Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost léčit. Obdařeno je každé dítě kromě jediné dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se začne vytrácet a Mirabel zjistí, že právě ona by mohla být poslední nadějí své výjimečné rodiny. (Falcon)

(více)

Recenze (236)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Velmi rád bych se dočkal doby, kdy bude Oscar za animovaný film značit, že jde o skutečně nejlepší animák, a ne vizuálně nejvychytanější podívanou. Encanto je totiž typický příklad toho, když si vedení studia řekne, že když vystřelí díváky z kecek tím, co jim nahrnou do očí a uší (písničky tady opravdu stojí za to), tak je úplně jedno, že celý příběh bude prázdný blábol s obřím vývěsním štítem "Rodina je vše" - tím můžete argumentovat až do "alelujá", ale zkrátka tím nezamaskujete, že za ním vůbec nic není. Navzdory opravdu špičkové vizuální stránce víc jak 70% dát nemůžu. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Madrigalovi žijí už po generace v kouzelném domě uprostřed džungle. A každý z nich má díky magii nadlidské schopnosti, až na Mirabel. Jenže právě ona, úplně obyčejná holka, bude muset rodinu zachránit, protože magie slábne. Disney poslal do světa krásně vypadající pohádku s fajn latino atmosférou a sympatickou hrdinkou, které ale podráží nohy příběh, který je v některých momentech nečekaně dospěle temný. A nejsem si úplně jistý, jestli hlavní problém a jeho řešení jsou témata vhodná pro nejmenší diváky. Ale možná je jen podceňuji. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $50miliónov║ Tržby USA $91,318,387║ Tržby Celosvetovo $206,346,390▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Pestrofarebná animácia je čarovná ale dejovo strašne uletene, až nechápete ktorá bije. /60%/ ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Příjemná Disney pohádka, která nenadchne ani neurazí. Hezká animace je samozřejmostí a námět o očarovaném místě Encanto, kde každé dítě v rodině má svůj jedinečný dar je fajn, jen je škoda, že nikdo své schopnosti pořádně nevyužívá. Trochu mi zde chyběla větší hrozba a zároveň humor zde překvapivě absentuje úplně. Překvapivě nejlepší na celém filmu je hudba. Osobně mám radši akčnější věci ve stylu Raya a Drak a Rodina na Baterky, tohle mi přišlo spíš pro dívky a samozřejmě ty nejmenší. 6/10. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Nakonec proč ne, bylo to hodně barevné, hodně bláznivé, samá magie, tanečky a písničky, Coco je samozřejmě o třídu jinde, ale na Disneyho dobrý, hlavně zvířátka byla hodně zábavná. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Velmi podivný příběh, který by fungoval jedině bez konečného návratu do statutu quo. Subjektivně velmi nudná a nepříjemná hudba. Ani slzičky nebyly. Nejslabší kreslená Disneyovka za dlouhou dobu. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Rozjuchaná písničkami hnaná pohádka, která pomalu přechází do ponurého rodinného dramatu o přehnaných očekáváních a strachu ze selhání. Čarovné místo, barák i (schopnostmi obdařená) rodina jsou vábničkou, ale i katalyzátorem hlavního konfliktu. Na disneyovku nečekaně dospělá řešení nastřelených témat děti od sledování neodradí, ba zdá se, že naopak. Choreografie u některých písní je fantastická! ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

60. celovečerní Disney Zážitek shodný s návštěvou kolumbijského velvyslanectví. Tentokrát nevznikl plnohodnotný Disney film, ale rovnou už platforma pro všechny ty souběžné výstupy. Vydatný soundtrack, atrakce v Disneylandu, knihy, nosiče, panenky... Ale je to celé natolik utopené v té konkrétní kultuře, že se zapomnělo na globální srozumitelnost. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Od sequelitidy do originálních projektů, leč krajně zaměnitelných a pro mě dost nezajímavých. Animační divize Disneyho se pro mě stává studiem, které nedělá už tak zajímavé a výrazné filmy jako v minulosti a ani vizuálně mě Encanto extra nestrhlo, ačkoliv je to samozřejmě krásně vypadající animák. Nebo jsem se už zkrátka dostal do věku, kdy mě to příchodu vlastních potomků jen máloco mířené hlavně na děti, baví. Každopádně si toto, Luca od Pixaru nebo Rayu a draka jen tak nepustím. Ta Duše z toho byla ještě nejlepší a už je na horizontu další. Disney to chrlí slušně. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Encanto je na jednu stranu nádherným animákem. Je barevné, veselé a sází na spoustu zajímavých postav, které mají něco do sebe. Zoufale však postrádá výraznější příběhovou gradaci (kterou má například Coco absolutně dokonalou) a hlavně chytlavé písničky. Lin-Manuel Miranda dělá co může, hudba je v základu moc pěkná, ale kromě úvodního songu o rodině Madrigal si člověk po prvním zhlédnutí není schopný zapamatovat jedinou melodii. Což je u disneyovky docela problém. Na druhou stranu musím říct, že jsem se víceméně celou dobu bavil a některé scény si moc rád pustím znovu. To však nemění nic na tom, že jako celek musím Encanto hodnotit spíše jako zklamání. Pokud ale máte děti, moc rád vám tenhle film doporučím. Pořád se nejedná o nic hloupého (Ledová sezóna, Vilík: Rychle a vesele) a příjemné poselství tam je. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Vítejte v Domě zázraků a seznamte se s tou nejkouzelnější rodinou široko daleko - jedinou kouzelnou rodinou široko daleko. Každý člen rodiny má svůj dar. Každý, až na: "Mirabel? Ona žádný dar nemá!" Ach, Dolores, kdybys svůj dar použila třeba na poslouchání tepu srdce svých bližních, rozpoznala bys úzkost, kterou jsi v Mirabel vyvolala a příště využila životní příležitost držet zobák, ty jeden tenkouchej netopejre. Písničky jsou chytlavé, barvy jsou oslnivé a má to dobrý konec. Takže nemluvme o Brunovi a, a to hlavně, neberme si příklad s Luisy a nekopejme do oslů! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Další roztomilá barvitá taškařice o tom, že rodina má držet pohromadě a že její členové si mají naslouchat a vzájemně se respektovat. Tahle žije v kolumbijském pralese a většina členů rodinky disponuje nějakou zvláštní schopností. Každou chvíli sledujeme muzikálová čísla, veselé momenty i hravé detaily. Je to znovu hodně rozjuchané, ale o svižném tempu vyprávění bych úplně nemluvil. Stejně jako o zajímavějším příběhu, ocenit nelze ani za nějaké novátorské experimentování. Prostě klasická disneyovka. Místy přechválená. A humoru bych čekal víc. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Disney společnost s ručením neomezeným. Divák si může pomalu používané nápady odšrkávat, dostane řemeslnou kvalitu a sázku na jistotu, ke které se momentálně konkurence neumí prakticky příblížit. Encanto mě nechávalo první polovinu absolutně chladným, nakonec se vyskytnou semtam chytlavější písničky (Surface Pressure), krásné mexické smutné melodie (Dos Oruguitas) a celé se to dá vcelku bezproblému přežít. 60% ()

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Nebuď za každou cenu výjimečný. Nebuď control freak. Buď v pohodě. Buď sám sebou. Radostně jinej. A tím budeš... výjimečný. A věci budeš mít pod kontrolou. Ehm. Ale jako jo, na pohádku vlastně obstojná message. ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Jihoamerická přesněji kolumbijská Disneyovka, která je živá, pestrá, barevná a navíc rodinná. Děj je na počátku 20. století po občanské Dvou tisíc denní válce. Český dabing je výborný a sympatický. Rodina Madrigalových je sympatická také, včetně hlavní hrdinky Mirabel. Vcelku příjemná rodinná návštěva. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Možno som to prehnal, ale o hviezdu dole, pretože neznášam trápne muzikáli. Inak postavy zaujímavé, aj nápad a animácia. Stále sa tu niečo deje a aj ten najdivokejší malý divák sa bude musieť veľmi sústrediť. A k tomu ponúka Encanto množstvo inšpirácie na hĺbavé rozhovory. Disney sa nám snaží priblížiť nielen juhoamerickú kultúru, čo v USA môže byť horúca téma. Deti určite ocenia, že dom Madrigalov žije svojim vlastným životom, a to doslova. Navyše sa tu neustále niečo deje, pretože je tu toľko postáv. Tento animák ma pozitívne prekvapil a i keď som mu nedal plný počet, myslím že by sa mohlo jednať o jeden z najlepších animákov roku 2021, pretože ten rok na animáky nemal veľa šťastia. (16.8.2022) ()

Kass 

všechny recenze uživatele

Na první zhlédnutí průměr. Ale jelikož se mé dcerce "Encanto", i přes velkou konkurenci všemožných animáku, z pro mně neznámých důvodů enormně líbí, byl jsem donucen ho vidět vícekrát. A přišel jsem mu na chuť. Je poutavě exotické, hravé, krásně barevné, a hlavně má vynikající soundtrack. Tuším, že jsou to právě muzikálové písničky, které hodně řadových dospěláků odradí, ale z mého opakovaného pohledu jsou opravdu výborné a nosné. Navíc děj filmu disponuje vnitřní hloubku a není povrchní, stejně tak jako nejsou černobílé jeho pestrobarevné postavy. "Encanto" je jeden z těch animáků, co nekloužou po povrchu, a když se vám podaří naladit se na jeho muzikálovou notu, čeká vás nevšedně silný emocionální zážitek. Film, který roste. ()

Související novinky

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (více)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (více)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (více)

Reklama

Reklama