Bývalý námořní kapitán James McKay přijede na Západ se svou snoubenkou Patricií Terrillovou. Mladá žena je dcerou nejmocnějšího muže v kraji, majitele obrovského ranče Henryho Terrilla. James se budoucímu tchánovi zamlouvá, ovšem jen do chvíle, kdy odmítne bránit se proti násilí. Do tohoto kraje ruka zákona nedosáhne a muži musejí často bojovat s honáky Terrillova konkurenta Rufuse Hannasseyho. V sázce je totiž drahocenná voda, kterou oba rančeři potřebují pro svůj dobytek. Nenávist mezi oběma rody vrcholí a schyluje se k válce. James neví, jak to na Divokém západě chodí, přesto však stále odmítá změnit své zásady. Jen málokdo vidí, že je v mnoha ohledech statečnějším mužem než místní rváči a siláci... Klasický film Williama Wylera vznikl v roce 1958. Je ukázkou toho, že i western lze vytvořit bez zbytečné surovosti, s důrazem na hloubku charakterů a přitom divácky přitažlivě. Své samozřejmě sehrálo vynikající herecké obsazení s Gregorym Peckem v čele. (oficiální text distributora)

majstrstyk

Tak trošku jiný western, bez všech těch Johnů Waynů... Přesto jedinečný, s fantastickou atmosférou, krásnou kamerou a skvělými herci... Charlton Heston tak trochu hajzlík, o Gregory Peckovi nemá cenu se zmiňovat, a fantastická a nádherná Jean Simmons... ()

vk252

Kopíruju Civala a golfistu - nic lepšího bych stejně nevymyslel :-). Snad jen, že poprvé jsem to viděl ve třetí třídě před prázdninami jako odpolední promítání pro děti a mládež. Pokud dobře počítám, bylo to v roce 1966 a už tenkrát mě ta kamera nadchla. Prostě - velká země. ()

Mana

Velká země. Není země větší než té doby Ameriky. Každý z ní chtěl mít kousek. Snímek odrážející alespoň zlomek toho, jak ochotně neochotní k sobě lidé kvůli ní byli. ***** ()

Shanyo

Veľkú zem som prvýkrát videl ešte za socializmu a s maďarským dabingom. Dnes som ju videl približne po tridsiatich rokoch a musím uznať že som rovnako nadšený. Dokonale vykreslené postavy, kamera a hudba vynikajúca. Ultra-sympaťák Gregory Peck bol obľúbeným hercom mojej maminy a ja sa jej vôbec nečudujem. ()

Maskati

Já bych to klidně nazval psychologický western s trpělivě odvíjeným příběhem, výborně propracovanými charaktery a snad nejsenzačnější westernovou hudbou a přiřadili bych to k takovým dílům jako je V pravé poledne. Někteří kritizují délku a předvídavost snímku,ale někdo tady trefně poznamenal, že si to tenkrát mohl Wyler dovolit a já nemohu než souhlasit. To není film typu Divoká banda, kde vám krev bude stříkat do obýváku, když nedáte na bednu igelit, ale chce to udělat si pohodu, dát si čas, otevřít Johnyho Wolkera a tuhle mňamku vychutnat se vším všudy. A Janičce to tady moc sekne. Nebudete litovat. ()

RUJA

Srdcová záležitost. Krásný, epický a moudrý film, který miluju už od dětství. A jak zjišťuju, pořád to roste a sílí. Promítala bych ho dětem jako součást výuky a vzdělávání, aby názorně viděly, jak vypadá pravá odvaha, láska a sebeúcta. Gregory je dokonalým představitelem klaďasů, kteří nejsou šablonovitě nudní, ale mají šarm a důvtip... Wylerův majstrštyk. ()

Pucmeloud

Nádherná westernová klasika a krásná hudba...takové westerny se dnes už netočí...bohužel. Pět hvězdiček za všechno! ()

StanDee

Nádherná scenérie, krásná hudba a hlavně sympatický hlavní hrdina, který se nebojí držet svých zásad a nestydí se za to být v zemi plné rádoby drsňáků mírumilovným gentlemanem. ()

kralMiroslav

Videl som ten film tri krát a práve som ho dopozeral. Nemám dôvod dať menej ako päť hviezdičiek. Výborná réžia, kamera, strih a hudba. Každá postava ma dobre vykreslený a zrozumiteľný charakter. Dôležité scény nie sú ani prikrátke ani pridlhé, trvajú toľko, aby mal divák dojem, že skrotenie koňa dalo hlavnému hrdinovi riadne zabrať, že pästný súboj nebol žiadna rýchlovka. Práve pri pästnom súboji sa mi páčilo, ako sa striedali zábery z blízka so zábermi z diaľky. Skvelý Gregory Peck, ale aj ostatné herecké výkony na úrovni. A kvôli Jean Simmons by som sa pobil aj ja. :-) ()

milos.bradik

Vynikající western, skvělá hudba, výborný Řehoř Pecka, ale přesto jsem nemohl dát všech 5 hvězd, protože hlavní hrdina je tak kladný až není uvěřitelný, chtělo to prostě trochu méně Mirka Dušína a aspoň o kapičku víc normálního chlapa. ()

TrevisoCZ

Nechci spoilerovat, takže řeknu jen, že se mi velice líbila atmosféra, netypický hlavní hrdina a postava Rufuse Hannasseyho. ()

Juseppe

Velká země je velký western. Velký dramatickým příběhem, velký barevnými a širokoúhlými (rok 1958) záběry krajiny amerického Západu, velký představitelem hlavní role, ale především velký svým duchem. Není to typický western o krvavé pomstě pistolníka za vraždu jeho otce před třiceti lety, ani o zabíjení kvůli hromadě zlata, ani o běsnících krvelačných indiánech. Je to vlastně sociální drama o síle ducha hlavního hrdiny, jehož vyzrálé ego ve vyhrocených situacích (o které na Západě není nouze) nepouští ke slovu svou první signální, přesto (většinou jen sám sobě) dokazuje že rozhodně není zbabělec a se vším se umí vypořádat jako chlap, jen to nepotřebuje dávat na odiv. Celý film působí velmi klidně a nenuceně, přirozeně a uvěřitelně a přesto mě nepustil ani na okamžik po dobu dvě a tři čtvrtě hodiny. Mimochodem, delší stopáž zážitek jen podtrhuje. ()

Janakin

Proč vidět Velkou zemi: Za 1. Gregory ani nemusí hrát, ta role mu prostě sedí. Za 2. "Viděl jste někdy něco většího než je tahle země?", "Ano, pár oceánů." Za 3. Výborná hudba. Za 4. Neuvěřitelná schopnost režiséra natáhnout minimum děje do 165 minut a diváka neunudit. Dále, já ten film naprosto zbožňuju, takže jsem zaujatá, ale i tak, když přehlídnu jakoukoli vrstvu růžovejch brýlí, ten film je fajn a při sledování vás nadchne nejen hudbou, ale i přírodou a napětím. ()

StaryMech

Mám čím dál radši tenhle málo vzrušivý, ale v mnohém ohledu úctyhodný western, decentní podobně jako jeho hlavní hrdina - štramák, džentlmen, apoštol nenásilí, bijec do umdlení a zdatný podnikatel v jednom těle. Ústřední postavou je pro mě ovšem staroušek Rufus. ()

Ebleble

Skvělí herci, skvělý scénář, hudba, kamera, režie, prostě jestli je něco FILM, je to tenhle. A jako bonus kůň komediant. ()

Navštivte Noc v Hollywoodu

Navštivte Noc v Hollywoodu