Tuhle pohádku znám asi od svých 7 let. Tahle pohádka je velice povedená. Od začátku do konce je děj provázen pravou pohádkářdkou atmosférou. Začátek filmu je spíše trochu humorný, středem se pomalu nabírá mírné drama, tomu se ani takhle nedá říkat, spíše napětí, na konci jsem byl taky mírně napjatý. Herecké výkony byly na vysoké úrovni, taky potěší, že tam hrají známí herci a celkem můj oblíbený herec Jiří Lír. Stejně u tohodle byla nejlepší úvodní melodie, byla velice ceselá a výborně se hodila k filmu. Většina scén se povedla. Princ a Večernice je dobrou a kvalitní pojádkou. 83%(2.5.2007)

Pohadka plna filmovych triku a kouzel,s obcas velice tajemnou skoro hororovou atmosferou a prvky. Juraj Durdiak v roli prince Velena delal co mohl a svou roli zvladnul.Nedovolim si nepripomenout jeho obrovskou, neuveritelnou podobnost Caligulovi,chci rici herci,ktery tuto filmovou roli zahral Malcolm McDowell. Nam dospelym by asi nemelo prisluset hodnotit pohadkove pribehy,od toho jsou deti.Ja v mladsim veku jsem byl pokazde rad ,ze je tato pohadka opet v programu a tesil jsem se na ni. Libuska Safrankova si strihla roli Vecernice, Vladimir Mensik nepohrdnul roli krale a udelal velice dobre.Spolu s saskem Kacafirkem vytvorili dobrou dvojku, stejne jako s protipolem k princi se z dlouhymi vlasy v podobe carodeje Mrakomora, krale vseho necasu, fantasticky ztotoznil Radoslav Brzobohaty. "Byt clovekem,rozplakal bych se jako dite..."(3.1.2009)

Je to dobra pohadka, ale vychutna si ji spis dospelejsi divak, rekl bych...jako dite jsem se u toho dost bal. Navic jak zde nekdo v okoli spravne zminuje - princ toho moc nepredvedl. Vzdy kdyz slo do tuheho, objevili se pomocnici a vyresili to...mno. 3+ P.S.: Potesila devatenactileta princezna Zlata, ta by se mi taky libila... :-)(12.12.2013)

Vskutku výborná pohádka. Největší klad je v obsazení. Král a jeho dvorní šašek jsou skvěle sehraná dvojka, princezna na české poměry už nemohla být lepší a charismatický záporák dodává zlu hutný temný nádech. Princ je sice třasořitka, ale naštěstí má o koho se opřít během své nelehké cesty za záchranou princezny. Bezchybně působící pohádková záležitost, kterou korunuje Václav Lohniský.(29.4.2006)

Princ Velen není vůbec špatný klaďas (není to ten uvědomělý šampón cituplně bučící fráze o cti a lásce), ale Radek Brzobohatý je excelentní záporák, kterej to u mě vyhrál na plný čáře! Škoda, že nedostal více prostoru k rozvinutí nějakých pikantních ďábelských technik. Dokonalé bylo vystoupení Václava Lohniského, jehož "skromný" lapka vezoucí se na chrbátu neměl nejmenší chybu. Permanentně skvělí jsou i Menšík či Filipovský a neurazí ani mile podané morální vyznění. Když připočtu hezkou hudbu("...písně rychlé jako šíp...", tři princezničky k (ne)pohledání (na Zemi je holt nikdo nechtěl, nedivím se) a roztomile příšerné triky, je to skoro plné hodnocení. Jedinou vadou na kráse jsou pro mě pán prdů, pán Ludvíka XIV. a pán turecké vlajky.(1.5.2007)

• - Souboj Velena (Juraj Durdiak) s Mrakomorem (Radoslav Brzobohatý) byl natáčen na Troskách v Českém ráji. (zzzw)

• - Scéna, kdy princ (Juraj Ďurdiak) spadne se svými sestrami princeznami do rybníka, se natáčela jako poslední, a to z důvodu velmi drahých kostýmů, které se nesměly během natáčení poničit. Herečka Ivana Andrlová vzpomínala, že měli na nafilmování pouhý jeden pokus, neb na případné opakování scény neměli náhradní kostýmy. Naštěstí se scénu opravdu podařilo nafilmovat hned napoprvé. (Lynette)

• - Roli Měsíčníka (hrál ho Alexej Okuněv) nadaboval Miroslav Masopust. (tytyna95)