• Krátkometrážní

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

1. série - 90 %. Běžte všichni do hajzlu, vám se člověk nezavděčí.

All of Us Are Dead (2022) (seriál)

1. série - 80 %. Ne tak originální a výpravné jako nedávné Kingdom, ale zato plné mnohem lidštějších a sympatičtějších postav, u kterých jsem si - v rámci korejské nejen seriálové tvorby vůbec poprvé - relativně brzy zapamatoval jejich jména. Doufám v zatím nepotvrzenou druhou sérii, prostor na ní tenhle svět rozhodně nabízí.

Peacemaker (2022) (seriál)

1. série - 85 %. Z nenápadného černého koně komiksové TV sezóny zábavnějším počinem, než cokoliv z toho, co v poslední době nabídl konkurenční MARVEL. - Za úvodní intro se mi chce přidat samostatnou hvězdu navíc.

Daredevil (2015) (seriál)

1. série - 85 %. "Not everyone deserves a happy ending." 2. série - 80 %. Tam, jde první série disponovala komplexním a relativně realistickým antagonistou v podobě Wilsona Fiska, druhá série představuje mnohem přímočařejšího Punishera a... bandu nesmrtelných ninjů. Moje patnáctileté, pravděpodobně i dvacetileté já by zaplesalo, ale asi už stárnu a těším se na návrat Fiska ve třetí sérii. 3. série - 90 %.

Arcane (2021) (seriál)

1. série - 80 %. Hrou nedotčen úplně nesouzním se zdejším hodnocením, slušná zábava to ale je a minimálně animace a voice acting jsou opravdu perfektní.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Kdybych nedlouho před tím neviděl Drtivý dopad, asi bych nebyl tak kritický, nicméně takhle se jedná o zoufale neoriginální ptákovinu, která oproti svému více jak dvacet let starému předchůdci nenabízí nic nového - a to ani na příběhové, ale dokonce ani na trikové úrovni.

Spider-Man: Bez domova (2021)

[Může obsahovat implicitní spoilery] - Objektivně je to kolem 80 %, mouchy ten film má a není jich málo - některé postavy jsou značně nevyužité, některé jsou spíš mluvícími kulisami než skutečnými charaktery, typického Marvel humoru je místy až příliš a závěrečný střet by se mohl odehrávat za světla. Subjektivně si ale těžko představit povedenější love letter pro fanoušky Spider-mana, kteří přečkali ne úplně povedené závěry předchozích sérií, aby se jejich kulminace dočkali o roky později. - Spider-Verse je lepší film, ale víc památných scén a intenzivnější fan service nabídne MCU.

TY (2018) (seriál)

1. série - 90 %. "I really thought you two were endgame." 2. série - 80 %, 3. série - 85 %, 4. série - 80 %.

Show Jerryho Seinfelda (1989) (seriál)

1. série - 75 %. "Who figures an immigrant's going to have a pony?" Zbytek sérií se pohybuje kolem 80 %, přičemž kromě krátké, nezábavné a naštěstí rychle opuštěné linky s přesunem Kramera do Kalifornie nikdy pod tohle číslo neklesl. Závěr, ve své době poměrně odsuzovaný, s odstupem času krásně ukázal, co za bandu asociálních maniaků jsme devět sezón sledovali.

Major Grom: Morový doktor (2021)

75 %. Je velká škoda, že zrovna ruská variace na americký superhrdinský žánr si postupně odškrtává snad všechna jeho dostupná klišé.