Reklama

Reklama

Janusz Kamiński

Janusz Kamiński

nar. 27.06.1959 (63 let)
Ziębice, Województwo dolnośląskie, Polsko

Biografie (1)

Janusz Zygmunt Kaminski se narodil 27. června 1959 V Ziembice v Polsku. Jeho práce za kamerou začala spíše na neznámých filmech jako Divoký svět a Na hranici smrti. Zlom přišel v roce 1993, kdy se spojil se Stevenem Spielbergem na filmu Schindlerův seznam. Jeho černobílá kamera dodala filmu velice realistický, dokumentární dojem a dokonce mu vynesla prvního Oscara. Od té doby pracuje se Spielbergem na všech jeho filmech. Jeho práci mohli diváci vidět např. ve… (více)

Zajímavosti (4)

Pokoj (2003)

  • Sandy Schklair pracoval na filmu oficiálně jako dohled nad scénářem, nicméně podle rozhovoru, který poskytl Proudly Resents, v podstatě vykonával práci režiséra, zatímco Tommy Wiseau se soustředil na hlavní roli a produkci. Schklair natočil veškeré interiéry kromě milostných scén Johnnyho (Tommy Wiseau) a Lisy (Juliette Danielle). Wiseau odmítá uznat Schklairův nárok a nekomunikuje s ním, což je podle Schklaira způsobeno tím, že odešel z natáčení krátce před koncem, když dostal nabídku spolupráce s Januszem Kamińskim. Schklairovi podle jeho vlastních slov nejde o peníze, nicméně nemá rád lháře. Dále také zmiňuje řadu bizarních historek z natáčení, například scénu na střeše, kterou bylo nutné nesčetněkrát opakovat, protože Tommy Wiseau nebyl schopen pochopit, že se na Grega Sestera (Mark) musí nejprve podívat a pak jej teprve pozdravit. (L_O_U_S)

Amistad (1997)

  • Kameraman Janusz Kaminski sledoval cestu otrokov k slobode tým, že osvetľoval štyri scény na súde znateľne inak. Najprv volil zelené, nejasné osvetlenie a nevýraznú kameru. V záverečnej scéne odohrávajúcej sa na Najvyššom súde pritvrdil výrazným osvetlením a plynulejším pohybom kamery. (Biopler)

Galerie (7)

Reklama

Kameraman

Režisér

Filmy
2021

American Dream

2007

Hania

2000

Ďábel přichází

Seriály
2014

The Divide - Zlom

2011

Událost

 

Face Off (E15)

Krátkometrážní
2013

Making a Scene

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1 031)

Reklama

Reklama