Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

// Wes Bell už by měl rychle natočit něco mimo svět Labyrintu, protože jeho vizuální pojetí a akční scény mě začínají bavit čím dál, tím víc. Úvodní flashbacková scéna si mě zaháčkovala a pak to byla Labyrintovsky tradiční adrenalinová podívaná, na jakou jsem se těšil už od minulého dílu. Jasně, příběh se začíná lehce komplikovat a občas je potřeba se zastavit a nechat postavy ho složitě vysvětlovat, aby to alespoň trochu dávalo smysl, ale když nad tím moc nepřemýšlíte a raději se jen bavíte a držíte sedačky, plní očekávání, co přijde dál, funguje to výborně. Komplexnost Harryho Pottera asi už nedostanu, rozhodně to ale nakopává zadek vybíleným Hunger Games a všem ostatním teenage ságám, se kterými jsem se doposud setkával. Za mě tedy palec nahoru a na další díl se budu opět moc a moc těšit.

Nebezpečné pokušení (2015)

// 35 minut. Nejdelší předehra, jakou jsem kdy viděl. Pak dvě minuty wet hot steamy shower sexu a můj softcore porno zážitek v hl. roli s Keanu Reevesem a holy fucking shit Ana de Armas byl u konce. A ten zbytek? Vidět nechci a nepotřebuju :)

Děda se závazky (2015) (seriál)

// Neoriginální ale přesto svým způsobem milá story, která neklesá za každou cenu do sfér komedie a tu a tam nabídne divákovi náznak i něčeho trochu osobitějšího. Vyhlídky do budoucna přesto špatné, pilot nenabídl nic víc, než jednu hlavní postavu a jednu hlavní zápletku - a to je málo, to je dneska sakra málo. 5/10

Šéf (2011) (seriál)

// Úvod - Hell. Kitty. Yeah.

Marťan (2015)

// Marťan je důvodem proč miluji filmy a proč na ně tak rád chodím do kina. Perfektní Ridley Scott, skvělý Matt Damon, úžasně hrůzostrašný Mars. Velkolepý film, kterému do naprosté spokojenosti chybí jenom jedna věc. Říkám tomu *something extra* efekt. 8/10

Quantico (2015) (seriál)

// Jako já chápu, že když se seriál nemůže spolehnout na chytrý scénář, musí tvůrci alespoň přijít s nějakou jinou taktikou, jak diváka udržet u televize. Tady na vás prostě vysypou tolik zvratů, že než se z nich vyhrabete, je pilot u konce a vy ani nestačíte spočítat kolik věcí tam vlastně bylo špatně. No dobře, tak napůl to funguje... ale fakt musela hlavní postava být takhle emocionálně nevyrovnaná ženská? Chci říct... snad 6 různejch poloh (who cares, že v rámci logiky nedávají absolutní smysl) jenom v jediné epizodě! To by se s chlapem v hl. roli nikdy nestalo. 6/10

Scream Queens (2015) (seriál)

// Jako lehká oddychovka, která neurazí, pobaví a v rámci možností i znechutí to funguje. Jinak už je to ale opakování stokrát viděných parodií na stará (a nová) klišé, ve které krom zbitchovatělé Emmy Roberts nikdo víc nezaujme a při dnešní seriálové konkurenci si jen těžko dokážu oprávnit, proč bych to měl sledovat i dál. Pilot 6/10

Real Time with Bill Maher (2003) (pořad)

// S tímhle člověkem se dá poměrně často shodnout, a to hned na několika topicích... často je to ale taky celkem solidní idiot. Nikdo není perfektní a tenhle pořád je toho skvělým příkladem.

The Daily Show (1996) (pořad)

// Denní dávka světla do světa politického bizáru, jakým se v lednu 2017 staly Spojené státy americké.