Reklama

Reklama

Vítejte na dostihové dráze v Tor di Valle v Římě. Všichni už jsou tady. Paňák, Pomajz, Felice, advokát De Marchis, řezník Masíčko a obrovská spousta jim podobných bláznů. Všem totiž učarovalo jedno jediné - koně. Tedy spíš je fascinuje sázení na ně. Život sázkaře ale není lehký. Před každým závodem musí sehnat co nejvíc peněz a je pro to schopen udělat opravdu cokoliv. A na koho vsadí? Přece NA VÍTĚZE! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No ty vole, co to bylo za bandu ? Já málem zdechnul smíchy. Takovýhle řízky nám do tohohle filmu poslalo snad samo nebe. To byla skvadra bohů, jeden horší než druhej, totální nuly co měli v hlavě místo mozku minikoně. Samozřejmě téma sázení nabízí mnoho vtipných zážitků, pamatuji si jak jednou v Tipsportu chlapík vyhodil sázkový tiket do koše s tím že mu nevyšel Dortmund a najednou na výsledkovou tabuli přišla oprava zápasu Dortmundu. Ten chlapík skočil do toho velkého koše, kam se sypaly i zbytky jídla doslova šipku a když vytáhl hlavu z koše, tak s odpadky ve vlasech a čerstvě nabraným zápachem nasadil výraz totálního štěstí, v ruce totiž dřímal svůj vítězný sázkový tiket . Výhra mu činila 146 Kč ! Říkaval nám, že nejvíc pěnez si nevydělal sázením, ale za předlohu k filmu Febbre da cavallo. ()

kyLuke 

všechny recenze uživatele

Hned úvodní titulky s lehce zadýchaným klusáckým motivem prozrazují že nepůjde o žádnou šíleně nemožnou komedii(tím myslím s dávkami sci-fi),ale také prozrazuje že nepůjde o žádný poklidný film,ale bláznivou komedii.To co si divák od "Dostihové horečky" už od začátku myslel se rozhodně splnilo.Neuvěřitelně skvělá a bláznivá komedie o sázkařích na "koníčky".Nemám co vytknout neboť se tento film řadí na italskou komediální "extratřídu" a nevím zda tento film není snad nejlepší italská nenáročná komedie(vcelku potom asi ne,neboť filmu silně konkurují komedie s Budem Spencerem a Terencem Hillem).Dostihová horečka je film o velké lásce k sázení a celek děje je jednoduchý,neboť vypráví pouze o tří přátelích "Paňákovi,Pomajzovi a Felicovi",kteří si chtějí vydělat.Hudbu tentokrát neskládali italští bratři Guido e Maurizo de Angelis,ale méně známí přátelé Fabio Frizzi a Franco Bixio. Jejich hudební motivy se v podstatě skládají jen ze tří písní,takže ne nějak náročné hudební motivy,ale na druhou stranu se stále opakují skvěle a nezaměnitelné a především velmi originální hudební motivy.Proto všechno jsem si film "Dostihová horečka" velmi oblíbil a když k tomu přičtete skvělý český dabing,vznikne nezapomenutelná itaslká "extratřída". ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Naprosto odpocinkova a jednoducha zabava, kde nazev je naprosto presnej. Tady nejde o nic jinyho, nez jak banda sympataku neustale sazi na kone, neustale prohravaj a tak neustale shanej dalsi prachy. Takze bud sledujem dostihy a zurivy fandeni a nebo perfektni ochcavky kuli ziskani penez. Takze po case uz to zacne bejt lehce stereotypni, ale zachranujou to perfektni herci v cele s Montesanem. Jednoduse receno, bavil jsem se vic, nez jsem cekal a par scen je fakt ultimatnich, takze spokojenost. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Úžasná, vtipná a velmi bláznivá komedie o dostihových sázkařích a světem kolem dostihového sportu. Je to gejzír skvělého humoru, kde se jazyky herců skoro nezastaví ve svojí kadenci mluvení. Příběh o třech přátelích: Bruno Fioretti, zvaný Paňák (skvěle zábavný Gigi Proietti), Armando Pellicci, zvaný Pomajz (Enrico Montesano a rozhodně nezůstává pozadu) a Felice (Francesco De Rosa, který je ve srovnání s předchozíma dvěma do počtu) milujou koně a zvláště sázení na ně, a aby dokázali schánět peníze na neustálé sázení (i když prohrávání), vymýšlejí nejrůznější triky a podvůdky. Paňák musí neustále udobřovat svoji přítelkyni Gabriellu (Catherine Spaak), Pomajz má zase sestru Giulianu (Marina Confalone), která když dýchne, tak vraždí. Vrcholem je, když Paňák nevsadí Gabriellino vítězné Velké pořadí a v honbě po penězích se spojí s advokátem De Marchisem (Mario Carotenuto), majitelem jediného koníčka. Před nejdůležitějším klusáckým dostihem unesou žokeje největšího konkurenta a tím spouštějí nejzábavnější část filmu. Nádherně bláznivá a velmi zábavná komedie, která si utahuje z dostihových sázkařů, ale tento svět přibližuje přesně a ještě s nádherným nadhledem a humorem. ()

Zazie 

všechny recenze uživatele

Typická italská komedie, která ale narozdíl od jiných italských komedií naštěstí postrádá vulgárnost. Skvěle vybrané typy (nebo spíš týpci?), z nichž mě vždy spolehlivě dostane manekýn Paňák - od té doby vím, že okouzlující úsměv lze vyrobit šťouráním se párátkem v zubech. A jak už tady bylo několikrát zmíněno - u tohoto filmu doporučuji dabing: že se dá italská kadence předabovat do češtiny a má to smysl a je tomu rozumět, to tedy klobouk dolů. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Římě, na koňských závodištích Agnano (předměstí Neapole) a Tor di Valle (předměstí Říma). (Rattus Rattus)

Reklama

Reklama