• nascendi
  **

  Nemôžem si pomôcť, ale Princa a Večernicu považujem po všetkých stránkach za nevydarenú rozprávku. Tak nevydarenú, že sa mi ani nechce rozpisovať o omyle pri obsadzovaní hlavnej postavy, množstve hluchých scén (chodenie, lezenie, jazdenie), trápnych dekoráciách, nenápaditých kostýmoch, nezáživných dialógoch, ani o tom, prečo časť komentátorov vyzdvihuje krásu Libuše Šafránkovej ako hlavný klad tohto filmu. Má odo mňa dve hviezdičky a pripadám si celkom štedrý.(9.8.2013)

 • C0r0ner
  ****

  Kupodivu celkem temná atmosféra dodává této pohádce punc kvalitního filmu. Ten však sráží horší zpracování a scénář. Na druhou stranu je tady postava Mrakomora, která je vážně hrozivá, protože když už někdo nejde propíchnout mečem, bývá většinou zle. Těch 75% je přesně to číslo, které mám na mysli. 75%(7.7.2016)

 • GilEstel
  ****

  Jedna z legendárních pohádek mého dětství. Ta kazeta byla hodněkrát přetočená. Nadčasová věc se skvělými herci, kterou si i dnes rád připomenu. Slunečník, Měsíčník, Větrník, čaroděj Mrakomor a samozřejmě krásná Večernice. Pobuda Lohniský, starý král Menšík a Kacafírek Filipovský. Havelkův chórus se svým mollovým zabarvením navozuje melancholickou náladu. Vše vrcholí šermířským finále na zřícenině hradu Krakovec.(24.8.2016)

 • Renton
  *****

  Vskutku výborná pohádka. Největší klad je v obsazení. Král a jeho dvorní šašek jsou skvěle sehraná dvojka, princezna na české poměry už nemohla být lepší a charismatický záporák dodává zlu hutný temný nádech. Princ je sice třasořitka, ale naštěstí má o koho se opřít během své nelehké cesty za záchranou princezny. Bezchybně působící pohádková záležitost, kterou korunuje Václav Lohniský.(29.4.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Dobře to synek zařídil." Provdal své tři sestry za tři podivně se zjevující bukanýry se směšnými jmény a ani se nezeptal, kam s nimi odletěli. Zkrátka dobře to synek zařídil, ale teď musí hledat. Já bych tedy hledal Větrníka na rádiu Beat, Měsíčníka v trafice a Slunečníka na pláži, ale asi bych je nenašel. Jenže nepříliš sympatický floutek princ Velen má po ruce jednu nadrženou hvězdu a tři švagry, tak to se mu to bojuje s Mrakomorem. Mně to tedy nikdy moc nedávalo smysl, ale to už se tak u pohádek stává. Naštěstí to nepostrádá přiměřenou zábavnost a ještě jsem neviděl nikoho vytéct tak dokonale jako Mrakomora.(2.1.2019)

 • - Ve scéně kdy princezny spadnou do rybníka, nikdo před tím nezkoukmal, jaké je tam dno a to bylo zanešené bahnem, do kterého se hned začali bořit a strašně to zapáchalo. Pak se nemohly toho zápachu zbavit. (cariada)

 • - Juraj Ďurdiak byl obsazen záměrně, protože tvůrci chtěli neokoukanou tvář. Naopak Libuše Šafránková byla jasná volba hned. (cariada)

 • - Souboj Velena (Juraj Durdiak) s Mrakomorem (Radoslav Brzobohatý) byl natáčen na Troskách v Českém ráji. (zzzw)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace