Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Třetí série - (9/10). Říjen byl ve znamení úžasných seriálů. Sex Education sice vyšlo už v září, ale dostal jsem se k němu až v říjnu. Opět jsem byl nadšený a okamžitě bych si dal další sérii. Láska Otise a Maeve postupem seriálu kvetla a sílila. Tohle je podle mě největší tahoun celého seriálu. Láska mezi dvěma lidmi. Nemusí to být nutně Otis a Maeve. Můžou to být Adam a Eric nebo Ola a Lily. Kdokoliv. V třetí sérii navíc poznáváme mnoho známých postav z jiných úhlů. Třeba já jsem si hrozně moc oblíbil Ruby, která byla po většinu seriálu namyšlená fiflena, ale v třetí sérii dostala hrozně krásnou, ale zároveň bolestivou dějovou linku a já doufám, že ve čtvrté sérii o ní zase trochu více uslyšíme. Bizarnost a oplzlost celé školy a nádechu seriálu jsou svým způsobem kouzelné. Je to taková image seriálu, která mu sluší a baví. Osobně bych tam uvítal méně LGBT prvků, ale to je asi jenom můj problém. Takže! FUCK THE PAIN AWAY! Nejlepší epizoda: Epizoda 5 (S03E05)

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

(10/10). Dokonalá záležitost. HBO opět ukázalo, že mrazivé thrillery jsou to nejlepší, co může nabídnout. Ať se podívám třeba na True Detective, který taktéž dokonalou záležitostí. Navíc tady to celé tahá Kate Winslet. Kate mě hrozně překvapila svým hereckým uměním a jak se opravdu stala Mare a měli jste pocit, že ona tou postavou opravdu žije. Skutečnost, že přinutila ostatní herce, aby se naučili pensylvánský akcent, tak to svědčí o naprostém odevzdání se. Příběh je mrazivý, temný a pomalý. Každý díl skončí obrovským cliffhangerem a v mém případě ještě husinou po celém těle. Srdceryvné dialogy a postupné odkrývání karet je nesmírně silné a konec je naprosto neočekávatelný. Unikátní na Mare of Easttown je také schopnost proložit vážné scény těmi komickými. O toto se starají především Evan Peters a Jean Smart. Marre of Easttown je pro mě nejlepším seriálem svého druhu a doufám, že to HBO ponechá jako uzavřený příběh. Nejlepší epizoda: Sacrament (E07)

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

(8,5/10). Free Guy je jakousi poctou všem herním fanouškům, kteří si tady určitě přišli na své. Je tady nespočet easter eggů, které pouhému smrtelníkovi mohou v pohodě uniknout. Já se řadím mezi příležitostné hráče, ale i tak jsem si tady přišel na své. Nejlepší způsob jak shlédnout tento film je jedná prostá věc. Nedívejte se na to sami. Ve větší skupině budete jásat nadšením. Hlavně u jedné konkrétní scény jsme všichni křičeli, ale to tady nechci prozrazovat. Ryan Reynold na tuto roli sedl jako ulitý. Hrozně si to užívá a příběhem proplouvá jako Guy celou hrou. Vznikají tady hrozně vtipné situace, kdy Channing Tatum tady má vynikající scénu s prolínáním do reality. Celkově je film hrozně moc vtipný a zábavný. Divák nemá šanci se ani na chvíli nudit a ztratit pozornost. Jediný kaz vidím v závěrečném cukrování. Mi osobně mi tady moc nesedlo, ale třeba jsem měl ten večer akorát cynickou náladu.

Podfu(c)k (2000)

(9/10). Tohle byl přesně ten Guy Ritchie, kterého tak moc zbožňuju. Ten hravý střih, nepřeberné množství postav - každá má svůj malý příběh a představení. Je to hrozně originální, svěží a hlavně nadčasové. Je tady tolik scén, které se vám zaryjí pod kůži a budete na ně vzpomínat ještě dlouho. Snatch mi tak trochu připadá jako předchůdce Gentlemanů, protože v tom vidím určitou podobnou. Akorát, že tohle je o 20 let starší, ale na kráse to za ty roky rozhodně neztratilo. Guy Ritchie ukazuje, že je přád i po těch letech mistrem svého řemesla. Hlavně tedy gangsterek a geniálních dialogů. Na závěr bych zmínil mé oblíbené postavy - rozhodně cikánek Pitt, který tady reflektuje svou roli z Klubu Rváčů a může si opět ušpinit ruce. Je hrozně těžké vybrat někoho dalšího, protože byli všichni naprosto dokonalí a hned se mi vybaví další tři postavy. Vypíchnu třeba Kulko - Zuba, který ten film tak krásně propojil a scéna s okýnkem je prostě nezapomenutelná. Pod(f)uck je koncertem geniálních hlášek, protkaný výbornou hudbou a zakončený geniálním rukopisem.

Major Grom: Morový doktor (2021)

(5/10). Nevím proč, ale tenhle rádoby ruský Captain America/Sherlock Holmes mě nedostal jako jeho Hollywoodský předchůdce. Ze začátku byl hrozně nepřístupný a pro diváka těžko uchopitelný. Má to svůj styl, který mu sluší. Postavy jsou krásně narýsované a zůstanou mi v paměti. Hlavně ten věčně se tlemící komisař. Zápletka byla dost hluboká a nečekal jsem schizofrenismus. Ale v šoku jsem nebyl. Co jsem nemohl rozdýchat, byla stopáž, která byla zbytečná. A jak tomu bývá zvykem, tak nechyběly potitulkové scény. Závěrem bych řekl, že Rusáci si nevystřihli ostudu. Mělo to svůj styl a šarm, ale čekal jsem od toho malinko více. Pokud bude druhý díl, tak se na něj podívám

Elysium (2013)

(7/10). Sci-fi s podobným tématem je plno. Ale ne všechny mají v rukávu Matta Damona a ještě k tomu létající Bugatti. Film se mi po stránce řemesla hrozně líbil. Překrásné uhlazené vesmírné záběry.. To já můžu. V kontrastu se slumy na Zemi to krásně hraje barvami. Myšlenka není kdovíjak originální, ale má hloubku. Kontrast dvou lidských životů a vrstev je sice 100x omílané téma, ale tady to hezky sedlo. Nutno podotknout, že jsem ZATÍM neviděl opěvovaný film režiséra District 9, ale hodlám to napravit. Nevím jestli to bude úplně film na který bude Matt Damon hrdý a bude se k němu hlásit, ale mě to neurazilo a docela jsem se bavil.

Co kdyby...? - Série 1 (2021) (série)

4. seriál v Marvel Cinematic Universe - 1. série = (7,5/10). Všichni říkájí jak bylo What If..? ze začátku přehypované a nevím co ještě. V mých očích to byl právě nejméně očekávaný seriál z dílny Disneyho. Osobně moc nesleduju animované seriály, ale kvůli Marvelu jsem udělal výjimku. A jsem moc rád, že jsem ji udělal. K mému překvapení jsem tomu po pár epizodách fakt přišel na chuť. Dokonce si myslím, že některé epizody byly lepší než filmy. Třeba epizoda s Dr. Strangem nebo T’Challou alá Star Lordem byly srdceryvným proudem emocí. Na druhou stranu Ultronovo běsnění byly zase pocity naprosté bezmoci a strachu. Kdo by to byl řekl, ale What If..? Posunula Marvel zase o velký krok směrem k multiversu a cestování mezi nimi. Představila nám důležité postavy, pohrála si s alternativními světy a splácala to dohromady. Výsledek? Z devíti epizod jsem si jich 5 užil naplno a budu na ně dlouho vzpomínat. Ty další ve mě nezanechaly tak hlubokou stopu, abych o nich mluvil jako o povedených. Když se mě však někdo zeptá, jestli má dát šanci tomu animovanému seriálu od Marvelu, tak mu jej vřele doporučím. Nejlepší epizoda: What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands? (S01E04)

Tomb Raider (2018)

(5,5/10). Hru Tomb Raider jsem nikdy nehrál, ale vyskočilo to na mě na Netflixu, tak jsem tomu dal šanci. Hodnotil bych to jako průměrný akční film, který má slibný úvod. Postupem děje to ale sklouzne do předvídatelné plačky. Nevím jestli s tím mám problém jenom já, ale místy mě fakt iritovalo to neustálé hekání hlavní představitelky. Jako respekt, že většinu kaskadérských kousků dělala sama a dostala se do takové formy. Ale tohle už bylo i na mě moc. Osobně bych nestál o pokračování, protože mi ten film prakticky nic nepředal. Nezanechal ve mě větší stopu.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

1. série - (9,5/10). Jižní Korea to opět dokázala. Podobně jako u Parazita nám představila dílo, při kterém divákovi tuhne krev v žilách a žasne nad naprosto překrásnou kompozicí, která dbá na každý detail. Hrozně se mi líbily jednotlivé rekvizity. Ať už se jednalo o barevné schodiště, masky VIP nebo počáteční fotografování. Tohle měl Squid Game vyšperkované k dokonalosti a myslel na nejmenší detaily. Co se týče plottwistů a mindfucků, tak jich samozřejmě pár proběhlo. Ovšem některé věci byly lehce předvídatelné. Ale to dokážu seriálu odpustit. Skoro všechny epizody si ode mě vysloužily 5*. Po devíti epizodách jsem se korejsky rozhodně nenaučil. Možná tak nějaké sprosté "ŠIBA". Korejština tam ale hrozně dobře seděla. Jak hlasatelka volala soutěžící k jednotlivým hrám, nebo intonace mezi herci - Změna tónu hlasu změnila úplně význam sdělení a hrozně jsem si to užíval. Zaslouží si to ten hype. Je oprávněný a Squid Game je jedinečný seriál. Dokáže vás zatlačit do židle, nebo zasáhnout přímo do srdce. Jsem toho názoru, že bych to ukončil první sérií a užíval si její preciznost a jedinečnost. Přijde mi škoda dojit tak unikátní značku. Nejlepší epizoda: Kganbu (E06)

Otcovství (2021)

(7/10). Pokud si chcete pustit večer s rodinou nějaký krásný film, tak Otcovství je ideální volba. Snímek pohladí na duši a dokáže i rozesmát. Prvních 15 minut filmu bylo nesmírně silných a prožíval jsem to společně s Kevinem Hartem. Přispívala k tomu i překrásná hudba. Poté snímek zkusí hrát občas i na tu vtipnou notu a daří se mu to ve většině případů. Sice je to snímek o zemřelé manželce, ale je třeba to těžké téma něčím odlehčit. Navíc s malou Maddy to jde samo. Ta holčička je naprosto úžasná a právě díky ní je tam ta dětská radost, kterou s ní divák sdílí. Většinou Netflix plodí pouze průměrné filmy, ale tohle byl super rodinný film, u kterého jsme se bavili celá rodina. A tak to má být.