Reklama

Reklama

Obsahy(1)

„Jsem čaroděj Mrakomor, pan všeho nečasu!"
Bylo, nebylo jedno království, kde král měl syna a tři dcery. Princezny byly na vdávání, ale ženich žádný. Až jednou princ Velen během jediné noci, kdy mu starý král svěří péči o království, provdá své tři sestry kouzelným ženichům – Měsíčníkovi, Slunečníkovi a Větrníkovi. A sám se zamiluje do jejich sestry, krásné Večernice. Král ale nemá pro princův čin pochopení, a tak se Velen vydává do světa, aby našel své sestry i krásnou Večernici. V cestě mu ale stojí krutý vládce všeho nečasu, čaroděj Mrakomor, který chce Večernici jen pro sebe... (Bohemia MP)

(více)

Recenze (462)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Opravdu zajímavá a neobvyklá pohádka s nadmíru realistickými scénami - pitka v hospodě a především konflikt se skupinou tuláků."Inteligentní" dvojici tu tvoří král Vladimíra Menšíka se svým šaškem Františkem Filipovským. Pro svou roli možná až moc nevinná a jemná Libuše Šafránková, tři spíš zbyteční pánové Slunce, Měsíce a větru v podání Petra Svobody, Alexeje Okuněva a Oldřicha Táborského a nesympatický Juraj Ďurdiak jsou zastíněni démonickým Mrakomorem Radoslava Brzobohatého, jehož smích, mluva a smrt jsou výrazným obohacením občas trochu upadající pohádky. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Pohádka Princ a Večernice na mě už v dětství působila poněkud rozpačitým dojmem. Na jedné straně stojí charismatický záporák Mrakomor, mile poťouchlý šašek a pěkné lokace, na druhé straně se nachází zvláštní vedení herců (zejména v případě tří švagrů) a místy podivně sepsaný děj (princ Velen nabízí své sestry jako zboží na rychlopásu and nobody cares). A někde mezi je Juraj Ďurdiak coby Velen, z jehož nezdravého looku jsem měl tehdy (ale i nyní) smíšené pocity. Neříkám, že je Vorlíčkova pohádka tuctový kousek, nicméně osobně jsem mu nikdy nebyl schopný přijít pořádně na chuť. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Až na pár drobností jsem měl tuhle pohádku vždycky velmi rád - nikdy mi moc nesedl herec v hlavní roli prince Velena a postava královského šaška Kacafírka (resp. jeho repliky) mi vždy přišla trapná, podobně jako kostýmy kouzelných švagrů. A triková stránka musela být nepřesvědčivá snad už v době premiéry... Jinak je ale obsazení velká radost, má to velmi hezký příběh, pěknou ústřední píseň, a super lokace, takže ani navzdory nesnesitelně časté televizní reprízovanosti se mi to kupodivu ještě stále nestihlo zprotivit, a to už to znám prakticky nazpaměť. Btw. trochu mě tam zaráží podoba místnosti s tikajícími hodinami, v níž musí Velen poznat správnou Večernici, se síní času v Herzově filmu Deváté srdce - vzhledem k tomu, že jsou oba filmy ze stejného roku, by mě to skoro svádělo k domněnce o tom, že se jeden u druhého možná (?) inspiroval... ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Byli jednou čtyři sourozenci, vlastně živly a přírodní jevy, a ti si hledali partnera. Vlastně byli jednou čtyři sourozenci, princ a tři princezny ... a ty princezny se ztratily, aby je princ mohl najít a při tom našel i svou Večernici. Jenom nechápu, proč ve všech pohádkách princezny spí v jedné ložnici. Mám pocit, že právě tahle pohádka tuhle tradici začala. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Je to lepší než většina novějších pohádek. Samozřejmě krásná Libuška Šafránková hodně zachraňuje, Velen je celkem sympatickej, ale ty tři hastroši nastrojený jak na pochod 4% menšiny... Větrník by ušel, ale má debilní jméno. Měsíčník nosí příšernou paručku z bílé vaty a kníry, Slunečník má opět blbý jméno a navíc se pozlacuje. A pak taky nechápu, proč se Večernice rozhodla pro prince Velena a ne Mrakomora. Zrekapitulujeme si schopnosti obou uchazečů. Mrakomor: ovládání počasí, schopnost zmizet z okovů, teleportace, sexy vzhled a hlas Brzobohatého a epesní kožený obleček. Velen: cvičený v chytání kroužků a nošení žebráků, ve vhodném obutí dokáže i chodit. Záliba v punčochách. Takže koho? No, moje volba by byla jasná, ale Večernice měla asi jiný názor. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (18)

  • Při souboji se třemi loupežníky ve skalách má při souboji s princem Velenem (Juraj Ďurdiak) jeden z nich v ruce nůž. V záběru je poznat, že je to jiný nůž (pravděpodobně atrapa nože), než ten, kterým před chvílí krájel jídlo... (montywalsh)
  • Pohádka se točila v ateliérech ale i na mnoha jiných místech mj. na zámcích Ploskovice a Hrádek u Nechanic a zlý Mrakomor sídlil na zřícenině hradu Krakovec u Rakovníka. Tzv. měsíční krajina se natáčela v okolí Mostu a další záběry ve skalním městě v Adršpachu. Několik dalších záběrů se natáčelo v Českém ráji, konkrétně na Kopicově statku. (Stocki)
  • Roli Měsíčníka (hrál ho Alexej Okuněv) nadaboval Miroslav Masopust. (tytyna95)

Související novinky

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková

09.06.2021

Z Prahy přichází velmi smutná zpráva. Svět českého filmu dnes opustila filmová, televizní a divadelní herečka Libuše Šafránková. Před pouhými dvěma dny přitom oslavila své 68. narozeniny. O úmrtí… (více)

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

13.09.2012

Pouhý den před svými osmdesátinami zemřel ve středu 12. 9. jeden z nejvýraznějších českých herců druhé poloviny 20. století. Byl představitelem hlavně mužných rolí, drsnějších i těch, díky kterým byl… (více)

Reklama

Reklama