Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Politik
  ***

  Na svou dobu kvalitní kousek a v roce 48 natočit něco od Čapka musela být zajistě odvaha. Jen nevím, zda se mi to zdá, ale ženy v tomto filmu nejsou tak hezké jak je popisuje knížka. Na svou dobu určitě česká pecka, ale z dlouhodobého hlediska jen mírný nadprůměr, který by potřeboval remake (otázkou jen zůstává, kdo by se na něj díval).(17.5.2011)

 • Lischai
  ***

  Na začátku film nastaví docela svižné tempo, které potom rozvolňuje. Snažil jsem si v tom najít nějaké hezké věci, ale od třetiny jsem taky koukal na hodinky, jak to bylo popisné a zdlouhavé. Líbí se mi, že se Prokopův svět postupně rozpadá do série halucinogenních výjevů, ale bohužel se tak děje velmi, velmi, velmi pomalu.(29.12.2011)

 • Rousse
  *****

  Aneb důkaz toho, že i ve 40. letech se u nás točily filmy dosahující špičkové kvality. Když to porovnám s jinými rádoby dramaty z té doby, tohle je prostě bomba - doslova. I teď, po 60. letech, kdy jdete na film do kina, usedáte s 3D brýlemi na očích a 3 hodiny díky nim sledujete snímek, který se celý natáčel před zeleným plátnem, má Krakatit velkou sílu. A když přimhouříte oči nad kulisami či některými naivními scénami, tak vás Krakatit opravdu rozmetá na kusy. Úžasná atmosféra, která časem nevyčpěla, skvělý Karel Höger a další obrovské plus za alegorii království princezny Vilemíny a Třetí říše. Nezbývá, než zatleskat a říci: "Bravo!"(24.7.2011)

 • TheDarKnig
  ****

  uzasna adaptace velmi dobre a jako vzdy velmi paranoidni a nepekne knihy Karla Capka.. Vse, co melo byt dobre prevedeno, prevedeno bylo a primo skvele. karel Hoger mel za svuj vykon dostat nejake oceneni, jedna silena scena strida druhou a do toho hlavni protagonista temer sileny tim, co zpusobil septa: Krakatit, Krakatit.... záver je pak nakonec mene kruty, nez sem cekal, ale to asi Vávra musel trochu potesit divaky, kteri nejspise byli z takovehoto filmu uplne odvareni a deprimovani.. A pokud sem to nenapsal, Vávra je opravdu jeden z nejlepsich reziseru Ceskoslovenska a velice mu ten jeho vysoky vek preji velmi dobre 4, na pet mozna priste(28.3.2010)

 • nascendi
  ***

  Tri roky po skončení II. svetovej vojny, v ktorej sa prvý krát použili atómové bomby a začínali sa preteky v jadrovom zbrojení, bola ideálna doba, v ktorej mohlo byť jedno z najlepších diel Karla Čapka spopularizované minimálne na európskej úrovni. Bohužiaľ u Vávrovho filmu táto ambícia ani neexistovala a aj jeho zámer ostal niekde na pol ceste. Väčšinou mi u sci-fi snímok po nejakej dobe od nakrútenia začne prekážať rýchlo starnúca technika. Tu napodiv nie. Tu mi prekážali prehnané herecké výkony, akoby vystrihnuté z nemého filmu, násilne pretláčané humanistické myšlienky a naivita až trápnosť väčšiny scén. Nebyť Čapka, tak sa u troch hviezdičiek nezastavím.(28.10.2012)

 • - Ve filmu jako první a zároveň i jako poslední promluví zdravotní sestra (Jiřina Petrovická). (matej1995)

 • - Jaderný výbuch na konci filmu působil natolik realisticky, že si kritici a zahraniční tvůrci mysleli, že Vávra použil dokumentární záběr. Ve skutečnosti se jedná o filmový trik. (Spinosaurus)

 • - Karel Čapek (autor predlohy) sa inšpiroval výbuchom muničnej továrne Škodových závodov v Plzni z roku 1917, nazývaným tiež Bolevecká katastrofa, ktorá si vyžiadala viac ako 200 obetí. Spisovateľ celú situáciu sledoval z okien zámku v Chyši u Žlutic, kde pôsobil ako vychovávateľ v rodine grófa Lažanského. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace