Reklama

Reklama

Obsahy(1)

„Jsem čaroděj Mrakomor, pan všeho nečasu!"
Bylo, nebylo jedno království, kde král měl syna a tři dcery. Princezny byly na vdávání, ale ženich žádný. Až jednou princ Velen během jediné noci, kdy mu starý král svěří péči o království, provdá své tři sestry kouzelným ženichům – Měsíčníkovi, Slunečníkovi a Větrníkovi. A sám se zamiluje do jejich sestry, krásné Večernice. Král ale nemá pro princův čin pochopení, a tak se Velen vydává do světa, aby našel své sestry i krásnou Večernici. V cestě mu ale stojí krutý vládce všeho nečasu, čaroděj Mrakomor, který chce Večernici jen pro sebe... (Bohemia MP)

(více)

Recenze (462)

UncleG 

všechny recenze uživatele

Nejdřív mírnyx týrnyx rozdal svoje sestry nějakým podivným okamašovaným úchylům, co přiletěli oknem. A pak se vychrápal z hvězdou, aby posléze v testosteronovém záchvatu vypařil zlého černokněžníka z podzemní kobky... Pak se vydá na cestu za záchranou své hvězdy. Kdyby mu celou dobu nepomáhalo tiro v kamaších, nejspíš by pro svou paličatost několikrát bídně zhynul rukou nesmrtelného únosce. Princ Velen je kopyto. Ale takový sympatický... ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Až na pár drobností jsem měl tuhle pohádku vždycky velmi rád - nikdy mi moc nesedl herec v hlavní roli prince Velena a postava královského šaška Kacafírka (resp. jeho repliky) mi vždy přišla trapná, podobně jako kostýmy kouzelných švagrů. A triková stránka musela být nepřesvědčivá snad už v době premiéry... Jinak je ale obsazení velká radost, má to velmi hezký příběh, pěknou ústřední píseň, a super lokace, takže ani navzdory nesnesitelně časté televizní reprízovanosti se mi to kupodivu ještě stále nestihlo zprotivit, a to už to znám prakticky nazpaměť. Btw. trochu mě tam zaráží podoba místnosti s tikajícími hodinami, v níž musí Velen poznat správnou Večernici, se síní času v Herzově filmu Deváté srdce - vzhledem k tomu, že jsou oba filmy ze stejného roku, by mě to skoro svádělo k domněnce o tom, že se jeden u druhého možná (?) inspiroval... ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Jedna z pohádek, která ještě není až tak moc nahlodaná zubem času a kouknu se na ní klidně i dneska. Je fakt, že ten princ je docela nekňuba časem se sice pochlapí, ale stejně nemít švagry, tak si ani neškrtne. Nicméně Brzobohatý opět válí a jeho čaroděj Mrakomor je nezapomenutelnej. Navíc je pravda, že tahle pohádka má v rámci žánru i docela slušnej příběh kterej není prostřílenej jako ementál a pár originálních nápadů. No co dodat z pohádek už jsem holt vyrostl viděno dnešní optikou lepší průměr, takže za 60% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Sám ani poriadne neviem, čím to je, ale táto filmová rozprávka sa mi nepáčila už ako malému decku. Nemal som ju proste rád. Teraz po rokoch, keď to skúšam analyzovať, tak zisťujem, že asi najväčšou vadou tohto snímku je Juraj Durdiak, ktorý stvárnil hlavnú mužskú postavu. Do úlohy odvážneho princa sa vôbec nehodí. Taktiež aj, inak výborný, Radoslav Brzobohatý ako čarodej Mrakomor je pre detského diváka až moc drsný. A ani tí traja teplí bratia Věterník, Měsíčník a Slunečník sa mi moc nepozdávajú. Najlepším dojmom v tomto filme pôsobí krásna, jemná Libuše Šafránková. ** ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Výpravná pohádka s vynikajícími herci (Menšík, Brzobohatý, Šafránková, Filipovský), ale pro mě nesympatickým hlavním "hrdinou". Princ všechno zpacká a pak jen napravuje svoje chyby, obtíže s tím spojené ale bez pomoci švagrů nezvládá. On bez nich nepozná ani svou lásku. Navíc je to jen zkouška a výchovná lekce. Zato záporák je jako z učebnice, tak zlého protivníka jen tak v žádné další pohádce nepotkáte :-) Tomu se prostě říká charisma = srovnejte Mrakomora a prince... Scény ze záchrany Večernice jsou natáčeny na hradě Krakovci u Rakovníka, královský zámek jsou Ploskovice, ale zahrada Hrádek u Nechanic. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (18)

  • Šunková bitka se natáčela několik dní, takže použitá šunka mezitím začala zelenat a nelibě páchnout. [Zdroj: kafe.cz] (Duoscop)
  • Scéna, kdy princ (Juraj Ďurdiak) spadne se svými sestrami princeznami do rybníka, se natáčela jako poslední, a to z důvodu velmi drahých kostýmů, které se nesměly během natáčení poničit. Herečka Ivana Andrlová vzpomínala, že měli na nafilmování pouhý jeden pokus, neb na případné opakování scény neměli náhradní kostýmy. Naštěstí se scénu opravdu podařilo nafilmovat hned napoprvé. (Lynette)
  • Pohádka se točila v ateliérech ale i na mnoha jiných místech mj. na zámcích Ploskovice a Hrádek u Nechanic a zlý Mrakomor sídlil na zřícenině hradu Krakovec u Rakovníka. Tzv. měsíční krajina se natáčela v okolí Mostu a další záběry ve skalním městě v Adršpachu. Několik dalších záběrů se natáčelo v Českém ráji, konkrétně na Kopicově statku. (Stocki)

Související novinky

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková

09.06.2021

Z Prahy přichází velmi smutná zpráva. Svět českého filmu dnes opustila filmová, televizní a divadelní herečka Libuše Šafránková. Před pouhými dvěma dny přitom oslavila své 68. narozeniny. O úmrtí… (více)

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

13.09.2012

Pouhý den před svými osmdesátinami zemřel ve středu 12. 9. jeden z nejvýraznějších českých herců druhé poloviny 20. století. Byl představitelem hlavně mužných rolí, drsnějších i těch, díky kterým byl… (více)

Reklama

Reklama