Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Zajímavosti k filmům (21)

9. duben

9. duben (2015)

Při ústupu jednotky do vsi je v pozadí vidět stojící autobus Praga RN, vyráběný ČSR od roku 1933. Po kapitulaci odjíždí jednotka do zajetí autobusem Škoda 706 RO, vyráběným v Československu od roku 1947.

Jan Žižka

Jan Žižka (2022)

Scéna, ve které verbíř (Ben Cristovao) při příjezdu Kateřiny (Sophie Lowe) s Jindřichem z Rožmberka (Til Schweiger) zabije kamenem odmítajícího vesničana, a scéna, v níž věší rožmberští Davida (Sean Connor Renwick) za pomoc Žižkovi, byly natočeny v Dolském mlýně v Národním parku České Švýcarsko.

Na vodě - Utopená

Na vodě - Utopená (2016) (epizoda)

Ve chvíli, kdy Bára skočí sebevražedný skok z mostu, lze v záběru zahlédnout příď druhého člunu, ze kterého ve skurečnosti skočila.

Na vodě

Na vodě (2016) (seriál)

Záběry seriálové loděnice byly natočeny v loděnici na Libeňském ostrově a v loděnici Českého Yacht Klubu v Podolí.

Na vodě - Na dně

Na vodě - Na dně (2016) (epizoda)

Hugo (Lukáš Langmajer) spadne při sebevraždě do Vltavy z Trojského mostu a poté, co se nechá proudem unášet, se octne v malé zátoce plné dobrodružství pod Vyšehradem, cca 9,5 km proti proudu...

Bombardování

Bombardování (2021)

Matka malé pohřešované Evy vyjde v čase 01:32:00 před divadlo. Poté, co jí Henry sdělí, že Eva šla domů, rozeběhne se za ní. Ze schodů před divadlem se vydá do ulice po své pravé ruce, kam Eva skutečně odešla. Při běhu ulicí odbočí na první křižovatce vpravo. Následnou křižovatku proběhne rovně. Na další křižovatce odbočí vpravo a hned na následující křižovatce znovu vpravo, Tudíž se vrátí na ulici, kde hoří škola a je i divadlo. Nepolevuje v běhu a usilovně běží, aby těsně před divadlem odbočila vpravo do ulice, jejíž opačný konec minula hned na začátku běhu. Kdyby se před vchodem do divadla vydala rovnou vlevo a odbočila do první ulice vlevo, je hned na tom samém místě, jako na konci celého běhu.

Případy 1. oddělení - Policajt na odstřel

Případy 1. oddělení - Policajt na odstřel (2014) (epizoda)

Narkomani se schovávali v ulici Vítkova v pražském Karlíně. Na stejném místě byly mimo exteréru natočeny i interiéry. Chodba se schodištěm odpovídá domu a dokonce půdorys bytu je shodný s půdorysem bytu za dveřmi jimiž v příběhu vnikne „zásahovka“ dovnitř.

Stíny v mlze - Strach

Stíny v mlze - Strach (2022) (epizoda)

Po 27. minutě jedou Černý (Jiří Vyorálek) s Malou (Petra Špalková) ve služebním vozidle vybaveným výstražným světelným a zvukovým zařízením. Vozidlo ve výjezdu při jejich komunikaci, i přes jejich pozorovatelnou nečinnost, mění tón výstrahy. Tak to nefunguje, vždy je potřeba manuálního zásahu řidiče či spolujezdce.

Vražedné stíny

Vražedné stíny (2022) (TV film)

V čase 24:42 rozbalí Viktor úřední obálku a z vložené bublinkové fólie vyjme samostatnou paměťovou kartu. Při prohlídce fotografií ho vyruší matka a Viktor kartu uklízí do pouzdra, jež se odkudsi objeví na bublinkové fólii.

Bestie

Bestie (1988)

Ve scéna po průjezdu průsmykem, kdy posádka T-55 hledá svou pozici na mapě, má tank 351 na čelním pancíři návarek s šestimístným číslem 130545. O 5 minut později ve scéně u otrávené studny má tank hrající T-55 č. 351 na čelním pancíři přivařeně číslo 180300. Tento druhý tank s tímto číslem odehraje zbytek příběhu.

Stíny v mlze - Hardcore

Stíny v mlze - Hardcore (2022) (epizoda)

V obrazu z průzkumu Octavie zavražděného, cca v čase 18:45, kriminalistický technik po otevření kufru připaží holou levou ruku bez rukavice, kterou si v předchozím záběru nasadil.

Devadesátky - Král diskoték

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Ve 46. minutě před zlatnictvím si npor. Tůma (Ondřej Sokol) „zesiluje“ hlášení o odvolání pátrací akce Marcel na ovladači majákové rampy Tesla AZD 530. Toto ovládání nemá s radiostanicí nic společného. Paradoxně tento „tajný“ Forman ani není majákovou rampou vybaven a není vybaven ani RDST, protože mu chybí na střeše metrový stříbrný prut antény od radiostanice.

Zpřítomnělí - Epizoda 1

Zpřítomnělí - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Ve 2. minutě je vidět, jak kočár začne brzdit smykem zadní nápravy, přestože nikdo na kozlíku po celý záběr netočí klikou brzdy a na konci záběru je vidět, že kočárová brzda ani nemá brzdové špalky.

Čekist

Čekist (1992)

V 10. minutě je vidět, že popravčí četa je vyzbrojena revolvery Nagan. Po salvě, při záběru z druhé strany, na dveře, k nimž jsou stavěni odsouzení, jsou ovšem vidět průstřely od brokových nábojů.

Bitva v ústí Šeldy

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Přibližně v čase 10:30, při útoku tanku T-34/85, jsou dva záběry zrcadlově obráceně. Při jízdě přes plot střelec sedí a střílí zleva a poklop řidiče je vpravo. V dalších záběrech už je vše, tam kde má být.

Četnické humoresky - Epilog

Četnické humoresky - Epilog (2007) (epizoda)

V tomto díle, který je předválečný, jsou použity k leteckým scénám letadla Antonov An-2. Ovšem první prototyp Antonova vzlétl v Novosibirsku 31. srpna 1947.

Leon

Leon (1994)

Chyba v českém dabingu. Ve chvíli, kdy Leon (Jean Reno) odchází po přestřelce z místnosti s maskou na obličeji, je slyšet zvuk dýchacího přístroje, ale na masce jsou jen filtry, které žádný zvuk nevytváří.

Bílé peklo

Bílé peklo (2001)

V závěru, když jde Clemens Forell (Bernhard Bettermann) po průchodu katrem, má most vozovku z panelů. Při detailu na nohy ovšem kráčí po mostovce z fošen.

Reklama

Ovládací panel