Lak na vlasy

Hairspray

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál / Romantický

USA, 1988, 92 min

Tento snímek jsem si pustila s kamarádkou na zasmání a povedlo se na výbornou. Co také od bláznivého filmu z 80. let čekat, že? Výborný, zábavný, svižný a hlavně neuvěřitelně optimistický muzikál s chytlavými písněmi, svým způsobem zvláštní choreografií a výborným hereckým obsazením. Hlavní role hyperaktivní, neuvěřitelně sebevědomé boubelky a její hloupoučké naivní kamarádky s lízátkem, dovršovalo naprosto všechno. Prostě takový oddychový a nenáročný film pro zasmání.(8.1.2019)

První jsem viděl nedávný remake, ale John Waters mi ukázal, že jeho filmů se prostě bát nemusím. Myslel jsem, že bude trochu cvok, a ne že by nebyl, ale ukazuje, že je velmi schopným režisérem a že dokáže komedii - navíc muzikálovou - zdárně táhnout, a to způsobem skutečně nezapomenutelným. Navíc si k tomu vybral skvělé herce. Divine mi nesedí, ale v tomhle případě není až tak protivný/protivná.(1.5.2014)

Anarchistický humor? Hairspray! Neskutečné účesy a móda 60. let, ve filmu ještě více zvýrazněné. Ironicky „vážné“ dialogy, přehnanost situací, to vše ale míněno s „vážnou tváří“. Aneb jak ne příliš hezká a tlustá Tracy Turnblad (taktéž již kultovní Rikki Lake) ke štěstí přišla. Opět nechybí Divine, tentokrát v dvojroli(jen znalci vědí o kterou druhou jde), ve filmu si zahraje i sám „geniální“ J. Waters nebo i dřívější hvězdy Pia Zadora, Debbie Harry, Sonny Bono. Výborný film se specifickým humorem.(7.4.2005)

Tak zatím asi nejhorší film od Johna Waterse, ale přesto pořád lepší, než ten shit remake z roku 2007. Znalci poznají v roli beatnického malíře Rica Ocaseka, manžela od Pavlíny Pořízkové a člena skupiny The Cars. Samozřejmě nesmí chybět Watersův dvorní tranďák Divine, kterej ale tady nemá tolik prostoru a šílenosti a sám Waters si zahrál roli psychiatra. Takže chrstačky z tohohle filmu moc nemám, ale stejně jsem rád, že jsem ho viděl.(6.6.2008)

No, je to taková kravinka (brr to je hrozný slovo, ale mě nic jinýho nenapadá), naivita z toho čiší každým záběrem, ale to mi nevadí to mám na filmech Johna Waterse ráda. Možná je to v tomhle případě malinko přehnaný, ale budiž. Je to roztomilá pohádka o holce, které se splní všechny sny. Jsem spokojená.(13.6.2010)