Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost léčit. Obdařeno je každé dítě kromě jediné dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se začne vytrácet a Mirabel zjistí, že právě ona by mohla být poslední nadějí své výjimečné rodiny. (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (236)

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Žádné emoce ve mne nová pohádka nevyvolala. Písně mě nebavily a příběhově celkem slabší. Více méně jsme na jednom místě a pointa příběhu je jasná už na samotném začátku. Pro malé diváky to funguje, to věřím. Je to vtipné, barevné a napínavé. Ale to, co jsem si zažil u Coco, které mě úplně rozebralo a rád si ho pouštím znovu a znovu, to se zde neděje. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Rozjuchaná písničkami hnaná pohádka, která pomalu přechází do ponurého rodinného dramatu o přehnaných očekáváních a strachu ze selhání. Čarovné místo, barák i (schopnostmi obdařená) rodina jsou vábničkou, ale i katalyzátorem hlavního konfliktu. Na disneyovku nečekaně dospělá řešení nastřelených témat děti od sledování neodradí, ba zdá se, že naopak. Choreografie u některých písní je fantastická! ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Uzpívaný prázdný kýč. Kromě četných otravných popěvků, rutinních charakterů a rodinných hodnot mi vadil i nesmyslný děj s mnohými nevysvětlitelnými motivy, jako byl třeba vyhozený strýc, nepřátelé z minulosti, hrdinčin záhadný dar a především nesmyslné rozuzlení všeho toho barevného krákorání. SHRNUTÍ: Disney, přestaň už myslet jen na to, že prachy vyděláš věčným opakováním a násobením už známého. ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Na Encanto jsem se nijak zvláště netěšil. Trailery mi přišly, takové nijaké a "obyčejné", a už vůbec nedokázaly prodat příběh. Jenže já mám rád animované filmy, tak jsem si řekl, že nejnovější kousek od Disneyho zkusím. Tvůrci filmu se rozhodli vsadit na dospělejší téma, na které přidali kouzelnější příběh pro děti. Ve výsledku dospělí dostanou animovaný film, jenž má nosné myšlenky, a děti dostanou zábavnou a hravou podívanou, ze které si odnesou, že největší síla je v rodině. A já jako divák jsem spokojený. Samozřejmě bych ocenil, kdyby se šlo více do hloubky, konec mohl být silnější a dojemnější, mohlo to mít taky méně písniček (i když jsou luxusní). Přesto tyhle výtky nemění nic na tom, že se film povedl a má co říci. Disney a tvůrci vsadili na trochu "jiný příběh než jaký mají klasické disneyovky", a z mého pohledu uspěli. Nedokážu říci, jestli to děti bude bavit tolik jako jiné disneyovky či jestli ocení pointu. Nicméně, já jsem odcházel z kina spokojený a jsem rád, že Disney zkusil udělat film, který není zas taková sázka na jistotu. ()

Sany33 

všechny recenze uživatele

Príbeh: Rodina Madrigal je pretkaná zvláštnymi schopnosťami, ktoré im dáva čarovná sviečka. Čo sa ale stane ak jedno dieťa schopnosti nezdedí? Príbeh krásnej Mirabel, ktorej srdce bije za rodinu aj keď to nikto nevidí. Prevedenie: Už som ani nedúfal, že by nijaká rozprávka v očiach mojej dcéry mohla byť konkurenciou ľadovému kráľovstvu. Ale čuduj sa svete tu to všetko funguje a je to v oveľa krajších farbách a pre mňa aj v krajšom svete Columbie a Encanta. To som ešte nenapísal o chytľavých melódiách a textoch ktoré si každý deň môj malý poklad spieva. Pocity: Pri rozprávkach sa riadim názormi mojich detí nakoľko ja nie som cieľová skupina a popravde, Encanto milujú a ja som si ho zamiloval tiež. Pridaná hodnota: Krásna rozprávka plná melódií a farieb so sympatickou hlavnou hrdinkou a jej rodinou. 98% ()

Galerie (95)

Zajímavosti (11)

  • Během toho, co zpívá Dolores písničku „We don't talk about Bruno“, si můžeme všimnout, jak v pozadí Bruno prochází na balkoně. (KCM)
  • Strýček Bruno se měl původně jmenovat Oscar, ale jeho jméno bylo změněno, aby lépe pasovalo do písničky – „We don't talk about Bruno-no-no-no-no“. (Azuko)
  • Rodina Pepy, která zahrnuje Felixe, Dolores, Camila a Antonia, nosí hlavně oblečení teplých barev, zatímco rodina Juliety, což je Agustín, Isabela, Luisa a Mirabel, nosí oblečení spíše studených barev. (Azuko)

Související novinky

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (více)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (více)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (více)

Reklama

Reklama