Reklama

Reklama

David O. Selznick

David O. Selznick

nar. 10.05.1902
Pittsburgh, Pennsylvania, USA

zem. 22.06.1965 (63 let)
Hollywood, Los Angeles, California, USA

Zajímavosti (8)

L’amant de Lady Chatterley (1955)

  • Knižní předloha vzbuzovala zájem hollywoodských producentů mnoho let, navzdory zákazu vydanému ministerstvem USA. Když se v roce 1932 producent Nicholas Schenck pokusil titul zaregistrovat, Will Hays (Haysův kodex) mu v tom zabránil. V roce 1950 scénář předložený  Davidem O. Selznickem zavrhl šéf Produkčního kodexu J. Breen. (zzzw)

Casablanca (1942)

  • Ingrid Bergman (Ilsa Lund) byla smluvně vázána k produkční společnosti Davida O. Selznicka. Producent Hal B. Wallis z Warner Bros. za ním poslal scenáristy, bratry Juliuse J. a Philipa G. Epsteinovi, aby ho přemluvili k zapůjčení herečky. Po 20 minutách vysvětlování to prý vzdali se slovy: „K čertu! Vždyť je to stejná sračka jako Alžír!“ a Selznick kývnul. Warner Bros. na oplátku souhlasili, že Selznickovi propůjčí služby herečky Olivie de Havilland. (džanik)

Jih proti Severu (1939)

  • Ačkoli film dávala dohromady celá řada tvůrců včetně několika režisérů a scenáristů, hlavním mužem v pozadí byl nezávislý producent David O. Selznick. Ten byl projektem doslova fanaticky pohlcen. Puntičkářsky ho kontroloval do nejmenších podrobností, přestože ho dokončoval naprosto vyčerpaný, závislý na amfetaminech. (Cimr)

Jih proti Severu (1939)

  • Problematická se ukázala scéna, ve které na konci filmu Clark Gable jako Rhett pronáší větu, ve které se vyskytuje slovo "zatraceně" (damn). V té době to byl sprostý výraz. Producent David O. Selznick musel odletět do New Yorku za "věhlasným" strážcem morálky W. H. Haysem. Protože na výrazu trval, musel zaplatit pokutu 5 tisíc amerických dolarů za porušení etického kodexu. (KIT.HL)

Producent

Scenárista

Režisér

Herec

Host

Střihač

Filmy
1928

Forgotten Faces

Ovládací panel

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama