Na svou dobu kvalitní kousek a v roce 48 natočit něco od Čapka musela být zajistě odvaha. Jen nevím, zda se mi to zdá, ale ženy v tomto filmu nejsou tak hezké jak je popisuje knížka. Na svou dobu určitě česká pecka, ale z dlouhodobého hlediska jen mírný nadprůměr, který by potřeboval remake (otázkou jen zůstává, kdo by se na něj díval).(17.5.2011)

Na začátku film nastaví docela svižné tempo, které potom rozvolňuje. Snažil jsem si v tom najít nějaké hezké věci, ale od třetiny jsem taky koukal na hodinky, jak to bylo popisné a zdlouhavé. Líbí se mi, že se Prokopův svět postupně rozpadá do série halucinogenních výjevů, ale bohužel se tak děje velmi, velmi, velmi pomalu.(29.12.2011)

Aneb důkaz toho, že i ve 40. letech se u nás točily filmy dosahující špičkové kvality. Když to porovnám s jinými rádoby dramaty z té doby, tohle je prostě bomba - doslova. I teď, po 60. letech, kdy jdete na film do kina, usedáte s 3D brýlemi na očích a 3 hodiny díky nim sledujete snímek, který se celý natáčel před zeleným plátnem, má Krakatit velkou sílu. A když přimhouříte oči nad kulisami či některými naivními scénami, tak vás Krakatit opravdu rozmetá na kusy. Úžasná atmosféra, která časem nevyčpěla, skvělý Karel Höger a další obrovské plus za alegorii království princezny Vilemíny a Třetí říše. Nezbývá, než zatleskat a říci: "Bravo!"(24.7.2011)

uzasna adaptace velmi dobre a jako vzdy velmi paranoidni a nepekne knihy Karla Capka.. Vse, co melo byt dobre prevedeno, prevedeno bylo a primo skvele. karel Hoger mel za svuj vykon dostat nejake oceneni, jedna silena scena strida druhou a do toho hlavni protagonista temer sileny tim, co zpusobil septa: Krakatit, Krakatit.... záver je pak nakonec mene kruty, nez sem cekal, ale to asi Vávra musel trochu potesit divaky, kteri nejspise byli z takovehoto filmu uplne odvareni a deprimovani.. A pokud sem to nenapsal, Vávra je opravdu jeden z nejlepsich reziseru Ceskoslovenska a velice mu ten jeho vysoky vek preji velmi dobre 4, na pet mozna priste(28.3.2010)

Tri roky po skončení II. svetovej vojny, v ktorej sa prvý krát použili atómové bomby a začínali sa preteky v jadrovom zbrojení, bola ideálna doba, v ktorej mohlo byť jedno z najlepších diel Karla Čapka spopularizované minimálne na európskej úrovni. Bohužiaľ u Vávrovho filmu táto ambícia ani neexistovala a aj jeho zámer ostal niekde na pol ceste. Väčšinou mi u sci-fi snímok po nejakej dobe od nakrútenia začne prekážať rýchlo starnúca technika. Tu napodiv nie. Tu mi prekážali prehnané herecké výkony, akoby vystrihnuté z nemého filmu, násilne pretláčané humanistické myšlienky a naivita až trápnosť väčšiny scén. Nebyť Čapka, tak sa u troch hviezdičiek nezastavím.(28.10.2012)

• - Ve filmu jako první a zároveň i jako poslední promluví zdravotní sestra (Jiřina Petrovická). (matej1995)

• - Jaderný výbuch na konci filmu působil natolik realisticky, že si kritici a zahraniční tvůrci mysleli, že Vávra použil dokumentární záběr. Ve skutečnosti se jedná o filmový trik. (Spinosaurus)

• - Karel Čapek (autor predlohy) sa inšpiroval výbuchom muničnej továrne Škodových závodov v Plzni z roku 1917, nazývaným tiež Bolevecká katastrofa, ktorá si vyžiadala viac ako 200 obetí. Spisovateľ celú situáciu sledoval z okien zámku v Chyši u Žlutic, kde pôsobil ako vychovávateľ v rodine grófa Lažanského. (Raccoon.city)