Planeta Praha

• angličtina Wild Prague (festivalový název) (více)
Trailer 1
Česko, 2022, 85 min (Televizní verze: 44 min)

Jan Hošek

Jiří Petr

Ivan Acher

Jiří Macháček (vypravěč), Richard Stanke (vypravěč)

Kolik „obyvatel" má Praha? Tvůrci oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti. Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Vydejte se na vzrušující výpravu pro celou rodinu za desítkami dalších zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí v naší metropoli. (Aerofilms)

Trailer 1

Vančura

Planeta Česko se mi kdysi celkem líbila, tak jsem dal nakonec šanci i tomuto, a přišlo mi to podobným způsobem fajn. Byť jsem měl očekávání asi přece jen nastavená trochu výš, a ten superpomalý Macháčkův přednes spolu s použitou hudbou na mě měly dost uspávací účinek, a to finále s možnou budoucí Prahou zarostlou vegetací mi přišlo veskrze stupidní, ale budiž no. Na to, že mě podobná produkce normálně k smrti nudí, zde nemám potřebu to nějak shazovat, a tvůrcům přeju, ať ten film ještě nějaký lidi vidí, protože si to zaslouží. ()

Sidonka

Moc milé, dokument pro celou rodinu. Miluju přírodu a ve městě je jí tak málo. Nebo to tak úplně a stoprocentně neplatí? Podobných filmů je třeba. Už dlouho jsem nebyla v kině, ale za tohle mi ta návštěva stála. Jsem ráda za každého opeřence, za každou kytičku, za každý film, který na něco upozorňuje a nutí nás lépe vnímat okolní krásu a více si jí všímat. Některé momenty tak sympaticky úsměvné! Už za to téma a nápad musím dát vyšší počet. Navíc jsme ke vstupence dostali pexeso s fotkami herců ze zvířecí říše. ()

Slarque

Kvalitní rodinný film s krásnými záběry obyvatel Prahy, kterých si místní ani turisté většinou nevšímají. Tomu odpovídá i komentář v podání Jirky Macháčka. A vlastně se mi líbilo i orámování filmu úvodními i závěrečnými trikovými scénami. Zvířat jistě žije v Praze mnohem více, ale filmu rozhodně svědčí délka pod hodinu a půl. ()

JohnCZ

K dokonalosti dotažená Planeta Česko, tentokrát však zaměřená čistě na pražské městské prostředí. Bez toliko kritizované osobní složky režiséra, tentokrát zaměřená čistě na zvířata a krásné záběry. Pořád to pochopitelně není tak akční a barvité jako konkurenční značně dražší dokumenty od BBC, ale je to pojato velice příjemným a relaxačním způsobem. Vůbec bych se nezlobil, kdyby tahle série pokračovala dál a dál. Je dobré upozorňovat na krásy kolem nás, byť nejsou třeba až tak vidět. Přírodu, které je potřeba si vážit a znát její ekosystém tak, aby bylo možné jej chránit. ()

playboxguest

Krásné detailní záběry a určitě i dobrá práce s vytipováním míst pro natáčení, přesto jsem z kina odcházela s pocitem, že jsem se z dokumentu nic moc nového a poučného nedozvěděla a že nad celou uvedenou faunou převládalo ptactvo. Pro mě vizuální krása s nízkou výpovědní hodnotou, slušný relax ale v porovnání s jinými dokumenty o zvířatech trochu nuda. ()

Související novinky

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BestFilmFest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)