• Romantický

Rozluštěné poklady - Záhada zlatého bojovníka (2021) (epizoda)

Nález významného hrobu bojovníka z éry Mykénského Řecka, exempláře z Pylu dávají nahlédnout do střední doby bronzové. Éra kdy Mykénští Řekové prosperovali, kdežto Mínojci náhle záhadně mizí ze scény. Jenže vše je složitější, než pouhá vojenská konfrontace jedné kultury proti druhé. Skutečně kvalitní dokument představující nové informace.

Advokát (2022) (seriál)

Právník z Lincolnu se zpočátku jeví jako příliš lehká a nezajímavá zábava, jenže chyba lávky Manuel Garcia-Ruffo je charismatický právník, který se vzpamatovává z léčby závislosti a do klína mu spadne velká praxe po známém. Čeká ho velký případ, kde je obviněný klient podezřelý z vraždy dvou lidí a důkazy nikde. Nicméně Mickey Haller se pustí do práce, kromě hlavního případu řeší drobnější případy, a pokouší se usmířit se svoji ex Maggie McPherson (Neve Cambell). Nečekejte velký nátřesk, příběh se postupně buduje a představuje svoje charaktery. Napětí se stupňuje a vyšetřování vždy poodrhne pouze trochu oponu tajemna. Musím říct, že to tvůrci udělali velmi dobře, jak obsazení, tak celkově scénář, který umí překvapit. Rozhodně se rád vrátím do města andělů sledovat patálie Mickeyho Hallera...

Uncharted (2022)

Tom Holland je podle mě nejsympatičtější, nejschopnější mladý herec ze Západu za poslední dekády. Navíc je velmi talentovaný pro akci, tak uvidíme, co vznikne ze slibu Jackieho Chana, že spolu něco udělají. Uncharted je dobrodružný film, který spoléhá na nespoutanou akci, charisma svého hlavního hrdiny, Mark Wahlberg slušný výkon, zastínil ho ovšem Antonio Banderas jako bad guy, Sophia Ali zapadá do partičky také dobře. Trio má mezi sebou slušnou chemii, trocha srandy se daří, akce odbržděná, byť celkově si můžeme postěžovat, že film prostě není dostatečně originální a nemá vyloženě svojské nápady (když pomineme závěrečnou honičku). Nezlobil bych se za dvojku, ale chce to přidat na scénáři, OST co složil Ramin Djawadi se mi rovněž líbilo, takže za mě nadprůměr.

Teuksong (2022)

Zpočátku jsem byl krajně nedůvěřivý k námětu, který zcela nepokrytě vychází z https://www.csfd.cz/film/38102-kuryr/recenze/ Jenže Park So Dam je nejen roztomilá korejská myš, ale i docela schopná herečka, akční roli bych od ní nečekal, navíc podanou tak naturalisticky. Její job je doručit zásilku do cíle a kromě domácího kocoura se o nic nestarat. Kim Seo Won je malý kluk, o kterého nemá zpočátku zájem, ale vybudují si k sobě cestu. Jak většinou dětské herce a postavy nesnáším tak Jung Hyun Joo to zvládl dobře. Jsou tam kromě perfektních akčních scén i roztomilé momenty, sympatický Kim Eui Sung jako ředitel Beaek, nadřízený Eun Ha. Pár slušných hudebních tracků do podkresu, celková atmosféra mě vtáhla. Film graduje do velkého finále. Park So Dam je rozhodně zajímavá herečka, doufám, že se z rakoviny hrtanu brzy zvetí a bude hrát dál.

Spiritwalker (2020)

Kang Ian (Yoon Kye Sang) se nedokáže rozpomenout na to, kdo je, nebo co vlastně v Soulu dělá. Mění lidská těla jako ponožky, a postupně se snaží rozkrýt záhadu, kým původně byl, proč ho chtějí zabít. Dalším vodítkem je žena Moon Jin Ah (Im Ji Yeon), která mu však nepomáhá s jeho snažením, právě naopak. Film není user friendly, dokonce můžete tvrdit, že je zpočátku lehce zmatený, roztěkaný, ani technické provedení není něco extra. Jenže radím Vám, aby jste to vydrželi, to puzzle se začne postupně kompletovat, jednotlivé charaktery a jejich role v příběhu se propojují. Režisér je relativní nováček a poradil si s tématem dobře, vyřešil zápletku příběhu originálně, atmosféra tajemna, napětí je všudypřítomná. Yoon Kye Sang hraje perfektně svého hrdinu, Im Ji Yeon ve vedlejší roli potěší. Příběh je spletitý a překvapí (včetně občasného černého humoru a nenápadných vtípků režiséra), nikdy se nebudete nudit. Vše graduje do intenzivního akčního finále, za které by se nemusely stydět ani ty největší ikonické snímky jako The Man From Nowhere, apod.

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Unhinged right-wing fantasy revenge fantasy... (komentář jistých probuzených elit z USA, které nechápou, že tohle jeden z nejpopulárnějších seriálů USA současnosti, a ve filmech vládne zase Maverick, takže soudruzi nepochopili, že jejich výplody a politické nápady drtivou většinu populace nezajímají). Uvidíte našlapanou akční sérii o mariňákovi, který se snaží dopátrat proč jeho tým v Sýrii selhal a věci se čím dále více komplikují. Chris Pratt v hlavní roli září a baví mě, dává záporákům a systému na budku, ačkoliv není v úplně nejlepším stavu. Seriál si umí vybudovat solidní zápletku, postavy, vyšetřování se posouvá postupně kupředu, nic světoborného, jenže ono to skvěle funguje a vše jde jako na drátkách, protože se mi dlouho nestalo, abych dal seriálu reprízu, tak to myslím mluví za vše...

Majonaka otome sensó (2022)

Japonský klub rváčů? Student I (Ren Nagase) se na hodinách univerzitních kurzů literatury a cizích jazyků vyloženě nudí, tradiční kluby ho nelákají, kromě toho, kde hrají na schovku, tam má štěstí, že se ujme sympatická sempai (Elaiza Ikeda). Mnohem více ho však našeho studenta zaujme jeden pyroman a bombometčík v jednom - Black Suit (Tasuku Emoto). Konvenční hodnoty a styl života uvrhává našeho hrdinu do deprese, tak proč prostě nezničit Tokyo? Síla, rebelie a nekonvenčnost, to vždy zdobilo rukopis režiséra, Ken Ninomija nezklamal ani tentokrát. Naopak jeho zájem na pocity a beznadějný úděl mladé generace přitáhne podle mě ještě větší pozornost, než minulý titul Chiwawa (který byl až moc klipový a málo filmovým dílem).

Yue lao (2021)

Till We Meet Again je velmi zdařilá romantická komedie s dávkou fantasy a nezbytných klišé v rámci žánru, kdy je autorem zdařilého scénáře samotný režisér Giddens Ko. Můžete se těšit na originální nápady, vynikající herectví Vivian Sung i dalších představitelů. Film přivádí do posmrtného života mladého muže, který si po zásahu bleskem mnoho nepamatuje. Shi Xiao Lun (Kai Ko) však něco slíbil Hung Mi (Vivan Sung), jen se bude muset rozpomenout. V rámci své nové práce pracuje Shi Xiao Lun v oddělení boha lásky, jeho nová parťačky Pinky mu pomáhá s hledáním minulosti. V oddělení lásky je legrace a film působí velmi hravě svěže, postupně odhaluje střípky příběhu. Romantická linka je vtipná i dojemná, oba hlavní charaktery spojuje hafan Awu (německý ovčák). Film má perfektní vizuál, dokonale sedící hudební stopu, působí výpravně i komorně zároveň, nápaditost režiséra je evidentní od první minuty, stejně jako svérázný humor. Takový svébytnost je to, co filmový průmysl potřebuje. Vydrž trochu pomalejší tempo a nesourodý začátek, který neevokuje nic velkého, dočkáte se dramatu i  romance v luxusním balení. Přejme si, aby dementní zahraniční politika USA nezničila i další zemi, a Tchaj-wan pořád existoval v současné podobě. Repríza je nutnost a jsem nalomen na 5 hvězd, prosím sledovat do konce titulků!!!

Pětadvacet jednadvacet (2022) (seriál)

První dva díly seriálu mě rozhodně zahákovaly, potřeštěná hlavní hrdinka Na Hee Do (Kim Tae Ri) je naprosto neodolatelná, když začne řešit svoji stagnující kariéru šermířky. Potká v půjčovně mang mladíka Baek Yi Jin (Nam Joo Hyuk), který má pro její šílené eskapády pochopení, navzdory původnímu nedorozumění mezi nimi. Seriál přináší nostalgické ohlédnutí do konce 90.let, kdy v Koreji zuřila finanční krize, která zničila život mnoha lidem a rodinám. Seriál má neuvěřitelně povedenou nostalgickou atmosféru, emočně je vypjatý jako tituly z nulté dekády. Jenže on přidává něco navíc, mícha naprosto mazáckým způsobem romantické momenty, středoškolské třeštění party přátel (jakoby z anime, včetně plážového dílu!), sportrovní šerm a do toho naprosto vážné problémy a momenty reálného života. Uvidíte občas také trochu komedie, hlavně decentní romantiku, moc pěkně rozvinuté charaktery, tohle je skutečně drama žádná soap opera (nic proti nim, jen vysvětluji). Co mě na seriálu bavilo byl nejen výkon hlavní dvojky (Kim Tae Ri vypadá ve 32 pořád jako středoškolačka), hudba, ale také celkově povedená atmosféra, mix žánrů. Mínusem je, že po díle dvanáct cítím, že stopáž dílů je přetažená nad hodinu zbytečně (prostě to diváka moc vyčerpává a otupuje pozornost). Seriál díky přebytečné stopáži uplývá jakoby do ztracena, klidně mohl být o dva díly nebo hodně desítek minut kratší, finále jsem si přece jen představoval jinak, přesto památný seriál hodný reprízy.

Černý krab (2022)

Postapo scifi blízké švédské budoucnosti, kdy armáda těžce prohrává, ale jedna mise možná může ještě válku zvrátit... Ve filmu mě zaujalo nejen perfektní technické zpracování, ale především depresivní atmosféra. Postupné rozvinutí hlavního charakteru Caroline, která bojuje ze všech sil, aby dosáhla svého cíle. Akční scény na slušné úrovni, film si postupně buduje napětí, a když jakoby zdánlivě končí znova režisér popožene spřežení a umí připravit vypjaté finále s nádherně poetickou scénu v závěru. Režiséra Adama Berga budu rozhodně sledovat.