Když americké manželky opustí v létě s dětmi rozpálený Manhattan, jejich obětaví pracující manželé se věnují "kladení pastí, lovu a honu", jinak řečeno, zajišťují rodinu a "trpí" ve městě. Své utrpení a samotu si zlehčují občasným zakázaným doutníčkem, nezdravým jídlem, příležitostnou sklenkou whisky a ti nejodvážnější dokonce proměňují chtivé pohledy na ženské křivky mladých krasavic ve skutek. Také Richard Sherman je typickým manhattanským manželem, který pravidelně v červenci vyprovodí ženu Helenu a synka Rickyho na nádraží, aby si užívali venkovských radovánek. Poté se chce ve vší počestnosti soustředěně věnovat své práci v nakladatelství, protože v bytě je konečně klid, nemusí nikoho zdravit a odpovídat na stále stejné otázky. Může se věnovat například korektuře nové knihy "Člověk a podvědomí", která se sice zdá nezáživná, ale její třetí kapitola "Potlačovaná vášeň u muže středního věku, její kořeny a důsledky" je svým způsobem inspirativní. I ten nejvěrnější otec od rodiny však může podlehnout pokušení, když se o patro výš nečekaně nastěhuje blonďaté sexy stvoření, roztomile naivní a nedotčené, zato s křivkami hollywoodské hvězdy. Na scénu opět přichází Marilyn Monroe ve své nezapomenutelné roli naivní a prosté dívenky, jejíž vlající sukně nad pouličním větrákem v jedné ze slavných scén tohoto filmu probouzela fantazii mužského publika mnoha generací. Předlohou k nestárnoucí konverzační komedii Billyho Wildera se stala divadelní hra herce, scenáristy a producenta Georga Axelroda (1922-2003) s původním názvem "Sedmiroční kopřivka". Po boku M. Monroe uvidíme Toma Ewella. (Česká televize)

pp

Toporné dialogy a velmi statický obrazový doprovod; asi stačilo, že tam hraje MM, ale dneska už by nikoho moc nezaujala... Akorát jsem nepřišel na to, jestli fakt hraje totální blbku, nebo to jenom předstírá a baví se tím, jak po ní Richard slintá. A dost mě pobavilo, jak si už tenkrát dělali prdel z vegetariánů. ()

james11

Po Some like it hot jsem chtěl vidět ještě alespoň jeden film s MM. Nečekal bych to, ale The Seven Year Itch mi přišlo mnohem vtipnější a přestože to je film skoro 60 let starý, dost jsem se u něj zasmál a nemám strach dát mu plný počet hvězd. A opravdu Marilyn to v sobě měla, i když jsem tento film poprvé viděl až v této moderní době, tak mě Marilyn dokázala perfektně očarovat, ten její hlas je opravdu sladký. :) ()

DrifterSoul

Dobové reálie (krásné retro) i styl (naivní) odpovídají datu vytvoření filmu. Přesto půvabný kousek. A to samozřejmě díky MM. Tady si člověk uvědomí, v čem hlavně spočívala a stále trvale spočívá (i přes ty dlouhé věky) její atraktivita. V kouzlu, které z ní vyzařovalo a naplňovalo okolí. Ať už zde, nebo v takových kusech, jako "Mustangové" nebo nepřekonatelně vtipné "Some Like It Hot". Vizuální stránka věci se v jejím případě zdá být docela sekundární.... ()

Bogrant

Príjemne odviazaná komédia s jednou, dnes už nezabudnuteľnou scénou. Zvyšok je už ''len'' vtipným dialógom medzi naivnou Marylin (občas to bolo až prehnané) a nemotorným Ewellom, na ktorého mieste by v tej dobe chcel byť snáď každý chlap. Veľký klad vidím vo farebnej verzii, ktorá tomu dáva nádych sladkej romantiky a v tom, že to Wilder všetko poňal a zvládol s ľahkosťou a nadhľadom. ()

Ferguson

Takovou stíhu a k tomu představivost jako má hlavní hrdina, bych opravdu nechtěl mít. Myšlenková konstrukce, že manželka přijede zrovna dneska ráno prvním vlakem domů na kontrolu, je opravdu úžasná. ()

JARDAHONDA

Klasická komedie Billyho Wildera, která obsahuje jeden z nejproslulejších záběrů filmových dějin.. V tomto skvostném snímku se představí Marilyn Monroe. Ta září v roli vnadné herečky, která se nastěhuje o patro výše, než je byt ženatého Richarda (Tom Ewell). Když Richardova manželka odejde se svým synem na léto pryč, dívčin šarm a bezděčné flirtování podrobí Richardvou manželskou přísahu zatěžkávací zkoušce. To jen ve stručnosti ke krátkému úvodu. Klasická filmová komedie Billyho Wildera, obsahuje jeden z nejproslulejších záběrů filmových dějin, kde samotná Marilyn byla perlou v tomto skvostném snímku, který si právem zaslouží " červené hodnocení " ()

a_hofferson

Marilyn som obdivovala už dlhšie, ako osobnosť, ktoré je slávna naprieč dejinami. .Toto bola si prvý film, ktorý som s ňou videla. A odvtedy sa stal filmom, ktorý si pozriem každé leto. Hlavnú úlohu má domýšľavý muž s veľkou predstavivosťou a mladé naivné dievča, ktoré sa prisťahuje do susedného bytu. Dôkaz, že aj film, ktorý sa odohráva podstate v jednej izbe môže byť skvelá, rokmi overená komédia. ()

pekkanik

Ono je to tak na štyri *. Ale zdôvodním: Pozrel som si, koľko ten film trvá a povedal som si fajn, pozriem si to a akurát stihnem futbal. Medzi sledovaním, pri ktorom som sa stále usmieval, som občas odbehol do kuchyne a pod., kde máme pustené rádio s istou nemenovanou komerčnou modernou stanicou - keď som počul tú povrchnú a agresívnu muziku, tak som prevracal oči, toto skrátka k sebe nepasuje ani náhodou. Film som zdárne s tým istým úsmevom dopozeral a je mi úplne jedno, že ide nejaký futbal. Som rád, že sú tu aj takéto filmy, žiadne veľké umenie sa nekoná, ale Marilyn je nádherná a Ewell sympaticky mimózny, normálne by ma zaujímalo, ako vyzerala divadelná hra, podľa ktorej tento skvost vznikol. ()

cinemalover

Tak som konecne videl film s najslavnejsou scenou Marilyn Monroe ktora nebola az tak epicka ako by som cakal, no vobec to nevadilo. Billy Wilder ma styl rozpravania pribehov a vyberania si tem ci uz filmu alebo jendotlivych kovnerzcii ktore ma vzdy vedia zaujat. Malo ktory reziser tocil tak jednoduche a lahke filmy ako Billy Wilder s takymto hypnotickym smrncom. Nieje to lepsie ako The Apartment alebo moj oblubeny Ace In The Hole, ale stale je to Wilder v silnej mladej forme! Podobny Film: Some Like It Hot ()

raininface

Nikdy, opakuji NIKDY nebyla žádná herečka v žádném filmu víc sexy než Marilyn Monroe ve Slaměném vdovci. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat. ()

Shinycats

Marilyn, ach Marilyn, jaká to živočišná krása! Dokonalé ztvárnění osoby, která moc dobře ví, jak na to. Vžít se do její role je jednoduché, ale ten afekt a jednoduchost, oooh, okoření celý příběh. V případě českého dabingu - Naďa se umí skvěle vcítit ;-) "K obědu jsem měla cibuli, k večeři česnek..." s takovou grácií to může říct jen opravdová ikona! Pro mě výborná komedie s úsměvnými dialogy. Doporučuji! P.S. Ale, že se tam během děje vypije chlastu a vykouří cigár! :-D ()

honza.g

Perfektní filmařská práce, nikde žádná slabina a navrch božská MM. K tomu jemný, kultivovaný humor - zdá se to tak snadné, proč je to dnes tak nedostatkové zboží? Že by tehdy byla poptávka a dnes ne? Vypíchl bych, že role naivní blondýnky je podaná tak, že nejde o karikaturu, tím méně zesměšnění ve stylu vtipů o hloupých blondýnách. Proř vlastně dávám jen 80% - inu, je to jednoduchý, oddechový film, nikam diváka neposune. V paměti zůstene jen MM, zvláště nesmrtelná scéna nad větráním z podzemní dráhy. ()

Sejkorka

Zklamání. Kecy, kecy, kecy. Marilyn je sice krásná, větrák plní svoji roli, ale jinak mi tenhle film vůbec nesednul. Musel jsem přetáčet, třebas jsem přišel o nějaké nezastupitelné scény. ()