Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Aaron Falk (Eric Bana) sa vracia do svojho rodného mesta na pohreb svojho priateľa, ktorý údajne zavraždil svoju rodinu a nakoniec sám seba. Táto tragická udalosť spôsobí, že sa Aaron zdrží v mieste, ktoré mu neustále začalo pripomínať spomienky na mladosť, dlhšie, než plánoval. Avšak jeho prítomnosť sa stáva od samotného príchodu pre miestnych nepohodlná, pretože jeho osoba je úzko spájaná s tragédiou tínedžerky z dávnej minulosti. (sochoking)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (34)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kiewarra Black Hole. Troud připomínající krajina čeká na déšť, federální agent čeká, až se objeví klíčová stopa a ten samý muž čeká, jestli klesající hladina času náhodou neodhalí dávné hříchy. Trochu budu spoilerovat, ale z jednoho mráčku nezaprší.. Slow burn drama, které spíše jen doutná a to i okamžicích, kdy jsou vidět plameny. Je pozoruhodné, jakou tady, v La Isla mínima nebo třeba Šarlatové soli hraje roli člověka pohlcující prostředí a jeho v proudu času pozvolna se měnící charakter. Pokud je vhodně zvolené, je pro tvůrce požehnáním.. Škoda, že pár let poté, co z něj Pitt udělal přívěsný vozík, začal pan Banadinovič scházet z očí a tím pádem i divácké mysli.. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

“Very, very” pomaly podaná krimi o dvoch prípadoch (jeden z minulosti + jeden z “prítomnosti”), ktoré spolu “tak trochu” súvisia. Samotné vyšetrovanie je podané z pohľadu prokurátora, čiže žiadne zaisťovanie stôp či detektívna práca (si tu nemýlme hrušky s jablkami), ale čistá “vypytovačka” bez výrazného popudu či hrotenia emócii, tie dostávajú priestor až takmer v samom závere. Kto očakáva nejakú temnotu či atmosférický nádych, klope na nesprávne dvere, nič takého sa nedočká. V rámci žánru sa jedná o pohodovú jednorázovku, ktorej sledovanie nijak neurazí. NE-sklamaný .. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Velice dobrá staromilská detektivka se silným dramatickým podložím a pomalým odhalováním faktů v obou případových rovinách. Vyprahlá Austrálie, která je jeden odhozený vajgl od ničivého požáru, podmanivá hudba, skvělé obsazení s přesným Banou, mrtvé telata pohozené na autech a nejednoznační viníci až téměř do konce. Tyhle pomalé vyšetřovačky už se skoro netočí a je to velká škoda. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Kriminálka bez vražd je jak bordel bez šlapek bohužel, tady se Se7en nekoná. The Dry je sice relativně hezky natočené a hezky zahrané Drama ( těch krimi prvků je zde až žalostně málo), žádný pořádný vyšetřování ani sbírání důkazů. 2 hodiny se táhnou jak chrchel po zdi, nic se tam vyloženě zajímavého, inovativního a refrešujícího za ty 2 hodiny nestane a já osobně nemám potřebu nad něčím takovým ztrácet čas. Závěr relativně ušel a zaujala hudba, ale to extrémně nezáživné pomalé tempo je vražedné. 4/10. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Příjemně civilní detektivka s hrdinou, který se překvapivě příliš nepere, nestřílí, ani cool nehláškuje a přesto se dvě hodiny divák docela obstojně baví solidní zápletkou, dobrými herci a slušným scénářem. Inteligentní krimi s lehce uchopitelnou dějovou premisou, kde v nenápadném maloměstě někdo něco provedl a nezvaný host v podobně Erica Bany musí mezi starousedlíky vypátrat kdo, co, jak. Něco na způsob Prisoners, mixnuté Hell or High Water. Podobně zemité a relativně syrové, avšak narozdíl od obou zmiňovaných hitů tady nejsou jednotlivé propriety a režijní rukopis dotaženy na sto procent. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Pieseň, ktorú počas filmu spieva postava Ellie Deacon (Bebe Bettencourt) a v jej podaní zaznie aj počas záverečných titulkov, sa volá "Under the Milky Way" a pôvodným autorom je austrálska skupina The Church. (Trip)

Reklama

Reklama