• TheDarKnig
  ****

  Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Má to svůj osobitý styl, humor a nápady, není to tak na pohodu a rozjuchané jako mnohé další české a slovenské pohádky a Mrakomorovi se může mezi zloduchy vyrovnat jen málokdo. Výborná jsou i sekvence se zkoušením prince a zasazení do nikdy neselhávajících Adršpašským skal. Láska je ráj :)(31.12.2018)

 • boshke
  ***

  Už odmalička moje oblíbená pohádka, ač teď po shlédnutí v pokročilém věku si říkám, proč vlastně. Asi kvůli Libušce jako Večernici. Jinak je pravda, že princ Velen, ač majitel sympatického pivního jména, je takový tydýt, kterému se vším pomohou švagříci nebo budoucí choť, kterou ani není s to poslechnout, když mu dobře radí... 70%(27.12.2014)

 • Ony
  ***

  Je to zvláštní, ale tahle pohádka mě v dětství úplně minula. A teď už si k ní asi nemůžu vypěstovat patřičný vztah. Nemůžu si pomoct, připadá mi hrozně vulgární. Večernice by se pořád jen líbala, princezny se pořád děsně tlemí a princovi švagrové jsou chodícími kýči. Ovšem zase musím přiznat, že Mrakomor je stylový, princ rozhodně není idealizovaný a Menšík s Filopovským jsou zkrátka Menšík s Filipovským.(23.6.2006)

 • Slartibarkfast
  ****

  Nevím proč, ale k dokonalosti téhle pohádky mi vždy něco málo chybělo, ale neumím vysvětlit co. Buď mi tam vadila ta přehnaná strojenost, nebo některé dialogy. Každopádně patří mezi jednu z nejlepších pohádek, které kdy byly natočeny. Výborný Ďuriak v roli prince Velena je komický příklad obyčejného člověka a ne přehnaného hrdiny, který by pro koťátko na stromě obětoval život. Druhý herec, který vlastně uzavírá výčet hlavních postav, je výborný a nesmrtelný Radoslav Brzobohatý, který úžasně ztělesnil Mrakomora, který mne v dětství skutečně děsil. Ostatní herci už tak nějak doplňují komparz, bez kterého by to nebylo možné. Možná to mi na tom celém vadilo. Ta komornost a depresivita. 85%(6.7.2013)

 • SeanLSD
  *****

  Takisto ďaleko zaujímavejšie dielo než zbožňované vychvaľované (hoci nie prechválené) TŘI OŘÍŠKY. Príbeh o putovaní a napravení ľahkovážneho princa-pochábeľa je proste ďaleko epickejší než lokálna domácka puťka a jej túžba po plese. Princ Velen je však podobne neakčný rozprávkový šťastlivec - iba taký nevýrazný Kubo, čo sa oňho bolo treba furt starať a čo mal kopu šťastia, už len zato, že bol princ, a že mal také sestry a švagrov a Večernicu. Nuž ale tá cesta, nástrahy, Větrník, Měsíčník a Slunečník ako aj Lenka, Elenka a Helenka urobili na dobrodružnú dušu svoje...(31.12.2018)