Dostihová horečka je neskutečně zábavná a pravdivá komedie o sázení. To mi potvrdí každý, který někdy sázel nebo sází dodnes. Protože to co se v ní vidí a to co se v ní provádí, to jsou trampoty nejednoho aktivního sázkaře i v dnešní době a právě proto je to tak hezké a právě proto se tomu tak směju. Italové tenkrát uměli komedie, stejně jako je na tom tato. Možné také je, že si nakonec po dopsání komentáře dojdu vsadit. Ale nejbližší sázková kancelář je tak půl hodiny cesty pěšky od domu a autem se mi příliš jet nechce, když jsem nedávno naboural. Ale na druhou stranu bych si mohl hodit korunou a říct si že rub bude chůze a líc auto. Tím pádem bude v sázce můj život a uvidíme jak to dopadne. Sázky prostě zábavné jsou. Tahle komedie jo toho zdárným příkladem a že takových filmů není mnoho jen vyvyšuje tuto tak, že na ní jen tak nezapomenu a klidně se na ní znova a s radostí podívám.(13.11.2005)

V 70. a 80. letech byli italské komedie na stejné úrovni jako ty francouzské a tento snímek je jeden z nich. Na režijní stoličce seděl Steno, který má na kontě i mnoho úspěšných snímků s Budem Spencerem, což znamená, že záruka kvality je víc než zřejmá. Nejsilnější na celém konceptu snímku je fakt, že tento italský humor nestárne a dokáže pobavit i dnes. Jeden gag střídá druhý a repliky všichni střílejí jak z kulometu. Není zde tedy jediná nudná minuta, takže o zábavu je skutečně postaráno.(20.6.2016)

Talianska komédia z roku 1976 je o bláznovstve stávkovania na dostihoch. Režisér Steno (veľa komédií s Budom Spencerom) natočil sviežu komédiu o trojici priateľov, ktorí pre stávkovanie urobia čokoľvek. "Panák" Bruno Fioretti (Gigi Proietti) je herec a manekýn, "Pomajz" Armando Pellicci (Enrico Montesano) je odborník na kone, vlastniaci licenciu jazdca, ale stále v dlhoch, tretím do partie je mladý Felice (Francesco De Rosa). Všetci sú ochotní pre získanie peňazí vymyslieť podvody, zapredať dušu, len aby si mohli staviť na víťaza. Problémy sa nabaľujú, vydajachtivej priateľke Panáka Gabriele (Catherine Spaak) dochádza trpezlivosť, veritelia sa množia, skupina bláznivých stávkujúcich a majiteľov koní však svoj život a svet nevymení za nič na svete. Ako dopadne súd o podivnom podvode ovplyvniť veľkú cenu?(11.4.2012)

No ty vole, co to bylo za bandu ? Já málem zdechnul smíchy. Takovýhle řízky nám do tohohle filmu poslalo snad samo nebe. To byla skvadra bohů, jeden horší než druhej, totální nuly co měli v hlavě místo mozku minikoně. Samozřejmě téma sázení nabízí mnoho vtipných zážitků, pamatuji si jak jednou v Tipsportu chlapík vyhodil sázkový tiket do koše s tím že mu nevyšel Dortmund a najednou na výsledkovou tabuli přišla oprava zápasu Dortmundu. Ten chlapík skočil do toho velkého koše, kam se sypaly i zbytky jídla doslova šipku a když vytáhl hlavu z koše, tak s odpadky ve vlasech a čerstvě nabraným zápachem nasadil výraz totálního štěstí, v ruce totiž dřímal svůj vítězný sázkový tiket . Výhra mu činila 146 Kč ! Říkaval nám, že nejvíc pěnez si nevydělal sázením, ale za předlohu k filmu Febbre da cavallo.(13.4.2008)

Já sice nesázím, ale koně a dostihový sport mám ráda. Při sledování tohoto filmu mě napadlo, že o mnoho přicházím, pokud je sázení jen z poloviny taková legrace, jako v této svižné italské komedii. Musím přiznat, že jsem se už dlouho tak nepobavila. Sympatičtí herci, jednoduchá zápletka o honbě za penězi, aby bylo co vsadit a skvělé dialogy podtržené precizním dabingem. Člověk neodolá a drží pěsti těm potrhlým sázkařům, aby už konečně něco vyhráli.(10.3.2012)