Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost léčit. Obdařeno je každé dítě kromě jediné dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se začne vytrácet a Mirabel zjistí, že právě ona by mohla být poslední nadějí své výjimečné rodiny. (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (236)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Skvelé! Originálne, nápadité, principiálne, vkusné a vtipné. Po dlhej dobe animák, ktorý dokázal prekvapiť svojim námetom a kompozíciou. Už len samotné prostredie kolumbijského vidieku, v ktorej žije čarovná rodinka, je výborným základom. Príbeh mal kvalitnú zápletku aj tempo, postavy boli zaujímavé, a dej mal v sebe okrem drámy aj množstvo vtipných okamihov. Veľkým plusom boli aj vcelku chytľavé pesničky v latino rytmoch (najmä We dont talk about Bruno stálo za to). Jedinou slabinou celého Encanta bol záver, ktorý mi prišiel taký v štýle "no čo už, musíme to nejako rýchlo ukončiť". Škoda toho, ale inak veľmi dobré. 4* ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele

Encanto je krásne pestrofarebné a veselé. Sympatická kučeravá hrdinka v okuliaroch, zaujímavé pesničky a hudba, tiež celkom fajn príbeh zasadený do Kolumbie. Nie práve vianočný film, ale my sme si ho pozreli práve dnes. Chcela som to vidieť v kine, no verzia s dabingom ma nelákala. A animácia je dokonalá!!! Wow!!! ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Měla to být odpolední simply escort mission. Výlet nad Paříž jak říkali kluci z Mighty eight. Pohodový animák u nějž se droboť pobaví, já si vypiju bez újmy kávu a těch 110 minut na gauči nebude úplně ztracených. Hned úvodní animace naznačila, že techgnologicky je film na vysoké úrovni. Z některých detailů (třeba vlasů) se až tajil dech. Ale co mi nesedělo hned od prvopočátku byl příběh. Bylo to příběhově kostrbaté, až nedětské, plné zvláštních postav. Zprvu jsem si myslel, že je to tím, že jsem se spíše než TV obrazovce věnoval jablkové náplni padající mi z odkrojeného štrůdlu, sledování zpráv v mobilu ohledně aktuální dění na Ukraině a nekonečným diskusním bitkám na FB s proruskými trolly. Jenže posléze jsem při pozornějším sledování zjistil, že se nám filmem tvůrci cosi snaží poněkud komplikovaně vysvětlit. A to, že i když jste úplně obyčejní, ba si připadáte až zbyteční, i ve vás něco je. Něco, co může nakonec třeba zachránit svět, nebo rodinu se starým sídlem atd... Oceňuji, že většina písniček byla zpívaná česky, to je vždycky u dětských animáků fajn. Nejhorší je, když tomu děcka v originálním znění nerozumí, nebo jim tam tvůrci vtipně vpálí rychle plynoucí titulky. Ke konci mi to přišlo už ale takové celé přibarvené a aromatizované. Nicméně průměr si to zaslouží, byť tedy vyloženě dětský film si myslím to není. Dávám za troje otevření dveří. * * * ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Uzpívaný prázdný kýč. Kromě četných otravných popěvků, rutinních charakterů a rodinných hodnot mi vadil i nesmyslný děj s mnohými nevysvětlitelnými motivy, jako byl třeba vyhozený strýc, nepřátelé z minulosti, hrdinčin záhadný dar a především nesmyslné rozuzlení všeho toho barevného krákorání. SHRNUTÍ: Disney, přestaň už myslet jen na to, že prachy vyděláš věčným opakováním a násobením už známého. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Další roztomilá barvitá taškařice o tom, že rodina má držet pohromadě a že její členové si mají naslouchat a vzájemně se respektovat. Tahle žije v kolumbijském pralese a většina členů rodinky disponuje nějakou zvláštní schopností. Každou chvíli sledujeme muzikálová čísla, veselé momenty i hravé detaily. Je to znovu hodně rozjuchané, ale o svižném tempu vyprávění bych úplně nemluvil. Stejně jako o zajímavějším příběhu, ocenit nelze ani za nějaké novátorské experimentování. Prostě klasická disneyovka. Místy přechválená. A humoru bych čekal víc. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (11)

  • Strýček Bruno se měl původně jmenovat Oscar, ale jeho jméno bylo změněno, aby lépe pasovalo do písničky – „We don't talk about Bruno-no-no-no-no“. (Azuko)
  • Na šatech hlavní hrdinky Mirabel můžeme vidět symboly reprezentující ostatní členy rodiny. Svíčka za Abuelu, jaguár a tukan za Antonia, květiny za Isabelu, slunce za Pepu, chameleon za Camila, činka za Luisu, hudební noty za Dolores a košík s pečivem za Julietu. Dále má na šatech napsané své jméno Mirabel Madrigal a vyšitý svůj obličej. Zbytek symbolů jsou motýli, které můžeme rovněž vidět i na zdech domu rodiny Madrigal. (LND)

Související novinky

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (více)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (více)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (více)

Reklama

Reklama