Kontakt

Jako malá mluvila nadšená radioamatérka Ellie Arrowayová s otcem o možnosti spojení s mimozemskými civilizacemi a po jeho předčasné smrti se její touha zachytit signály z vesmíru proměnila v posedlost. Nyní pracuje v Portoriku na projektu zachycování signálů z vesmíru, a když se vláda rozhodne podporu projektu zastavit, pokusí se získat peníze jinde. Zaujme miliardáře Haddena, který začne její práci financovat, a o čtyři roky později se jí podaří zachytit signály z vesmíru. Ty vzbudí mimořádnou pozornost, zástupci Bílého domu, především poradce pro národní bezpečnost Michael Kitz, jí však vyčítají, že výsledky pozorování zveřejnila. Po dešifrování signálu z oblasti hvězdy Vega v souhvězdí Lyry se na obrazovkách objeví záznam Hitlerova projevu při zahájení olympijských her v roce 1936. Mimozemšťané zřejmě zachytili experimentální pozemské televizní vysílání. V signálu však vědci rozeznají další šifrované informace. Ellie obhájí své místo v projektu a od záhadného Haddena dostane klíč k dešifrování mimozemského vysílání. Výsledkem je podrobný návod na konstrukci zařízení, jehož stavbu prezident přes Kitzův nesouhlas schválí. Probíhá výběr nejvhodnějšího kandidáta pro setkání s mimozemskou civilizací. Do užšího výběru postoupí také Ellie, zákeřným dotazem přítele Palmera je však vyřazena. Krátce před startem sice skupina náboženských fanatiků provede sabotáž, znovu ale zasáhne záhadný Hadden a zanedlouho se Ellie může vydat na cestu do neznáma. (TV Nova)

DHDV

Film je zajímavý ale nejvíce je zajímavý, když se rěší věci spojené se signálem. Film je to hodně dobrý ale přece si nemohou tvůrci myslet, že sou všichni diváci tak „hloupý“... postavit film na dvou důležitých tématech to umí každý (a budeto fungovat) ale postavit silný film na jedné otázce to neumí každý. O tomto filmu si myslím, že je to propaganda několika amerických vlasteneckých témat. ()

agassi68

V roku vyjdenia Kontaktu na plátna kín som bol ním očarený. Konečne sa niekto priblížil Blízkemu stretnutiu tretieho druhu. Po rokoch som ho videl znovu a to pôvodné očarenie už tam nebolo. No stále je to jedno z najlepších sci-fi. ()

kacirek_

Neuvěřitelně dlouhý film a je téměř neuvěřitelné, že jsem ho přečkala až do konce. 3/4 filmu nic neříkající, ovšem závěr to celkem vylepšil, průlet vesmírem byl více než zajímavý, stejně tak jako nebe na planetě Vega. Námět filmu výborný, ovšem to podání ten nápad zabilo. 3* za J.Foster a za strejdu Ádu, našeho prvního velvyslance ve Vesmíru:-). ááá málem bych zapomněla na tentokrát slepého agenta Alexe Mahona:-) ()

char_t

Žádná zběsilá akce, ani technologické orgie, jak bývá v populárních sci-fi zvykem, spíš jen jednoduchá otázka - Proč tu jsme? A jsme tu sami? Silvestrova hudba trochu vykradená z Forresta Gumpa, ale jinak parádní kousek - dobře zvládnutá režie a jako vždy skvělá Jodie Foster. ()

boul

pekně natočený a moc dobře zahraný film, podíval jsem se na něj z toho důvodu jaký to je žánr, přes vysoké hodnocení aníž bych o tom filmu někdy slyšel a skrz dobrý koment od golfisty. a jediná věc která mě naštvala byla, že ten film už skončil a nepokračovalo to dál na to co jsem celý film čekal že z toho vyleze.. ()

Páně

Jeden by se snad během sledování Kontaktu i zamiloval do Jodie Foster jejíž citlivá, ale zároveň i neskutečně silná postava k tomu přímo svádí. Ovšem na(ne)štěstí se vám toho před očima míhá mnohem více. A budete si to pamatovat až do konce života. ()

JakeG

Slovy Forresta Gumpa: "Je to nejvíc nejlepší sci-fi film, který jsem dosud viděl." A vidtě ho můžu pořád, a pořád, a ....... . ()

Larsis

Krásná podívaná zahalená do roušky tajemství, tomuto filmu nemůžu nic vytknout, až na závěrečnou scénu, z které se podle mě dalo vytěžit mnohem víc. ()

Iwiiik

Velmi hezky udělaný snímek o víře a naději, bojující proti konvenčnímu skepticismu. Ellie, díky své houževnatosti, předvádí spanilou jízdu od radioamatérství, až po výlet na druhý konec vesmíru. Zemeckis v tomto díle v podstatě spojil svého Forresta Gumpa se svým Návratem do budoucnosti a vytvořil křehký, dramatický sci-fi zážitek, který dokreslují typické kompozice Alana Silvestriho. Jodie byla naprosto strhující, i když nutno přiznat, že je pro roli zanícené, intelektuální feministky jako stvořená. I přes celkovou působivost je však pravda, že se dalo s celým konceptem naložit ještě o chloupek hloubavěji a rozhodně se dalo mnohem působivěji pracovat s emočními liniemi příběhu. K mému ideálnímu pojetí Ellie Arrowayové by byla daleko vhodnější např. Naomi Watts. ()

mourinho

Takové trošku naivní scífko o hledání kontaktů s vesmírnými civilizacemi, možná i zbytečně dlouhé, ale Jodie Foster dokázala zachránit už i horší filmy, takže nakonec těch 150 minut bylo docela příjemných. ()

rusty09

Určitě zajimavý se všim všudy, ale mně se provedení nelíbilo. Navíc ta délky filmu, za trest, když vemu, že to bylo chvílema dost nudný! ()

Tequila

70%. Dobře vystavěné a často fascinující, na můj vkus však až příliš okázale hlubokomyslné a sladkobolné místy až na hranici kýče. ()

BeranSon

,,Proč si myslíte, že zrovna člověk by měl zastupovat zemi?" Hodně slušně vypreparované sci-fi. Z tématu a zaměření filmu, se bude ještě pěkně dlouho těžit, především ve vědě. Film je pěkně zvládnutý, do jisté míry velice sympatický a především populární. Ze strany Jodie Foster jsem viděl jen kvalitní herecký projev a Matthew McConaughey celkem taktéž potěšil a překvapil. Zemeckis na to umí šlápnou když chce. -8/10- ()

burton

Mít možnost cestovat na druhý konec vesmíru rychlostí světla červí dírou, přežít to.... a na konci se setkat s někým, koho máš rád...kdo Tě má rád.....kdo Tě má rád už pěkných pár bilionů světelných let...to bych si přála moc moc moc. Zároveň mě díky shlédnutí jiných sci-fi děsí myšlenka, že právě na konci červí díry bude číhat někdo, kdo mě ale vůbec nemá rád a koho nechci potkat ani omylem. Takže zůstávám na Zemi a sním o krásných věcech protože to je to, co umím nejlíp a k těm krásným věcem patří i tenhle film. ()

michellerih

Pro mě snad nejlepší sci-fi. Kolikrát se tvůrci snaží o obrvoskej výbuch emocí. Ale genialita tohohle filmu není v efektech, ale minimalistickému výrazu Jodie Foster a story-line, kterou přebije máloco. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

18.04.2016

Olomouc se ve dnech 19. – 24. Dubna 2016 stane magnetem na fanoušky aktuálních blockbusterů s vědeckou tematikou. 51. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc … (více)

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

31.03.2013

Natáčení tajemstvím zahalené sci-fi Interstellar, kterou po Spielbergovi převzal Christopher Nolan, začne letos v létě. Není divu, že pozvolna začíná obsazování. Nabídku na hlavní roli dostal Matthew… (více)