Vítejte na dostihové dráze v Tor di Valle v Římě. Všichni už jsou tady. Paňák, Pomajz, Felice, advokát De Marchis, řezník Masíčko a obrovská spousta jim podobných bláznů. Všem totiž učarovalo jedno jediné - koně. Tedy spíš je fascinuje sázení na ně. Život sázkaře ale není lehký. Před každým závodem musí sehnat co nejvíc peněz a je pro to schopen udělat opravdu cokoliv. A na koho vsadí? Přece NA VÍTĚZE! (oficiální text distributora)

Zazie

Typická italská komedie, která ale narozdíl od jiných italských komedií naštěstí postrádá vulgárnost. Skvěle vybrané typy (nebo spíš týpci?), z nichž mě vždy spolehlivě dostane manekýn Paňák - od té doby vím, že okouzlující úsměv lze vyrobit šťouráním se párátkem v zubech. A jak už tady bylo několikrát zmíněno - u tohoto filmu doporučuji dabing: že se dá italská kadence předabovat do češtiny a má to smysl a je tomu rozumět, to tedy klobouk dolů. ()

Campbell

Ne zrovna moc vtipná komedie, o dostizích a závislích lidech. Film je sice poměrně svěží ale jako celek se děsně táhne a polovina pasáží není ani moc vtipná. Ale konec to poměrně zachraňuje, Steno už má za sebou mnohem, mnohem lepší kousky. Tohle je kus na který rychle zapomenete a asi si to už nepustíte. ()

kyLuke

Hned úvodní titulky s lehce zadýchaným klusáckým motivem prozrazují že nepůjde o žádnou šíleně nemožnou komedii(tím myslím s dávkami sci-fi),ale také prozrazuje že nepůjde o žádný poklidný film,ale bláznivou komedii.To co si divák od "Dostihové horečky" už od začátku myslel se rozhodně splnilo.Neuvěřitelně skvělá a bláznivá komedie o sázkařích na "koníčky".Nemám co vytknout neboť se tento film řadí na italskou komediální "extratřídu" a nevím zda tento film není snad nejlepší italská nenáročná komedie(vcelku potom asi ne,neboť filmu silně konkurují komedie s Budem Spencerem a Terencem Hillem).Dostihová horečka je film o velké lásce k sázení a celek děje je jednoduchý,neboť vypráví pouze o tří přátelích "Paňákovi,Pomajzovi a Felicovi",kteří si chtějí vydělat.Hudbu tentokrát neskládali italští bratři Guido e Maurizo de Angelis,ale méně známí přátelé Fabio Frizzi a Franco Bixio. Jejich hudební motivy se v podstatě skládají jen ze tří písní,takže ne nějak náročné hudební motivy,ale na druhou stranu se stále opakují skvěle a nezaměnitelné a především velmi originální hudební motivy.Proto všechno jsem si film "Dostihová horečka" velmi oblíbil a když k tomu přičtete skvělý český dabing,vznikne nezapomenutelná itaslká "extratřída". ()

B!shop

Naprosto odpocinkova a jednoducha zabava, kde nazev je naprosto presnej. Tady nejde o nic jinyho, nez jak banda sympataku neustale sazi na kone, neustale prohravaj a tak neustale shanej dalsi prachy. Takze bud sledujem dostihy a zurivy fandeni a nebo perfektni ochcavky kuli ziskani penez. Takze po case uz to zacne bejt lehce stereotypni, ale zachranujou to perfektni herci v cele s Montesanem. Jednoduse receno, bavil jsem se vic, nez jsem cekal a par scen je fakt ultimatnich, takze spokojenost. ()

Master19

Tenhle film je v mnoha směrech horor: v nich také postavy dělají věci, které by soudný člověk neudělal, přestože je naprosto zjevně co mají udělat!!! A pak z tohoto konání mají samozřejmě problémy... :-) V našich televizích na tento film narazit je celkem problém (přes výborný dabing - zejména Postránecký exceluje), takže jsem ho neznal. Tak či tak, není to úplně něco, z čeho bych se úplně vyvrátil, spíš mi to připomínalo pana účetního. A toho taky zrovna moc nemusím. ()

• Natáčení probíhalo v Římě, na koňských závodištích Agnano (předměstí Neapole) a Tor di Valle (předměstí Říma). (Rattus Rattus)

Časové pásmo bylo změněno