Reklama

Reklama

David Heyman

nar. 26.07.1961 (60 let)
Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie (1)

David Jonathan Heyman je britský producent a herec.Narodil se jako syn producenta Johna Heymana a herečky Normy Heyman. Vystudoval Westminster School, a poté se rozhodl studovat v zahraničí. Získal stipendium na Harvadu, kde vystudoval dějiny umění.David Heyman začal svou filmovou kariéru v USA jako asistent producenta filmu Cesta do Indie. V roce 1986 získal místo jako kreativní tvůrce společnosti Warner Bros. V 80. letech se stal také viceprezidentem studia… (více)

Videa (1)

Zajímavosti (5)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

  • Závěr filmu obsahuje stejný epilog jako v knize, kde se objeví starší Harry (Daniel Radcliffe), Ron (Rupert Grint) a Hermiona (Emma Watson). Producent David Heyman se strachoval, že bude muset do těchto rolí použít jiné herce, protože si nebyl jistý, jestli by 20letí herci namaskovaní jako 40letí nevypadali směšně. S klidným svědomím se mohl rozhodnout, že scénu natočí se současným triem, až po zhlédnutí filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008) a techniky, kterou v něm použili. (HappySmile)

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

  • Většina jmen z gobelínu s rodokmenem Blacků nebyla v knize nikdy zmíněna. Producent David Heyman proto požádal spisovatelku J. K. Rowlingovou o vytvoření alespoň několika jmen pro filmové účely. O hodinu později dostal její reakci, obsahující několik generací rodiny Blacků včetně dat narození, úmrtí i svateb. Nástěnný koberec pak čítal na 70 členů. (ricky4)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

  • Režisér Alfonso Cuarón a producent David Heyman měli ohledně některých scén určité spory. Jeden z nich se týkal momentu, kdy Harry Potter (Daniel Radcliffe) promění tetu Marge (Pam Ferris) v balón, pak z domu Dursleyových uteče a najednou má pocit, že ho někdo sleduje. Na pár vteřin zahlédne obrovského psa s pichlavým pohledem a zkrvavenou tlamou. A právě záběr na onoho psa už byl podle Heymana za hranou. Ve filmu se proto blýsknou jen oči psa, aby snad malí diváci neměli noční můry. (freddy)

Galerie (8)

Reklama

Producent

Herec

Host

Ovládací panel

Reklama

Reklama