Kino

Kino premiéry

V kinech od 30.9.2017

V kinech od 28.9.2017

V kinech od 21.9.2017

V kinech od 16.9.2017

V kinech od 14.9.2017

V kinech od 13.9.2017

V kinech od 7.9.2017

V kinech od 2.9.2017

Komentáře k zobrazeným filmům

 • xxmartinxx -
  Nejsledovanější (2017)
  ** 18.9.2017

  Rád bych se podíval na film, který youtuberství vysvětluje a dochází k pozitivnímu závěru (pro mě něco stěží představitelného). Bohužel Nejsledovanější k němu dochází jen proto, že klouže po povrchu, nepokládá opravdu palčivé otázky a nepoukazuje na opravdové problémy - zcela propadá té jízdě, kterou zažívají hrdinové, a odmítá si vůči ní udělat víc než jen předstíraný odstup. Přitom do neposkytuje odpověď ani na otázku: Proč na to děti koukají a co ti lidi umí? Kritiku to odmítá a vysvětluje výhradně jako generační nepochopení - přitom to je především svědectvím absurdní prázdnoty youtuberství, kterou by to chtělo vyvrátit. PS: Na anglicky mluveném youtubu sleduju nemálo pořadů, nejsem proti té platformě vymezený, ale jde vždy o youtubery, kteří se rozvíjejí v nějakém konkrétním oboru, něco umí a něco vědí - prázdnota lidí představených tímto dokumentem není prázdnota platformy, ale jen její české do sebe zahleděné, sebereflexe neschopné reality. A vzhledem k tomu, že tenhle dokument je jejich mluvčím, ne jejich pozorovatelem (k čemuž jde dojít i na základě vyjádření tvůrců), vztahuju tuhle kritiku i na Nejsledovanějšího. 40 %

 • POMO -
  Americký zabiják (2017)
  ** 13.9.2017

  Ďalší zbytočný young-Jack-Ryan-wanna-be klon túžiaci po Bourneovom úspechu. Trailer klamal, o love na džihádskych teroristov je to iba prvú štvrťhodinu, ktorej kraľuje fakt silná plážová scéna. Zvyšok filmu je o rutinnom stopovaní výrobcov nukleárnej bomby, ktoré kvôli klišé, (ne)súvislostiam a nezaujímavým postavám prezývate. Čo očakávali tak zvučné producentské mená od tak slabého scenáru?? Hlavný klučina priemer (potivník Taylor Kitsch lepší) a Michael Keaton si z toho pamätá iba výšku honoráru.

 • Tuxedo -
  Dobrý časy (2017)
  **** 13.8.2017

  Coeni na speedu. Velmi povedené, ale hlavně nutno říct, že soudržné, scenáristické cvičení na téma „jak moc se může jednoduchý plán zvrtnout“. Skvělý Pattinson hraje ukázkového šarmantního zmrda, který vidí příležitost na každém rohu, a tak posouvá děj nečekanými směry. Až úplně na podlahu sešlapuje pomyslný pedál divoký vizuál a přeřvaný synťákový podkres.

 • pan Hnědý -
  O těle a duši (2017)
  **** 23.6.2017

  Síla. Ohlasy z Berlinale nelhaly. Prožitek hlavně fyzický. Příběhově dost absurdní, ale ve výsledku jde o myšlenkový a poctivý žánrový film. Maďarsko se poslední roky neuvěřitelně zvedá (Lily Lane, Saul Fia). [Aff, 2017]

 • Adrian -
  Wind River (2017)
  ***** 13.2.2017

  Nie je to dokonalé, Sheridan je (zatiaľ) lepší scenárista ako režisér, ale to postupné budovanie napätia k vrcholnej scéne filmu, skvelé herecké výkony a tá ATMOSFÉRA tie malé nedostatky v mojich očiach spoľahlivo potlačili.

 • Jara.Cimrman.jr -
  Brazil (1985)
  **** 25.1.2016

  "Mohlo by vám tu hořet a já bych nesměl pustit vodu, dokud bych nevyplnil formulář 27B/6." Tak je to správné. V papírech musí být pořádek. S tímto snímkem je to však poněkud složitější, neboť má oblíbená byrokracie tentokrát tvoří pouze malou část průniku filmové totality s výtvarným uměním, paranoiou, strachem z odpovědnosti, symbolismem, terorismem, futurismem a nejedním dalším -ismem. Pro mne to nebylo smyslově zcela jednoduše uchopitelné poselství, ale zachytil jsem při něm nejeden náznak geniality, kvůli kterým snímek rozhodně stojí za zhlédnutí. Mám na mysli třeba psací stroje propojené s monitorem, výborný fórek s nekrofilií či obžalobu obsahující i plýtvání časem a papírem ministerstva. Je-li zkrátka libo špetku totality, tak tuto mohu vřele doporučit.

 • whack -
  Planeta opic (1967)
  ***** 30.7.2012

  Cornelius (čte z posvátných svitků opic): "Varuj se bestie Člověka, neboť on je spřeženec Ďábla. On jediný mezi božími primáty zabíjí ze sportu, pro potěšení nebo z chamtivosti. Ano, on zabije bratra svého, aby získal půdu jeho. Nedopusťte, aby byly jeho počty vysoké, neboť obrátí v poušť domov svůj i váš. Střeste se ho; zažeňte ho zpátky do džungle, neboť on jest poslem smrti." Dr. Zaius: „Lidská moudrost jde ruku v ruce s idiotstvím. Je hrozba. Chodící morová nákaza."

 • ORIN -
  Cesta na Měsíc (1902)
  ***** 13.3.2007

  Pionýr kinematografie Georges Méliès vytvořil ve své době velmi dlouhé, trikově a technicky výjimečné dílo, které by se dalo s jistým přitažením za vlasy označit jako prví sci-fi v dějinách filmu. Takhle si to Jules Verne zcela jistě představoval. [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

 • Hellboy -
  Matrix (1999)
  ***** 8.11.2004

  Nejen jednoznačně nejoriginálnější film 90. let, ale i jeden z nejlepších filmů celé historie kinematografie. Matrix je dokonalý film, který zažil zcela oprávněně obří popularitu. Stejně jako v případě třeba Temného rytíře se nejedná o hype, ale skutečnou kvalitu. Matrix je revoluční. Nejde mu nic vytknout. Perfektní režie, perfektní scénář, skvělé herecké výkony, dokonale použitá hudba... A navíc, Matrix nestárne:)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace