Reklama

Reklama

Eduard Bindas

nar. 03.01.1926
Strážske, Slovensko, Československo

zem. 28.10.2012 (86 let)
Bratislava, Slovensko

Biografie (1)

Absolvoval Strednú obchodnú akadémiu v Humennom. Počas rokov 1947 – 1949 vyštudoval herectvo na Štátnom konzervatóriu v Bratislave, kde sa taktiež stal členom štúdia Národného divadla. Od roku 1950 sa stáva súčasťou činohry Štátneho divadla v Košiciach, kde pôsobil ďalších 5 sezón. Hosťoval taktiež v Divadle Petra Jilemnického v Trnave a Armádnom divadle v Nitre.V rokoch 1958 až 1990 bol Eduard Bindas členom činohry Novej scény v Bratislave. Počas svojej bohatej… (více)

Zajímavosti (4)

Galerie (14)

Reklama

Herec

Filmy
2006

Ábelův černý pes (studentský film)

1996

Modrá ruža (TV film)

1993

Handrigula (TV film)

1992

Pavilón číslo 6 (TV film)

1989

Barón (TV film)

 

Neistá sezóna (TV film)

 

Nočný spev (TV film)

 

Reverend (TV film)

1988

Angličtina (TV film)

Reklama

Reklama

 

Ja to vybavím (TV film)

 

Kariéra (TV film)

 

Zlatá panna zo zlatého vajca (TV film)

1987

Rozprávienka vtáča zlaté (TV film)

 

Skúška vedenia (TV film)

1986

Kométa (TV film)

 

Vynález (TV film)

1985

Bankinghouse Khuwich and comp. (TV film)

 

Deti (TV film)

 

Kráľovná noci v kamennom mori (TV film)

 

Kto odhodil? (TV film)

 

Poklad (TV film)

 

Pro forma... (TV film)

 

Raz, dva, tri (TV film)

 

Škriepnici (TV film)

1984

Keď jubilant plače (TV film)

 

Plná náruč vzduchu (TV film)

 

Súťaž o milión (TV film)

 

Vivat academia... (TV film)

 

Škriatok Kuzma (TV film)

1983

Návraty (TV film)

 

Palculienka (TV film)

 

Pozadí (TV film)

 

Upratovanie (TV film)

 

Zajac na diaľnici (TV film)

 

Šanca (TV film)

 

Škandál (TV film)

1982

Otvorený účet (TV film)

 

Špina za nechtami (TV film)

 

Živý sen (TV film)

1981

Autoservis (TV film)

 

Dve slobodné bez záväzku (TV film)

 

Nápadníci (TV film)

 

Ten okamih patril mne (TV film)

1980

Aký požičaj, taký vráť (TV film)

 

Baranček rovno z rozprávky (TV film)

 

Druhovia (TV film)

 

Posledný súd Michelangela Buonarrotiho (TV film)

 

Človek nikdy nevie (TV film)

1979

Bitka o Van Gogha (TV film)

 

Jubilejné spomienky (TV film)

 

Kresadlo (TV film)

 

Moment kritického zaťaženia (TV film)

 

Olejkár (TV film)

 

Už je tu jeseň (TV film)

 

Železné ruky (TV film)

1978

Ežo Vlkolinský (TV film)

 

Gábor Vlkolinský (TV film)

 

Koníček Hrbáčik (TV film)

 

Nie

 

Poéma o svedomí I., II.

 

Poštár Lábus (TV film)

1977

Ako sa Štrbania s Važťanmi o bujaka Šándora pasovali (TV film)

 

Druhá láska (TV film)

 

Priateľka mojej dcéry (TV film)

 

Zlatá réva

 

Červený muškát (TV film)

 

Železný zákon (TV film)

1976

Americká tragédia (TV film)

 

Balada o uznaní (TV film)

 

Do posledného dychu

 

Karambol (TV film)

 

Keď zašumia biele brezy (TV film)

 

Kongres v Neapole (TV film)

 

Na priamej linke (TV film)

 

Nad ránom (TV film)

 

Pozor, ide Jozefína!

 

Poľovnícky trojlístok (TV film)

 

Rok má šesť dní (TV film)

 

Rok v Bystrici (TV film)

 

Stroskotanie Danubia (TV film)

 

Svadobný dar (TV film)

 

Zlatá runa (TV film)

 

Červené víno (TV film)

1975

Bunda (TV film)

 

Cik-Cak (TV film)

 

Ešte sa nevraciam (TV film)

 

Fantastická žena (TV film)

 

Karol Ketzer (TV film)

 

Maturita... a čo ďalej?

 

Muži, ktorým patrí svet (TV film)

 

Môj prvý prípad (TV film)

 

Nemám čo povedať (TV film)

 

Pohár Pernodu (TV film)

 

Pomsta (TV film)

 

Posledný prípad advokáta Saint Ponsa (TV film)

 

Simultánka s Aľjochinom (TV film)

 

Vzbura v ulici Sycamore (TV film)

 

Zrnko prachu (TV film)

 

Život na úteku

1974

Buddenbrookovci (TV film)

 

Džbán plný ambrózie (TV film)

 

Medvedia tlapa (TV film)

 

Naša stará mama (TV film)

 

Netopier (TV film)

 

Nešťastník (TV film)

 

Oslava (TV film)

 

Sklené oko (TV film)

1973

Jaltská konferencia 1945 (TV film)

 

Kamaráti (TV film)

 

Malomocenstvo (TV film)

 

Prípad krásnej nerestnice

 

Slávna chvíľa tichého života (TV film)

 

Statky zmätky (TV film)

 

Teheránska konferencia 1943 (TV film)

 

Teta z Paríža (TV film)

 

Timon Aténsky (TV film)

 

Vášeň vidieckeho herca (TV film)

 

Víťazný pád (TV film)

 

Will Shakespeare (TV film)

 

Ďalej to ide ako po masle (TV film)

1972

Janko Búrka (TV film)

 

Komisár je dobrák (TV film)

 

Nečakaná návšteva (TV film)

 

Predstavenie vo Fordovom divadle (TV film)

 

Susedia (TV film)

 

Výťah (TV film)

 

Zbabelá (TV film)

 

Zlaté rukavice (TV film)

 

Červené víno (TV film)

 

Človek na moste

 

Ďaleko je do neba

 

Šagrénova koža (TV film)

 

Žiarlivosť (TV film)

1971

Hviezdy a patróny (TV film)

 

Krompašská vzbura (TV film)

 

Malý omyl (TV film)

 

Mŕtve duše (TV film)

 

Nahá s husľami (TV film)

 

Postupimská konferencia 1945 (TV film)

 

Rozsudok (TV film)

 

Čarodejný nápoj (TV film)

1970

2x1 (TV film)

 

87. revír (TV film)

 

Kráľ sa zabáva (TV film)

 

Ministerstvo mravopočestnosti (TV film)

 

Model upír (TV film)

 

Vrah je medzi nami (TV film)

 

Vrahom je Fox (TV film)

 

Zločin slečny Bacilpýšky

1969

Hodina nad cudzím hrobom (TV film)

 

Hra o slobode (TV film)

 

Je Mary Duganová vinná? (TV film)

 

Plakalo baby (TV film)

 

Prípad jasnovidca Hanussena (TV film)

 

Rodáci (TV film)

 

Tma (TV film)

1968

Ja, babička, Iliko a Ilarion (TV film)

 

Niet inej cesty

 

Sladký čas Kalimagdory

 

Traja svedkovia

1967

Biela (TV film)

 

Červená Roza (TV film)

1966

6. júl (TV film)

 

Canarisova krvavá hviezda (TV film)

 

Majster kat

 

Panna zázračnica

 

Škandál v Melodias banke (TV film)

1965

Kde leží naša bieda (TV film)

1964

Granátová náramnica (TV film)

 

Sám vojak v poli (TV film)

 

Šesť postáv hľadá autora (TV film)

1963

Jánošík I., II.

1962

Keď chýba trombón

 

Polnoc bude o päť minút (TV film)

 

Vrátim sa živý (TV film)

 

Žena v baraku (TV film)

1961

Rodina Vidorovcov (TV film)

1960

Trinásťroční

1959

Kapitán Dabač

 

Skaly a ľudia

1958

V hodine dvanástej

1950

Boj sa skončí zajtra

TV seriály
2008

Mesto tieňov

 

Záchvat ľudskosti (S01E01)

1989

Roky prelomu

 

Bez výstrelu (E05)

 

Suché leto, horúca jeseň (E04)

 

Studená vlna (E03)

1987

Stará cihelna

1985

Písečná potvůrka

1981

Stalo sa pozajtra

 

Stratená melódia

 

Tajomstvo zázračného obrazu (E07)

 

Čarovná flauta (E06)

 

Dolapenie (E05)

  více epizod (4)
1979

Bakaláři

 

Králík na smetaně (S08E18)

1978

Výmysly uja elektróna

1977

Útek zo zlatej krajiny

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Črty zo života

1976

Miesto v dome

 

Kto krúti kolotoč (E02)

 

Zlatá brána (E01)

 

Neporaziteľná Vilma

1975

Bakalári

 

Banícke rozprávky

 

Tridsaťdeväť stupňov v tieni

1973

Babička to zariadi

 

Fabrika Italiana (E03)

 

Veľký obchod (E02)

1972

Dobrodružstvá Budzogáňa, zbojníckeho kapitána

1971

Sedem múdrych majstrov

 

Zaprášené histórie Ema Bohúňa

1969

Príbehy z lepšej spoločnosti

1967

Zrkadlo občana Pokorného

Dokumentární
1998

Dejiny európskej hudby (TV seriál)

1985

Pohlavné choroby - vypravěč

 

Štyridsiate zastavenie - vypravěč

Divadelní záznam
1980

Macbeth

1976

Slečna z Maxima

1975

Neznámy

1972

Šťastné dni nešťastného človeka

1971

Obchodník s dažďom

1969

Kaviár alebo šošovica

 

Pozvanie na zámok

1964

Všetko naopak

Host

Ovládací panel

Fanklub

(5)

Reklama

Reklama