In the Earth

• Kanada In the Earth
Horor
Velká Británie, 2021, 100 min

V dobe, kedy svet zasiahol smrtiaci vírus a liek ešte stále nebol úspešne objavený, mladý vedec menom Martin (Joel Fry) a miestna správkyňa parku Alma (Ellora Torchia) sa vydávajú do hlbokých lesov na dvojdňovú rutinnú obchôdzku skontrolovať rôzne vedecké zariadenia a prístroje. Natrafia pritom na dve podivné existencie obývajúce les a jeden kamenný artefakt, ktorý nie je zaznačený na žiadnych mapách, okrem starobylej knihy zo 17. storočia. Naša dvojica hlavných hrdinov si začne postupne všímať a uvedomovať podivné okolnosti, ktoré akoby im bránili opustiť les a vrátiť sa späť do tábora. (sochoking)

Arsenal83

Vraj psycho horor. Psycho určite, horor neviem, asi nie. Pretože keď divák, že pri fejkovom rezaní prstov na nohách ide viditeľne o rezanie gumy či iného druhu pryžovej hmoty, tak to nepôsobí nijako strašne. Možno keby použili plastelínu, bál by som sa viac. Pretože si veľmi dobre pamätám ako ma po nociach strašili Chobotnice z II. patra()

silentname

Film príliš zaujímavý na to, aby som ho ohodnotil ako zlý, no neskutočne divný a neviem čo si z neho mám vo finále zobrať. Na "In The Earth" som bol veľmi zvedavý a dúfal som, že Ben Wheatley prinesie celkom dobrý nádych hororu a mystérie. No realita je taká, že strašidelných momentov tu dokopy môžeme narátať na prstoch jednej ruky a zvyšok je len absolútne príbehové tápanie. Nie som jasný z toho čo sa vlastne deje. Nerozumiem ani Olivii ani Zachovi a čo sa vlastne snažia svojimi metódami docieliť. Scénky so Zachom majú v sebe možno aspoň nejakú dávku napätia, nakoľko sa správa celkom zvláštne, no keď sa presunieme k Olivii, tak atmosféra je absolútne niekde mimo a dokopy ako divák som absolútne prestal chápať. No na druhú stranu nemôžem povedať, že veci predtým boli spracované veľmi zrozumiteľne. Film pôsobí, ako keby ho napísal niekto podľa svojich snov, alebo niečoho podobného. Ak by som bol na tripe s lysohlávkami alebo na LSD, tak možno by som ten film dokázal pochopiť lepšie, no za triezva je to maximálne divné. Ale súčasne aj celkom zaujímavé sledovať. Ale dúfal som v niečo viac atmosférické. A to tento film nedáva. Hodnotenie: B- ()

okkac

Filmy Bena Wheatleyho vždy nějak divně očekávám a pustím si je co nejdříve, ale nikdy mne úplně neusadily na zadek. In The Earth je během lockdownu natočený psychedelický horor s pár postavama v lese. Na ty podmínky a rozpočet to má velmi dobrou kameru a vizuál a skvělou atmosféru navazující hudbu od Clinta Mansella, ale je to stále takový menší mindfuck (ale né zas takový jako Field in England), kde se odpovědí nedočkáte a v závěru, pokud si nešlehnete LSD, z té vší stroboskopie a barviček vás akorát bude bolet hlava. Opravdu to není dobrý film na dívání se v tmavé místnosti na 65 palcové TV uprostřed noci.  6/10 ()

Cappuccino

Psychedelická hororová jazda o komunikácii s prírodou, ktorá môže byť nebezpečná. Záver ma síce trochu sklamal, ale inak som si celý čas užíval výbornú atmosféru a tajuplnosť zradných lesov (alebo ľudí). Rozumiem však, že pre množstvo divákov bude Wheatlyho film veľmi uletený (čo aj je), no pre mňa osobne v dobrom slova zmysle. Po rade novodobých jump scare hororov som si rád pozrel film, ktorý ma zaujal originálnym námetom. Ak očakávaš priamočiary krvák, budeš sklamaný. ()

EvilPhoEniX

Ben Wheatley je podivný režisér z jeho tvorby jsem viděl 5 filmů a nezaujal mě žádný a pokud to máte podobně, tak In the Earth Vás také nezaujme. Režisér film natočil během koronaviru za malý peníz s třemi postavami v lese a shodou náhodou i ve filmu řádí virus a tak se vědec a ochránce parku vydají do hlubokého lesa na průzkum. Tam však narazí na třetí postavu a opět nic nepůjde podle plánu Toť k příběhu, víc tam toho není, takže fanoušek děje si na své nepříjde a bohužel si na své nepříjde ani fanoušek hororů, akce, mysteriózna, či něčeho vyloženě zajímavého, co by stálo za pozornost. Hororové scény jsou zde všehovšudy asi 2 ( Nůžky v oku super, ufiknutí prstů sekerou relativně slušné, ale na 100 minutovou stopáž poněkud nedostačující né?). Ve finále tam 20 minut vkuse bliká stroboskop, což měl být možná ten "Psycho" Element, ale já málem dostal epileptický záchvat, takže né díky. Ztráca času, nedalo mi to nic, tiše jsem si přál konec. 4/10. ()