Stíba

Fantastická svěží sci-fi pro všechny generace. Návrat do budoucnosti jsem vždycky miloval a můžu ho vidět neustále dokola a vždy si ho skvěle užiju. Tohle má prostě svoje kouzlo. ()

pepa3rd

Ono je docela těžké psát jen o jednom filmu této trilogie, když se vlastně svým způsobem jedná o jedno jediné obrovské dobrodružství. Vzpomínám si, jak jsem kdysi viděl právě tento první díl, ketrý mě tématem cestováním v čase doslova uchvátil a když pak přišel otevřený konec, nemohl jsem se dočkat pokračování. To přišlo až po letech a rozhodně nezklamalo. I druhý díl dokázal být jedinečný a to nejen díky pohledu do budoucnosti, ale především dvojitým prolnutím minulosti, té aktuální a té co známe z jedničky. Já se pak díky tomu bavil snad ještě víc. Když se nakonec zdálo, že se vše konečně podařilo rozplést, zasáhla náhoda a my se tak ve třetím pokračování dostali do minulosti trochu hlouběji, než by bylo zdrávo. Divoký západ tak mohl poskytnout další neokoukané prostředí, tentokrát již bohužel definitivně poslední. Originální scénář, skvělá režie, nezapomenutelná hudba a především excelentní herecké výkony. Jednoznačně 100 % ()

Biopler

Dokonalá filmová zábava s výborne premysleným a do detailu prepracovaným príbehom. Skvele zahrané nezabudnuteľnou dvojicou Marty-Doktor, ktorých spolupráca a dialógy sú nesmierne nápadité, rýchle a špásovné. Najlepší sci-fi film o cestovaní v čase. ()

skot11

Cestování časem mě vždycky fascinovalo a vždy když nad tím začnu přemýšlet, říkám si co kdyby .... Tento film je přesně o tom. Nejradši mám z filmu výraz Dr.Emmeta Browna, když vytáhne svojí teorii o totálním paradoxu. ()

LojZza

Priklad filmu "na ktery se muzu divat porad a stejne mne neomrzi". Cista dokonalost a pro mne jeden z nejlepsich (mozna nejlepsi) filmu konce 80. let. Proste nestarnouci a hlavne chytra klasika. "1.21 gigawatt!" ()

MrGregor

Dnes jsem si dopřál další shlédnutí a musím říct, že i po tolika letech od vzniku filmu a po tolika letech, co jsem to naposledy viděl... pořád úžasné, skvělá zábava a vlastně i filmové triky jsou stále obstojné... a co dál?... nezbývá než si pustit druhý díl :) ()

Torgal

Vidieť to nejakých 10-15 rokov dozadu, okamžite by som sa zaradil medzi okolitých uctievačov a hneď by som si išiel z Lega skladať legendárny DeLorean. Teenegerské roky sú ale už za mnou a naivná poetika tohto snímku na mňa už tak nefungovala. Je to "len" výborný rodinný blokbuster so sympatickými postavami a v rámci žánru veľmi inteligentným scenárom. Pod kožu sa mi ale nedostal, čo je vlastne jediná výhrada ktorú voči tomuto filmu mám. 8+/10 ()

zipoo

U všech skotů! Návrat do budoucnosti nemá chybu. Další ze snímků, které bych mohl sledovat pořád dokola. Nejraději bych nasedl do Delorean a vrátil se do doby, kdy jsem se chystal si pustit film poprvé. Nejlepší hláška, občas užívaná i v mém životě, je: "Píšu si to, jsou to dobrý kecy." ()

Kingjiri

Zemeckis je jeden z mála režiserů, kterej dokáže líbivě natočit i snímek, ve kterym se míchá hodně žánrů dohromady (v tomhle případě akční dobrodružná scifi komedie). Příběh je vcelku jednoduchej, někomu může připadat až příliš předvídatelnej, jenomže dokáže spolehlivě zabavit a to se počítá. Je pravda, že mě už Návrat do budoucnosti nebaví tak moc, jako při prvních projekcích, ale pořád jde o skvělou zábavu (předevšim zásluhou dvojice Michael J. Fox a Christopher Lloyd), která snad nikdy nezestárne a to i po technický stránce. Objektivně je to už spíš "jen" na čtyři hvězdy, ale jenom málo filmů jsem viděl tolikrát, takže přihazuju pátou slabší hvězdu. ()

Modus

Návrat do budocnosti je film, který je jako víno...Čím starší je, tím si ho já jako fanoušek víc vychutnávám...Hlášky sypu z rukávu jako když bičem mrská a navíc jako žák který byl ještě školou povinný, tak jsem si přál DeLorean a psa Einsteina...Film na který se nezapomíná! ()

Joppo88

Štipka zábavy, dávka napätia a porcia lásky sa stali receptom pre kuchára R. Zemeckisa, aby sa mu podarilo uvariť také chutné jedlo, aké nám všetkým naservíroval práve v Back to the future! ()

nurielka

Že filmový zážitok? Túto trilógiu zbožňujem a nikto a nič môj názor nezmení. Vidieť to v roku 1985 tak o ničom inom nemeliem od rána do večera. Najfantastickejšia sci-fi o časových zvratoch a paradoxoch a ďalších a ďalších alternatívnych rovinách:) na tú dobu a aj na tú moju :) ()

Mandalorian

Spielberg - píše se na začátku. Jop. Naštěstí jenom uvádí. Reříruje to pánbůh - Robert Zemeckis. Muž, jehož tvorba mě fascinuje, to je fakt. Tentokrát z jiného soudku, než je u něho zvykem. Jde o sci-fi. Ale Zemeckis mi dovedl vytřít zrak v deseti stejně jako ve třiadvaceti. Je prostě skvělý a příběh filmu nezavrže ani na chvilku. 100%. Viděl jsem ho už tak třicetkrát ? A vždy ho znova a zas shlídnu rád. ***** Za mě jedině plný počet. Jinak to nejde. ()

joker30

pre niekoho je možno naj scifi trilogia Matrix alebo Star wars ale pre mňa je to práve tento snímok. Nezabudnuteľný Fox !!! 91% ()

1Legend1

Určitě byl tenhle snímek něčím jiný když vstupoval tehdy do kin. A mám pocit, že se liší od klasických sci-fi i dnes. Prostě nový nápad, výborné zpracování a hlavně poutavý děj. Jako malého mě to chytlo a drží mě to dodnes. Tenhle film se u mě zapsal jako mylník novodobého science fiction. 90% ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi