• Thriller

Karanténa smrti (2022)

To jsem přesně potřeboval no, po takový době, opět slyšet a vidět ty coviďácký sračky. Scénárista Vřískotů, nepřišel vůbec s ničím novým, tohle je prostě Vřískot SARS-CoV-2. Dvě - tři povedené mordy, jinak mě to moc ničím nezaujalo, na Gideon Adlon se ještě jakž takž dívat dalo, no ta její kámoška byla na pěst. A do kolen, mě pak dostala ve finále ta kreténská rodinka - #pařbapřikoncisvěta #srátnato #Covidmámuprdele #2020jepěkněnahovno #srátnacovid. Háhá. Haleluja, chvalte Pána. Slabší tři.

V/H/S/99 (2022)

Tak tohle se hodně nepovedlo a to jsem se na 99tku dost těšil, protože předchozí V/H/S/94, byla velká Hororová paráda. Už ten úvod, byl pro mě tak extrémně nezáživný, že jsem si říkal, pokud nebude další povídka o dost lepší, tak to snad i vypnu. Naštěstí ta druhá (pohřbena za živa) měla něco do sebe. Ani nebudu ztrácet čas, abych tu komentoval a hodnotil každou tu povídku. Za zmínku stojí pouze právě ta druhá povídka a ta televizní dětská show, taky nebyla špatná, až na to debilní finále. Za mě veliký zklamání, doufám ale, že další VHSka se povede, no těšit se už radši nebudu. Slabé dvě hvězdy.

Pervert! (2005)

Nehorázná ptákovina a to doslova. Párkrát jsem se zasmál (nakopnutí dítěte, šprcka v hrníčku), ty (porno)herečky ale teda nic moc, no každá tu alespoň ukáže své přednosti a jako za Horor bych to teda nepovažoval. Jedná se spíš o ujetou, mírně nechutnou, lehce erotickou blbůstku, s plastelínovým "zabijáckým" penisem. Ještě teď kroutím hlavou nad tím, co jsem to vlastně viděl. Ale, lepší dvě * (62. hodnocení) (edit - po 24 hodinách, mi jedou v hlavě stále některé scénky, ono vlastně, když si to někdo pustí s kámošema po špeku, tak se budou tlemit ještě 14 dní. Zvednu nakonec mírně hodnocení na 3*, byla to docela prdel)

Puppet Master: Doktor Death (2022)

Jen taková menší epizoda do té už  tak dost rozrostlé série Puppet Master. Před rokem jsem na tenhle Horor narazil poprvé a rovnou na třináctý díl Puppet Master: The Littlest Reich, který byl naprostou peckou a určitě ho doporučuji. Tenhle Doktor Death je o dost lacinějším dílem, ale i tak to má stále své loutkařské kouzlo. Jediné co se mi opravdu nelíbilo, byly ty přidané efekty (déšť, pozadí hotelu apod.) Potěší krátší stopáž, VHSková atmosféra filmu, rozpočet je tu hodně znát, na nějaké lepší Gore prostě nebylo, ale i tak se tu najde několik povedených scén, hlavně v závěru a ta bloncka nakonec ty kozy taky ukáže. Nic jsem od toho nečekal, takže za mě nakonec dobrý. (14. hodnocení, 3. komentář)

The Retaliators (2021)

Nesympatický fotr pastor, kretén bačkora, už od prvního pohledu. Jinak celkově celý film, má děsný look i atmosféru, takový ten televizní Horor, z Kanadské produkce. Gore nezajímavý a málo. Hvězda alespoň, za ten závěrečný fight a za toho plešouna, ze kterého šel celkem strach.

Top Gun: Maverick (2022)

Před pár dny, jsem si neplánovaně udělal opáčko prvního dílu, takže bylo konečně na čase zhlédnout i tohle pokračování. Naprostá pecka, akce našlapaná, Cruise excelentní, hudba parádní, extrémně emocionální ! Nejsem fanouškem stíhaček, letadel a podobně, ale v každé takové kategorii, je vždy jeden klenot a v té letecké to je právě Top Gun: Maverick.

Šílená noc (2022)

Po brutální stránce, klasický, dobrý Wirkola. Fight Santy ve stodole, za mě top scéna. Každopádně, kromě Harboura, bylo obsazení těžce nesympatické, občas šíleně klišoidní, některé scény ultra dětinské a co se týče humoru - párkrát jsem se lehce pousmál. No, že jsou ty Vánoce, tak jednu hvězdu přihodím, aspoň teda za tu příjemnou, Vánoční hudbu a atmosféru.

Vlčí lov (2022)

No, tak nám to letos vyhrála na plné čáře Asie. Nejbrutálnější Horor samozřejmě The Sadness (Tchaj-wan), nejlepší Hororová Komedie Zhanym, ty ne poverish (Kazachstán) a nejbrutálnějším akčňákem tenhle Project Wolf Hunting z Jížní Koreje. Těžkej masakr, kde krev stříká po hektolitrech. K postavám si sice žádné sympatie nevytvoříte a kdo je tou hlavní, zjistíte až v samotném závěru, ale tady stejně o nic jiného nešlo, než jen prostě naservírovat dívákům krvavé orgie. Ten mutant alias univerzální voják, byl fakt našlapanej. (81. hodnocení)

Christmas Bloody Christmas (2022)

Tak jsem letos udělal výjimku a místo každoročních Pelíšků, jsem si na Štědrý večer, nandal doslova Vánoční Horor. Od Begose, jsem viděl všechny jeho filmy (s tímhle jich má pět) a i po tomhle Slasheru, zůstává na prvním místě, jeho vynikající prvotina Almost Human. No a když se tak koukám a osvěžuji si pohledem jeho čtyři předešlé Horory, tak se zřejmě tenhle santa zařadí, jako druhý nejlepší Begosův film. Každopádně, ta první půlhodinka, mě moc nebavila, rozebíral se tady hudební žánr, který jde absolutně mimo mě, takže zívačka, no pak se to během lízačky pěkně rozjelo v celkem pěkný masakr. Gore, vzhledem k režisérovo ultra béčkové tvorbě povedený, jasně, bylo to občas až úsměvný, ale co (po pár skleničkách vodky, jsem opravdu střih, kameru apod. vůbec neřešil). Jeho už klasický filtr, mě nepřekvapil a nevadil, Riley Dandy, celkem solidní buchta (ukáže postavičku, ve spodním prádle) no a téměř nesmrtelnej santa, který mě už ale v závěru začínal srát, když se po miliontý postavil na nohy. Christmas Bloody Christmas, určitě není tou pravou, Hororovou peckou, kterou bych si  pravidelně pouštěl o Vánocích, ale rozhodně se jedná o režisérovo povedenější kousek. No, přál bych si teď pro změnu vidět, jako další jeho Horor, nějaký letní camp masakr. (95. hodnocení)