In the Earth

• Kanada In the Earth
Trailer

V dobe, kedy svet zasiahol smrtiaci vírus a liek ešte stále nebol úspešne objavený, mladý vedec menom Martin (Joel Fry) a miestna správkyňa parku Alma (Ellora Torchia) sa vydávajú do hlbokých lesov na dvojdňovú rutinnú obchôdzku skontrolovať rôzne vedecké zariadenia a prístroje. Natrafia pritom na dve podivné existencie obývajúce les a jeden kamenný artefakt, ktorý nie je zaznačený na žiadnych mapách, okrem starobylej knihy zo 17. storočia. Naša dvojica hlavných hrdinov si začne postupne všímať a uvedomovať podivné okolnosti, ktoré akoby im bránili opustiť les a vrátiť sa späť do tábora. (sochoking)

Trailer

JFL

Ben Wheatley vyrazil za lockdownu do lesa na houbičky a natočil při tom biják obestřený dvěma paradoxy. Tím prvním je, že se nedokáže oprostit od rámce pandemie, ačkoli mu to vůbec nic nepřidává, ba naopak to vyznívá naprosto zbytečně. Druhý a o poznání tragičtější spočívá v tom, že "In the Earth" je vrcholně senzorické dílo, které může naplno zapůsobit pouze v kině, kde dojde k absolutnímu možnému odevzdání se jeho vjemům, ale nikdo ho v kině pořádně vidět nemohl. ()

tron

Nepopieram. Divný film. Ale hoci extra divné filmy nevyhľadávam, tento ma bavil. Nepredáva svoju kožu lacno, ale ak sa naladíte na správnu vlnovú dĺžku, určite si prídete na svoje. Napokon z toho vyšla zaujímavá kombinácia folk hororu (Ben Wheatley jeden natočil už v r. 2011, aj keď je otázne, do akej miery je Zoznam smrti čistým folk hororom), lesného hororu, čarodejníckeho hororu, ekohororu a čohosi čudne psychologicko-psychedelického (hororového?). A rozhodne aj niečo medzi exploitationom resp. možno azda i hixploitationom. Ak máte slabosť pre nohy, nepozerajte to. Opakujem: nepozerajte to! Občas som sa nechytal, ale väčšinu času som si to naliehavo užíval. Smelo do toho. ()

Gilmour93

Wheatleymu se při folk-hororu vyrůstajícím z kořenů mýtů, vědy a přírody stalo něco, co bych u něj nečekal. Po přejezdu z pole do lesa se ztratil v šedém hvozdu ordinérnosti a chtěl bych zdůraznit, že WoodTek se stroboskopy a DJ Mansellem rozhodně nepovažuji za něco speciálního. Malleus maleficarum. Fungus. Falus.. ()

Radko

Kuchársky recept na Ducha lesa. Ingrediencie: testy na COVID-19, dezinfekcia, stany, sekera, nožnice, nože, kopec reprákov, neónové reflektory, kniha Kladivo na čarodejnice. Ďalej všetko zaniesť do prostredia, kde rastie veľa vyschnutých húb - prášnic bradavičnatých (Lycoperdon perlatum Pers.), plných výtrusného prachu. Musí tam byť najmenej jeden menhir, alebo aspoň nejaká skala- solitér v krajine. Nezabudnúť na ihlu, počítač, uspávacie tabletky a sirupy a niť. Pri príprave sú potrební dvaja muži, dve ženy. Pretrepať, urobiť v lese hlučnú alternatívnu elektro diskotéku a naštvať ňou a svietením reflektormi do nočného lesného kľudu lesné bytosti. Všetko zahaliť plášťom pomýlenej ezoteriky a stredovekého tmárskeho náboženského mystycizmu. Symbióza koreňových systémov a húb (mykoríza) narušená drbnutou snahou ľudí vmiešavať sa do jej zákonitostí zaručene povolá Ducha lesa, aby dal na vedomie trpákom človečím, že takáto neúcta si vyžaduje minimálne jednu obeť. Výstižný komentár: LIVINGDEAD ()

EvilPhoEniX

Ben Wheatley je podivný režisér z jeho tvorby jsem viděl 5 filmů a nezaujal mě žádný a pokud to máte podobně, tak In the Earth Vás také nezaujme. Režisér film natočil během koronaviru za malý peníz s třemi postavami v lese a shodou náhodou i ve filmu řádí virus a tak se vědec a ochránce parku vydají do hlubokého lesa na průzkum. Tam však narazí na třetí postavu a opět nic nepůjde podle plánu Toť k příběhu, víc tam toho není, takže fanoušek děje si na své nepříjde a bohužel si na své nepříjde ani fanoušek hororů, akce, mysteriózna, či něčeho vyloženě zajímavého, co by stálo za pozornost. Hororové scény jsou zde všehovšudy asi 2 ( Nůžky v oku super, ufiknutí prstů sekerou relativně slušné, ale na 100 minutovou stopáž poněkud nedostačující né?). Ve finále tam 20 minut vkuse bliká stroboskop, což měl být možná ten "Psycho" Element, ale já málem dostal epileptický záchvat, takže né díky. Ztráca času, nedalo mi to nic, tiše jsem si přál konec. 4/10. ()