Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Film zachycuje nejskvělejší baltimorskou pop show z roku 1962 The Corny Collins Show. Rozjaření teenagerové se klepou, aby mohli sledovat, jak ti největší odvazové z celého města vytáčejí nejnovější tanečky. Mezi diváky patří i Tracy, obtloustlá dívka, které se vysoupením na show splní její životní sen. (oficiální text distributora)

Recenze (21)

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Tento snímek jsem si pustila s kamarádkou na zasmání a povedlo se na výbornou. Co také od bláznivého filmu z 80. let čekat, že? Výborný, zábavný, svižný a hlavně neuvěřitelně optimistický muzikál s chytlavými písněmi, svým způsobem zvláštní choreografií a výborným hereckým obsazením. Hlavní role hyperaktivní, neuvěřitelně sebevědomé boubelky a její hloupoučké naivní kamarádky s lízátkem, dovršovalo naprosto všechno. Prostě takový oddychový a nenáročný film pro zasmání. ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele

Co na to říct? Absolutně ne! Baltimore není připraven na sjednocené tancování! Absolutně nechápu jak se stalo, že po filmech jako Mnohočetní maniaci, Růžoví plameňáci nebo Female Trouble Waters natočil extrémně úspěšnou a širšímu publiku přístupnou muzikálovou komedii, která se dokonce dočkala v roce 2002 muzikálového zpracování na Broadwayi. A kde na to vzal prostředky? Netuším, ale s bugdetem se posunul o pár řádů jinam. Každopádně muzikál spatřil světlo světa a jde o funkční komedii o vážných (rasová segregace) i nevážných problémech let šedesátých za velkou louží, kde můžete ve škole dostat poznámku za nevhodný nasprejovaný účes. Exceluje tu Divine ve své poslední roli před smrtí a ukazuje, že v ní dřímá velký herecký potenciál, který už z podstaty dřívějších Watersových filmů, plných šokujícího hnusu, zůstal z velké části skryt. Ale chlípní milovníci ranného Waterse nesmutněte, jeho specifický a často až provokující smysl pro humor se prolíná celým filmem a to je na Laku na nehty to nejlepší, už kvůli tomu že ho servíruje mainstreamovému publiku. No nic, když odešla Divine, tak další film bude také muzikál s tenkrát neznámým Johnny Deppem. Mami, vítej v šedesátkách. ()

Reklama

Pet 510 

všechny recenze uživatele

No, je to taková kravinka (brr to je hrozný slovo, ale mě nic jinýho nenapadá), naivita z toho čiší každým záběrem, ale to mi nevadí to mám na filmech Johna Waterse ráda. Možná je to v tomhle případě malinko přehnaný, ale budiž. Je to roztomilá pohádka o holce, které se splní všechny sny. Jsem spokojená. ()

stani 

všechny recenze uživatele

Anarchistický humor? Hairspray! Neskutečné účesy a móda 60. let, ve filmu ještě více zvýrazněné. Ironicky „vážné“ dialogy, přehnanost situací, to vše ale míněno s „vážnou tváří“. Aneb jak ne příliš hezká a tlustá Tracy Turnblad (taktéž již kultovní Rikki Lake) ke štěstí přišla. Opět nechybí Divine, tentokrát v dvojroli(jen znalci vědí o kterou druhou jde), ve filmu si zahraje i sám „geniální“ J. Waters nebo i dřívější hvězdy Pia Zadora, Debbie Harry, Sonny Bono. Výborný film se specifickým humorem. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

První jsem viděl nedávný remake, ale John Waters mi ukázal, že jeho filmů se prostě bát nemusím. Myslel jsem, že bude trochu cvok, a ne že by nebyl, ale ukazuje, že je velmi schopným režisérem a že dokáže komedii - navíc muzikálovou - zdárně táhnout, a to způsobem skutečně nezapomenutelným. Navíc si k tomu vybral skvělé herce. Divine mi nesedí, ale v tomhle případě není až tak protivný/protivná. ()

Galerie (68)

Související novinky

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (více)

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (více)

Lak na vlasy podruhé

Lak na vlasy podruhé

04.03.2006

Pláč diváků po zhlédnutí rádoby komedie Ochránce ještě nestačil ani utichnout a režisér Adam Shankman už nám chystá další nadílku. Dostal totiž od New Line Cinemy nabídku režírovat remake… (více)

Reklama

Reklama