Baron Prášil

• angličtina The Outrageous Baron Munchausen (více)

Novodobý astronaut Toník přistane na Měsíci, kde se setká se zvláštní společností. Patří k ní Cyrano z Bergeracu, hrdinové verneovky Do Měsíce, ale především chvástavý baron Prášil. Všichni jej srdečně vítají se sklenkou vína a přejí si, aby domnělý Měsíčňan poznal kouzlo života na Zemi. Baron Prášil se pak spolu s Toníkem vypraví do Turecka, kde ze zajetí zákeřného sultána vysvobodí půvabnou princeznu Bianku. Vychloubačný baron se ji snaží okouzlit a vrhá se proto do bláznivých dobrodružství – ocitá se v útrobách mořské velryby, proletí se na pařátech obrovitého ptáka, na mořském koníkovi plave pod vodní hladinou, na dělové kouli se přesunuje do válečných vřav. Bianku však během fantaskních eskapád učaruje odvážný snílek Toník a nakonec společně doputují tam, kde příběh začal – na bledý Měsíc. Ten totiž patří nejen básníkům a fantastům, ale především milencům. (AČFK)

cici24

Koncert pro duši, jako po vizuální stránce, tak i po herecké...takoého filmu se již dnes asi nedočkáme... ()

E.T.Martin

Návštěva ve světě čiré imaginace odvyprávěná krásným filmovým jazykem. Dočkáme se přistání na Měsíci, cesty vesmírem koňským spřežením, návštěvy orientálního paláce, dobrodružství na moři i pod mořem, pletich a bojů, především však lásky, nejen té mezi mužem a ženou, ale především lásky k nespoutané fantazii. Pět hvězdiček pro film, pět hvězdiček pro Karla Zemana, pět hvězdiček pro Miloše Kopeckého, a taky pět hvězdiček pro autora hudby Zdeňka Lišku. ()

aannemer

Snad ve své době avantgardní počin a donedávna nostalgická vzpomínka na dětství, kdy toho v televizi k dívání mnoho nebylo. Z hlediska dnešního diváka ale v podstatě nekoukatelné. Bohužel... ()

Desmi

Unikátní film to sice je, ale dost mě nudil, a to i přes všechny své kulisy a minidobrodružství, kterými je prošpikován. Tvorba Karla Zemana má něco do sebe a některé jeho filmy se mi opravdu líbí, ne však Baron Prášil. Bohužel. Přišel mi přeplácaný. Přeplácaný i na Zemana.. =) ()

Kakofon

Jedinečné dílo české kinematografie. Vynikající Miloš Kopecký. Na scénáři se podílel i český básník Josef Kainar. 100% ()

Ironhead

Nádherně poeticky stylizované, kouzelné, fantastické plus skvělé herecké obsazení... krásná mladá Jana Brejchová a Miloš Kopecký, který se pro tuhle roli doslova narodil. V neposlední řadě povedený hudební doprovod. Aneb jedna z řady opravdových filmových klasik a perel československého filmu od geniálního mistra Karla Zemana. ()

GzL

Jeden z naprosto výjimečných filmů, české kinematografie. Takové filmy však, Bohu žel, vznikají pouze zřídka a v dnešní době nelze nic podobného očekávat. ()

Rhod

Zemanove filmy idú mimo môjho gusta. Videl som od neho 4 filmy, ani jeden ma nezaujal. Dúfam, že už sa žiaden z jeho filmov nenachádza v prvej 300, pretože ďalšie už asi (čítaj určite) dopozerať nezvládnem. Neskutočne sa pri nich nudím. Dve hviezdy, ani sám neviem začo ... vlastne viem ... za to, že oceňujem, aká námaha sa pri tomto skvoste musela v tom roku vynaložiť. Dovi Vašim filmom, majstre. ()

marta.parik

Patrně můj nejoblíbenější film od režiséra Karla Zemana. Baron, jenž má oblibu si své příběhy přinejmenším upravovat, se setká na luně s "měsíčňanem", kterého fantasticky zahrál Rudolf Jelínek a vrhají se do víru dobrodružství, kde se setkávají s tureckým sultánem, Werichem na lodi, kterou oplují kus světa a i s hadem z biblického příběhu Adama a Evy. Hlavní roli zde však má fenomenální Miloš Kopecký. Celé dílko je ztělesněnou básní, jež je překrásná nejen pro děti, ale i pro diváky všeho věku. Jeden z mých oblíbených filmů nesmím hodnotit jinak, než pěti hvězdami. ()

Litoměřice poosmé

Litoměřice poosmé

02.08.2008

Karlovarský filmový festival před pár týdny skončil, Letní filmová škola je v plném proudu, ale pokud stále nemáte dost, můžete vyrazit třeba do Litoměřic. Tam se již poosmé koná filmový festival,… (více)