Jedna z pohádek, která ještě není až tak moc nahlodaná zubem času a kouknu se na ní klidně i dneska. Je fakt, že ten princ je docela nekňuba časem se sice pochlapí, ale stejně nemít švagry, tak si ani neškrtne. Nicméně Brzobohatý opět válí a jeho čaroděj Mrakomor je nezapomenutelnej. Navíc je pravda, že tahle pohádka má v rámci žánru i docela slušnej příběh kterej není prostřílenej jako ementál a pár originálních nápadů. No co dodat z pohádek už jsem holt vyrostl viděno dnešní optikou lepší průměr, takže za 60%(27.12.2014)

Tahle pohádka u mě roky balancuje na pomezí mezi skvělou a lehce nadprůměrnou. Pokud přepadne na jednu stranu, tak jen dočasně. Škodí ji nesympatický princ, laciná výprava a nanicovatý děj, který nevyužívá všechny postavy jak by měl. Na druhou stranu ji převažuje Vorlíčkova režie, slovní výměny mezi šaškem a králem a pochopitelně démonický Radoslav Brzobohatý. Z jeho Mrakomora jsem měl jako malý regulérní hrůzu. Když si vzpomenu jak krvácel tu vodu, brrr. Silných scén by se našlo víc. Strach jsem měl i ze setkání s žebráky a kupodivu mi v paměti utkvěla i ta zoufalá náhrada draka.(24.9.2017)

Je to lepší než většina novějších pohádek. Samozřejmě krásná Libuška Šafránková hodně zachraňuje, Velen je celkem sympatickej, ale ty tři hastroši nastrojený jak na pochod 4% menšiny... Větrník by ušel, ale má debilní jméno. Měsíčník nosí příšernou paručku z bílé vaty a kníry, Slunečník má opět blbý jméno a navíc se pozlacuje. A pak taky nechápu, proč se Večernice rozhodla pro prince Velena a ne Mrakomora. Zrekapitulujeme si schopnosti obou uchazečů. Mrakomor: ovládání počasí, schopnost zmizet z okovů, teleportace, sexy vzhled a hlas Brzobohatého a epesní kožený obleček. Velen: cvičený v chytání kroužků a nošení žebráků, ve vhodném obutí dokáže i chodit. Záliba v punčochách. Takže koho? No, moje volba by byla jasná, ale Večernice měla asi jiný názor.(23.12.2012)

Mrakomor rulezzz! Konečeně pohádkový záporák , který má mé sympatie. Brzobohatý ruluje! Princ je tak slabý , že si musí pozvat své švagry , protože sám nemá ani kapku něčeho čím by mé sympatie dostal (jak by to dopadlo , kdyby švagrové byly na líbankách ). Opět je zde tradičné krásná Libuška Šafránková a jako malý jsem chtěl jít za večernicí.(27.11.2008)

Jedna z mých 10 nejoblíbenějších pohádek z dětství. Pro Libušku Šafránkovou jsem měl svého času velkou slabost a stejně jako v Popelce jsem se do ní coby náctiletý „platonicky zamiloval“. Kromě si mě však tento kousek získal především svou poněkud ponuřejší atmosférou (než je na pohádky zvykem) a dobrodružným nádechem během putování prince Velena vstříc všem těm trampotám, které si na něj přichystali jeho švagrové. No a Radek Brzobohatý – tak ten byl bezkonkurenční…(19.11.2018)

• - Oldřich Táborský (Větrník) byl nadabován, stejně jako v některých jiných filmech jeho baletní kolega Vlastimil Harapes, hercem Miroslavem Moravcem. (Kesijop)

• - Souboj Velena (Juraj Durdiak) s Mrakomorem (Radoslav Brzobohatý) byl natáčen na Troskách v Českém ráji. (zzzw)

• - Juraj Ďurdiak byl obsazen záměrně, protože tvůrci chtěli neokoukanou tvář. Naopak Libuše Šafránková byla jasná volba hned. (cariada)