Reklama

Reklama

Encanto

  • Slovensko Encanto: Čarovný svet
Trailer 1

Obsahy(1)

Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost léčit. Obdařeno je každé dítě kromě jediné dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se začne vytrácet a Mirabel zjistí, že právě ona by mohla být poslední nadějí své výjimečné rodiny. (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (217)

castor 

všechny recenze uživatele

Další roztomilá barvitá taškařice o tom, že rodina má držet pohromadě a že její členové si mají naslouchat a vzájemně se respektovat. Tahle žije v kolumbijském pralese a většina členů rodinky disponuje nějakou zvláštní schopností. Každou chvíli sledujeme muzikálová čísla, veselé momenty i hravé detaily. Je to znovu hodně rozjuchané, ale o svižném tempu vyprávění bych úplně nemluvil. Stejně jako o zajímavějším příběhu, ocenit nelze ani za nějaké novátorské experimentování. Prostě klasická disneyovka. Místy přechválená. A humoru bych čekal víc. ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele

Jak může být něco tak technicky dokonalý a zároveň tak strašně nudný. Příběh se rozjede skoro až v půlce filmu pokud jsem optimista, a pokud jsem pesimista tak vůbec. Hudba je použitelná, ale skvělá není- song o Brunovi je dobrej (až na tu jednu popíkovou část), ale zbytek už si nepamatuju. Když to srovnám s Hamiltonem od stejného skladatele nic moc. Jako vůbec nechápu o čem to bylo a co jsem si měl z toho odnést. Postav je moc a některé z nich mají snad ve filmu jen pár vět. Překlad/dabing jako vždy u Disneyovek super, ale stačí to? ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Skvelé! Originálne, nápadité, principiálne, vkusné a vtipné. Po dlhej dobe animák, ktorý dokázal prekvapiť svojim námetom a kompozíciou. Už len samotné prostredie kolumbijského vidieku, v ktorej žije čarovná rodinka, je výborným základom. Príbeh mal kvalitnú zápletku aj tempo, postavy boli zaujímavé, a dej mal v sebe okrem drámy aj množstvo vtipných okamihov. Veľkým plusom boli aj vcelku chytľavé pesničky v latino rytmoch (najmä We dont talk about Bruno stálo za to). Jedinou slabinou celého Encanta bol záver, ktorý mi prišiel taký v štýle "no čo už, musíme to nejako rýchlo ukončiť". Škoda toho, ale inak veľmi dobré. 4* ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

No... čekal jsem to horší, ale dobré to stejně není. Líbila se mi ta závěrečná myšlenka o tom, že má rodina držet pohromadě, i pár vtipných scén a zajímavých nápadů by se v tom našlo, místy se na to příjemně kouká, ale jinak to prostě nefunguje. Ten scénář je fakt strašně divný a ne zrovna funkční. Schopnosti Madrigalových skoro nemají účel v příběhu, postava Bruna je těžce nepropracovaná (SPOILER slepoval praskliny, ok... ale stejně ta metafora nefunguje, proč je vyděděnec rodiny zrovna ten, který ji drží horko těžko pohromadě a zbytek famílie o něm nemluví? Když už s tím chtěli tvůrci pracovat, měli udělat něco pro to, aby to tam dávalo smysl, kdyby třeba o Brunovi naopak mluvili a vzpomínali na to, že on jako jediný měl schopnosti spíše negativní KONEC SPOILERU), některé scény a dějové odbočky jsou úplně zbytečné (fakt bylo potřeba to usmiřování Mirabel a Isabely tak protahovat? Když navíc v celkovém ději nemělo účel a dalo by se úplně v pohodě vyškrtnout nebo zfouknout za pár vteřin?) a hlavně v druhé polovině se to celé rozpadne a dosavadní obstojné vedení příběhu jde do kelu - bohužel ve chvíli, kdy se má něco zachránit a ví se zhruba jak. A ten Dům nebyl využitý už vůbec, jako by si ani neuvědomoval, že se rozpadá a že se možná blíží jeho zkáza. U něj je těch otázek nejvíc - jel s babičkou? Jel s Brunem? Jel "sám na sebe" a fakt si nic neuvědomoval? Fakt to nefunguje a i když by mohlo, scénář a slabé vykreslené postavy všechno zabijí. Určitý příjemný pocit z toho sice jde a opravdu se mi líbilo (i když to bylo hodně jasné už z prvních pár minut), kam to celé šlo, ale funguje to tak strašně vachrlatě, že i ty slabé tři hvězdy jsou jen tak tak a to hlavně kvůli docela velkému počtu vtipných scén v první polovině. V té druhé to samozřejmě zvážnělo. Btw, na písničky jsem se psychicky připravoval a až na jednu si je vyloženě protrpěl, ale popravdě - mohlo být hůř a mohlo jich být klidně víc... Fakt nechápu, proč to shráblo všechny ceny a promyšlenější i značně líp vedený Luca dostal kulové. Slabé 3* ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Tento animák mě i celou rodinu očaroval. Mám rád jižanský styl, tady se to odehrávalo v Kolumbii. Musím pochválit spoustu věcí. Začnu animací, která je naprosto luxusní, je neuvěřitelné, kam se dnešní technologie posouvají. Ty vlající vlasy, sukně, stromy, voda, květiny, obliečej a mimika u postav, no prostě je nádhera to sledovat. Animák je také krásně barevný. Další věcí je naprosto fantastický soundtrack, všechny písně jsou krásně rytmické a chytlavé. Líbil se mi také příběh, který nám v důsledku říká, že rodina je to nejdůležitější. Vůbec mi nechyběl klasický záporák, bylo to napínavé i bez něj. Nemám tomu co vytknout, za mě bomba film. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (11)

  • V závěrečné písni filmu „All of You“ Bruno zpívá: „Let it in, let it out, let it rain, let it snow, let it go,“ což je narážka na píseň „Let It Go“ z filmu Ledové království (2013), ze které je pod veršem slyšet i melodická linka hraná na klavír. (Antrey)
  • Encanto je 60. celovečerní animovaný film od Walt Disney Animation Studios. (Rominator)
  • Během toho, co zpívá Dolores písničku „We don't talk about Bruno“, si můžeme všimnout, jak v pozadí Bruno prochází na balkoně. (KCM)

Související novinky

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (více)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (více)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (více)

Reklama

Reklama