Jedna z mých 10 nejoblíbenějších pohádek z dětství. Pro Libušku Šafránkovou jsem měl svého času velkou slabost a stejně jako v Popelce jsem se do ní coby náctiletý „platonicky zamiloval“. Kromě si mě však tento kousek získal především svou poněkud ponuřejší atmosférou (než je na pohádky zvykem) a dobrodružným nádechem během putování prince Velena vstříc všem těm trampotám, které si na něj přichystali jeho švagrové. No a Radek Brzobohatý – tak ten byl bezkonkurenční…(19.11.2018)

Pohadka plna filmovych triku a kouzel,s obcas velice tajemnou skoro hororovou atmosferou a prvky. Juraj Durdiak v roli prince Velena delal co mohl a svou roli zvladnul.Nedovolim si nepripomenout jeho obrovskou, neuveritelnou podobnost Caligulovi,chci rici herci,ktery tuto filmovou roli zahral Malcolm McDowell. Nam dospelym by asi nemelo prisluset hodnotit pohadkove pribehy,od toho jsou deti.Ja v mladsim veku jsem byl pokazde rad ,ze je tato pohadka opet v programu a tesil jsem se na ni. Libuska Safrankova si strihla roli Vecernice, Vladimir Mensik nepohrdnul roli krale a udelal velice dobre.Spolu s saskem Kacafirkem vytvorili dobrou dvojku, stejne jako s protipolem k princi se z dlouhymi vlasy v podobe carodeje Mrakomora, krale vseho necasu, fantasticky ztotoznil Radoslav Brzobohaty. "Byt clovekem,rozplakal bych se jako dite..."(3.1.2009)

Jedna z pohádek, která ještě není až tak moc nahlodaná zubem času a kouknu se na ní klidně i dneska. Je fakt, že ten princ je docela nekňuba časem se sice pochlapí, ale stejně nemít švagry, tak si ani neškrtne. Nicméně Brzobohatý opět válí a jeho čaroděj Mrakomor je nezapomenutelnej. Navíc je pravda, že tahle pohádka má v rámci žánru i docela slušnej příběh kterej není prostřílenej jako ementál a pár originálních nápadů. No co dodat z pohádek už jsem holt vyrostl viděno dnešní optikou lepší průměr, takže za 60%(27.12.2014)

Radoslav Brzobohatý si Mrakomora doslova vychutnává. Záporák, jak má být. K tomu perfektní a vtipné dialogy, nějaké to poučení, krásná Libuše Šafránková, i ten princ Velen si dovoluje nebýt takový jeliman, takže mu člověk jeho odhodlání i docela věří. K tomu napínavý souboj mezi hrdinou a záporákem o Večernici na konci - prostě pohádka jak má být.(9.2.2007)

Jooo, tenhle Mrakomor, to je panečku záporák! A né jako třeba Hanzlík v tý nový pohádce, kterou zprznili Štědrej večír :o). Navíc plusový body za prince se jménem Velen, což je tuším název pifka od Černý hory a navíc tak trochu dosti nepohádkový jméno. Příběh je to jářku krásný, cesta Velenova strastiplná, a "efekty", jestli se tomu dá tak říkat, tak uvěřitelný. Je vidět, že tenhle pán Vorlíček je pánem svého řemesla a že mu pohádky, ale i ostatní "fantasy" filmy šly vskutku dobře.(30.12.2016)

• - Juraj Ďurdiak byl obsazen záměrně, protože tvůrci chtěli neokoukanou tvář. Naopak Libuše Šafránková byla jasná volba hned. (cariada)

• - Pohádka se točila v ateliérech ale i na mnoha jiných místech mj. na zámcích Ploskovice a Hrádek u Nechanic a zlý Mrakomor sídlil na zřícenině hradu Krakovec u Rakovníka. Tzv. měsíční krajina se natáčela v okolí Mostu a další záběry ve skalním městě v Adršpachu. Několik dalších záběrů se natáčelo v Českém ráji, konkrétně na Kopicově statku. (Stocki)

• - Ve scéně, kdy princ padá ze stráně, chtěl štáb docílit co nejlepšího zvtárnění z pohledu princových očí. Ujal se toho sám kameraman, ale jelikož se staral o kameru (byla drahá) a né o sebe, tak se odřel. (cariada)