Tahle pohádka u mě roky balancuje na pomezí mezi skvělou a lehce nadprůměrnou. Pokud přepadne na jednu stranu, tak jen dočasně. Škodí ji nesympatický princ, laciná výprava a nanicovatý děj, který nevyužívá všechny postavy jak by měl. Na druhou stranu ji převažuje Vorlíčkova režie, slovní výměny mezi šaškem a králem a pochopitelně démonický Radoslav Brzobohatý. Z jeho Mrakomora jsem měl jako malý regulérní hrůzu. Když si vzpomenu jak krvácel tu vodu, brrr. Silných scén by se našlo víc. Strach jsem měl i ze setkání s žebráky a kupodivu mi v paměti utkvěla i ta zoufalá náhrada draka.(24.9.2017)

Jedna z pohádek, která ještě není až tak moc nahlodaná zubem času a kouknu se na ní klidně i dneska. Je fakt, že ten princ je docela nekňuba časem se sice pochlapí, ale stejně nemít švagry, tak si ani neškrtne. Nicméně Brzobohatý opět válí a jeho čaroděj Mrakomor je nezapomenutelnej. Navíc je pravda, že tahle pohádka má v rámci žánru i docela slušnej příběh kterej není prostřílenej jako ementál a pár originálních nápadů. No co dodat z pohádek už jsem holt vyrostl viděno dnešní optikou lepší průměr, takže za 60%(27.12.2014)

Už odmalička moje oblíbená pohádka, ač teď po shlédnutí v pokročilém věku si říkám, proč vlastně. Asi kvůli Libušce jako Večernici. Jinak je pravda, že princ Velen, ač majitel sympatického pivního jména, je takový tydýt, kterému se vším pomohou švagříci nebo budoucí choť, kterou ani není s to poslechnout, když mu dobře radí... 70%(27.12.2014)

• nascendi

Nemôžem si pomôcť, ale Princa a Večernicu považujem po všetkých stránkach za nevydarenú rozprávku. Tak nevydarenú, že sa mi ani nechce rozpisovať o omyle pri obsadzovaní hlavnej postavy, množstve hluchých scén (chodenie, lezenie, jazdenie), trápnych dekoráciách, nenápaditých kostýmoch, nezáživných dialógoch, ani o tom, prečo časť komentátorov vyzdvihuje krásu Libuše Šafránkovej ako hlavný klad tohto filmu. Má odo mňa dve hviezdičky a pripadám si celkom štedrý.(9.8.2013)

Utěsněte Mrakomora! Hejsek Velen (stejně sympatický jako Pepa Melen), Polárka, co se chce hned cucat, její třpytiví bratři v levných parukách a exkluzivní ústřední záporák, kterého pokud probodnete, nevoláte lékaře, nýbrž instalatéra.. Rozháraným dojmem působící vánoční klasika, nicméně čtyři hvězdy, protože Mám písně rád. „Šašci... Promiň, Kacafírku, promiň.“(28.12.2012)

• - Pohádka se točila v ateliérech ale i na mnoha jiných místech mj. na zámcích Ploskovice a Hrádek u Nechanic a zlý Mrakomor sídlil na zřícenině hradu Krakovec u Rakovníka. Tzv. měsíční krajina se natáčela v okolí Mostu a další záběry ve skalním městě v Adršpachu. Několik dalších záběrů se natáčelo v Českém ráji, konkrétně na Kopicově statku. (Stocki)

• - Roli Měsíčníka (hrál ho Alexej Okuněv) nadaboval Miroslav Masopust. (tytyna95)

• - Juraj Ďurdiak byl obsazen záměrně, protože tvůrci chtěli neokoukanou tvář. Naopak Libuše Šafránková byla jasná volba hned. (cariada)