Reklama

Reklama

Encanto

  • Slovensko Encanto: Čarovný svet
Trailer 1

Obsahy(1)

Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost léčit. Obdařeno je každé dítě kromě jediné dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se začne vytrácet a Mirabel zjistí, že právě ona by mohla být poslední nadějí své výjimečné rodiny. (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (201)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Od sequelitidy do originálních projektů, leč krajně zaměnitelných a pro mě dost nezajímavých. Animační divize Disneyho se pro mě stává studiem, které nedělá už tak zajímavé a výrazné filmy jako v minulosti a ani vizuálně mě Encanto extra nestrhlo, ačkoliv je to samozřejmě krásně vypadající animák. Nebo jsem se už zkrátka dostal do věku, kdy mě to příchodu vlastních potomků jen máloco mířené hlavně na děti, baví. Každopádně si toto, Luca od Pixaru nebo Rayu a draka jen tak nepustím. Ta Duše z toho byla ještě nejlepší a už je na horizontu další. Disney to chrlí slušně. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Madrigalovi žijí už po generace v kouzelném domě uprostřed džungle. A každý z nich má díky magii nadlidské schopnosti, až na Mirabel. Jenže právě ona, úplně obyčejná holka, bude muset rodinu zachránit, protože magie slábne. Disney poslal do světa krásně vypadající pohádku s fajn latino atmosférou a sympatickou hrdinkou, které ale podráží nohy příběh, který je v některých momentech nečekaně dospěle temný. A nejsem si úplně jistý, jestli hlavní problém a jeho řešení jsou témata vhodná pro nejmenší diváky. Ale možná je jen podceňuji. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Další roztomilá barvitá taškařice o tom, že rodina má držet pohromadě a že její členové si mají naslouchat a vzájemně se respektovat. Tahle žije v kolumbijském pralese a většina členů rodinky disponuje nějakou zvláštní schopností. Každou chvíli sledujeme muzikálová čísla, veselé momenty i hravé detaily. Je to znovu hodně rozjuchané, ale o svižném tempu vyprávění bych úplně nemluvil. Stejně jako o zajímavějším příběhu, ocenit nelze ani za nějaké novátorské experimentování. Prostě klasická disneyovka. Místy přechválená. A humoru bych čekal víc. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Rozjuchaná písničkami hnaná pohádka, která pomalu přechází do ponurého rodinného dramatu o přehnaných očekáváních a strachu ze selhání. Čarovné místo, barák i (schopnostmi obdařená) rodina jsou vábničkou, ale i katalyzátorem hlavního konfliktu. Na disneyovku nečekaně dospělá řešení nastřelených témat děti od sledování neodradí, ba zdá se, že naopak. Choreografie u některých písní je fantastická! ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Příjemná Disney pohádka, která nenadchne ani neurazí. Hezká animace je samozřejmostí a námět o očarovaném místě Encanto, kde každé dítě v rodině má svůj jedinečný dar je fajn, jen je škoda, že nikdo své schopnosti pořádně nevyužívá. Trochu mi zde chyběla větší hrozba a zároveň humor zde překvapivě absentuje úplně. Překvapivě nejlepší na celém filmu je hudba. Osobně mám radši akčnější věci ve stylu Raya a Drak a Rodina na Baterky, tohle mi přišlo spíš pro dívky a samozřejmě ty nejmenší. 6/10. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (11)

  • Strýček Bruno se měl původně jmenovat Oscar, ale jeho jméno bylo změněno, aby lépe pasovalo do písničky – „We don't talk about Bruno-no-no-no-no“. (zuzu1056)
  • Většina latinských hlasů pochází od herců kolumbijského původu. (zuzu1056)
  • Původní prostředí filmu mělo být v Brazílii, ale nakonec bylo změněno na Kolumbii. (zuzu1056)

Související novinky

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.…

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu…

Spielberg má na kontě muzikálový propadák

Spielberg má na kontě muzikálový propadák

13.12.2021

Přestože podobně jako tomu bylo v případě Ridleyho Scotta a jeho Posledního souboje, sklízí nový snímek režiséra Stevena Spielberga nadšené ohlasy od kritiků, co se tržeb týče, míří filmový remake…

Reklama

Reklama