Atlantida (2021)

// Italská artová odpověď na Rychle a zběsile 3 se čluny místo aut se zajímavou audiovizuální složkou a kupou scén, které bych chtěl vidět znova, a pak taky kupou scén, které už bych nikdy znova vidět nechtěl. Posledních deset minut je ultimátním testem divákovi trpělivosti a film u mě při nich spadl ze 7/10 na 5/10.

Ambulance (2022)

// Z toho ranku "komornějších" Bayů, kdy kamera obletí barák jen pětkrát za minutu místo desetkrát a ve filmu vybuchují pouze auta, ale už ne baráky nebo města, mě to překvapivě málo bavilo. Možná za to mohl divně uřvanej Gyllenhaal, kterýho mám sice hrozně rád, ale s tímhle přehráváním mě sral už v remaku Tísňového volání, nebo matní policajti, nebo strašně předvídatelnej scénář (já vím, divná stížnost u Baye, ale u 6 Underground jsem třeba tenhle problém neměl a naopak to považuju za zábavnou jízdu od začátku až do konce), tak či tak jsem ale nakonec u Ambulance pozornost neudržel tolik, jak bych asi měl. 6/10 P. S. Yahya Abdul-Mateen II by vlastně nebyl špatnej Bond. A Eiza González by nebyla ani trochu špatná bondgirl.

Westworld - Auspicia (2022) (epizoda)

// Špatný, ale především zbytečný. Westworld je seriál, kde výprava, hudba, kamera i herci dávno přerostli scénář Lisy Joy a Jonathana Nolana o takový parník, až to na začátku 4. řady působí chvílemi trochu nemístně. Spíš než první sérii Westworldu z toho mám dojem epizodního Person of Interest, a to fakt není dobře. V tuhle chvíli už ani nevím, jestli to ještě půjde zachránit, kdysi nová vlajková loď HBO ale ztratila veškerý lesk a šmrnc a to sledování začíná být fakt smutné.

Umbrella Academy - Série 3 (2022) (série)

// Not so guilty pleasure. Na jednu stranu zůstává Umbrella nadprůměrnou zábavou plnou vynikajících audiovizuálních nápadů a momentů, na tu druhou je to docela repetitivní a někdy až příliš výplňová záležitost, u které bych formát weekly epizod fakt nedal. Jako binge mi to ale překvapivě dost vyhovovalo, i díky tomu, jak mě třetí série nakonec vtáhla a kolikrát mi udělala radost, tak dávám celku slabších 7/10. Škoda, že se nepovedlo přimíchat do toho víc bizárů jako ze druhé série (missing Švédy), snížit počet epizod na 7-8 a přijít s novou zápletkou - pak by to totiž klidně mohlo být na současné špičce komiksové tvorby.

Banda - Herogasmus (2022) (epizoda)

// Jako finále Infinity War, akorát kdyby si předtím Iron Man a spol. udělali zastávku v bordelu. Krásný a poprvé jsem u toho seriálu cítil i silnější emoce.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

// Jako člověk, který miluje Pomstu Sithů, jsem zklamaný, že seriálový Obi-Wan nedostal výrazně lepší péči. A jako člověk, který cítil fyzickou bolest, když sledoval poslední hrané seriály z SW univerza, jsem šťastný, že aspoň ten Obi-Wan nestál za úplný... no. Druhá polovina série dokonce velmi povedená, zejména čtvrtá a poslední epizoda. Bavilo mě rozšíření hranýho lore, bavily mě herecký výkony, dramatický momenty, i kamera se místy blýskla. Škoda, že si nepozvali Lucase no. 7/10 a buďme rádi...

Spiderhead (2022)

// Nevím, odkud se vzala ta představa, že je Kosinski jakkoli výjimečný filmař, ale prosím, budiž tohle (a upřímně všechny ostatní jeho filmy kromě dvojky Top Gunu) důkazem, že je to fakt jen zručnej řemeslník. Asi jako Shawn Levy, když zrovna netočí Stranger Things. Trochu lepší Jonathan Liebesman. Duncan Jones, když má špatný den. Horší Neill Blomkamp s lepším agentem a více kamarády. You get the point. Tak aspoň že ten Hemsworth si tu mohl vyzkoušet novou polohu. 5,5/10

Starej chlap - I (2022) (epizoda)

// Kdybych mohl, tak si tohle píchám do žil. Teď už to jen šestkrát nepodělat a seriál roku mám v červnu jasnej.

Anatomie skandálu (2022) (seriál)

// Dobře natočený, průměrně zahraný a mizerně napsaný soudní drama z prostředí britské politiky. Od takových jmen člověk čeká víc, na binge ale kupodivu ok. 6/10

Ms. Marvel - Trable mileniálů (2022) (epizoda)

// Dobrý, ale zatím snad nejpomalejší rozjezd ze všech těch marvelovských seriálů. Reprezentace je důležitá a myslím, že jsem ještě nikde neviděl sympatičtěji vyobrazenou muslimskou rodinu než tady u Kamaly, ke konci jsem si dokonce pohrával s myšlenkou, že bych se chtěl začít učit mluvit urdsky. Bokem toho je to ale zatím jako epizoda teenage seriálu ze světa Avengers, ve kterém se ovšem nic superhrdinského ani jinak akčního nestane. Od režisérů třetích Mizerů jsem zkrátka čekal něco víc. Potenciál tam ale je, o tom žádná.