Delock

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 15.4.2018  10:32
    Troja (2004)

Trochu jsem se snímku bál, ale dlouho jsem se takhle nebavil. Všichni herci hrají úžasně. Zvlášť Eric Bana a Brad Pitt, který jako Achilles, je má nejoblíbenější postava filmu. Závěr je božský a film skončil přesně, tak jak jsem si to představoval. Wolfgang Peterson vytvořil dokonalé historické drama, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Výborná atmosféra a velkolepé bitvy. Moje nejoblíbenější scéna byla s trojským koněm (spoiler) a Achillova smrt. (konec spoileru) Diane Kruger se mi ve filmu naopak vůbec nelíbila, stejně jako v jiných filmech. Rozhodně nejlepší snímek, jaký jsem za poslední dobu viděl.

• 7.4.2018  19:12

Musim říct, že mě film příjemně překvapil. Do kina jsem šel jen proto, protože jsem neměl co dělat. Čekal jsem tenis, kecy o tenisu a nudu. Film mě bavil a nutí mě dát 5 hvězd, ale něco tomu přece chybělo. Herecké výkony jsou každopádně super. Jak Emma Stone, tak Steve Carrel, který je snad ještě lepší. Úžasně podaný příběh. K tomu ještě nějaká vtipná scénka, kterých nebylo moc, což film zdokonaluje. Vřele doporučuji.

• 1.4.2018  09:45
    Rocky II (1979)

Už slabší než první díl a čtvrtou hvězdu jsem dal jen za konečný souboj u kterého jsem se bavil. Rocky se ožení, utrácí a vezme cokoliv, co by mu hodilo prachy. Narozdíl od jedničky tady Stallone už film režíruje. Box tady ale vypadal dost přesvědčivě a je to nejlepší část filmu. Taková oddychovka, u které se možná bavit nebudete, ale za ten konec to stojí. 70%

• 31.3.2018  09:39
    Ben Hur (1959)

Krásný film s velmi výraznou a skvělou hudbou. Charlton Heston hraje výborně. Režie i kamera nemají konkurenci. Film byl natočen podle předlohy Lewise Wallace a následně vzniklo několik filmů. Svým retro stylem na mě působí snímek úžasnou atmosférou. Koňské závody jsou ve filmu jedna z mých nejoblíbenějších scén. Jsou perfektně natočeny a nemohl jsem z nich spustit oči. I přesto mi ve filmu něco chybělo a až poslední hodina mě přesvědčila, že musím dát pět hvězd. Nenechte se odradit délkou. Film neni vůbec zdlouhavý. Naopak, klidně bych mu přidal půlhodinku.

• 29.3.2018  10:42
    Bídníci (1998)

Velmi silný snímek s úžasnými hereckými výkony. Skvělá režie a scénář. Tohle jsem od filmu vůbec nečekal. Liam Neeson i Geoffrey Rush hrají bravurně. I Uma Thurman, která moc dlouho nevydržela hraje výborně. Verzi s Gabinem jsen nevyděl, ale po zhlédnutí tohohle mě nalákala. A závěr byl jedinečný. Rozhodně doporučuji se podívat.

• 24.3.2018  22:11

Filmy od marvelu jsou pořád horší. Začátek neni nijak zábavný a ani rvačka v džungli mě nenadchla. Ani akce v kasínu, nebo vyslýchání Klawa tomu nepomohlo. Akční scény jsem prostě moc nepatří. Asi koneční souboj už mě začíná bavit (zvlášť scéna, když Black Panther a Erik padají do propasti a ve vzduchu se perou). Herecké výkony zde asi nejlíp předváděl Martin Freeman a Forest Whitaker. Jako vždy se objevil Stan Lee, který mě ve své pětivteřinové roli dokáže vždy rozesmát. A konec nebyl nijak zajímavý. No uvidíme jak to s marvelem skončí. 69%

• 24.3.2018  08:58
    J. Edgar (2011)

Trošku jsem byl v šoku, když jsem dokoukal film, ve kterém hraje můj oblíbený herec současnosti a režíruje to můj oblíbený herec 60. let. Ignoroval jsem modré hodnocení a kritiky, protože jsem si řekl; DiCaprio a Eastwood, to musí být kvalita. Bohužel jsem byl zklamán. Herecké výkony, scénář nic moc, snad jen kamera ujde. Rozhodně to byl dobrý nápad natočit vznik FBI, ale několikrát jsem se nudil. Možná bych film radši svěřil Spielbergovi. Eastwood už natočil jeden film, který se odehrává ve 30. let (Výměna) a moc se mi líbil. Každopádně na film zapomenu a budu dělat, že nikdy nevznikl. Všichni dělají chyby, i DiCaprio.

• 24.3.2018  08:38

Leonardo DiCaprio má talent na vybírání filmů. Tady si rozhodně vybral dobře. Scorseseho mám moc rád, a po tomhle ho mám ještě radši. Tříhodinový snímek neni vůbec zdlouhavý a nebudete se při něm nudit. Jonah Hill a Margot Robbie hrají skvěle, a moc jsem si je oblíbil. Scénář a Kamera jsou brilantní. Po Revenantovi Leův nejlepší výkon. Jen škoda těch Oscarů. Všech pět bych vyplnil a dal bych ještě za scénář. Samozřejmě to takhle na Wall Street nebylo, ale aspoň trochu mi to přiblížilo, jak se tam žilo. Úžasný snímek.

• 14.3.2018  17:56

Quentin Tarantino - nic co by mě nepřekvapilo, a tady se ta hláška dala často použít. Opět se spojil se Samuelem L. Jacksonem a vyplatilo se to. Podruhé s Kurtem Russelem a myslim, že po věci je tohle jeho nejlepší film. S Jennifer Jason Leigh moc zkušeností nemám, ale za tohle rozhodně Oscara dostat měla. Walton Goggins, Tim Roth a Michael Madsen hráli též skvěle. Výborná byla i kamera Roberta Richardsona. Channing Tatum se ve filmu objevil až po dlouhé době a moc dlouho tam nevydržel, ale myslim že by jednou mohl mít skvělou budoucnost. A jako třešnička na dortu je jedinečná hudba Morriconeho. Podceňovaný film ale pro mě jeden z nejlepších Tarantinových kousků.

• 14.3.2018  17:30
    Dexter (TV seriál) (2006)

"Jsem dobrý člověk, který dělá špatné věci nebo špatný člověk, co dělá dobré věci?" Dexter Morgan. Moje nejoblíbenější seriálová postava v mém nejoblíbenějším seriálu. Ve dne forenzní analityk, v noci sériový vrah. Michael C. Hall předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů. Ostaní herci hrají taky dobře, jako např. Debra Morgan, Angel Batista nebo Hana Mckay, ostatně neznám žádného aktéra, který by zde hrál špatně. Knihy, které napsal Jeff Lindsay jsem nečetl ale i tak ho obdivuji. Nedokážu určit nejlepší nebo nejhorší sérii, protože v každé je něco, co mě zaujalo a co ne. S Dexterem jsem se poprvé setkal 4. července 2017 a natolik mě pohltil, že bych nic nevzal, abych se ho pustil. Že to je můj nejoblíbenější seriál jsem si uvědomil okolo třetí řady. Zažil jsem s ním všechny emoce - smutek, radost nebo nervozitu. Brečel jsem, smál jsem se, potil jsem se a byly to skvělé časy. Věřim, že lepší seriál nenajdu. Sbohem, Dextere Morgane.

• 6.3.2018  15:59
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Geniální seriál s úžasným Sherlockem Holmesem, alias Benedictem Cumberbatchem. Původně jsem celý seriál odsoudil, kvůli tomu, že se odehrává v současnosti, ale byla to chyba. Nejlepší Sherlockovské zpracování, co jsem viděl. Některým lidem se může zdát, že je málo epizod, ale já si myslim že to je akorát. Tvůrci to natáčeli hodně dlouho. Skvělý Martin Freeman jako Watson, který zde předvádí výborný výkon. Moriarty je moje jedna z nejoblíbenějších záporných postav. Jeho představitel, Andrew Scott hraje báječně a vždy mě dostane svou vtipnou povahou a duchaplnými hláškami. Titulní znělka patří k nejlepším; zvlášt hudba, která se mi moc líbí. Poslední slova seriálu, se mi asi navždy vryla do paměti- Moji hoši z Baker Street.

• 3.3.2018  15:04

Tohle prostě ne. David Lean mě ohromil svým velkolepým snímkem Lawrence z Arábie a tak jsem si myslel, že mu dlouhé filmy sluší. Ale tohle mě přesvědčilo, že zase tak dobrý neni. Po celou dobu jsem snad nenašel jedinou část, která mě bavila. Ani herecké výkony nebyly nic moc a proto mě zklamal i Omar Sharif. Hudba jakž takž šla, a nejlepší byla asi kamera a kostýmy. Na tohle asi moc nejsem. Lean mě pekelně zklamal.

• 26.2.2018  21:23
    Učitelka (2016)

Od Hřebejka jsem zatím viděl jen Pelíšky a to je jeden z MÁLA českých filmů, ne-li jediný, který se mi líbil. Ani Učitelka mě neohromila. Nijak napínavé a v některých scénách dokonce nudné. Však výborné byli herecké výkony, zvlášť Zuzany Mauréry jako učitelky. Pro mě to bylo celkem bez příběhu, jen hádky žáků a třídní vyvolaly trošku napětí. České filmy fakt nemusím a ani tady se to neprokázalo. Hold musím hledat dál.

• 25.2.2018  08:29
    Motýlek (1973)

Steve McQueen mi dokázal, že neni špatný hetec. Dříve jsem ho neměl rád, ale tady předváděl jeden z nejlepších výkonů, co jsem viděl. Hoffman hrál též skvěle, a aspoň nominaci mohl dostat. Výborná hudba Jerryho Goldsmithe. Skvělá režie Franklina J. Schaffnera, od kterého si musim něco pustit. Dále se mi ještě líbila kamera Freda J. Koenekampa. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, o útěku z vězení.

• 17.2.2018  11:21

Frank William Abagnale byl velmi chytrý a skvělý podvodník. Na film jsem narazil díky DiCapriovi a po zhlédnutí jsem se zamyslel, jak to člověk v šesnácti dokáže. Abych věděl víc přečetl jsem si knihu, která se od filmu celkem liší, ale je stejně úžasná jako film. Steven Spielberg je jeden z nejlepších režisérů, ale přesto mě dokázal překvapit jak geniálně natočil tento snímek. Několikrát jsem se zasmál, hlavně u dialogů s Dicapriem a Hanksem. Herecké výkony obou hlavních protagonistů jsou bombové. Hudba Johna Williamsa je pro mě jedna z nejlepších co kdy složil. Dále ještě výborná výprava a scénář. Nezapomenutelná část v letadle, když Frank utíká záchodem. Jsem velkým obdivovatelem F. W. Abagnale, a obdivuji co všechno před plnoletostí dokázal.

• 15.2.2018  19:35
    Tvář vody (2017)

Del Toro mi dokázal, že není úplně ztracenej. Po Pacific Rimu, který jsem vypnul po patnácti minutách, je tohle pokrok. Sally Hawkins překvapivě předvádí skvělý výkon. Dále ještě Michael Shannon, u kterého jsem zklamaný že nedostal ani nominaci. Ale nejlepší výkon podle mě podává Octavia Spencer. Už loni se předvedla u Skrytých čísel, za to ale Oscara nedostala a tady bohužel taky ne, i když to zahrála nejlíp, za celou svoji kariéru. Krom Spencer, je tady ale nejlepší hudba Alexandra Desplata, kterému to aspoň vyšlo. Bizardní snímek ale nemusí být pro každého a já chápu každého, komu se to nelíbilo. Za nejlepší film bych asi Oscara nedal, ale u některých nominací jsem plně souhlasil.

• 13.2.2018  16:11
    Kill Bill (2003)

Tarantino opět zaválel. Film jsem původně odkládal, a netušil jsem že to bude tak dobrý, ale po zhlédnutí se těšim na druhý díl. Pro mě Uma Thurman tady předvádí nejlepší výkon její kariéry a je i má oblíbená postava, kterou hrála. Bojové scény jsou natočeny báječně, se skvělými hektolitry krve a černým humorem. Úžasná hudba a samozřejmě výborná režie a scénář.

• 10.2.2018  19:52
    Zmizelá (2014)

Fincher mě opět dostal. Takhle jsem se naposledy cítil při sledování hry s Douglasem. Od začátku mě film úplně vtáhne a nepustí. Mysteriózní thrillery miluji, zvlášť s překvapivým zvratem. Jedinečné herecké výkony a klidně bych dvoum hlavním hrdinům dal Oscara. Skvělá kamera i scénář, až se nedokážu rozhodnout co je lepší. Hodně mě překvapil i Neil Patrick Harris, kterého si pamatuji jen z komediálních rolí, ale tady mi připadal temně. Finchera už mám v TOPce, ale pokud se takhle budu cítit i u jeho zbylých filmů, které zkouknu co nevidět, tak se stanu jeho velkým obdivovatelem.

• 7.2.2018  11:48
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Takhle jsem se hodně dlouho nebavil. Hned po Dexterovi můj nejoblíbenější seriál. Čtyři kluci, hlavní postavy hrají přímo bravurně. Winona Ryder, jako matka hledající syna předvádí skvělý výkon. Moje oblíbená postava Jonathan, jako bratr hledající bratra snad ještě větší. Šerif David Harbour je má druhá oblíbená postava, a také herec je skvělý. I když to je zvláštní nemám rád postavu Eleven, Millie Bobby Brown. 1 a 2 série jsou asi stejně úžasné a doufám že i 3 bude báječná.

• 7.2.2018  11:28
    Skyfall (2012)

Bond. James Bond. Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších Bondovek. Úžasné akční scény od začátku až dokonce. Výborné herecké výkony a také skvělé vtipné scény. Konečná scéna když Daniel Craig přijede s Judi Dench na rodný přibytek Bonda, začíná má nejoblíbenější část. Ještě když se k nim přidá Albert Finney jako Kincade, tak to je dokonalé. Záporná postava, Javier Bardem alias Raoul Silva, je přímo brilantní. Ralph Fiennes, neboli Garoth Mallory je skvělý. Dále jsem si ještě oblíbil nového Q, Bena Wishawa, který je po Bondovi má oblíbená postava. Nebudu se tu rozepisovat o každé postavě, protože jsem si oblíbil asi všechny. Písnička od Adele je jedinečná, a Oscara si zasloužila právem. Sam Mendes dokázal vytvořit skvostný akční thriller.

• 6.2.2018  10:01

Asi jeden z nejlepších filmů všeh dob. Po prvním zhlédnutí mě film nijak neoslovil, ale podruhé se stal jeden z mých nejoblíbenějších. Úžasný scénář a kamera. Výborné výkony herců, hlavně Umy Thurman. Bruce Willis alias Butch Coolidge je asi má oblíbená postava, a také se objevuje v mé oblíbené části Zlaté hodinky. Mělo to rozhodně získat více Oscarů a pro mě to je trochu podceňované. Napsat jsem, že film je kultovní by bylo už trochu trapné ale přesto je. Film má spoustu skvělých hlášek, z nichž má oblíbená je "Tvá prdel pozná středověk". Quentin Tarantino vytvořil jedinečné krimi-drama s báječným černým humorem.

• 28.1.2018  22:11
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Výborná klasika, která si mě získala neotřelým humorem a skvělými hereckými výkony. Výborné první série byli snad nejlepší, a když Přátele sledujete denně, tak je vám líto že skončili. Naštěstí patří k těm seriálům, který můžete sledovat furt dokola, od začátku do konce. Miluji začáteční znělku a hlavně hudbu, kterou když uslyším tak se jen zasměju a sednu před televizi. Má oblíbená postava je Joey, která má úžasné hlášky a pokaždé mě rozesměje. Já doufám že se "friendi" někdy vrátí a usednou do kavárny Central Perk, objednají si kávu od Gunthera a začnou kecat o všem co je napadne, jako dřív.

• 25.1.2018  21:19

Výborná černá komedie, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. Skvělé herecké výkony Frances McDormand a Sama Rockwella. Dokonalá režie a hudba. A jedinečný scénář. Celkově na mne film působí úžasnou atmosférou, takzě ho doporučuji spíše zkouknout v kině. Určitě by jsem mu dal všech sedm zlatých sošek. Jeden z nejlepších filmů 2017 co jsem viděl.

• 29.12.2017  18:57

Ukázky na film mě moc neuchvátili, a film mě zprvu neoslovil. Ale když jsem vyšel z kina, tak jsem byl pyšný, že jsem na to šel. Halucinace, ohňivý mravenci a bažiny. Jestli tohle všechno dokázal Yossi Ghinsberg přežít, tak ho velmi obdivuji. Výkon Daniela Radcliffa je výborný a klidně bych mu dal Oscara. Dále je ještě skvělá kamera a neskutečné záběry. Nejspíš si přečtu i knihu, abych posoudil, co je lepší. Doporučuji. 85%

• 27.12.2017  23:08

Jeden z nejlepších filmů 2015. Když jsem na něm byl v kině tak to ve mne něco zachovalo. Našel jsem si na internetu vše o Hughu Glassovi, a dokonce jsem si přečetl i knihu od Michaela Punka, která je stejně úžasná jako film. Já jsem film několikrát pak zkouknul na internetu, ale nebyl to takový zážitek jako v kině. Velmi drsné prostředí, až skoro nejde uvěřit že Glass doopravdy žil. Leonardo DiCaprio, můj oblíbený herec, zde podle mě předváděl nejlepší herecký výkon, co kdy byl. Předtim než získal sošku za Revenant, tak byl čtyřikrát nominovaný. Podle mě už Oscara měl získat za Vlka, a doufal jsem že popáté už to vyjde. Já když jsem v jedenáct večer vyšel ze sálu, tak jsem se ještě třásl. Měl jsem nadále otevřenou čelist, a jen žasl o úžasném filmu Alejandra G. Iňárritu. Záporná postava Fitzerald, byl pěknej hajzl, ale Toma Hardyho nemám rád. Dále se mi ještě líbil Will Poulter, ze kterého určitě bude jednou velká hvězda. Vůbec mi nevadilo že Leo ve filmu málo mluvil, myslim si že takhle to bylo ideální. Úchvatná kamera. Tu opravdu chválim, a nedivim se, že dostal Lubezki Oscara. Od režiséra filmu jsem viděl jen Birdmana, ale určitě to hned napravim. Výborný film a skvělí herci. 100%

• 23.12.2017  11:31

Loď Bounty byla postavena v roce 1784. O tři roky později ji zakoupilo britské královské námořnictvo pro výpravu na Tahiti, která měla sloužit k přepravě chlebovníků. Posádka se skládala ze 46 mužů. Velitel lodi byl poručík William Bligh. Film jsem nejprve zkouknout nechtěl, ale po dlouhé době jsem se podíval a litoval, že jsem byl tak oslepen. Jelikož to bylo natočené ve stejném roce jako úžasný snímek Lawrence z Arábie, tak film byl nedoceněný a i tady na ČSFD to má málo procent. Rozhodně bych dal tomuhle přednost a dal Oscara za hudbu, nejlepší film a za úžasný výkon Marlona Branda, na který jsem koukal s otevřenou pusou, a otevřel oči. Úplně mě uchvátil a po tomhle se podívám na jeho další a starší filmy, protože jako u Clinta Eastwooda, mám u tohohle tvůrce radší když je mladší, takže i starší role. Přestože má film tři hodiny, tak mi to vůbec nepřijde zdlouhavé, ba naopak, přímo skvělé. Rozhodně doporučuji, a konečný závěr, byl nejlepší co jsem viděl.

• 12.12.2017  21:48

Asi nejlepší bondovka kterou jsem viděl. Skvělé rvačky, střílečky a hlavně začáteční scéna na Madagascaru. Craig se stal i mým oblíbeným Bondem a hercem. Campbell to natočil fakt brilantně a musim pochválit i scénář a kameru. Mads Mikkelsen to pomalu hrál líp než James. Na celý film jsem koukal s čelistí na zemi. 100%

• 10.12.2017  19:52
    7 životů (2017)

Tvůrci se nebáli akce ani krve. Líbilo se mi i to, že normálně když ve filmu na vás někdo míří zbraní, tak hodiny mele a vy stichnete vymyslet plán, ale tady to bylo jiné. Zbraň a hned vyletěla kulka. Výborný výkon Noomi Rapace, která ztvárnila všech 7 sester. Skvělá režie a hudba. Nejlepší film na kterém jsem byl posledně v kině. Na sci-fi moc nejsem ale tohle mě fakt dostalo. 100%

• 3.12.2017  10:49
    Marťan (2015)

Další snímek Scotta, který se mi nelíbil. Od tohohle filmu jsem čekal mnohem víc, ale možná to je moje chyba, protože tento žánr moc nemusim. Ani Matt Damon, kterého mám rád, se mi tady nelíbil. Asi nejlepší věc na tomto filmu je kamera. Knihu jsem nečetl, a ani asi číst nebudu. Trochu přeceňované, a ještě si rozmyslim, jestli se Scottem neskončim. 65%

• 25.11.2017  23:06

Podle mě zatim nejhorší díl trilogie. Nová naděje byl zatim nejlepší a slyšel jsem že V díl je ještě lepší ale zklamal mě. Doufal jsem že Leia a Luke už zjistí že jsou sourozenci, ale bohužel ještě ne. Vynikající výkon Harrisona Forda, který se mi na filmu líbil nejvíc, protože Luke mi tady tentokrát moc nesedl. Přeceňovaný díl, ale byla aspoň "dobrá" kamera. Tu čtvrtou hvězdu jsem dal za první a poslední půlhodinku, které mě aspoň bavily. 71%

<< předchozí 1 2 3