Ztracené město

• USA The Lost City (více)

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

Lefty86

Párkrát jsem se zasmál. Byly tam gagy který mě pobaví. Jinak je to jako když tlustá kočka o teplým, letním odpoledni na verandě naprázdno máchne po mouše. Bez emergie. Bez nějakýho nápadu, nebo více praštenych scének, který by tomu dodaly aspoň ten humor. ()

Mrs.Blue odpad!

Tento počin je myšlen vážně nebo se jedná o parodii na dobrodružné filmy? Pokud je "B" správně, pak by film zasloužil plný počet hvězd, ale takhle se mi během sledování trapností zkroutily chlupy na rukách do dredů. ()

eromar

60% Dobrodružná linka pro mě moc nefungovala. Tempo dost pokulhává a chemie mezi protagonisty taky nic moc. Radcliffe příjemně přehrává. Brad Pittovo cameo o dvě třídy zábavnější než zbytek. Těšil jsem se na novou Honbu za diamantem, ale dočkal jsem se spíš nové Honby za klenotem Nilu. ()

Marius_ss

Jedna obrovská nuda. Podobné (až vykradnuté) filmu "Honba za Klenotom Nílu", ktorý je ale kvalitou úplne inde (a to pritom tiež nie je žiadny "klenot" !). Strašne veľa humoru, romantiky, pričom nefunguje ani jedno. Dobrodružstvo takmer žiadne, a jediná akčná scéna, ktorá nie je úplne debilná a nudná, je na začiatku filmu . Stratené mesto by som v rýchlosti opísal ako podpriemernú, klišoidnú komédiu s riadnou dávkou nudnej romantiky. A to všetko zamerané skôr na ženské publikum (ako inak v dnešnej dobe). Daniel Radcliffe ma podľa mňa ako herec nulovú charizmu a pôsobí skôr ako parodická postavička než ako herec - obsadenie takéhoto herca ako hlavného záporáka je čisté šialenstvo... alebo nevydarený marketingový ťah. Jediné pozitívum - Brad Pitt. ()

filipvrbik

Skvělá komedie/parodie na takové ty filmy o hledání pokladů na tropických ostrovech.. Má to super ústřední dvojici, zajímavé padoucha a pochopitelně jako bonus Brada Pitta jako Trenéra. Škoda jen, že nejlepší fórky jsou hned ze začátku a postupně tomu dochází dech. Ne, že by to nebylo zajímavé i dál (třeba to pidi auto), nečekaná smrt/nesmrt, ale postupně se přece jen dostaneme do stereotypu podobných filmů, které tu už byly mockrát. Jinak ten její outfit je opravdu příšerný, to je asi nejslabší část filmu, jestli to tak lze nazvat. Každopádně TOP scéna s pijavicemi a sice předem očekávaný konec, ale i tak silné čtyři hvězdy...80% ()

mosnak

První část filmu byla opravdu povedená. Bohužel v půlce se to změnilo na dobrodružněromatickou povídku o dvou lidech, které spojil společný čas. A to i přesto, že na začátku filmu se roky znali a nenáviděli se. Škoda... mohlo to být super, takhle je to průměrná komedie s nestárnoucí Sandrou za 53% ()

Magika82

Inu, inu. Na dobrodružství zapomeňte, milí diváci. V každém případě nikoho z nás nemohla Sandra Bullock zklamat ve své komediální poloze, ač je i mistryní vážných rolí. Channing Tatum skvěle sekundoval. Daniel Radcliffe za nimi pokulhává, ale statečně se drží kam až mu jeho postava ve scénáři dovoluje. Brad Pitt zde pouze zahraje několik štěků, čímž jeho veškerá role končí. Nicméně, je-li libo komedii s akčními prvky, pak lze s čistým svědomím film doporučit. Herecké výkony obou hlavních protagonistů jsou zárukou nejedné velmi zábávné chvíle. Vydařená výprava, nádherné scenérie, velmi dobrá animační a triková práce. Nicméně, objektivita je na prvním místě. A tak v žádném případě neočekávejte žádný velkofilm, ani příliš dobrodružného zaměření, které je divákům slibováno. Zde opět bylo vsazeno na velká a slavná herecká jména. A jak již jsem uvedla, nejsem příznivkyní snahy sázet v obsazení na ně tam, kde scénář zůstal v podroušeném stavu patrně alkoholohového opojení. Shrnuto: Jako poměrně zdařilou komedii lze tento filmový počin ohodnotit 60%. ()

Ant_Antony

Je to tak natroublé až to člověka baví - při správné konstelaci hvězd... Hvězda navíc je za Pittovo dokonalé cameo... ()

ac3r

Bullock je skvělá, škoda, že to zabili tou buznou Tatumem. Pitt měl dostat větší prostor nebo ho rovnou nahradit a nemělo by to chybu. Ze začátku to vypadalo, že sleduji novou "Honbu za diamantem", ale rychle to ztratilo tempo i podobnost. Nicméně i tak oddychovka dobrá. ()

Daqvid77

Je to blbina ale asi jsem si to ve správnou chvíli kdy na to byla nálada a pár vtipných hlášek mi stačilo. Prostě film který si pustítě v práci na noční na 12 hodinové směně kdy není moc zrovna co dělat to sedlo proto 3 * ()

Untentrauer

Velmi povedená parodie s příjemnou atmosférou a svižným tempem. Autoři si vzali do scénáře velmi známé téma lovců pokladů a dokázali si z něj udělat originálním způsobem legraci. Dokazují, že i lehký humor bez sprosťáren dokáže zaujmout což je podle mě v dnešní době vzácnost a moc lidí na to nesází a ti kteří ano to nezvládnou takto dobře. Ale nebojte se, film obsahuje i velmi akční a originálně synchronizovanou vložku v podání Pitta. Také jsem opět koukal na Bullock a její WTF věkový efekt! Kolik jí je? A jak to, že vypadá tak dobře, že si může dovolit hrát partnerku o 16 let mladšího kolegy, kterého hraje Tatum. Tatum není kdoví jaký herec, ale role nablblého modela mu prostě sedí. Bonusem filmu je samozřejmě záporák Radcliffe, který mě osobně už dokazovat nic nemusí, protože se vymanil z kouzelnických rolí a dokázal, že hrát umí. Zde předvádí kvalitní výkon, který si dle pohybů a mimiky nad rámec scénáře užíval. Je to prostě pohodový film bez zbytečných WOW scén a bez snahy udělat něco super nechutně sprostě akčního....pohodovka... ()

Brejlil

Za své peníze dostanete podivnou varianci Honby za diamantem, sice s trochu jinak postavenými postavami, ale zas takový rozdíl to není. Ona je skoro vyhořelá autorka milostných románů, kterou unese padouch na daleký ostrov; on, zachránce, je model z knižní obálky, který zachraňuje... Vlastně proč? Tatumova postava je nejvetší slabina filmu, ze začátku působí jako naprostý debil, pak je naopak dospělý a moudrý a cílevědomý. A když nabudete pocitu, že to je vývoj postavy, následuje zase chvilka naprostého debila. Humoru je pramálo a z různých kategorií, od sebereferenčních narážek po velmi černé chvilky. Přestože Sandra je v pohodě a Channing koneckonců také, mnohem zábavnější je Danielův záporák a absolutní hvězdou filmu s tou nejlepší scénou je trenér Jack Trainer v podání Brada Pitta. Abych to shrnul, snímek je zábavný, má své světlejší chvilky, ale kultem se rozhodně nestane a dost možná upadne v zapomnění velmi rychle. ()

Flopik

Pohodová letná oddychovka so Sandrou a Tatumom, na ktorú sa dobre pozerá, miestami sa z chuti zasmejete a ktorá má prekvapivo dobrú akciu. Za mňa úplná topka postava Brada Pitta, na ktorej som sa nasmial asi najviac a preto ma mrzelo tak málinko priestoru. Ku koncu som sa začínal už trochu nudiť a tá romantická časť mi tam až tak veľmi nesedela. Inak ale ako nenáročnú oddychovku vrelo doporučujem. PS: Sandra na 57 vyzerá neskutočne. ()

Illy

Docela jsem se podle traileru těšil, ale veškeré vtipné momenty jsem viděl právě v něm. Nečekal jsem že to sklouzne až tak rychle do šuplíku průměrných a zapomenutelných komedií ()

TheSpearCZ

Začátek společně s trailerem naladí na solidní a vtipnou komedii, ale poté to upadá vyloženě raketovým tempem a všechno to vyvrcholí absolutně nicotným koncem, kde není už vůbec nic. Velká škoda. Čisté 2* ()

majec4

Na to že všetko som už videl niekde inde, je to dosť dlhé. Bullock s tou jej nehybnou tvárou je nič moc. Pitt si tých pár minút ukradol komplet pre seba a to je tak všetko čo by som k tomuto filmu napísal. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (více)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)