větrník, čaroděj Mrakomor a samozřejmě krásná Večernice. Pobuda Lohniský, starý král Menšík a Kacafírek Filipovský. Havelkův chórus se svým mollovým zabarvením navozuje melancholickou náladu. Vše vrcholí šermířským finále na zřícenině hradu Krakovec.(24.8.2016)

• - Juraje Ďurdiaka (Princ Velen) nadaboval Petr Svojtka. (Stocki)

• - Oldřich Táborský (Větrník) byl nadabován, stejně jako v některých jiných filmech jeho baletní kolega Vlastimil Harapes, hercem Miroslavem Moravcem. (Kesijop)

• - Ve scéně kdy princezny spadnou do rybníka, nikdo před tím nezkoukmal, jaké je tam dno a to bylo zanešené bahnem, do kterého se hned začali bořit a strašně to zapáchalo. Pak se nemohly toho zápachu zbavit. (cariada)