Winx Saga: Osud

(TV seriál)
  • Itálie Fate: The Winx Saga (více)
všechny plakáty
Trailer 1

Série(2) / Epizody(12)

Víly se učí ovládat svoje magické schopnosti a řeší u toho trable s láskou, soupeří mezi sebou a musí si taky dávat pozor na životu nebezpečné příšery. (Netflix)

Trailer 1

Eawy

Rozprávky Winx si dobre pamätám, keďže som ich pravidelne pozerávala zo sestrou. Pamätám si z nich najmä ich farebnosť a také to pravé dievčenské kamarátstvo. Je veľká smola, že tento seriál ani jednu z týchto vecí neobsahuje. Keďže sa neskôr tvorcovia "opravili" a povedali, že sa jedná o seriál "inšpirovaný" detskou sériou, tak by som to prijala. Seriál mi skôr pripomína atmosférou "Sabrinu" "Riverdale" a "Shadowhunters" ako hocičo nové. Problém však leží niekde inde. Najväčším problémom sú postavy. Charaktery sú nedopracované, nesympatické a detinské, aj keď herci vyzerajú (niektorí) dvakrát staršie ako ich seriálové postavy. Ani jedna z postáv mi neprirástla k srdcu. Hlavná hrdinka je veľmi sebecká a síce jej konanie posúva dej, ale nedokážete jej to uveriť. Jediná postava, ktorej pohnútky ako-tak chápete a súcitíte s ňou je Stella. V dôležitých bojových scénach (napr. na konci) chýba atmosféra, hlavná "hrozba" nevyzerá príliš hrozivo a všetko sa vyrieši za niekoľko minút. Pravda je taká, že "tajomstvo" okolo hlavnej hrdinky nikoho okrem nej nezaujíma (ani mňa). A čo je najdôležitejšie, tak Winx - vílam, ktoré majú byť najlepšie kamarátky to kamarátstvo vôbec neveríte.40% ()

misterz

Jediné čo zaujalo bolo prostredie a vykreslenie toho fantasy sveta a nadstavenie toho, kto je dobrý a kto zlý. V otázkach "prečo?" to už ale bolo výrazne slabšie - nudné dejové odbočky, slabá pútavosť väčšiny dielov, slabo vykreslené postavy, podpriemerná atmosféra.... A navyše mi tá krava hlavná postava (Abigail Cowen) svojim konaním riadne šliapala po nervoch. Podpriemer a istota nanicovatosti druhej série. 40/100 ()

LND

Guilty pleasure. Je tady úplně všechno! Sexy víly, namakaní nagelovaní bojovníci, meče na zádech, náležité mystérium, temná minulost, šokující odhalení, obludy, efekty, blbý kecy, chytrý kecy, postavy tvářící se přísně a postavy tvářící se ublíženě. Oceňuji, že se seriál snaží přiblížit současným dětem. Důkazem budiž nejen vysoká koncentrace zpráv na mobilu a prohlížení Instagramu, ale také fakt, že během večírku v kouzelné škole pro víly se pije pivo, hraje beerpong a hulí tráva. Vůbec bych se nebál ještě víc přitlačit na pilu s nezáměrným humorem. Kdyby se to nebralo tak vážně, je to perfektní. ()

Wysch

Teen záležitost v celý svojí (pseudo)kráse. O animovaným předchůdci nevím zhola nic, ale hranej k němu určitě bude mít daleko. Sem tam totiž někomu ujede shit a fuck, občas vystříkne digitální krev, zakouří se tráva, šestnáctiletí chlastají jak o život a sem tam proběhne i letmej polibek, při němž se dvanáctiletým holkám protočí panenky v dávno zapomenutým :rolleyes: smajlu. V každým dílu se zmíní instáč a jiný důležitý věci, který v minulosti zformulovaly charaktery postav. Ty charakteristiky se nemění, kromě jediné postavy nikdo neprojde žádným emočním vývojem, všechno je to nalajnované podle mustru takzvaně na jistotu. Nic tak staršího diváka nepřekvapí. Ale nějak "coming of age" séroš o vílách, který se ve zdejší obměně Bradavic učí ovládnout svoji magii, přece jen aspoň baví svým temnějším já. Jen je škoda, že je to tak blatantní vykrádačka všechno fantasy, protože ve svý temnější podstatě by mohla mít Winx sága i potenciál zaujmout čtyřicetiletýho klacka. Nebo už jsem moc starej a nedokážu tak teen drama ocenit, jak bych možná měl. Ale šest dílů je tak akorát ideálních na to, abych to vydržel a v zásadě to sjel i během těch cca čtyř dnů a klidně do budoucna dal šanci i druhý řadě, která by se klidně mohla jmenovat Fénixův řád. ()

Slartibarkfast odpad!

Zapnul jsem to docela náhodou. Důvod doteď marně hledám. Čest amatérského filmového kritika mi nedala na vybranou. Bylo třeba ten otřesně trapný tyjátr debilních dětí bez originální myšlenky a nápadu dokoukat, nebo zemřít. Jak se ale ukázalo, i koukání na tuhle sračku může zcela určitě přivodit smrt studem a dozajista úmrtí dobrého vkusu. Samozřejmě, že je Winx Saga určena divákům, kteří neumí ještě moc dobře číst.. a myslet. Proto nejsem cílová skupina. Přesto musím říci, že jsem viděl už mnoho naprosto nesmyslných ukrutných pičovin, ale tahle se v žebříčku umisťuje v samotné topce. Uklidnit mne může snad jen vědomí toho, že to má jen šest dílů a další se s trochou štěstí už nikdy nenatočí. 5% ()