Reklama

Reklama

Planeta Praha

  • angličtina Wild Prague (festivalový název) (více)
Trailer 3
Dokumentární
Česko, 2022, 85 min (Televizní verze: 44 min)

Režie:

Jan Hošek

Kamera:

Jiří Petr

Hudba:

Ivan Acher

Hrají:

Jiří Macháček (vypravěč), Richard Stanke (vypravěč)
(další profese)

Obsahy(1)

Kolik „obyvatel" má Praha? Tvůrci oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti. Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Vydejte se na vzrušující výpravu pro celou rodinu za desítkami dalších zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí v naší metropoli. (Aerofilms)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (22)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Kvalitní rodinný film s krásnými záběry obyvatel Prahy, kterých si místní ani turisté většinou nevšímají. Tomu odpovídá i komentář v podání Jirky Macháčka. A vlastně se mi líbilo i orámování filmu úvodními i závěrečnými trikovými scénami. Zvířat jistě žije v Praze mnohem více, ale filmu rozhodně svědčí délka pod hodinu a půl. ()

Sidonka 

všechny recenze uživatele

Moc milé, dokument pro celou rodinu. Miluju přírodu a ve městě je jí tak málo. Nebo to tak úplně a stoprocentně neplatí? Podobných filmů je třeba. Už dlouho jsem nebyla v kině, ale za tohle mi ta návštěva stála. Jsem ráda za každého opeřence, za každou kytičku, za každý film, který na něco upozorňuje a nutí nás lépe vnímat okolní krásu a více si jí všímat. Některé momenty tak sympaticky úsměvné! Už za to téma a nápad musím dát vyšší počet. Navíc jsme ke vstupence dostali pexeso s fotkami herců ze zvířecí říše. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Planeta Praha zaujme díky množství pro běžné oko nevídaných záběrů z naší metropole, v níž nejsou pouze betonové památky, nýbrž i celá plejáda více či méně známých tvorů. Dost mě překvapilo, že byl Macháčkův komentář hodně střídmý a vyvaroval se lascivitě. Vím, že se jedná o rodinný film, i tak to bylo překvapení - a to milé. Ze zobrazovaných zvířat mě nejvíce zaujaly sekvence se slípkou zelenonohou a s muflony (jejich přítomnost beru jako nápad na další návštěvu Prahy). Rovněž se mi líbilo úvodní ("středověké") a závěrečné ("postapokalypické") vyobrazení matičky Prahy. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Krásné detailní záběry a určitě i dobrá práce s vytipováním míst pro natáčení, přesto jsem z kina odcházela s pocitem, že jsem se z dokumentu nic moc nového a poučného nedozvěděla a že nad celou uvedenou faunou převládalo ptactvo. Pro mě vizuální krása s nízkou výpovědní hodnotou, slušný relax ale v porovnání s jinými dokumenty o zvířatech trochu nuda. ()

Sarpele 

všechny recenze uživatele

Film postavený na pro mnohé asi překvapivé tezi, že kvůli zemědělsky nebývale zglajchšaltované krajině je kromě různých chráněných krajinných oblastí nejpestřejší a nejzajímavější příroda ve městech. Ať už tu, jako třeba plch, byli odjakživa a město kolem nich narostlo, nebo jako slípka zelenonohá využili možnosti a vzdali se zimního migrování, případně se do města stáhli z okolí jako mufloni do areálu krčské nemocnice.  Filmařsky je to srovnatelné se standardem přírodovědných dokumentů BBC, ale po této stránce nijak objevné. Nicméně snad to má potenciál ukázat lidem městskou divočinu, inspirovat je, aby sami objevovali a aby zbytečně neškodilli. ()

Galerie (29)

Související novinky

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BestFilmFest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Reklama

Reklama