Reklama

Reklama

Encanto

  • Slovensko Encanto: Čarovný svet
Trailer 1

Obsahy(1)

Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost léčit. Obdařeno je každé dítě kromě jediné dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se začne vytrácet a Mirabel zjistí, že právě ona by mohla být poslední nadějí své výjimečné rodiny. (Falcon)

(více)

Recenze (208)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Velmi rád bych se dočkal doby, kdy bude Oscar za animovaný film značit, že jde o skutečně nejlepší animák, a ne vizuálně nejvychytanější podívanou. Encanto je totiž typický příklad toho, když si vedení studia řekne, že když vystřelí díváky z kecek tím, co jim nahrnou do očí a uší (písničky tady opravdu stojí za to), tak je úplně jedno, že celý příběh bude prázdný blábol s obřím vývěsním štítem "Rodina je vše" - tím můžete argumentovat až do "alelujá", ale zkrátka tím nezamaskujete, že za ním vůbec nic není. Navzdory opravdu špičkové vizuální stránce víc jak 70% dát nemůžu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $50miliónov║ Tržby USA $91,318,387║ Tržby Celosvetovo $206,346,390▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Pestrofarebná animácia je čarovná ale dejovo strašne uletene, až nechápete ktorá bije. /60%/ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Madrigalovi žijí už po generace v kouzelném domě uprostřed džungle. A každý z nich má díky magii nadlidské schopnosti, až na Mirabel. Jenže právě ona, úplně obyčejná holka, bude muset rodinu zachránit, protože magie slábne. Disney poslal do světa krásně vypadající pohádku s fajn latino atmosférou a sympatickou hrdinkou, které ale podráží nohy příběh, který je v některých momentech nečekaně dospěle temný. A nejsem si úplně jistý, jestli hlavní problém a jeho řešení jsou témata vhodná pro nejmenší diváky. Ale možná je jen podceňuji. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Příjemná Disney pohádka, která nenadchne ani neurazí. Hezká animace je samozřejmostí a námět o očarovaném místě Encanto, kde každé dítě v rodině má svůj jedinečný dar je fajn, jen je škoda, že nikdo své schopnosti pořádně nevyužívá. Trochu mi zde chyběla větší hrozba a zároveň humor zde překvapivě absentuje úplně. Překvapivě nejlepší na celém filmu je hudba. Osobně mám radši akčnější věci ve stylu Raya a Drak a Rodina na Baterky, tohle mi přišlo spíš pro dívky a samozřejmě ty nejmenší. 6/10. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Nakonec proč ne, bylo to hodně barevné, hodně bláznivé, samá magie, tanečky a písničky, Coco je samozřejmě o třídu jinde, ale na Disneyho dobrý, hlavně zvířátka byla hodně zábavná. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Velmi podivný příběh, který by fungoval jedině bez konečného návratu do statutu quo. Subjektivně velmi nudná a nepříjemná hudba. Ani slzičky nebyly. Nejslabší kreslená Disneyovka za dlouhou dobu. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Rozjuchaná písničkami hnaná pohádka, která pomalu přechází do ponurého rodinného dramatu o přehnaných očekáváních a strachu ze selhání. Čarovné místo, barák i (schopnostmi obdařená) rodina jsou vábničkou, ale i katalyzátorem hlavního konfliktu. Na disneyovku nečekaně dospělá řešení nastřelených témat děti od sledování neodradí, ba zdá se, že naopak. Choreografie u některých písní je fantastická! ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Od sequelitidy do originálních projektů, leč krajně zaměnitelných a pro mě dost nezajímavých. Animační divize Disneyho se pro mě stává studiem, které nedělá už tak zajímavé a výrazné filmy jako v minulosti a ani vizuálně mě Encanto extra nestrhlo, ačkoliv je to samozřejmě krásně vypadající animák. Nebo jsem se už zkrátka dostal do věku, kdy mě to příchodu vlastních potomků jen máloco mířené hlavně na děti, baví. Každopádně si toto, Luca od Pixaru nebo Rayu a draka jen tak nepustím. Ta Duše z toho byla ještě nejlepší a už je na horizontu další. Disney to chrlí slušně. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Encanto je na jednu stranu nádherným animákem. Je barevné, veselé a sází na spoustu zajímavých postav, které mají něco do sebe. Zoufale však postrádá výraznější příběhovou gradaci (kterou má například Coco absolutně dokonalou) a hlavně chytlavé písničky. Lin-Manuel Miranda dělá co může, hudba je v základu moc pěkná, ale kromě úvodního songu o rodině Madrigal si člověk po prvním zhlédnutí není schopný zapamatovat jedinou melodii. Což je u disneyovky docela problém. Na druhou stranu musím říct, že jsem se víceméně celou dobu bavil a některé scény si moc rád pustím znovu. To však nemění nic na tom, že jako celek musím Encanto hodnotit spíše jako zklamání. Pokud ale máte děti, moc rád vám tenhle film doporučím. Pořád se nejedná o nic hloupého (Ledová sezóna, Vilík: Rychle a vesele) a příjemné poselství tam je. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Další roztomilá barvitá taškařice o tom, že rodina má držet pohromadě a že její členové si mají naslouchat a vzájemně se respektovat. Tahle žije v kolumbijském pralese a většina členů rodinky disponuje nějakou zvláštní schopností. Každou chvíli sledujeme muzikálová čísla, veselé momenty i hravé detaily. Je to znovu hodně rozjuchané, ale o svižném tempu vyprávění bych úplně nemluvil. Stejně jako o zajímavějším příběhu, ocenit nelze ani za nějaké novátorské experimentování. Prostě klasická disneyovka. Místy přechválená. A humoru bych čekal víc. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Disney společnost s ručením neomezeným. Divák si může pomalu používané nápady odšrkávat, dostane řemeslnou kvalitu a sázku na jistotu, ke které se momentálně konkurence neumí prakticky příblížit. Encanto mě nechávalo první polovinu absolutně chladným, nakonec se vyskytnou semtam chytlavější písničky (Surface Pressure), krásné mexické smutné melodie (Dos Oruguitas) a celé se to dá vcelku bezproblému přežít. 60% ()

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Nebuď za každou cenu výjimečný. Nebuď control freak. Buď v pohodě. Buď sám sebou. Radostně jinej. A tím budeš... výjimečný. A věci budeš mít pod kontrolou. Ehm. Ale jako jo, na pohádku vlastně obstojná message. ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Jihoamerická přesněji kolumbijská Disneyovka, která je živá, pestrá, barevná a navíc rodinná. Děj je na počátku 20. století po občanské Dvou tisíc denní válce. Český dabing je výborný a sympatický. Rodina Madrigalových je sympatická také, včetně hlavní hrdinky Mirabel. Vcelku příjemná rodinná návštěva. ()

Kass 

všechny recenze uživatele

Na první zhlédnutí průměr. Ale jelikož se mé dcerce "Encanto", i přes velkou konkurenci všemožných animáku, z pro mně neznámých důvodů enormně líbí, byl jsem donucen ho vidět vícekrát. A přišel jsem mu na chuť. Je poutavě exotické, hravé, krásně barevné, a hlavně má vynikající soundtrack. Tuším, že jsou to právě muzikálové písničky, které hodně řadových dospěláků odradí, ale z mého opakovaného pohledu jsou opravdu výborné a nosné. Navíc děj filmu disponuje vnitřní hloubku a není povrchní, stejně tak jako nejsou černobílé jeho pestrobarevné postavy. "Encanto" je jeden z těch animáků, co nekloužou po povrchu, a když se vám podaří naladit se na jeho muzikálovou notu, čeká vás nevšedně silný emocionální zážitek. Film, který roste. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Možno som to prehnal, ale o hviezdu dole, pretože neznášam trápne muzikáli. Inak postavy zaujímavé, aj nápad a animácia. Stále sa tu niečo deje a aj ten najdivokejší malý divák sa bude musieť veľmi sústrediť. A k tomu ponúka Encanto množstvo inšpirácie na hĺbavé rozhovory. Disney sa nám snaží priblížiť nielen juhoamerickú kultúru, čo v USA môže byť horúca téma. Deti určite ocenia, že dom Madrigalov žije svojim vlastným životom, a to doslova. Navyše sa tu neustále niečo deje, pretože je tu toľko postáv. Tento animák ma pozitívne prekvapil a i keď som mu nedal plný počet, myslím že by sa mohlo jednať o jeden z najlepších animákov roku 2021, pretože ten rok na animáky nemal veľa šťastia. (16.8.2022) ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Měla to být odpolední simply escort mission. Výlet nad Paříž jak říkali kluci z Mighty eight. Pohodový animák u nějž se droboť pobaví, já si vypiju bez újmy kávu a těch 110 minut na gauči nebude úplně ztracených. Hned úvodní animace naznačila, že techgnologicky je film na vysoké úrovni. Z některých detailů (třeba vlasů) se až tajil dech. Ale co mi nesedělo hned od prvopočátku byl příběh. Bylo to příběhově kostrbaté, až nedětské, plné zvláštních postav. Zprvu jsem si myslel, že je to tím, že jsem se spíše než TV obrazovce věnoval jablkové náplni padající mi z odkrojeného štrůdlu, sledování zpráv v mobilu ohledně aktuální dění na Ukraině a nekonečným diskusním bitkám na FB s proruskými trolly. Jenže posléze jsem při pozornějším sledování zjistil, že se nám filmem tvůrci cosi snaží poněkud komplikovaně vysvětlit. A to, že i když jste úplně obyčejní, ba si připadáte až zbyteční, i ve vás něco je. Něco, co může nakonec třeba zachránit svět, nebo rodinu se starým sídlem atd... Oceňuji, že většina písniček byla zpívaná česky, to je vždycky u dětských animáků fajn. Nejhorší je, když tomu děcka v originálním znění nerozumí, nebo jim tam tvůrci vtipně vpálí rychle plynoucí titulky. Ke konci mi to přišlo už ale takové celé přibarvené a aromatizované. Nicméně průměr si to zaslouží, byť tedy vyloženě dětský film si myslím to není. Dávám za troje otevření dveří. * * * ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Animáky od Walt Disney Animation Studios se již dávno stali zárukou půvabně animovaných snímků pro celou rodinu. Vždy se ovšem přichází s nějakou změnou. Nejnovější jubilejní 60. disneyovka se točí kolem latinoamerické rodiny, kde má téměř každý člen speciální schopnosti. Režie Encanto se chopili Byron Howard a Jared Bush, kteří jako režisér respektive scenárista stáli za animákem Zootropolis: Město zvířat, který patří mezi to nejlepší, co studio Walt Disney Animation Studios za uplynulou dekádu nabídlo. I proto se dali od Encanto čekat velké věci a zamrzí, že jde ve finále dost možná o nejslabší animovanou disneyovku uplynulé dekády. Encanto má půvabnou a kreativní animaci, zajímavé stěžejní i vedlejší postavy a ze samotné zápletky rozhodně mohli vzejít zajímavé věci. I proto zamrzí, že ve finále ústřední konflikt v Encanto působí příliš jednoduše, v průběhu se ukáže, že tentokrát zas tak dvakrát zajímavý svět vytvořen nebyl a že to celé je tentokrát pouze fajn. Což je právě po uplynulé dekádě plné Raubíře Ralfa, dvojici Ledových království, zmíněného Zootropolis či Odvážné Vainy strašně málo. Onen problém v tom, že se zde neprozkoumává nový zajímavý svět tkví v tom, že se tu vlastně žádný svět neprozkoumává a děj se tak odehrává skutečně pouze v prostředí Encanta. I v rámci samotného domu rodinu Modrigalových se zde dokázalo přijít se zajímavými kreativními nápady, přesto se v průběhu divák prostě těžko zbaví pocitu, že je to celé na Disneyho příliš málo. Z Encanta se sice v průběhu opět stane příběh o síle rodinných pout, takové lehce zajímavé vyvrcholení ovšem zkazí jeden lehký dodatek, který vlastně finální poselství filmu tak trochu shazuje. Pořád je to dost kreativní. Encanto je muzikál a hudební čísla jsou sama o sobě živá a nápaditá (v dabingu jsou poté fajn, originální znění písní od Lin-Manuela Mirandy jsou ovšem pochopitelně chytlavější). Každý člen rodiny Modrigalových dostane příležitost se alespoň trochu nějak projevit a vybarvit, přesto jich ovšem ve finále moc stěžejní úlohu v příběhu nemá. Samotný příběh o kouzelném domě, který začíná ztrácet svou moc ve finále vlastně nemá kdovíjakou váhu. Celé to vlastně po stránce emocí dvakrát nefunguje, vykreslené vztahy v rodině působí až příliš podivně a celé to v pár momentech vyloženě působí dojmem, že si dramaturgové ve Walt Disney Animation Studios zrovna vzali dovolenou. Zrovna od tvůrců Zootropolis přitom mohlo dorazit výrazně komplexnějšího, ve finále ovšem dorazila jen slušná animovaná podívaná, která ovšem je skutečně v rámci tvorby Walt Disney Animation tím nejslabším za posledních 10 let.... PS: Český dabing je jako u většiny disneyovek naprosto v pohodě, hudební režie písní je též velmi slušná. Přesto ovšem lépe fungují původní verze od Lin-Manuela Mirandy. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Je to disneyovské až ke zblití, ale co naplat, film si mne nakonec získal veskrze pozitivním a chvályhodným sdělením, hlavně co se postav Luisy a Isabelly týče - tedy i když se může zdát, že je někdo neuvěřitelně silný a všechno zvládne, nebo že někdo vede perfektní, bezchybný život (narážka na obraz lidí na sociálních sítí?), tak někdy zdání klame... A tahle za mne důležitá myšlenka přebíjí / vyvažuje možná chatrný děj... 80% ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že "Encanto" bude pre niektorých divákov asi trošku sklamanie. Tak trošku mám pocit, že po mnohých filmov z minulých rokov sa už niekde nastavila latka a očakávame niečo silnejšie a veľkolepejšie. Na druhú stranu sme tu mali počas jari "Raya And The Last Dragon". Takže pokiaľ hľadáte niečo veľkolepejšie a viac silné, odporúčam vidieť skôr ten film. "Encanto" je viac rodinným filmom, ktorý sa venuje životu a vzťahu jednej trošku neobyčajnej rodiny. S magickými schopnosťami. Ktoré používajú pre dobro a rozkvet dedinky, ktorá leží pod ich domom. Plus je treba povedať, že ich dom je rovnako čarovný a dokonca by som si dovolil povedať, že je živý. Animácie sú vďaka tomu veľmi unikátne a kvalitné. Radosť sa pozerať. Plné života, energie a veľkej dávky farieb. Hudba, ktorú priniesol Lin-Manuel Miranda je podľa mňa tiež vynikajúca. Možno si v hlave nedržím všetky skladby čo som počul, no počas sledovania som si ich maximálne užíval a okrem toho plnohodnotne dopĺňajú príbeh, ktorý by bol bez nich bol chudobnejší. A podobne ako v "Rio 2veľmi výrazne pomáhajú atmosfére filmu. Mám rád postavy, mám rád posolstvo filmu, je tu niekoľko skutočne skvlých momentiek a nemyslím si, že dáva dobrú lekciu len deťom, ale rovnako aj dospelým. Myslím si, že tento film je pre mňa asi taký malý skrytý klenot od Disney. Držalo ma to od začiatku do konca, nenudilo ma to, vyzerá a znie to nádherne, čo viac si môžem želať? Pre mňa vynikajúci film, ktorý určite neostane zabudnutý. Ale neviem, či to tak budú vidieť aj iní okrem mňa. Hodnotenie: A ()

Související novinky

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (více)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (více)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (více)

Reklama

Reklama